Autor Wątek: MK10 - koncepcje  (Przeczytany 30692 razy)

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
MK10 - koncepcje
« dnia: Maja 26, 2011, 09:00:20 pm »
No właśnie, jak będzie wyglądał, przeczuwacie obecność jakich postaci, jaki rozwój fabularny, co, jak i dlaczego.

- Mi wydaje się , że nie ograniczą się tylko do wątków Shinnoka, skoro story z MK9 objęło aż 3 gry. Obstawiam że połączą wydarzenia MK4 z Deception.

Dlaczego bez Deadly Alliance? Shang Tsung najprawdopodobniej zginął poprzez odebranie duszy więc sojusz, poza tym ten wątek został już wykorzystany w MK9, gdzie nie dość że rola Quan Chi wzrosła znacznie w porównaniu do oryginalnej linii czasu, to również doszło do utworzenia wiadomego tag-teamu.

Dlaczego Deception skoro od wydarzeń z MK4 dzieli je jakiś kawąłek czasu? Wydaje mi się, że cześć wydarzeń potoczyła się szybciej. Nie ma Blaze'a tylko Daegon w Pit2 nie? Jeśli to jest znak to patrzcie: Daegon został przebudzony przez smoka Caro po tym, jak ten ostatni stracił kontakt z Blazem. To stało się zaraz po porwaniu Blaze'a przez kapłanów Onagi w celu strzeżenia jaja. Czyli jeżeli zamiast Blaze'a  jest już Daegon to znaczy że wcześniej doszło do jego wybudzenia and so on. Quan Chi ma też inskrypcje Dragon Kinga na ciele, może to też mieć znaczenie.

- Postać z endingu Jade nie jest wprowadzona bez powodu, jeżeli nie będzie jej w DLC, będzie miała znaczenie dla gry.

- Z racji przetrwania masakry Sindel główną rolę będzie pełnił Johny Cage (coś mi się wydaje że to on pokona Shinnoka, jeśli w ogóle ma być  pokonany bo może być kolejna niespodzianka), wsparty przez team Sonya, Kai, Kenshi, Li Mei, Bo Rai Cho, Shujinko, Frost... z dodatkiem wojowników z Outworld (bo teraz inwazja wymierzona ma być w dwa realmy) czyli być może Baraka, Mileena, Ermac (tego i tak jakoś nawrócą), Goro, Sheeva, Kintaro, Reptile - pewnie nie wszyscy bo niektórzy przyłączą się do biskupa.

- Zabici przez Sindel powrócą jako sługusy Shinnoka ale nie będzie można nimi grać, będą tylko o nich wzmianki taki jak o Jaxie, Cage'u. itp wskrzeszonych jako sługi Onagi w Deception. Jeśli ich uwolnią to również, dopiero w endingach poszczególnych postaci.

- Rozdziały story będą podzielone głównie na dotychczas słabo akcentowanych w serii wojowników. Czy to dobrze? Myślę że tak, nawet jeżeli nie podoba mi się ta czy tamta postać, to rozwinięcie jej może właśnie pozwolić mi się do niej przekonać czy też nadać jej zupełnie nowego charakteru. Zresztą ile można w koło wałkować to samo story i te same postacie, choćby i kultowe. Ta sama historia z MK1-3 była już i w oryginalnych częściach, trochę w MKM:SZ, kompleksowo w Shaolin Monks i teraz przearanżowana w MK9, nie ma już do niej powrotu bo zacznie to przypominać odgrzewaną po raz setny papkę. A tak może zrobią z Kai czy Hsu Hao ludzi, skoro tacy fajterzy znaleźli się już w serii, trzeba to zaakceptować i jeśli się ich lepiej zakorzeni, na pewno staną się bardziej strawni.

- Lin Kuei pod wodzą Sektora odegra pewnie jakąś ważną rolę, może nawet zostanie wynajęty przez siły Netherrealm. Może też Sektor zwerbuje tam Frost, która stanie się zła.

- Nie będzie już Cyber Smoke ani Human Sub-Zero, za to wskrzeszony po raz drugi Noob zrobi team z przeprogramowanym Cyber Sub-Zero. Noob pewnie będzie oficjalnie wspierał Quan Chi a na boku coś knuł, co ujawni się albo w kanonicznych story, albo w endingach.

- W Outworld Shao Kahna zastąpi Onaga.

- Pojawi się Daegon, ponownie jako pionek Shinnoka.

- Wyjaśnią się wątki Armageddonu, do którego pewnie nie dojdzie (bo to byłaby farsa, robić po raz 3-ci zsumującą wszystkich fajetrów grę w celu ich wyrżnięcia)

- Powróci Sareena, na początku jako asasinka Quan Chi, później nawróci się. Może też dadzą grywalne Kia i Jataakę.

- Wprowadzą w charakterze nowej postaci jakiegoś wypasionego sub-bossa.

Bodzio

  • Gość
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2011, 09:15:40 pm »
Najważniejsza sprawa: Oni nie będą dostosowywać historii do tego co będzie w przyszłych grach. Tutaj chodzi o to jakie postacie będą chcieli fani zobaczyć w kolejnej części. Historię zawsze można odmienić (my, naiwniacy zawsze to łapiemy) i twórcy mogą robić co im się tylko podoba.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 26, 2011, 09:27:46 pm »
Ale chyba warto zaryzykować i przeciwstawić się fanom w myśl zasady - nie dawać im tego czego chcą tylko tego czego potrzebują, to zaprocentuje w przyszłości. Zobacz na takiego Strykera, postać miała silną grupę anty-hype, teraz po rozwinięciu w MK9 myślę że znacznie zmalała. Może opłaciłoby im się w ten sposób oswajać fanów z niektórymi postaciami.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2011, 12:14:03 pm »
Ja stawiam na Cage jako głównego hiroł. W biosie ma podane,że jest przodkiem potężnych wojowników. Poza tym Shinnok jak juz ma być to niech zrobią z niego kozaka na miarę elder goda. Ma być takim samym bydlakiem jak Shao Kahn, piekielnie mocnym jak na bossa przystało. Do tego nie chcę, aby rezygnowania z naszej ukochanej 30stki z mk-umk3 tylko po to ,aby wprowadzić nowe postaci będące ich kalkami. obawiam się ,że tak niestety będzie. Na koniec napiszę, żeby cieszyć się mk9, które ledwo wyszło, a spekulacje o mk10 odłożyć na później :)

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2011, 01:21:24 pm »
nie martwił bym się że zabraknie znanych postaci, seria MK nauczyła mnie tego już dawno, w kółko będą kogoś zabijać i wskrzeszać. Mieliśmy już MK Trilogy i mieliśmy MK Armageddon, Na pewno będzie kolejne spotkanie ze wszystkimi postaciami nowej fabuły, bo gracze będą tego chcieli, ja chcę tego w przyszłości ale żeby było to dopracowana gra a nie jak mieliśmy w przypadku MKT s e szczególności w MK Armageddon, Niech każda postać będzie charakterystyczna i oryginalna, czego nie można było powiedzieć o MK Armageddon (który jak dla mnie był najgorszy z serii na PS2)

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 31, 2011, 10:37:58 am »
A ja mam inne pytanie... Dlaczego mieliby zajmować się MK4 i Deception skoro już dawno wszystko zostało ustalone przez Armageddon?

robaczek

  • Gość
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 31, 2011, 05:18:56 pm »
Armageddon został cofnięty. Mamy reboot serii, który to reboot zakończył się na MK3, a więc kolejne w kolejce jest MK4 (i dalej). Innymi słowy, zapomnij co było przed MK9, masz nową fabułę i ona się liczy (jak zawsze zresztą jeśli idzie o MK). :]

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 01, 2011, 12:13:02 pm »
To chyba nie sam Armageddon został cofnięty tylko zwycięstwo Shao Kahna. W ogóle to przyznam się że do dziś nie bardzo rozumiem na czym miał ten Armageddon polegać - na tym że zbyt wielu zbyt silnych wojowników zderzy się na jednej scenie, co rozerwie światy? Chyba nie, bo przecież oni tam walczyli po to by zdobyć moc Blaze'a (tym zostali zwabieni). A może na tym, że ktoś niepowołany otrzyma moc Blaze'a i zrobi światom siekę? Ale chyba Armagedon nie może być spowodowany przez Blaze'a bo przecież po to powstał żeby mu zapobiec... do tego Shinnok wspomina że obietnica nagrody w postaci mocy Blaze'a to ściema i pułapka dla fajterów. Ale bzdury, ciekawe czy ktoś potrafi to sensownie wyjaśnić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2011, 12:42:09 pm wysłana przez ildjarn »

Offline sir_chester

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 01, 2011, 02:23:31 pm »
Jaka będzie historia MK10, to na pewno inwazja Shinoka, główne role odegrają Quan Chi, który będzie chciał władze dla siebie, tak samo Noob, który może nawrócić Cyber Sub'a na swoją stronę, albo może twórcy odnajdą rozwiązanie, aby również przywrócić go w formie normalnego człowieka - Cyraxowi się kiedyś to udało. Z "dobrych" postaci, kluczowy będzie Johnny Cage z pomocą Raidena, na pewno doczekamy się powrotu kilku postaci z późniejszych serii, do tego mogą dojść nowi oraz odmienieni starzy zawodnicy. Scorpion ma największą szansę powrotu, ponieważ i tak jest martwy.

To jedna z możliwości wyglądu MK10, ale myślę, że twórcy mogą pokusić się o grę bazującą na historii Suba i Scorpiona z zakończenia Sub-Zero z MK9, czyli wspólna zemsta na czarnoksiężnikach, którzy ustawiali ich (głównie Scorpiona) jak marionetki.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 04, 2011, 12:31:30 pm »
- Postać z endingu Jade nie jest wprowadzona bez powodu, jeżeli nie będzie jej w DLC, będzie miała znaczenie dla gry.

Podejrzewam, że to Delia (a dokładniej jej duch), żona Argusa i matka Tavena i Deagona, więc możliwe, że to będzie znacząca postać dla dalszej fabuły.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2011, 03:34:09 pm »
Poszedł przeciek z NRS co do wstępnej wizji fabuły MK10, nie wiem czy jest autentyczny ale IMHO brzmi to wiarygodnie (sama gra ma być zaanonsowana podczas E3 w 2012):

- Shao Kahn i Shang Tsung pozostają tym razem naprawdę martwi. Naprawdę.

- Scorpion i Noob Saibot przebaczają sobie nawzajem i tworzą team, znajdując w spólnego wroga w Quan Chi

- Liu Kang nie będzie już bohaterem z kategorii czarny / biały

- Motaro powróci jako niewolnik Quan Chi

- Reptile odegra w story ważną rolę, przestanie być cudzym pionkiem i stworzy własną grupkę mącicieli

- Rain i Tanya (zdrajcy Edenii) będą jednymi z głównych przeciwników

- Edenia teraz istnieje, a śmierć Kahna wiele namieszała

- pojawią się odniesienia do Onagi, Shujinko, Armageddonu itp. ale tak pobieżnie, mimochodem a sama akcja skupi się na turnieju i inwazji




Jak dla mnie to ma ręce i nogi.


Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 04, 2011, 09:53:39 pm »
Dobra to mamy dwa trupy a co z innymi zamordowanymi w przerwynikach filmowych?

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 06, 2011, 01:44:18 pm »
Poszedł przeciek z NRS co do wstępnej wizji fabuły MK10, nie wiem czy jest autentyczny ale IMHO brzmi to wiarygodnie (sama gra ma być zaanonsowana podczas E3 w 2012):

- Shao Kahn i Shang Tsung pozostają tym razem naprawdę martwi. Naprawdę.

- Scorpion i Noob Saibot przebaczają sobie nawzajem i tworzą team, znajdując w spólnego wroga w Quan Chi

- Liu Kang nie będzie już bohaterem z kategorii czarny / biały

- Motaro powróci jako niewolnik Quan Chi

- Reptile odegra w story ważną rolę, przestanie być cudzym pionkiem i stworzy własną grupkę mącicieli

- Rain i Tanya (zdrajcy Edenii) będą jednymi z głównych przeciwników

- Edenia teraz istnieje, a śmierć Kahna wiele namieszała

- pojawią się odniesienia do Onagi, Shujinko, Armageddonu itp. ale tak pobieżnie, mimochodem a sama akcja skupi się na turnieju i inwazji




Jak dla mnie to ma ręce i nogi.


Ręce i nogi? Większego gówna dawno nie czytałem.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 06, 2011, 01:55:05 pm »
O co tam jest bez sensu? Mają póki co całkiem sensowny koncept (oczywiście jeżeli to nie jest fake), chociaż jak dla mnie szkoda że nie planują poszerzać tego jakoś bardziej w kierunku wątków z Deception.

Dobra to mamy dwa trupy a co z innymi zamordowanymi w przerwynikach filmowych?

Nie wiem, chociaż mowa jest o Liu Kangu który niby zginął... ale tu może być podpowiedź co do reszty zabitych:

"Będziemy obserwować sieć do końca roku by wyłapać 5 najrzadziej wybieranych postaci. Nie pojawią się one w MK10."
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2011, 02:06:22 pm wysłana przez ildjarn »

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 07, 2011, 04:05:15 pm »
To moja mała prośba taka... wybierajcie proszę Sindel :(