Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 657236 razy)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2475 dnia: Czerwca 13, 2015, 12:17:25 am »
Do tego co joxnyx napisał warto dodać, że warto brać duże postacie, bo są silne i mocniej biją. Przykładowo jeden cios Kotal Kanem zabiera więcej niż jeden cios Kitaną. Realistyczne takie.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2476 dnia: Czerwca 13, 2015, 12:48:38 am »
Witam  :)Jestem tu nowy  i całkowicie zielony,wiec proszę o zrozumienie jak coś zrobię nie tak.
Chciałem sobię kupić MKX,kiedyś grałem w MK9 ale słabo miszło :(
Chciałem poprosić o kilka dobrych rad co zrobić żeby dobrze grać,nie chodzi mi o jakieś wymiatanie ale chciałbym sobie w miarę dobrze radzić w meczach online.
Dziękuję i pozdrawiam.
Przede wszystkim musisz zacząć od wybrania swojej postaci i jej wariantu. W tym celu dobrze sprawdzi się tryb treningowy. Możesz też obejrzeć turnieje na twitchu żeby zweryfikować jaka postać najbardziej Ci odpowiada - to czy lubisz ofensywę czy defensywę, czy wolisz akcje 50/50 w trakcie presji czy kosmiczne juggle do ok. 50% dmg. ...

Zgadzam się, że musisz wybrać jakąś postać, ale nie, że to ma być twój pierwszy krok. Nie wierzę też, żeby oglądanie turniejów coś Ci pomogło. Jeśli nie znasz mechaniki gry, nie będziesz wiedział co i dlaczego oni robią. Ja bym Ci radził na początek przechodzić wieże wszystkimi postaciami. Raz, będziesz się uczył kombinacji. Dwa, będziesz się uczył w czym dany zawodnik jest mocny. Dalej tak jak pisze johnx, zawodnik, pokój treningowy i youbute. Jak już to ogarniesz to już będziesz miał mnóstwo radości z grania. Wtedy zostanie jeszcze pressing. Nie wiem jak to jest MKX, ale MK 2011 to miałem wrażenie, że styl gry ofensywny polegał na ciągłym atakowaniu przeciwnika, a defensywny na uniemożliwieniu przeciwnikowi atakowania cię poprzez ciągły atak :)  Radzę Ci jeszcze opanować kilku zawodników. Daje to lepszy pogląd na grę.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2477 dnia: Czerwca 14, 2015, 11:51:11 am »
[...]Przede wszystkim musisz zacząć od wybrania swojej postaci i jej wariantu.[...]
Gra już leży na półce stosunkowo dawno, a ja do teraz nie mogę się zdecydować kim chcę graćXDDDDD

Offline HERUBIN83

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HERUBIN83
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2478 dnia: Czerwca 14, 2015, 03:54:45 pm »
Witam wszystkich :D Dziękuję za wszystkie rady,są bardzo pomocne  :),dziś kupiłem MK X  :).W pierwszej kolejności przejdę każdą postacią i wariantem wieżę,mam nadzieję że po tym będę wstanie wybrać sobie odpowiednią  postać.Potem nauczę się wszystkich ruchów na pamięć i będę trenował różne połączenia wszystkich ciosów.
Dużo też będe grał w wieży na ciężkich poziomach trudności,z pół roku takich treningów i może coś ze mnie będzie ;)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2479 dnia: Czerwca 15, 2015, 10:16:49 am »
Siema.. Witam na forum.... I od razu mówię: Nie słuchaj tych laików powyżej. Serio, gadają o jakichś wyborach postaci, uczeniu kombosów i takich tam pierdołach.... Ja od razu mówię : Idź, sprzedaj duszę Szatanowi za zajebiste umiejętności w MK. Serio. Tylko nie daj się zrobić w konia i oddaj duszę za super-skilla w kilka gier MK, te klasyczne i te co dopiero wydadzą, a nie tylko za MKX. Pamiętaj: Dusza za kilka odsłon..... A teraz życzę Ci powodzenia i znajdziemy się na niecie. Ave.....

Offline janusz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2480 dnia: Czerwca 17, 2015, 11:03:04 pm »
Jak myślicie czy wyjdzie Kombat Pack 2?
Jeśli tak to jakie postacie obstawiacie i jakie chcielibyście zobaczyć? Moim zdaniem pewniaki to Rain, Sindel i Baraka. Cała trójka była przeciwnikami w story mode więc przy tworzeniu ich mieli by najmniej pracy. Wydaje mi się też że prawdopodobnymi postaciami są Fujin, Smoke (występujący pod swoim nowym imieniem), Kabal, Serena, Frost. Wszystkie te postacie pojawiają się w story mode i być może któraś z nich pojawi się jako dodatkowa. Najbardziej obstawał bym Smoke lub Fujina.
Osobiście jako grywalną postać najbardziej chciałbym zobaczyć Shao Khana, jednak wydaje mi się że jest to mało prawdopodobne, chociaż jeśli Goro jest grywalny to może i imperator pojawi się jako normalna postać.
Nie chciał bym natomiast by miejsce normalnych postaci zajmowały postacie z innych gier czy filmów w stylu Terminatora, Spawna, Nemessisa czy tego starego dziadka z Piły. Jasona jakoś przełknąłem, Predatorem nawet chętnie bym zagrał, jednak dwie postacie spoza uniwersum moim zdaniem w zupełności wystarczą.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2481 dnia: Czerwca 18, 2015, 08:24:48 am »
Jak myślicie czy wyjdzie Kombat Pack 2?
Jeśli tak to jakie postacie obstawiacie i jakie chcielibyście zobaczyć?

Str 161, praktycznie identyczne pytanie.

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2482 dnia: Czerwca 18, 2015, 08:36:18 am »
Wszystkie te postaci, które wymieniłeś pojawiły się w trybie fabularnym, ale zapomniałeś wymienić jeszcze takie postaci jak Nightwolf, Stryker czy tez Bo Rai Cho. Ja osobiście chciałbym żeby w Kombat Pack pojawili się Nightwolf, Fujin, Frost, Bo Rai Cho. Co do filmowych czy ze świata gier postaci to chętnie ujrzałbym Nemesis (Resident Evil), Pinhead (Wysłannik Piekieł), Dwayne Johnson (WWE Immortals).

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2483 dnia: Czerwca 18, 2015, 10:38:58 am »
Co takiego ciekawego jest w tej Frost? Pytam serio bo widzę, że sporo osób o niej pisze zarówno tutaj jak i na zagranicznych forach, a dla mnie to jedynie nędzny klon Sub-Zero. Grałem nią trochę w Deadly Alliance i wcale jej nie polubiłem, serio jest aż tak warta miejsca w dość ograniczonej puli postaci DLC?

Offline janusz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2484 dnia: Czerwca 18, 2015, 11:12:23 am »
Jak myślicie czy wyjdzie Kombat Pack 2?
Jeśli tak to jakie postacie obstawiacie i jakie chcielibyście zobaczyć?

Str 161, praktycznie identyczne pytanie.
Wybacz, czytałem ten temat urywkami i akurat na te strony nie zajrzałem :)
Chyba dobrym pomysłem było by założenie nowego tematu gdzie można by podyskutować o ewentualnych nowych postaciach

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2485 dnia: Czerwca 18, 2015, 01:29:57 pm »
Chodzi plotka, że NRS wywaliło twórców PC'towego porta (High Voltage) i zatrudniło Q-Loc. Studio odpowiedzialne np. za Ultra Street Fighter 4 na PC, które wygląda bardzo dobrze. Bardzo spóźniona decyzja, ale wydaje mi się że mogłoby się sporo poprawić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2015, 01:32:35 pm wysłana przez Rv0000 »

Offline Maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2486 dnia: Czerwca 18, 2015, 02:42:25 pm »
Chodzi plotka, że NRS wywaliło twórców PC'towego porta (High Voltage) i zatrudniło Q-Loc. Studio odpowiedzialne np. za Ultra Street Fighter 4 na PC, które wygląda bardzo dobrze. Bardzo spóźniona decyzja, ale wydaje mi się że mogłoby się sporo poprawić.

To ciekawe co teraz z edycjami na X360/PS3 jak sie okaze ze to prawda:>?? Co znowu przełoża premiere, tym razem na grudzien :>?!!!!!!!. Po jakiego wała ogłaszali wydanie X na starsza generacje skoro maja takie problemy z konwersja na te platformy i co róz przekładaja premiere. Już pomału sie zaczynam gubic. Pewnie zaniedługo wyjdzie kompletna edycja na PS4/XONE a starsza generacja dostanie dopiero podstawke hehe !!!! Fajnie by to wygladało. Zobaczymy czy to sie potwierdzi:)

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2487 dnia: Czerwca 18, 2015, 03:12:45 pm »
Jeśli chodzi o edycje na starsze konsole, to szczerze mówiąc nie wiem kto je robi. Jeśli odpowiadają za nie twórcy portu PC, to i tak powinniście się cieszyć, że ich odsunięto, bo to partacze jakich mało.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2488 dnia: Czerwca 18, 2015, 06:06:04 pm »
Z tego co można wyczytać na necie panowie z High Voltage maczali paluchy również w wersjach na stare generacje.
W sumie to czekałem na MKX ponad rok i teraz już mi wisi czy będzie w czerwcu, w sierpniu, na styczeń czy trzeba będzie szarpnąć się na PS4 :)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2489 dnia: Czerwca 18, 2015, 07:03:17 pm »
Chodzi plotka, że NRS wywaliło twórców PC'towego porta (High Voltage) i zatrudniło Q-Loc. Studio odpowiedzialne np. za Ultra Street Fighter 4 na PC, które wygląda bardzo dobrze. Bardzo spóźniona decyzja, ale wydaje mi się że mogłoby się sporo poprawić.
Jeśli to jest prawda to chyba się popłaczę z radości. :P