Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160601 razy)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #270 dnia: Lutego 17, 2019, 12:28:59 pm »
Dobra, jak już się zaczynają zakłady, to i cegiełka ode mnie. Mogę być sam przeciwko wszystkim, ale moje zdanie jest takie- Mileena nie pojawi się w MK11 jako grywalna postać ani w podstawowym rosterze, ani w DLC. Możemy się zakładać o przekonanie, alkohol, cokolwiek. Po prostu jestem pewien swojego zdania. Róbcie screeny.


Natomiast jeśli chodzi o DLC, to będą chyba 4 postacie z MK i 2 guesty na Kombat Pack.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #271 dnia: Lutego 17, 2019, 01:57:18 pm »
To żeś qrwa przyjebał, aż się posmarkałem. Fujin, Reiko, Drahmin ok, zacząłeś dobrze, a później wspomniałeś o panu z błękitnej ostrygi? Uf, aż mi się gorąco zrobiło. Nie wiem czy nawet desgin i gameplaya dzisiejszych czasów uratowałby tą postać. Kano mógłby mieć jego skórkę i były każdy zadowolony.
Kiedyś strasznie mnie wkurwiał, ale jakiś czas temu stwierdziłem, że można go odratować. Fakt, byłoby to cholernie trudne, ale nakręciłem się tą opcję. Jane, jakbym miał do wyboru Hsu Hao albo Frost czy Drahmina to bym pewnie wybrał tych drugich, ale nie odrzucam HH totalnie.....

Dobra, jak już się zaczynają zakłady, to i cegiełka ode mnie. Mogę być sam przeciwko wszystkim, ale moje zdanie jest takie- Mileena nie pojawi się w MK11 jako grywalna postać ani w podstawowym rosterze, ani w DLC. Możemy się zakładać o przekonanie, alkohol, cokolwiek. Po prostu jestem pewien swojego zdania. Róbcie screeny.
Przyjmuję, o flachę :)

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #272 dnia: Lutego 18, 2019, 09:32:31 am »
a to czy Rain jest gejem czy nie to kogo qrwa to obchodzi?

Ty no, kurwa, mnie :D ale w sumie pociesza mnie, że już raz mu namieszali w bio, więc teraz głupio by było, żeby robili to ponownie.

No i wiedziałem, żeby nie pisać, ale spoko, Slave, chętnie przegram tę flaszkę ;)

Co do DLC, to mam nadzieję na układ 4+2, gdzie 4 postacie to będą fighterzy w uniwersum MK, a 2 pozostałe to już ktokolwiek. Oczywiście idealny scenariusz, dla mnie,  byłby po prostu ZERO gości, ale nawet się nie łudzę, że tak się stanie. Układ 3+3 już by mnie trochę zniesmaczył. No chyba, że pierwszy kombat pack 3+3, a drugi 6 postaci z Mortala.

3D Era --> stawiam każdą postać ponad jakąkolwiek gościnną zawsze. Są tam postacie lepsze (Havik, Reiko, Fujin), są gorsze (Hsu Hao, Kobra, Dairou), ale KAŻDEGO da się odratować. Tak, chętniej widziałbym w rosterze Hsu Hao niż Jacqui.

Tak, Jacqui jest wrzucona przez poprawność polityczną. Spójrzcie na przemysł gier - w takim Apex Legends mamy geja, mamy czarnoskórą kobitkę i ogólnie przewagę liczebną kobitek, z tego co na szybko sobie przypominam. Przemysł filmowo-serialowy - ciemnoskóry Nick Fury, nominacja do Oscara dla Black Panther, film z 'silną postacią kobiecą' uważany za najlepszy z DC Universe. Seriale Netflixa z 'kolorową' obsadą, nawet jeśli występują przekłamania historyczne. Mortala też to dotknęło, w mniejszym stopniu, bo nikt nie zrobił murzyna z Sub-Zero, ale zawsze. Kombat Kids to przecież: Silna postać kobieca, druga silna postać kobieca - murzynka, gej, azjata (chociaż średnio na tego azjatę wyglądał). Zwróćcie uwagę, że nawet nowa postać w MK11 - Geras - jest ciemnoskóra. SJW, LGBTQWERTY wgryzło się w popkulturę czy tego chcemy czy nie.

David, jeżeli roster będzie wyglądał tak jak na screenie, który wkleiłeś, nie będzie, wg mnie, tak źle. Ba, będzie bardzo dobrze i wtedy taka Jacqui nie będzie aż tak bardzo przeszkadzać. Zwłaszcza, że ja jej nie skreślam całkowicie. Jeśli nie będzie Jaxa oczywiście. Ja tu się zresztą nie przyszedłem kłócić i przekonywać, że moja racja jest najlepsza i najmojsza ;). Stwierdzam oczywisty fakt wpływu poprawności politycznej na wybory NRS. Pozdro 600!

PS Slave - co to jest 'stary styl forum'? Bo ja tu też się przypałętałem przy premierze MKX, więc może nie jestem w temacie ;)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #273 dnia: Lutego 18, 2019, 02:22:14 pm »

Tak, Jacqui jest wrzucona przez poprawność polityczną. Spójrzcie na przemysł gier - w takim Apex Legends mamy geja, mamy czarnoskórą kobitkę i ogólnie przewagę liczebną kobitek, z tego co na szybko sobie przypominam. Przemysł filmowo-serialowy - ciemnoskóry Nick Fury, nominacja do Oscara dla Black Panther, film z 'silną postacią kobiecą' uważany za najlepszy z DC Universe.

Nie wiedziałem, że jak jest postać czarnoskóra, to od razu poprawność polityczna pełną gębą.
Generalnie chciałbym dodać, że czarny Nick Fury to pomysł z komiksu Ultimates, który powstał w 2002 roku, czyli przed tym całym sraniem

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #274 dnia: Lutego 18, 2019, 03:18:57 pm »
Jak dla mnie, to nie jest poprwność polityczna tylko hajs. Zwykły, soczysty hajs. Będziemy mieć czarnoskórą postać, 5% czarnych sprawdzi o co chodzi; mamy homoseksualistę, 1% osób innej orientacji będzie o tym gadać i któreś z nich to kupi..... Wszystko można pod to podczepić... Gdyby obywateli Polski było 4 mld, a nie 40 mln to byśmy mieli 2/3 postacie z "Kraju nad Wisłą"............... I nie mówię, że Stany nie mają probemu z SJW i tego typu gównem, bardziej mi chodzi o to, że gra ma się sprzedać i NRS zrobi wszytko żeby się sprzedała. Druga strona mówi nam, że gra jest bijatyką i bardzo ważną częścią tego typu gier [właściwie podstawą] są postacie, gra musi dać jak najbardziej zróżnicoway rooster. My jako fani roztrząsamy bycie albo nie bycie Frost czy Drahmina, ale większość kładzie na to lachę. Chcą mieć jak najbardziej zróżnicoewanych bohaterów i pod to NRS układa rooster..............

Swoją drogą chętnie bym o tym pogadał, bo sam zawsze uważałem się za gościa, którego można podciągnąć pod rasistę, ale czytając niektóre wypowiedzi w necie, to wychodzi na to są o wiele bardziej wyjkręceni ludzie niż ja..............

PS Slave - co to jest 'stary styl forum'? Bo ja tu też się przypałętałem przy premierze MKX, więc może nie jestem w temacie ;)
Stary Styl Forum [SSF] to gadanie o pedalstwie, Koreii Północnej, gatunkach muzycznych i polityce zamiast gadania o grach..... Swego czasu gigantyczna rzeka takich tematów przetoczyła się przez foum .....
...... i to było piękne.......
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2019, 03:23:09 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #275 dnia: Lutego 18, 2019, 04:28:14 pm »
Ja od zawsze jestem przeciwny poprawności politycznej, bo to zabija kreatywność. Mam jej dość w każdym możliwym medium. Zdaje się, że tylko poczciwy metal ma to wszystko w dupie i szatan zawsze jest mroczny z piekła. Niesmak miałem gdy niemrawo w MKX wprowadzili linie o homoseksualizmie Kung Jona bo tak naprawdę trzeźwo patrząc - na chuj mi to wiedzieć? Tylko odepchnęło mnie od tego zawodnika.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #276 dnia: Lutego 18, 2019, 05:56:26 pm »
Niesmak miałem gdy niemrawo w MKX wprowadzili linie o homoseksualizmie Kung Jona bo tak naprawdę trzeźwo patrząc - na chuj mi to wiedzieć? Tylko odepchnęło mnie od tego zawodnika.

Tu się zgodzę, nie wprowadziło to nic do jego story, a tym bardziej do fabuły całej gry. Po prostu wciśnięte zdanie na siłę, żeby było.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #277 dnia: Lutego 18, 2019, 08:57:15 pm »
Jeju ludzie, ja to jakiś opóźniony w tych sprawach jestem. Jak ktoś pisał, że Kung Jin jest gejem to myślałem, że go nie lubi. Teraz dopiero sprawdziłem, że to tak oficjalnie. Pewnie to mój brak spostrzegawczości, ale wydaje mi się, że ten jego comming out był raczej suptelny i te słowa można było zinterpretować zupełnie inaczej. Oficjalne potwierdzenie stanu rzeczy to przynajmniej pokłosie poprawności politycznej, bo do gry nic to nie wnosiło.

Poza tym jak pierwszy raz grałem w DA to w Hsu Hao też różowej landrynki nie dostrzegałem. Nie pamiętam czy już o tym pisałem, ale on kojarzył mi się z Kossakiem z Body Blows. Taki wielki umięśniony koleś. Także, to nie archetyp mi w nim przeszkadzał, a to, że był słaby jak cała ta część.

Co do Jade to niczym mnie nie zachwyciła. Na razie mam do niej neutralny stosunek.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #278 dnia: Lutego 18, 2019, 09:41:29 pm »
Ooo, zapomniałem o Jade. Zyskała jakąś taką lekkość po śmierci. Tak jakby jej ruchy płynęły bardziej. Mniej były oparte na mięśniach a bardziej na pozycji ciała. Z baby zrobiła się kobitka. Duży plus. A i końcówka fatala jak robi z kadłubka striptizerke też z gracją.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #279 dnia: Lutego 18, 2019, 10:15:41 pm »
Qrwa zamiast się cieszyć, że nowy MK wychodzi po 4 latach i dostajemy takich osobników jak Baraka czy Kabal to się qrwa doszukuja poprawności politycznej. Za duzo internetu i telewizji. Życie życiem i się cieszcie, bo co nieuniknione to nieuniknione. Powiedział Davidkoz.

Ja lekkości nie widzę u Jade ale grację już tak! Można po śmierci ozyć i mieć się świetnie.

Na youtube wyszedł ten filmik co był w zapowiedzi na oststnim MKKascie, MK science. Skupili się na zamrazaniu Sun-Zero. Czy możliwe jest tak szybkie zamrożenie i rozwalenie czaszki. Jak dla mnie nic interesującego.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #280 dnia: Lutego 19, 2019, 09:10:30 am »
Qrwa zamiast się cieszyć, że nowy MK wychodzi po 4 latach i dostajemy takich osobników jak Baraka czy Kabal to się qrwa doszukuja poprawności politycznej. Za duzo internetu i telewizji.

Takiego podejścia nie lubię. OOOO NRS wydał nowego Mortala, więc mamy w ciemno się cieszyć, niezależnie od tego kto jest w rosterze i jak gra wygląda. Gówno prawda. Jeśli coś nie pasuje, to trzeba o tym mówić, a do wyrażania opinii w internetkach służy właśnie forum. W dodatku, jeśli jest to konstruktywna krytyka, podparta argumentami, to nawet jeśli czyjeś zdanie jest daleko od mojego, to zawsze chętnie wejdę w polemikę i poznam podejście drugiej strony. Mówienie, że coś jest BE i nie popieranie tego niczym jest chujowe i do niczego nie prowadzi. Owszem, czekam na nowego Mortala i na kolejne reveale z niecierpliwością. Owszem, podoba mi się część rosteru. Ta, do której należy właśnie Kabal, Jade czy Skarlet. Owszem, część rosteru bym wymienił z różnych powodów, które już tutaj wielokrotnie podawałem.

I ja tu się nie doszukuję tej poprawności politycznej NA SIŁĘ. Ja mam ją podaną na tacy.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #281 dnia: Lutego 19, 2019, 10:41:40 am »
Ważne jest aby wyrażać swoją opinię ale może bardziej skupić się na samej grzy, rosterze, historii i gameplayu niż gadanie o tyn, że chujowo, że jest Jacque, bo poprawność polityczna, bo jest czarna itp. Sami rasisci w koło, eh.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #282 dnia: Lutego 19, 2019, 10:44:56 am »
Fajną opcją będzie możliwość wyboru postaci do walki w story, tak jak w Injustice 2. Tutaj ma być to jeszcze rozszerzone, rzekomo taka decyzja ma prowadzić do różnych rozwinięć fabuły, najpewniej jednak fabuła będzie liniowa, a zobaczymy co najwyżej różne zakończenia.

Ja, jak pewnie większość, chętnie zobaczylbym możliwość wyboru pomiędzy bohaterami i złoczyńcami, żeby ci drudzy też mieli możliwość odniesienia sukcesu.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #283 dnia: Lutego 19, 2019, 11:05:22 am »
Ważne jest aby wyrażać swoją opinię ale może bardziej skupić się na samej grzy, rosterze, historii i gameplayu niż gadanie o tyn, że chujowo, że jest Jacque, bo poprawność polityczna, bo jest czarna itp. Sami rasisci w koło, eh.

Ale tutaj pomieszałeś to trochę. Nie mówię, że chujowo, że Jacqui jest, podając jako jedyny powód: poprawność polityczna. Mówię, że chujowo, że Jacqui jest, bo jest nudna na tle innych postaci, które mogłyby wskoczyć do rostera zamiast niej (plus parę innych powodów, które mogę przytoczyć, jeśli to za mało). Jednocześnie zastanawiam się nad motywami, którymi kierowało się NRS, przy ustalaniu rosteru i doszedłem sobie do takiego wniosku, że jej obecność jest podyktowana polityczną poprawnością właśnie.

Poza tym nie wiem czemu od razu rzucasz tutaj oskarżeniami o rasizm (nie wiem czy w stosunku do mnie, czy ogólnie). To, że nachalne wciskanie mi przed nos takiego stanu rzeczy mi się nie podoba, nie czyni mnie od razu rasistą. Chodzi o samą akcję, a nie to, co jest jej przedmiotem.

A teraz skupiając się już bardziej na Jacqui w grze, a odrzucając całą niepotrzebną otoczkę...

Jeśli dostanie dobry redesign i nie będzie mdłą i nudną postacią spełniającą jedynie archetyp special forces woman (pistolety, military outfit, twardy charakter), a do tego jej ojciec odpuści sobie tę grę, to przecież czemu nie dać jej szansy? Na ten moment jednak, wybór jej, ponad Takedę, nie broni się niczym i to odnośnie obecnego stanu rzeczy toczy się dyskusja. Z ostateczną opinią na jej temat wstrzymam się do czasu, gdy zobaczę jej wygląd, moveset, fatality itp. Na ten moment, gdy możemy tylko przewidywać - nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony do tego co MOŻEMY w tej grze zobaczyć dzięki jej udziałowi i z dużo większą niecierpliwością czekałbym na inne postacie. That's it.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #284 dnia: Lutego 19, 2019, 11:46:16 am »
Ej, chłopaki ale pamiętajcie, że Dżaki nie jest potwierdzona, więc rozkręcanie wojenki o poprawności politycznej/ zabieraniem miejsca w roosterze ciekawszym postaciom można odłorzyć na czas gdy już nam ogłoszą oficjalnie. I nie nazywajmy się rasistami, na tym forum jest tylko jeden jebany rasista i tego się trzymajmy.......

Już gdzieś to pisałem, ale powtórzę: Mi tęskno do czasów, kiedy twócy z ciekawych postaci potrafili wyciągnąć maximum i do tego nawet porządnie nimi zamieszać. Wystarczy wspomnieć odmłodzenie Tsunga, danie metalowych łap Jaxowi, zamienienie Smoke'a w cyborga itp. Dawno nie mieliśmy takich wariacji ze statusem postaci. Ostatni raz szarpnęli się na to chyba przy okazji Zombie Liu Kanga i może to się podobać lub nie ale nie można odmowić temu pomysłowi jaj. Dziś się ograniczyli do robienia z tych "dobrych gości" upiorów. Kupiłbym to nawet, ale w takim natężeniu [Liu, Kitana, Jax, Kung Lao, Sub, Scorpion, Kabal, Stryker, Jade...... kurwa nawet nie wymienię wszystkich....] to staje się niedorzeczne......