Autor Wątek: system NTSC  (Przeczytany 3810 razy)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
system NTSC
« dnia: Sierpnia 23, 2006, 04:29:21 pm »
może głupie pytanie ale po to jest forum aby pytać

MK:A wychodzi w Wielkiej Brytanii w systemie  NTSC - co to znaczy?

i jeśli kupie sobie to premium edition czy będzie mi śmigać na PS3 ?

Bodzio

  • Gość
system NTSC
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 23, 2006, 04:44:31 pm »
Jesli konsole kupisz w kraju gdzie jest system PAL to odczytywac bedzie tylko gry w PALu. Premium Edition bedzie tylko w NTSC (nie ma znaczenia czy w USA czy w WB) wiec konsola tego nie odczyta. No chyba ze PS3 ma taka mozliwosc ale watpie.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 24, 2006, 10:19:58 am »
czyli jednym słowem musze kupić też PS3 w Wilelkiej Brytani. Wiec chyba lepiej poczekać aż MK:A będzie w PL chociaż my nie bedziemy mieć premium edition:/

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 24, 2006, 10:22:56 am »
A nie będzie możliwości przełączenia z NTSC na PAL i odrwotnie (mam na myśli konsole oczywiście :wink: )? Bo na przykład w opcji video X-Boxa jest możliwośc przełączenia PAL na NTSC (i odwrotnie oczywiście :wink: ).

Bodzio

  • Gość
system NTSC
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 24, 2006, 10:57:22 am »
Cytat: "davidkoz"
czyli jednym słowem musze kupić też PS3 w Wilelkiej Brytani. Wiec chyba lepiej poczekać aż MK:A będzie w PL chociaż my nie bedziemy mieć premium edition:/


No niestety jesli chcesz Premium Edition to tak. Lub sprowadzic z innego kraju gdzie obowiazuje system NTSC.

A czy jest mozliwosc przelaczenia z NTSC na PAL w PS3 nie wiem. Trzeba poczytac na temat tej konsoli i sie dowiedziec. W PS2 nie ma czegos takiego.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 24, 2006, 12:16:26 pm »
No to jeśli kupie to PS3 w WB i przywioze je do PL do nie będe mogł grać w gry ktore są w Europie bo będą one w systemie PAL.

Kapa jak nic.

Bodzio

  • Gość
system NTSC
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 24, 2006, 04:05:03 pm »
To jest jednak troche inaczej. W Wielkiej Brytanii obowiazuje wlasnie system PAL a nie NTSC (ciagle piszemy jakby bylo odwrotnie i to mnie zmylilo). Tak wiec sprowadzajac konsole z WB nie odczytasz Premium Pack. Czyli kupujac konsole w WB bedziesz mogl grac w gry kupowane w wiekszosci krajow Europy w tym Polsce. Tak to wyglada.

PS jesli sugerowales sie newsem podawanym kiedys na MK Center to tam jest nieco mylace zdanie o czym sie pozniej zorientowalem. Armageddon w wersji Premium Pack nie bedzie dostepne w Europie (ROWNIEZ w WB) ze wzgledu na system PAL jaki obowiazuje w krajach. Bedze jedynie dostepne w USA.

Offline Chameleon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 24, 2006, 04:12:26 pm »
A poza tym, jak jest te przerabianie konsoli że możesz grać na pirackich grach a jeżeli się przerobi konsolę odczytującą system PAL to wtedy będą działać gry które bedą NTSC?? (czemu ja nie mogę tego jaśniej tłumaczyć:D).

Bodzio

  • Gość
system NTSC
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 24, 2006, 04:21:27 pm »
Cytat: "Chameleon"
A poza tym, jak jest te przerabianie konsoli że możesz grać na pirackich grach a jeżeli się przerobi konsolę odczytującą system PAL to wtedy będą działać gry które bedą NTSC?? (czemu ja nie mogę tego jaśniej tłumaczyć:D).


W PS2 tak jest po odpowiedniej przerobce. Nie wiem jak w innych konsolach ale jak ktos wczesnej pisal w X-Boxie niby jest taka opcja. Jesli tak jest i nie trzeba przerabiac konsoli to super. A przerabianie PS3 chyba raczej nie wchodzi w gre.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 24, 2006, 04:40:23 pm »
dzięki Bodzio

Już teraz wszystko rozumiem. No bo właśnie przeczytałem newsa na MK Center i to mi dalo do myślenia. No ale już mi wszystko wytłumaczyłeś

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 24, 2006, 10:42:10 pm »
Cytat: "Sim"
... w opcji video X-Boxa jest możliwośc przełączenia PAL na NTSC (i odwrotnie oczywiście :wink: ).


Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Oryginalny X-Box nie ma takiej opcji. Taka opcja jest dostępna tylko po przeróbce. Jeszcze raz przepraszam :oops:

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #11 dnia: Października 24, 2006, 11:44:24 am »
w PS3 NIE BEDZIE PODZIELENIA NA REGIONY WIEC BEDZIE MOZNA SMIALO SMIGAC W GRY Z USA!!

A NA PS2 MOZNA ODPALIC GRE NTSC ZA POMOCA SPECJALNYCH PLYTEK, WIEC NIE TRZEBA KONSOLI PRZERABIAC I NIE TRACIMY NATYM GWARANCJI

Offline Santiago

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
    • Zobacz profil
system NTSC
« Odpowiedź #12 dnia: Października 24, 2006, 04:03:22 pm »
Cytat: "Maniak"
w PS3 NIE BEDZIE PODZIELENIA NA REGIONY WIEC BEDZIE MOZNA SMIALO SMIGAC W GRY Z USA!!



Skąd masz takie informacje?