Autor Wątek: STOP ACTA!  (Przeczytany 28837 razy)

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 22, 2012, 02:33:18 pm »
Skoro popierasz siedzenie na dupie i nic nie robienie w tym temacie, twierdzę że jest ci to co najmniej obojętne. A co do piractwa to już też się określiłem nie pirace  i nie zamierzam :) też jestem za zamykaniem tych pojebanych serwerów złodziei.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 22, 2012, 02:40:08 pm »
A co, mam protestować? Wychodzić na ulicę? Czy Ty naprawdę wierzysz, że to coś da? Wspomniałem Ci już o kilku ustawach, które i tak przeszły, choć oburzenie było spore (jak to miało miejsce w Szwecji). Dlaczego sądzisz, że te petycje, nagonka i zmienianie sobie obrazków na Facebooku da oczekiwany efekt? Jak długo będzie istniało piractwo, tak długo sprawiedliwość będzie walczyła o prawa autorów do życia z tego. A nie sądzę, by nagle wszyscy przestali Warezować/Torrentować. Jak zechcą to i tak wprowadzą. Ustawa ta nawet jak nie przejdzie, to pójdzie do przebudowy. Daremne Twoje starania.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 22, 2012, 05:35:34 pm »
Ale chyba jesteśmy ludźmi a nie świniami w kolejce do masarni ? Więc chociaż wyrażajmy swój sprzeciw rzeczom które nam nie pasują. Też wiem że są male szanse byśmy cokolwiek zdziałali, lecz wole zabrać chociaż głos w tej sprawie, napisać chociażby na fejsie że jestem na NIE! To jest tak jak z chodzeniem na wybory - nie idę bo to nic nie zmieni... najgłupszy sposób myślenia. Trzeba dorzucić ziarenko do tego by było chociaż trochę po naszemu. Jak Polskę zaatakują wszystkie kraje UE to też schowasz się w ziemiance twierdząc że twoja osoba nic nie zmieni?
 Twierdzę że czasem trzeba walczyć, nawet jeśli jest to walka z wiatrakami.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 22, 2012, 05:46:24 pm »
Przez megauploady itp serwisy przesyłało się często zdjęcia czy filmy - jak było ich sporo to ciezko je przesyłać przez maila. Zresztą do tego miały one służyć.
To nagrywarki DVD są równie złe jak te serwery - bo przecież na nie też można przegrywać muzyke, filmy czy gry.

Zresztą jak mają skutecznie walczyć z piractwemto niech scigają przede wszystkim twórcow np cracków do gier, a nie ludzi którzy je sciagają. Dalej - niech obniżą ceny gier i niektórych programów, bo czasem to sie człowiek za głowę łapie ile potrafią one kosztować.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 22, 2012, 05:58:32 pm »
Cytuj
Zresztą jak mają skutecznie walczyć z piractwemto niech scigają przede wszystkim twórcow np cracków do gier, a nie ludzi którzy je sciagają. Dalej - niech obniżą ceny gier i niektórych programów, bo czasem to sie człowiek za głowę łapie ile potrafią one kosztować.

Najlepiej żeby za darmo dawali te gry, nie przesadzaj gry nie są takie drogie jak by się wydawało, jeśli gra kosztuję 150,- to przez miesiąc musiał byś odkładać 5 zł dziennie - to nie dużo wydajesz tyle codziennie na jakiś napój już nie mówiąc o tym jak palisz 12,- za paczkę. Po pierwsze za rozrywkę się płaci. Gry są rozrywką jak kino,cyrk,wesołe miasteczko, zoo itd. więc jak idziesz do zoo to nie targujesz się o 2 zł, bądź nie wpierdalasz się przez płot. Gry i inne dobra tego typu nie są obowiązkowe, masz pieniądze to grasz nie masz to nie grasz - nie kradniesz dziecku biletu do cyrku żeby obejrzeć show tylko płacisz!

Karać oczywiście powinni wszystkich ze szczególnym traktowaniem ''producentów'' nielegalnego programu, ale każdego Kowalskiego też.

A ceny niech ustalają producenci. Chciał byś zrobić krzesło a ja bym ci powiedział za ile to krzesło sprzedać ? no nie :)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 22, 2012, 09:55:48 pm »
Dobra, PC mają gry za min. 150zł. Co mają powiedzieć konsolowcy gdy gry kosztują 210zł? To o wiele za dużo.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 22, 2012, 09:56:26 pm »
Niektóre są za drogie. Tak do 100 zł powinny być moim zdaniem. Pioruńsko drogie są za to konsole czy niektóre karty graficzne. Do tego jeszcze niektóre programy mają ceny absurdalne. Ostatnio widziałem w empiku jakas grę, przy której była kartka, że wymaga wykupienia abonamentu, zeby w nia grać. To już dla mnie jest paranoja.

Jakby mieli kontrolować każdego Kowalskiego, to by musieli pewnie skonfiskować z 95% komputerów w Polsce.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 22, 2012, 10:18:29 pm »
zamknął forum zamknął strone honmaru i inne w tym moją mkpl którą prowadzę 10 lat i co nadal jest fajne dla nie których.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY&feature=player_embedded#![/youtube]

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:27:57 pm »
Na pewno zamkną bo nie mamy licencji od tego kto posiada prawo do MK.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:37:27 pm »
Dokładnie... Smutne ale prawdziwe. Mimo wszystko, nie żegnam się jak ostatnio. Nie chce mi się wierzyć, że od tak rozwalą pół internetu jedną ustawą.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 23, 2012, 12:37:16 am »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bxoq8Q6ktdg&feature=player_embedded[/youtube]

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 23, 2012, 05:19:28 pm »
Pani Basia jest lepsza. Stary filmik parodiujący generała J. :) Ależ jaki aktualny ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nucY3-aeFKE#![/youtube]

Offline KaroxPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 153
  • Lol
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaroxPL
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 23, 2012, 05:36:58 pm »
Nieeee.... Ja tam Jadę.... Z flagą polską! I Tarczą Herba Państwowego, a na fladze STOP A.C.T.A będę walczył do końca
bo Internetu łatwo nie oddam.....

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 23, 2012, 06:00:05 pm »
Pani Basia jest lepsza. Stary filmik parodiujący generała J. :) Ależ jaki aktualny ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nucY3-aeFKE#![/youtube]

to nie jest stary filmik, tylko nowy zrobiony właśnie w celu protestu przeciwko ACTA

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 23, 2012, 06:05:16 pm »
A może byś tak powalczył o podwyższenie stawki minimalnej czy wyrównanie płac na skalę Europejską? Ale nie, oczywiście, Internet ważniejszy.