Autor Wątek: Muzyka - czego słuchacie  (Przeczytany 179073 razy)

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #540 dnia: Marca 11, 2012, 10:09:07 pm »
Ja uwielbiam Iron Maiden. Mój ulubiony utwór to "Fear of the dark". A jak ktoś nie wie jest to zespół metalowy.

Raczej niemożliwe jest nieznanie Iron Maiden, ale "fear of the dark" chowa się przy ''The Loneliness of the Long Sistance Runner'' pochodzącego z mojego ulubionego albumu tej grupy czyli ''Somewhere in Time''

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #541 dnia: Marca 12, 2012, 07:11:30 am »
Znam, ale wolę "fear of the dark". Kwestia gustu  ;D

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #542 dnia: Marca 13, 2012, 04:57:04 pm »
rozumiem tylko jak słyszę że ktoś słucha Iron Maiden i mówi że najlepsze jest "fear of the dark" to tak jak bym słyszał że ktoś lubi:

Metallice to najlepsze jest "nothing else matters"
Nirvane to najlepsze jest ''smells like teen spirit''
AC/DC to najlepsze jest ''Highway to Hell''
Michael Jackson to najlepsze jest "Thriller"

i tak dalej czyli najbardziej rozpoznawalne utwory danych artystów :)

Offline KaroxPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 153
  • Lol
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaroxPL
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #543 dnia: Marca 13, 2012, 04:59:43 pm »
Ja uwielbiam Iron Maiden. Mój ulubiony utwór to "Fear of the dark". A jak ktoś nie wie jest to zespół metalowy.
Czyli wychowałeś się od Ojca? :d.

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #544 dnia: Marca 13, 2012, 05:14:29 pm »
A ja z Ironów lubię najbardziej Brave New World (płytę), Nirvany Nevermind i Plateu w wersji akustycznej, Czarną Metalliki, dwie pierwsze płyty Limp Bizkit (Significant Other i Chocolate Starfish on Hot Flavoured Water) i pierwszą studyjną płytę Papa Roach (Infest). Uwielbiam również starych gunsów i... trzy pierwsze płyty Liroya :D

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #545 dnia: Marca 13, 2012, 05:20:05 pm »
pierwszy Papa Roach wymiatał :) Liroy'a też się słuchało ale dziś bardziej śmieszy :D ale latał na kasetach pamiętam jak dziś 95' alboom u starszego kuzyna się słuchało potem przegrywanie na podpieprzonym rodzicom kasetom, naśliniona kartka papieru włożona do dziury w kasecie aby z kasety na którą nie można przegrywać zrobić taką aby było można :D piękne czasy. dziś muzyka podupada jak i sam sposób jej słuchania oraz nabywania :)

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #546 dnia: Marca 13, 2012, 07:50:27 pm »
rozumiem tylko jak słyszę że ktoś słucha Iron Maiden i mówi że najlepsze jest "fear of the dark" to tak jak bym słyszał że ktoś lubi:

Metallice to najlepsze jest "nothing else matters"
Nirvane to najlepsze jest ''smells like teen spirit''
AC/DC to najlepsze jest ''Highway to Hell''
Michael Jackson to najlepsze jest "Thriller"

i tak dalej czyli najbardziej rozpoznawalne utwory danych artystów :)

Wiem o co Ci chodzi :) Ale akurat ja lubię fear of the dark bo najlepiej mi wpada w ucho chociaż inne utwory też są świetne  >:D np. the trooper, number of the beast i different world (druga pioseneczka w rankingu Irona u mnie)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #547 dnia: Marca 14, 2012, 01:49:13 pm »
Hmmm, ja aktualnie mam na słuchu 3 piosenki Systemu :
- Lost in Hollywood
- Old School Hollywood
- Streamline

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #548 dnia: Marca 14, 2012, 03:29:37 pm »
Reville, dokładnie tak
pierwszy Papa Roach wymiatał :) Liroy'a też się słuchało ale dziś bardziej śmieszy :D ale latał na kasetach pamiętam jak dziś 95' alboom u starszego kuzyna się słuchało potem przegrywanie na podpieprzonym rodzicom kasetom, naśliniona kartka papieru włożona do dziury w kasecie aby z kasety na którą nie można przegrywać zrobić taką aby było można :D piękne czasy. dziś muzyka podupada jak i sam sposób jej słuchania oraz nabywania :)

Dokładnie tak było. Wciąż mam Alboom na kasecie :D

Z obecnie popularnych zespołów jakoś nie mogę znaleźć faworyta. SoaD niby fajny, Korn też, ale cóż, teraz na imprezy zdecydowanie mniej się chodzi to i z muzyką człowiek do tyłu.

Offline KaroxPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 153
  • Lol
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaroxPL
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #549 dnia: Marca 14, 2012, 06:29:47 pm »
Kurde, nikt tu prawie ni słucha SoaD'u Widziałem tylko że coś tam Semek pisał o Tankianie i Grodek trochę słucha :/.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #550 dnia: Marca 14, 2012, 06:52:15 pm »
"Największy atak w historii". Hakerzy ukradli piosenki Michaela Jacksona za 250 mln dolarów

Cytuj
Przeszło 50 tys. plików muzycznych o łącznej wartości 250 mln dolarów - w tym większość Michaela Jacksona - wykradli hakerzy z serwerów koncernu Sony Music. Mimo że do zdarzenia doszło w zeszłym roku, zagraniczna prasa ujawniła je dopiero teraz. O włamanie zostali oskarżeni dwaj brytyjscy hakerzy - ich wyczyn już został okrzyknięty największym atakiem w historii branży muzycznej.

Kilka miesięcy po śmierci Michaela Jacksona Sony zapłaciło 250 mln dolarów za siedmioletnią wyłączność do całego jego dorobku. Wśród nabytych przez wytwórnię utworów znalazły się m.in. nigdy niepublikowane nagrania z sesji do "Thrillera", "Bad" czy "Off the Wall", a także duety z Freddiem Mercurym z Queen czy will.i.am z Black Eyed Peas.

Zgodnie z umową wytwórnia otrzymała prawo do wydania dziesięciu albumów z muzyką Jacksona. Może ją także wykorzystywać w grach komputerowych, reklamach czy innych komercyjnych przedsięwzięciach.

Koncern oficjalnie potwierdził fakt kradzieży, ale nie podał żadnych szczegółów. Wiadomo, że o cybernetyczny atak oskarżono dwóch Brytyjczyków, którzy zostali aresztowaniu w maju zeszłego roku, niedługo po głośnej kradzieży danych około 77 mln osób z PlayStation Network, które również należy do Sony.

- Wszystkie pliki z piosenkami Michaela Jacksona zostały naruszone. Po sprawdzeniu systemów zabezpieczenia Sony okazało się, że są w nich luki - cytuje jednego ze swoich rozmówców "Sunday Times".

Dlaczego sprawa ujrzała światło dzienne dopiero teraz? Media zainteresowały się nią po piątkowej rozprawie sądowej, na której pojawili się oskarżeni - jeden z nich ma 26 lat, drugi 25. Brytyjczycy nie przyznają się do winy, zostali zwolnieni za kaucją.

"Guardian" określił ich kradzież "największym atakiem cybernetycznym na wytwórnię fonograficzną w historii". Dziennik przypomina, że już po włamaniu do PSN Sony przepraszało za wyciek danych swoich użytkowników i zapowiadało poprawę własnych zabezpieczeń. Incydent doprowadził do nagłośnienia problemu cyberprzestępczości oraz skuteczności zabezpieczeń w sieci. FBI wtedy przyznało, że nie tylko wielkie firmy, ale też amerykańskie agencje rządowe nie są gotowe na tego typu ataki.

Hahaha jak można być takim tępakiem i trzymać cały muzyczny katalog na otwartym serwerze :D! Teraz czekam tylko na jakieś wycieki......
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2012, 06:57:11 pm wysłana przez Raven821 »

Offline KaroxPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 153
  • Lol
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaroxPL
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #551 dnia: Marca 14, 2012, 07:00:58 pm »
Hah, SoaD miał podobnie ale uratował wymigał się w inny sposób.
Cytat z Wikipedii: Odrzucone, niezmiksowane utwory z sesji nagraniowej zostały wykradzione ze studia i wpuszczone do sieci jako album Toxicity II. Jako odpowiedź została wydana płyta Steal This Album! zawierająca zmiksowane i poprawione utwory nielegalnie krążące w internecie.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2012, 10:13:06 pm wysłana przez KaroxPL »

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #552 dnia: Marca 14, 2012, 10:09:06 pm »
Karox ja wręcz uwielbiam SoaD. To z tym zespołem zaczęła się moja historia do mocnej muzyki.

Offline KaroxPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 153
  • Lol
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaroxPL
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #553 dnia: Marca 14, 2012, 10:15:52 pm »
Moje życie obraca się wokół mocnej Muzyki, a wszystko zaczeło się w 2006 r. Kiedy to Kuzynka pokazała mi zespół "Lordi" Dobry Hard Rock dzięki temu zespołowi wiem jak odróżnić Hard Rock od Heavy Metalu :D.

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka - czego słuchacie
« Odpowiedź #554 dnia: Marca 14, 2012, 10:18:10 pm »
SoaD też super jest. Streamline wpada w uszko :)