Autor Wątek: Mortal Kombat X - zrób to sam  (Przeczytany 35440 razy)

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 03, 2014, 06:32:27 pm »

Mogę.
Imienia na razie nie ma. Tarkatan z czarnymi zębami i paskudną blizną na czole.
Historia. W momencie najazdu Shao istniało wiele plemion Tarkatan. Byli tak podzieleni, że imperator z łatwością zdołał podbić większość z nich. Pozostałości wreszcie zbiły się w jeden klan, by radzić nad szansami ocalenia. Wytworzyły się dwa obozy - większy planujący poddać się imperatorowi pod dowódctwem Baraki, i mniejszy, dowodzony przez naszego bohatera, pragnący wolności. Doszło do bitwy, w której przewagę zdobyła armia Barakki, lecz sam dowódca przegrał zacięty pojedynek z Czarnym Kłem. Postać którą opisuję ostała ranna w czoło, lecz sama nadziała Barakkę, na to gówno co im z łap wychodzi. Dało to możliwość niedobitkom mniejszej armii wycofania się na pustkowia, gdzie wszelki ślad o nich zaginął. Barakka przeżył bitwę mimo rany, i klęknął przed Shao Khanem.
Nareszcie coś ciekawego. Baraka miałby w końcu osobistego wroga i to podobnego truposza do samego siebie.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 03, 2014, 06:47:03 pm »
Jakieś postaci z innych gier czy na ich podobiznach? Tak narzekali na Kobrę wszyscy, a teraz inni mieli by się pojawić psychopaci, ehh.

1. Ciekawe jak ty chcesz stworzyć nowego wojownika nie wzorując się chociaż minimalnie na innych. Przecież w mordoklepkach wymyślono już prawie wszystko, to tak jak z muzyką rockową.
2. Kobra był do dupy, bo wyglądał jakby głowę Kena z SF umieszczono na ciele Hwoaranga z Tekkena. Taki design postaci pasuje do SF, a nie MK. Jak już zrobili tego bidoka w kimonie, to chociaż mógł wyglądać jak jakiś kozacki mistrz a nie lalka barbie. Wystarczyło dać mu trochę blizn, kimono poszarpać i pobrudzić. Wtedy by wyglądał jak skurwiel gotowy do niperdalanki, a nie zawodnik z zawodów Kata.
3. Od kiedy psychole to nie dobry materiał na wojownika uniwersum MK ? Bo mi się wydaje, że połowa rostera to sami jebnięci ludzie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2014, 06:51:10 pm wysłana przez Semek »

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 03, 2014, 06:54:41 pm »
Jakieś postaci z innych gier czy na ich podobiznach? Tak narzekali na Kobrę wszyscy, a teraz inni mieli by się pojawić psychopaci, ehh.

1. Ciekawe jak ty chcesz stworzyć nowego wojownika nie wzorując się chociaż minimalnie na innych. Przecież w mordoklepkach wymyślono już prawie wszystko, to tak jak z muzyką rockową.
2. Kobra był do dupy, bo wyglądał jakby głowę Kena z SF umieszczono na ciele Hwoaranga z Tekkena. Taki design postaci pasuje do SF, a nie MK.
3. Od kiedy psychole to nie dobry materiał na wojownika uniwersum MK ? Bo mi się wydaje, że połowa rostera to sami jebnięci ludzie.
Taki psychopata się często w bijatykach raczej nie zdarza, może więc i to jest dobry pomysł. Ja nie wzorowałem się na żadnych innych grach i wymyśliłem już gościa, którego historię opisałem w tym wątku. Historia o kolejnym tarkataninie czy kimś podobnym co się też pojawiła też jest bardzo interesująca. Psychopata jakoś mało mnie do siebie przekonuje, ale może dobrze by się wpasował w świat Mortal Kombat.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 03, 2014, 07:14:38 pm »
Mi nie chodzi o jakiegoś psychopatycznego mordercę jak Kano, tylko o gościa który (na wzór Akumy ze SF) dąży do perfekcji w sztukach walki. Koleś jako mistrz jest ostoją spokoju tylko w czasie walki zamienia się w psychola (można by było to wykorzystać podczas ataków. Jak nie atakuje to jest pełen luz, harmonia, a jak atakuje to wychodzi jego szaleństwo). Z czasem jak zaczyna przekraczać bariery ludzkiego umysłu i ciała traci kontakt z rzeczywistością, w napadzie szału morduje swoich uczniów. Trafia do psychiatryka nie mogąc sobie poradzić z tym co zrobił. Jako, że jest jednym z najlepszych wojowników na ziemi, to pojawia się u niego z propozycją jakiś podstępny Quan Chi/ Shang Tsung i obiecuje mu ukojenie bólu, wymazanie z pamięci czynu którego się wstydzi. Oczywiście w zamian za współpracę.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 03, 2014, 07:22:46 pm »
To jest zawsze jakaś nowość. Coś takiego może by się sprawdziło. Dużo jest wojowników ninja i różnych robotów, a taki gościu byłby powiewem świeżości.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 10, 2014, 04:36:30 pm »
Wychodzę z założenia, że uda mi się załatwić so rysownika, wydać komiks, że Boon go przeczyta, i postać z tego komiksu będzie ekskluzywną postacią na Nintendo. Komiks jest o superbohaterach.

Iron nipple - mutant. Większość z nas, ma sutek na stałe przymocowany do cycka. Większość, nie znaczy wszyscy. Nasz bohater urodził się z w sposób niekontrolowany wędrującym sutkiem po organizmie. Przykładowo, mogło się zdarzyć, że bajerując miłość swojego życia, sutek przebiegł mu przez czoło, gałkę oczną, język, szyję, by zniknąć pod koszulką. Randka oczywiście się nie udała. Bohater miał kompleksy etc. Pewnego dnia jednak spotkał starego mistrza, który twierdził, że każdy dar można wykorzystać dla dobra.  Nauczył Iron nipple'a kontrolować sutek, po czym oblał go gorącym żelazem. Tera nasz heros może odbijać pociski sutkiem. 

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 10, 2014, 05:46:02 pm »
(click to show/hide)


Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 11, 2014, 09:43:01 pm »
Wychodzę z założenia, że uda mi się załatwić so rysownika, wydać komiks, że Boon go przeczyta, i postać z tego komiksu będzie ekskluzywną postacią na Nintendo. Komiks jest o superbohaterach.

Iron nipple - mutant. Większość z nas, ma sutek na stałe przymocowany do cycka. Większość, nie znaczy wszyscy. Nasz bohater urodził się z w sposób niekontrolowany wędrującym sutkiem po organizmie. Przykładowo, mogło się zdarzyć, że bajerując miłość swojego życia, sutek przebiegł mu przez czoło, gałkę oczną, język, szyję, by zniknąć pod koszulką. Randka oczywiście się nie udała. Bohater miał kompleksy etc. Pewnego dnia jednak spotkał starego mistrza, który twierdził, że każdy dar można wykorzystać dla dobra.  Nauczył Iron nipple'a kontrolować sutek, po czym oblał go gorącym żelazem. Tera nasz heros może odbijać pociski sutkiem.
Czego to ludzie nie wymyślą. Historia mutanta z sutkiem, hahha.

Offline Pauvell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 13, 2014, 06:52:44 pm »
Yaga/Roga - postać wzorowana na mitologii słowiańskiej.

Rys historyczny:
Oddano ją w ofierze dawnemu, trzygłowemu bogowi lasu. Przykuto do drzewa i pozostawiono. Była silna nie poddawała się, lecz umierała powoli, łącząc się z lasem. Wyzwoliło to w niej niezwykłe możliwości, stała się częścią sił natury. Shinnok świadomy jej wojowniczych umiejętności odkupił ją od leśnego boga. W zamian za życie oddała się służbie Shinnokowi.

Wygląd: Rogi. Maska? Maska z 3 twarzami?
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2014, 08:23:23 pm wysłana przez johnx »

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 13, 2014, 07:07:35 pm »
Yaga/Roga - postać wzorowana na mitologii słowiańskiej.

Rys historyczny:
Oddano ją w ofierze dawnemu, trzygłowemu bogowi lasu. Przykuto do drzewa i pozostawiono. Była silna nie poddawała się, lecz umierała powoli, łącząc się z lasem. Wyzwoliło to w niej niezwykłe możliwości, stała się częścią sił natury. Shinnok świadomy jej wojowniczych umiejętności odkupił ją od leśnego boga. W zamian za życie oddała się służbie Shinnokowi.

Wygląd: Rogi. Maska? Maska z 3 twarzami?
(click to show/hide)
To jak do tej pory najciekawsza postać. Według mnie Edd Boon powinien od razu brać ją do gry.
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2014, 08:23:17 pm wysłana przez johnx »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 13, 2014, 09:08:33 pm »
Była silna nie poddawała się, lecz umierała powoli, łącząc się z lasem. Wyzwoliło to w niej niezwykłe możliwości, stała się częścią sił natury.

No to jednak nie była silna skoro umarła :D Ja tam nie wiem czy chciałbym grać postacią którą ktoś (dzikusy?) przyczepił do drzewa i ona po tym zdarzeniu umarła stając się bożkiem sił natury. Poza tym gdyby miała wojownicze umiejętności, to nie dałaby się przykuć do drzewa, no chyba, że je nabyła dopiero po śmierci.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 13, 2014, 09:10:57 pm »
Była silna nie poddawała się, lecz umierała powoli, łącząc się z lasem. Wyzwoliło to w niej niezwykłe możliwości, stała się częścią sił natury.

No to jednak nie była silna skoro umarła :D Ja tam nie wiem czy chciałbym grać postacią którą ktoś (dzikusy?) przyczepił do drzewa i ona po tym zdarzeniu umarła stając się bożkiem sił natury. Poza tym gdyby miała wojownicze umiejętności, to nie dałaby się przykuć do drzewa, no chyba, że je nabyła dopiero po śmierci.
Może była wcześniej za słaba i dała się przywiązać. Po śmierci jej, Shinnok dał jej jakieś moce, nauczył walczyć no i dał jej życie. Dla mnie fajna postać.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 13, 2014, 11:06:51 pm »
Właśnie bardzo fajna postać. Co do czepiania się Adepta - to akurat fakt, też mi brakuje tego opisu jak została złożona w ofierze. Może po prostu została wcześniej uśpiona, lub ogłuszona z zaskoczenia. Poza tym jakby nie patrzeć, składając kogoś w ofierze raczej pozbawia się tego kogoś życia, a nie przykuwa do drzewa i zostawia na nie tak bardzo pewną śmierć. Przecież w tym czasie jak ten ktoś został zostawiony bez opieki, miałby szanse na uwolnienie się. No chyba, że w ofierze miał zamiar złożyć ją dokładnie jeden fanatyk i ona resztką sił pozbawiła go życia gdy już była przykuta do tego drzewa. Dokładnie jeden fanatyk, bo gdy byłoby ich więcej, to raczej nie starczyłoby jej na nich sił.

Offline Pauvell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 14, 2014, 05:08:25 pm »
Faktycznie historia wyszła dziurawa jak porządny ser. Ogólnie chodzi mi o postać opartą o element roślinności. To chyba ostatni żywioł niezaadaptowany do MK. Żeby nie wyszła Poison Ivy dodałem leśną otoczkę, plus wsparcie mitów słowiańskich.

Nowy pomysł:

Azatar (tur.uwalnia)/Rihai (Rihā'ī - ind. uwolnienie)/B'atar (baatar - mong. bohater)
 
Historia
Po pokonaniu Shao Khana w Outworld zrobiło się spore zamieszanie.  Pewne koczownicze ludy podjęły próbę buntu. Gdzieś na rubieżach władzę w prymitywnej kopalni/kamieniołomie przejęli niewolnicy. Rebelię wszczął i poprowadził Azatar/Rihai/B'atar.

Wygląd/Cechy charakterystyczne
Walczy dwoma kilofami. Potężnie zbudowany. Cały zaprószony białym pyłem, który sypie się z jego odzienia przy każdym ruchu. Bosy, klata odsłonięta, przepasany szmatami, długie kudły. Z powodu pylicy często kaszle krwią.

Walka
Świetnie macha kilofami, nie tylko przy wydobywaniu surowca. Potrafi posługiwać się materiałami wybuchowymi.

(click to show/hide)

Taka moja szkicowa wizualizacja:



 

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - zrób to sam
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 14, 2014, 08:36:46 pm »
Faktycznie historia wyszła dziurawa jak porządny ser. Ogólnie chodzi mi o postać opartą o element roślinności. To chyba ostatni żywioł niezaadaptowany do MK. Żeby nie wyszła Poison Ivy dodałem leśną otoczkę, plus wsparcie mitów słowiańskich.

Nowy pomysł:

Azatar (tur.uwalnia)/Rihai (Rihā'ī - ind. uwolnienie)/B'atar (baatar - mong. bohater)
 
Historia
Po pokonaniu Shao Khana w Outworld zrobiło się spore zamieszanie.  Pewne koczownicze ludy podjęły próbę buntu. Gdzieś na rubieżach władzę w prymitywnej kopalni/kamieniołomie przejęli niewolnicy. Rebelię wszczął i poprowadził Azatar/Rihai/B'atar.

Wygląd/Cechy charakterystyczne
Walczy dwoma kilofami. Potężnie zbudowany. Cały zaprószony białym pyłem, który sypie się z jego odzienia przy każdym ruchu. Bosy, klata odsłonięta, przepasany szmatami, długie kudły. Z powodu pylicy często kaszle krwią.

Walka
Świetnie macha kilofami, nie tylko przy wydobywaniu surowca. Potrafi posługiwać się materiałami wybuchowymi.

(click to show/hide)

Taka moja szkicowa wizualizacja:


Powinni Cię zatrudnić przy tworzeniu Mortal Kombat. :) Drugi ciekawy pomysł. Pierwszy lepszy, ale ten wcale nie najgorszy.