Autor Wątek: Xbox360 czy PS3???  (Przeczytany 88519 razy)

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpnia 31, 2011, 07:47:13 pm »
Mam już Xboxa trochę czasu i nie zamieniłbym go na Ps3 za nic, dlaczego?
Kocham takie gry jak Halo czy Gears of war ;D.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpnia 31, 2011, 08:26:47 pm »
A jak kocham Heavy Rain, God of War, Infamous, Uncharted, Gran Turismo... tylko że ta gadka nie ma sensu ;)

Offline Kokoju

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #242 dnia: Września 01, 2011, 07:43:24 am »
Mimo wszystko - gry, które chodzą na daną konsolę, też mają znaczenie. Ja osobiście wolę X'Boxa głównie z tego względu, że wiele RPG-ów fantasy działa tylko i wyłącznie na nim - między innymi Fable II i III, zaś za parę miesięcy wychodzi Wiedźmin tylko na X'Boxy.
Wady X'Boxa to między innymi skłonność do sporadycznego zawieszania się (nie dzieje się to często, ale wk..wia). Poza tym - nie wiem, czy to wina podstarzałego X'Boxa czy jego produkcji - czasami trzeba odczekać parę minut aż będzie można uruchomić grę.
Krótko mówiąc: ja jestem za X'Boxem.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #243 dnia: Września 01, 2011, 12:39:02 pm »
Oczywiście konsola to kwestia gustu, każda ma plus, każda ma minus. Dużym plusem X-Boxa jest crosschat, którego na PS3 brakuje, ale konsola Microsoftu poszczycić się może takimi grami jak Halo, Gears of War i Alan Wake i na tym kończy się historia dobrych gier. Chodzi głównie o studia wewnętrzne, którymi no niestety $ poszczycić się nie może. Dobre gry takie jak Halo, czy Mass Effect pochodzą z zewnętrznych studiów, gdzie ME już i na PS3 grać można, a co się dzieje z Halo, każdy fan X-Boxa już o tym wie. Pisać nie muszę, więc ile dobrych gier na wyłączność pozostaje? Alan Wake i Gearsy, gdzie jedynie zagrałbym w tą pierwszą z nich, bo lubię gry z dreszczykiem emocji, a takich ostatnio jest niewiele.

PS3 natomiast ma i kilka wad, a największym z nich jest brak w/w crosschatu i brak takiej gry jak Alan Wake (ale to moja opinia). Co mamy za to? Wiele. Prócz tego, że online jest darmowy najważniejsze są gry, ponieważ po to głównie kupujemy konsole, a SONY wewnętrznych studiów ma za to bardzo dużo, a nawet jest kilka dobrych zewnętrznych, które wyprodukowało wiele wspaniałych gier. Oczywiście jak ktoś wyżej napisał Wiedźmin wychodzi na X-Boxa, Fable. Tak, jest ale w to mogę zagrać także na PC. Żadna mi to wyłączność, a co mamy na PS3? Uncharted, Infamous, LittleBigPlanet, GT, God of War, Motorstorm, Resistance, Killzone, Heavy Rain, Ratchet & Clank, Heavenly Sword, Metal Gear Solid 4, Mag i niech mi ktoś powie, że w tej liście nie ma dobrych gier, w które warto zagrać. Wymieniłem najlepsze ekskluzywne gry PS3, które można by porównać do tych z X-Boxa (Halo, GoW, Alana Wake)

Ale jak mówię, są gusta i guściki, każdy lubi to, co lubi ;) Niech każdy cieszy się grami, a nie kłóci co lepsze, co gorsze ;) Liczby (w znaczeniu gry) mówią same za siebie.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #244 dnia: Września 01, 2011, 02:16:03 pm »
Taa prawdą niestety jest że starsze wersje Xboxa miały dużo błędów przegrzewały się a co za tym idzie- RROD.
Wyjątkiem jest wersja Jasper na której takie błędy pojawiają się dużo rzadziej.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #245 dnia: Września 01, 2011, 02:50:44 pm »
Ale się pojawiają i to jest moim zdaniem beznadziejna rzecz. Przy pierwszym X-Boxie tego nie było. PS3 dla mnie było lepsze właśnie o to, że multiplayer jest za darmo oraz nie ma RROD. Jednak pozostał sentyment do produktów Sony które bardzo lubię.

Offline Infern

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #246 dnia: Września 01, 2011, 03:43:32 pm »
Wady X'Boxa to między innymi skłonność do sporadycznego zawieszania się (nie dzieje się to często, ale wk..wia). Poza tym - nie wiem, czy to wina podstarzałego

To wady obydwu konsol, imo ps3 zawiesza się częściej.
A darmowy online nie wiadomo czy uznać za dobrą cechę czy złą, ataki hakerskie na ps3 chyba mogą być tym przykładem, o ile pamiętam na x'e nie było tak dużego ataku.

Osobiście wolę ps3, pady z x'a są dla mnie strasznie niewygodne, a zwłaszcza w takich gier jak nowy mk.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #247 dnia: Września 01, 2011, 03:46:35 pm »
O tak pad jest okropny, ale widziałeś pada od Nintendo GameCube ?

Potworność...

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #248 dnia: Września 01, 2011, 04:19:38 pm »
Taa prawdą niestety jest że starsze wersje Xboxa miały dużo błędów przegrzewały się a co za tym idzie- RROD.
Wyjątkiem jest wersja Jasper na której takie błędy pojawiają się dużo rzadziej.
Mam 3 letniego  Falcona, i tylko raz mi się zawiesił. Co z tego że na Xboxy dostają RRoD jak na PS 3 jest YLoD, to tak jak by się czepiać że na Windowsach jest Bluescreen a na Linuxie jest Kernel Panic. Po prostu nazewnictwo się różni.

Offline Kokoju

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #249 dnia: Września 01, 2011, 04:31:42 pm »
Cytuj
Fable. Tak, jest ale w to mogę zagrać także na PC

Tylko Fable I było na PC'ty. Część druga jest wyłącznie na X'Boxy, a trzecia wpierw wyszła na X'Boxy, potem cośtam było że powstanie wersja na PC i w sumie nie do końca wiadomo, czy kiedykolwiek ona wyjdzie. Więc saga Fable jest głównie na X'boxy.
Takie małe sprostowanie.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #250 dnia: Września 01, 2011, 05:04:24 pm »
O tak pad jest okropny, ale widziałeś pada od Nintendo GameCube ?

Potworność...

od gacka jest jeszcze spoko, przeszedłem na nim wszystkie residenty, najgorszy pad na jakim grałem to od dreamcasta

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #251 dnia: Września 01, 2011, 05:39:12 pm »
To jest pad ? To też można nazwać koszmarem. YLOD nie słyszałem, co niby trzeba robić aby uzyskać YLOD ? Pytam tak z czystej ciekawości.
O i jeszcze jednym plusem dla którego mam PS3 jest odtwarzacz Blue-Ray

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #252 dnia: Września 01, 2011, 06:14:49 pm »
Mam PS3 i w miesiącu zawiesił mi się 10 razy. Poza tym każdy powinien mieć obie konsole. Jeżeli już wybierać to PS3. Więcej graczy w bijatyki.

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #253 dnia: Września 01, 2011, 06:42:27 pm »
To jest pad ? To też można nazwać koszmarem. YLOD nie słyszałem, co niby trzeba robić aby uzyskać YLOD ? Pytam tak z czystej ciekawości.
O i jeszcze jednym plusem dla którego mam PS3 jest odtwarzacz Blue-Ray
Yellow Light of Dead   http://swiatpsx.pl/yellow-light-of-death-nieunikniona-wada-playstation-3-vt2728.htm

Mam PS3 i w miesiącu zawiesił mi się 10 razy. Poza tym każdy powinien mieć obie konsole. Jeżeli już wybierać to PS3. Więcej graczy w bijatyki.
Mam szczęście posiadać Xboxa 360 i okazyjnie PS 3, też jestem zdania że najlepiej mieć te dwie konsole (jedna do exclusivów i multi-platform druga do exclusivów). Jednak nie każdego jest stać na obie konsole+gry, ze swojej strony bardzo polecam Xboxa 360.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #254 dnia: Września 01, 2011, 08:56:09 pm »
Ale się pojawiają i to jest moim zdaniem beznadziejna rzecz. Przy pierwszym X-Boxie tego nie było. PS3 dla mnie było lepsze właśnie o to, że multiplayer jest za darmo oraz nie ma RROD. Jednak pozostał sentyment do produktów Sony które bardzo lubię.
To że za Xbox LIVE trzeba płacić denerwuje ale to że zhakowano sieć sony może daje do myślenia,bynajmniej taka sytuacja nie powinna się powtórzyć.