Autor Wątek: Mortal Kombat Komplete Edition PC  (Przeczytany 39681 razy)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Mortal Kombat Komplete Edition PC
« dnia: Lipca 05, 2013, 02:32:25 am »
Proponuję wszystkie opinie na temat tego portu pisać w tym temacie.
Jak wiadomo, niecałe 2 dni temu wypuszczono Mortal Kombat KE na platformie Steam. O tym, że najnowsza część smoczej serii pojawi się na Pecety było już dawno wiadomo (tu wnoszę prośbę o zmianę nazwy działu z MK (2011) na MK Reboot, MK9, lub MK 2011/2013).

Gra kosztuje grosze - ok. 70zł. Wymagania też nie są zbyt wygórowane:
Cytuj
Minimalne Wymagania:
OS: (32-bit) Windows Vista, Windows 7, Windows 8
CPU: Intel Core Duo, 2.4 GHz / AMD Athlon X2, 2.8 GHz
Memory: 2 GB
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTS / AMD Radeon 3850
DirectX: DX 10
Windows XP and DirectX® 9.0c and below not supported


Zalecane Wymagania:
OS: (64-bit) Windows Vista, Windows 7, Windows 8
CPU: Intel Core i5 750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 4 GB
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950
DirectX: DX 11

Ja już zagrałem i muszę przyznać że jestem zachwycony. Grafika wygląda wspaniale (tu widać jak konsole spowalniają rozwój gier). Dźwięk jest jak w pierwowzorze - nic się nie sypie, dźwięki mają równą głośność, są płynne. Na optymalizację nie wolno narzekać. Gra chodzi stabilnie w 60fps. Mi spada czasem jedynie o kilka klatek, ale tu stawiałbym na jakieś usługi działające w tle, gra raczej nie jest temu winna. Loadingi są błyskawiczne - znacznie szybsze niż na konsoli. Pierwszą ich wadą jest to, że można zaobserwować znaczny spadek klatek na ekranie ładowania gry, jednak to było również na konsolach (gra średnio radzi sobie z ładowaniem aren i wojowników + animacji VS Screen jednocześnie). Drugą natomiast jest trudność wprowadzania Kombat Kodes. Nie wiem jak u Was, ale u mnie wprowadzenie bardziej skomplikowanego KK jest praktycznie niemożliwe.

Poza tym jest wzorowo. Granie na klawiaturze znacznie usprawniło mój styl. Przecież to oczywiste, że 8 palców > 4 (2 kciuki i 2 wskazujące). ;) Gracz używający klawiatury, w MK będzie miał zawsze przewagę. Najlepsze dopiero przed nami. Tak jak w przypadku klasycznych MK, tak i tutaj przeniesienie gry na PC zaprocentuje (jeśli mówimy o poziomie graczy). Ciekawe czy ekipa honmaru zamierza zrobić jakiś turniej na PC. :)

A Wy już graliście, czy czekacie na wersję pudełkową (wyjdzie 2 sierpnia)? Jakie są Wasze spostrzeżenia dotyczące tego portu? Albo jakieś pytania/problemy? Od tego jest ten temat. :)

Offline sir_chester

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2013, 11:10:07 am »
Z radości, aż odświeżyłem sobie konto u Was :D
Wracając do tematu, grę zakupiłem wraz z datą premiery i nie zawiodłem się. Kiedyś miałem okazję pograć na konsoli w tą odsłonę i było ciekawie, ale nie wiem czemu jakoś na blaszakach gra mi się o wiele przyjemniej. Tak jak kolega wyżej zauważył, wszystko chodzi płynnie, nie ma slow motion, a gra zawiera wszystko to co konsolowy odpowiednik. Czego chcieć więcej? Chyba tylko wspólnej zabawy z kumplami. Dzisiaj rusza pierwszy od czasów MK Trilogy turniej mortala w cieniu stancji :P Krew (i nie tylko) będzie się lać strumieniami.

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2013, 02:51:08 pm »
W końcu się doczekałem wersji na PC. :)

Port jest przyzwoity, tekstury, modele w natywnej rozdzielczości FullHD +AA i AF wyglądają bardzo dobrze. W story mode niestety nie zrobili jak należy, tj nadal w jakości konsolowej jest + upscale do rozdzielczości na PC wygląda słabo, ale to detal.

Multi to mieszany worek, niestety Steam dzieli na regiony, a więc ludzie są bardzo rozproszeni. Sama rozgrywka jest ok jeśli gramy z kimś z kraju lub pobliżu w innym wypadku lagi dają znaki. Dodatkowo jeśli ktoś ma kompa, który nie daje rady utrzymać stałych 60 fps  w danych ustawieniach to mecz będzie w "slow motion" (z automatu gra przełącza wtedy na 30 fps lock) co jest bardzo irytujące. Mało Polaków, ciężko coś ustawić.

Jakby ktoś chciał pograć to mój steam: xerialq

Można by też pokój stworzyć typu: MK9PL lub podobnie dla rodaków.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2013, 02:53:01 pm wysłana przez Immortal »

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2013, 03:36:35 pm »
Ucieszyłem się na port MK9 bo chciałem zagrać z johnxem lecz niestety mam starego Windowsa XP więc nawet instalacja nie ma sensu.

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2013, 03:42:19 pm »
a Kratos jest czy zostawiony został jako exclusive dla PS3? I jak oceniacie czy warto kupować MK9 ponownie jeśli ma się już go na konsole? Czy nie wnosi nic nowego w porównaniu z wersją z PSV

Offline sir_chester

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2013, 04:26:54 pm »
Kratosa nie widziałem :)
Czy warto kupować? Na razie nie widzę, żadnych dodatkowych rzeczy w porównaniu z konsolową. Może za kilka miesięcy moderzy dadzą o sobie znać i wtedy będzie już inna rozmowa ;)
Muszę ogarnąć szybsze łączę internetowe, ponieważ po Lanie gra chodzi wyśmienicie, ale już przez neta to nie na tą przepustowość.

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 05, 2013, 05:47:47 pm »
Ucieszyłem się na port MK9 bo chciałem zagrać z johnxem lecz niestety mam starego Windowsa XP więc nawet instalacja nie ma sensu.

Na forum Steam MKKE jest opisane jak to obejść, podobno działa.

Kratosa nie widziałem :)
Czy warto kupować? Na razie nie widzę, żadnych dodatkowych rzeczy w porównaniu z konsolową. Może za kilka miesięcy moderzy dadzą o sobie znać i wtedy będzie już inna rozmowa ;)
Muszę ogarnąć szybsze łączę internetowe, ponieważ po Lanie gra chodzi wyśmienicie, ale już przez neta to nie na tą przepustowość.

Kratosa oczywiście nie ma. Przepustowość nie ma nic do rzeczy (nie te czasy), liczy się routing, który warunkuje opóźnienia.

I jak oceniacie czy warto kupować MK9 ponownie jeśli ma się już go na konsole? Czy nie wnosi nic nowego w porównaniu z wersją z PSV

Nic nie wnosi, nie licząc znacząco ładniejszej grafiki i trochę lepszej rozgrywki online.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2013, 05:49:46 pm wysłana przez Immortal »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2013, 06:17:21 pm »
Cześć. Napisał do mnie kolega z portalu honmaru.pl. Miał kilka pytań, niestety nie na wszystkie znałem odpowiedź. Jakby ktoś mógł odpowiedzieć, byłbym wdzięczny.

Cytuj
1. Da się grać Taga na 4 osoby online, czy tylko dwie osoby i każda wybiera po dwie postaci?
2. Jakie są tryby online w wersji dla PC?

Offline Fil

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Brak
  • PSN ID: Brak
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2013, 07:25:24 pm »
Słaby procek... :/

Nie wie ktoś, jak się zagra na GTX 460 SE i Intel Core Duo 2.4 GHz? Bo niedługo wymieniam procek.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 08, 2013, 01:37:59 am »
Zależy od rozdzielczości na jakiej chcesz grać. Ale myślę że ze średnimi ustawieniami nie będzie problemu i gra jakoś działać będzie.

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 08, 2013, 12:45:41 pm »
Cześć. Napisał do mnie kolega z portalu honmaru.pl. Miał kilka pytań, niestety nie na wszystkie znałem odpowiedź. Jakby ktoś mógł odpowiedzieć, byłbym wdzięczny.

Cytuj
1. Da się grać Taga na 4 osoby online, czy tylko dwie osoby i każda wybiera po dwie postaci?
2. Jakie są tryby online w wersji dla PC?

1. Nie,  dwie osoby to maksimum wedle mojej wiedzy.
2. Takie same jak w konsolowej, tj.: ranked, private, zwykły online (dołącza do wybranego pokoju), a w nim 1vs1, tag oraz king of the hill

Słaby procek... :/

Nie wie ktoś, jak się zagra na GTX 460 SE i Intel Core Duo 2.4 GHz? Bo niedługo wymieniam procek.

Szczerze wątpię abyś nawet w minimalnych (przy założeniu rozdzielczości HD lub FullHD) mógł utrzymać stałe 60 fps, a tyle musi być. Jakakolwiek mniejsza wartość spowoduje tzw. Slow-Motion w trakcie walk online i frustracje obu graczy. MK:KE jest mocno CPU zależna, Ty jesteś na granicy minimalnych wymagań, więc przypuszczam, że byś musiał zjechać z rozdzielczością do jakieś śmiesznej wartości aby utrzymać stałe 60 fps.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2013, 12:49:06 pm wysłana przez Immortal »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 08, 2013, 04:07:20 pm »
Fakt, przy wysokiej rozdzielczości może być problem, ale jeśli zmniejszymy ją odrobinę (no w sumie nawet dużo), to nie będzie problemu z płynnością gry. Nawet można się pokusić że jakieś tam opcje będziesz mógł ustawić na wyższe niż najmniejsze. Ale najważniejsza jest płynność gry jak wspomniał kolega wyżej. Dlatego możesz grać nawet na najniższych, grunt żeby było płynnie.

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 09, 2013, 01:28:32 pm »
Mam pytanie czy w rozgrywkach online na PC tez pokoje są prawie puste ile osób gra w MK9 Online na PC latwo kogoś znaleźć czy jest z tym problem

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 09, 2013, 02:03:59 pm »
Gra jest Region Locked (może to i lepiej, bo lagi powyżej 70 - 80 ms opóźnień totalnie zabijają rozgrywkę). Domyślnie w naszym regionie jest średnio od 30 do 120 osób w 1 - 2 pokojach. Przeciwnika łatwo trafić, trudniej o takiego, do którego będziesz miał małe opóźnienia ("3 lub 4 zielone kropki").

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Komplete Edition PC
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 09, 2013, 10:02:40 pm »
Bo się zastanawiam nad kupnem choć mam wersje na PS3 ale na PS jest mało ludu 70-80 w jednym pokoju i czasem na kogoś na rankedzie trafię i zastanawiam się czy na PC jest więcej ludzi