Autor Wątek: STOP ACTA!  (Przeczytany 28814 razy)

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
STOP ACTA!
« dnia: Stycznia 22, 2012, 12:31:56 am »


Świeży, bardzo gorący temat. Nie powinno go zabraknąć na tym forum. Internet jest w zagrożeniu, wolność słowa przepadnie na zawsze, Cenzura pochłania świat, Pełna inwigilacja.  Udostępniajmy gdzie tylko możemy swój sprzeciw!

Co sądzicie o tym całym syfie?

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2012, 01:12:33 am »
Ciężka sprawa, bardzo ciężka sprawa.
Czytałem o tym i sprzeciwiam się tego typu rzeczom.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2012, 02:33:41 am »
Czyli znowu komuna... Internetowa tym razem... Mam gdzieś taki internet. Jak już to całe ACTA zostanie wprowadzone to najlepiej będzie po prostu zniknąć z powierzchni neta... A tak w ogóle to z czego wiem pewni Hakerzy zaczęli już protestować na swój sposób. Mam nadzieję, że działania te poskutkują :) A stanowisko w tej sprawie zachowam dla siebie ;)

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2012, 03:13:32 am »
No Anonymous'i już ładnie działają wystarczy wejść na ich tweet'a https://twitter.com/#!/anonopsbrazil i zobaczyć jak średnio co parędziesiąt minut hackują kolejną stronę, Polska też już dostała (strona sejmu). Najlepsze że to ci sami goście co wrukwiali mnie (nas) jak zhackowali PSN  ^-^ ale to co robią teraz popieram w 100% - je#ać system.

Jak to wszystko dojdzie do skutku, to na prawdę internetem można będzie sobie podetrzeć dupę, bo strach będzie cokolwiek, gdziekolwiek zrobić. Chociażby Wikipedia pójdzie się je#ać, prawa autorskie można  podpiąć pod wszystko, absurd goni absurd.

Świat zmierza w kur#wsko złą stronę...

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2012, 04:05:44 am »
Tak teraz przypomniało mi się o końcu świata w tym roku... Może to jednak jest prawda :P Ale jakby nie patrzeć, przenośne znaczenie 'końca świata' może mieć sens jeśli pod pojęciem 'świat' rozumiemy 'internet'... Oczywiście chodzi mi o ACTA... A Anonimowi robią słusznie. PSN zhackowali nie bez powodu z czego wiem. Kieruje nimi sprawiedliwość ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2012, 04:12:25 am wysłana przez johnx »

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2012, 04:22:34 am »
Dobre!  podoba mi się to porównanie, dla niektórych koniec internetu na pewno oznaczałoby koniec świata, może masowo zaczęli by się wieszać te noł lajfy  >:D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2012, 05:44:45 am »
Najlepsze że to ci sami goście co wrukwiali mnie (nas) jak zhackowali PSN  ^-^ ale to co robią teraz popieram w 100% - je#ać system.

Nie ma to jak filozofia Kalego. Przestępstwo przeciwko mnie - ŹLE, nie ładnie! Przestępstwo przeciwko czemuś innemu - BARDZO ŁADNIE. Oba zdarzenia to cyberterroryzm, który powinien być tępiony jak najsurowiej. Nie jestem, ani nie byłem za SOPA, PIPA i ACTA, ale nie popieram też bandytów z grupy Anonimowych.

Tak teraz przypomniało mi się o końcu świata w tym roku... Może to jednak jest prawda :P Ale jakby nie patrzeć, przenośne znaczenie 'końca świata' może mieć sens jeśli pod pojęciem 'świat' rozumiemy 'internet'... Oczywiście chodzi mi o ACTA... A Anonimowi robią słusznie. PSN zhackowali nie bez powodu z czego wiem. Kieruje nimi sprawiedliwość ;)

Ciebie już całkiem popierdoliło? Kieruje nimi sprawiedliwość? Jaka sprawiedliwość? Pragnę przypomnieć, że Sony jest prywatną firmą i to co kupujesz u nich równa się z każdym innym zakupem u prywaciarza. Nie podobają mi się pieczywa od firmy Klich, więc mam włamać się i spalić piekarnię? Nie, olewam piekarnię i kupuję w innej. Ja pierdolę, żeby w XXI wieku ludzie nie rozumieli zasady wolnego rynku i kapitalizmu. Nie podoba mi się konsola Sony, to kupuję XBoxa 360, a nie włamuję się jak popierdolony i demoluje system z którego korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Gdyby był ban za głupotę to właśnie byś jednego zebrał Johnx.

Po drugie Revile mam nadzieję, że wiesz o co tak naprawdę walczą Anonimowi. Bo moim zdaniem usłyszałeś o zagrożeniu Internetu, MegaUpload padło i przytakujecie teraz bandytom jak leming jeden z drugim, bo własna dupa nagle została zagrożona.

MegaUpload - Zamknęli stronę mającą 50 milionów odwiedzin dziennie, której miesięczny zysk z nielegalnych źródeł przekraczał miliony dolarów i która na okradaniu innych zarobiła do tej pory 500 milionów dolarów. I to nagle RZĄD jest bandytami, że chce karać za przestępstwo? Nie ludzie, którzy bogacili się kradnąc i sprzedając nie swoje innym (system kont premium etc.). Nie kurwa, to rząd jest zjebany i trzeba zaatakować rząd w odwecie za ochronę praw autorskich. Pedofilskie sieci TOR - nie do ruszenia. Strony o tym jak 12 letni arab odcina głowę człowiekowi, złodziejstwo itd. To są te ideały o które walczą anonimowi, o totalną anarchię i samowolkę w Internecie. Strony wykorzystujące innych. Wręcz okradające ludzi są traktowane jak pomniki, a strony rządowe atakowane, bo chcą normalności w sieci, czyli aby za kradzież na żywo i w necie groziła taka sama sankcja prawna. Wydaję niematerialne dzieło w które włożyłem dwa lata pracy i dziesiątki tysięcy złotych i moje dobro zostaje powielone i udostępnione za darmo. A jeden debil z drugim mówi, że to nie kradzież, bo przez powielanie autor nie traci. Normalnie nóż się otwiera w kieszeni. A teraz to. MegaUpload, które było rajem piratów, które na dodatek wykorzystywało tę pozycję do zarabiania i podsycało ludzi płacąc im do wrzucania coraz to nowszych materiałów i jak już wspomniałem dorobiło się 500 mln dolarów za obrót nie swoimi wartościami. I oczywiście MegaUpload ŚWIĘTE, rząd USA - zły. Chodzi tu o ochronę interesów, pralni brudnych pieniędzy, dewiacji i anarchizmu sieciowego A nie o wolność słowa. Jeżeli tego nie rozumiecie to znaczy, że albo gówno wiecie o tym kim są Anonimowi i o co walczą, albo za młodzi jesteście.

Ps. Nie jestem zwolennikiem SOPA, PIPA i ACTA. Nie mam ochoty by połowa Internetu przestała istnieć. Głosowałbym przeciw gdyby to ode mnie zależało, ale rozumiem idee choćby minimalnej kontroli Internetu. Bo dochodzi do tego, że banda crackerów/hakerów zaczyna wypowiadać się w imieniu całego Internetu, a połowa świata im poklaskuje w cyberterrorystycznych atakach na strony, które nie są im po drodze, a jednocześnie wspierając te, które są w ich interesie i upodobaniach. Czasami wydaje mi się, że większy szacunek mają bandyci w Internecie niż praworządni obywatele w normalnym świecie. Założę chyba portal kradnący wszystkie własności intelektualne, które tylko nie są materialne i udostępnię to ludziom. Będą mnie kochać, choć będę okradał autorów, projektantów, studia deweloperskie, designerskie etc. etc. VIVA LA ANARCHIA w sieci!

To tak w kwestii dorosłego podejścia do tematu. Jestem w Internecie od lat 90. Kiedyś był taki program jak Napster, też został zdjęty za ewidentną kradzież wartości autorskich innych ludzi i co? Ludzie się kurwa bali i nikt otwarcie nie lamentował z tego powodu, bo wszyscy wiedzieli, że to było jednak nielegalne. A dzisiaj? Ludzie OTWARCIE walczą o MegaUpload, jednocześnie prowadząc wojnę z rządem pod pretekstem wolności słowa. A ta wolność słowa to właśnie możliwość ściągania wszystkiego za co w normalnym świecie trzeba zapłacić. To wywołało wojnę i to jest powód dla którego powstały ACTY, PIPY i SOPY. Więc do kurwy nędzy przestańcie się hype'ować i dokształcie się w tych kwestiach. Obecna patologia w Internecie i brak jakichkolwiek norm spowodowała chęć kontroli tego burdelu i jestem całym sercem by bandytów do więzienia wsadzać i by ktoś w końcu ogarnął portale, które bogacą się na nie swojej pracy. To miliony dolarów brudnej i nielegalnej kasy przecież. Ale jak widać, dla niektórych to "święta idea wolności Internetu". Psia jego mać.

W skrócie dla tych co nie zrozumieli:
- Nie popieram tych trzech ustaw
- Bandytów z Anonimowych trzeba osądzić
- Wolność Internetu wg. Anonimowych to możliwość złodziejstwa wszystkiego co zostało wydane elektronicznie
- Rozumiem idee kontrolowania przestępczości w Internecie
- Gdyby nie cyberterroryzm i strony żerujące na twórczości firm prywatnych, nie było by nigdy żadnych ustaw.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2012, 06:07:55 am wysłana przez Adept »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2012, 07:55:04 am »
Co do ataku na psn... Sprawa była prosta - sony okłamywało użytkowników ps3 że konsola ta nie jest w stanie emulować gier z ps2. Skoro więc anonimowi ukarali kłamców, nie są sprawiedliwi? Co do megaupload to nie popieram tego co zrobili w odwecie... Jednak ich obecne działania popieram. Robią co mogą, żeby zniechęcić rząd do wprowadzenia ACTA. Jak Adept masz inny pomysł jak to zrobić to chętnie posłucham :)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 22, 2012, 10:13:46 am »
Of course ACTA ma niby chronić internet tylko jest jeden haczyk:
- Wystarczy jeden link lub cokolwiek co nie zgadza się z konwencją ACTA i ta strona zostanie od razu skasowana.
To jest chore, porządne serwisy i strony jak Wikipedia informacyjne jak Onet czy Wp zostaną skasowaną za jedną rzecz.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:47:40 pm »
Cytuj
Nie ma to jak filozofia Kalego. Przestępstwo przeciwko mnie - ŹLE, nie ładnie! Przestępstwo przeciwko czemuś innemu - BARDZO ŁADNIE. Oba zdarzenia to cyberterroryzm, który powinien być tępiony jak najsurowiej. Nie jestem, ani nie byłem za SOPA, PIPA i ACTA, ale nie popieram też bandytów z grupy Anonimowych.

 Może i to skurwysyństwo, nie za bardzo interesują mnie inni, tak jak oni mają mnie w tyle, tak ja mam ich. Niech każdy dba o swoje i swoim się cieszy. Oczywiście przestępstwo to przestępstwo jednak jest coś takiego jak walka w słusznej sprawie - więc popieram.

Cytuj
Po drugie Revile mam nadzieję, że wiesz o co tak naprawdę walczą Anonimowi. Bo moim zdaniem usłyszałeś o zagrożeniu Internetu, MegaUpload padło i przytakujecie teraz bandytom jak leming jeden z drugim, bo własna dupa nagle została zagrożona.

Wiem o co walczą, w miarę ogarniam temat ;) oczywiście MegaUpload i cała reszta tych rapidszopów powinna być zablokowana bądź filtrowana przez właścicieli portali czy aby na pewno pliki wrzucane są legalne. Jestem w pełni za zniszczeniem piractwa, sam nie korzystam z takich rzeczy - kupuję oryginalne - muzykę,filmy,gry.
 Ale to co może zrobić nam te ''wspaniałe'' ustawy to problem który nie dotyka tylko piractwa ale i naszej prywatności, nie będę się rozpisywał bo na pewno  wiesz jakie są skutki uboczne o których nie mówią.

 Więc jak już pisałem za piractwem nie jestem i tępić to trzeba. Ale Anonimowych popieram ponieważ twierdzę iż jest to walka w słusznej sprawie która już została zauważona przez Polskie media. A filmiki i protesty ludzi w internecie chuja dadzą. Bo po prostu zwykły człowiek nie jest w stanie im zaszkodzić dlatego tematu nie ma, co innego Anonymous - chłopaki wbijają na takie serwisy że nie sposób ich nie zauważyć.

anonymous - tak
ACTA - nie
Piractwo - nie
Cenzura - nie

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 22, 2012, 01:05:07 pm »
Ale Anonimowych popieram ponieważ twierdzę iż jest to walka w słusznej sprawie która już została zauważona przez Polskie media. A filmiki i protesty ludzi w internecie chuja dadzą. Bo po prostu zwykły człowiek nie jest w stanie im zaszkodzić dlatego tematu nie ma, co innego Anonymous - chłopaki wbijają na takie serwisy że nie sposób ich nie zauważyć.

Czyli po jak po tej akcji Anonimowi włamią się do PSNu, ukradną kolejny raz dane tysięcy kart kredytowych itd. To nadal ich będziesz popierał? Jeżeli odpowiedź będzie negatywna, to sytuację można porównać do tego, że bandyta A uratował sklep przed bandytą B. Bandyta A dobrze zrobił i chwała mu za ten czyn, jednak to go nie rehabilituje, jeżeli nadal po tym zdarzeniu będzie kradł i robił rozboje. Tak samo z Anonimowymi. Co z tego, że teraz działają w dobrej wierze naszej (bo dla nich to jest interes, a nie pro publico bono). Co z tego, że dziś ich walka o anarchię i pranie kasy w necie to przy okazji i nasza sprawa o prywatność i wolność w necie, jak na dłuższą metę to i tak bandyci, którzy dawno powinni siedzieć w więzieniu.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 22, 2012, 01:46:49 pm »
To nie jest tak że ja popieram ich, tylko ich formę protestu, wiadomo że coś sobie z tego uszczypną, ale to jedyna forma sprzeciwu który jest zauważalny, my zwykli ludzie czy tam ''gwiazdki internetu'' które sobie popierdzą przed kamerką nie mają prawa głosu. Dopóki nic im nie zrobisz (czyt. złamiesz prawo na ich niekorzyść) jesteś dla nich powietrzem i średnio miękko interesują ich twoje wywody nt. jakiejkolwiek sprawy związanej z czymkolwiek.
 Niestety niby czasy takie piękne, wolność słowa, demokracja bla bla bla... nic takiego nie ma miejsca, cały świat jest tak zmanipulowany i tak łyka cały syf który mówi im Pani ze szkiełka (Dziwne że o ACTA nic się nie mówi w TV) że śmiało można nas porównać ze stadem zombie która zapierdala za tym przysłowiowym kawałkiem mózgu.
  Państwo tak na rucha w dupę że już nawet nie czujemy, tylko czekać aż przekroczą ostateczną kreskę i stanie się coś na co już lud  sobie nie pozwoli - bo czasem mam ochotę by w końcu ludzie powiedzieli stop, wyszli na ulice i zaczęli walczyć o swoje. Robią z nami co chcą a połowa społeczeństwa potulnie stwierdza że " najwyraźniej tak musi być"

I w przypadku ACTA jest tylko jedna opcja protestu "kto mieczem wojuje ten od miecza ginie"  takie jest moje skromne zdanie.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 22, 2012, 02:16:15 pm »
Dzisiaj rano na TVNie była dyskusja w gronie sześciu osób o ACTA. Więc to nie tak, że nie mówią o tym w mediach. A po drugie w historii Internetu przeszło wiele już takich ustaw, jak choćby DMCA act z 1998, PRO-IP Act z 2008, Anti-Counterfeiting Trade Agreement z 2011 itd. Słyszałeś o nich? Sądzę, że nie. A mimo to weszły. Nawet jeżeli odniesiesz sukces dziś protestując, za rok cichaczem wprowadzą podobną ustawę. W Szwecji tak samo wprowadzono IPRED. Jak mówi mój znajomy Morden: Ludzie protestowali a rzad zrobil jak chcial. Zeby bylo zabawniej, do pelnej wersji ustawy dostep mialy tylko nieliczne komorki rzadowe, zeby nie powiedziec pojedyncze osoby. Calosc owiana byla tajemnica, a wszystko co do wgladu dostala prasa to zdjecia pojedynczych stron, na ktorych kluczowe informacje zakreslone byly na czarno. Ustawa ktorej nikt nie czytal, a przeszla. Czary-mary.

Więc nic nie zrobisz, ani nie zawojujesz mieczem.  SOPA dziś upadła, jutro ACTA, a pojutrze wejdzie IPRED jak w Szwecji. Po cichutku i bez rozgłosu.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 22, 2012, 02:22:23 pm »
No właśnie o tym pisałem, że mają nas w dupie, ale ty chyba jesteś za tym chorym światem. i nie podejrzewaj tak tego co mogłem czytać a czego nie czytałem  :police:

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: STOP ACTA!
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 22, 2012, 02:29:34 pm »
Ja jestem za chorym światem? Napisałem wyraźnie, że nie popieram tych ustaw, bo są źle napisane. Dodałem również, że nie wspieram bandytów, mimo że ich czyny przyczyniają się teraz do "protestu". A na koniec stwierdziłem, że rozumiem idee kontrolowania Internetu, bo autor programu/gry ma prawo żyć z tego co zrobił. Ściągając grę z torrentów, automatycznie seedujemy ją innym i spirala ta się powiększa. Ściągając ją z MegaUpload czy innych dajemy zarobić komuś, kto z produktem nie ma nic wspólnego. Jestem więc przeciwny temu, że uczciwy człowiek, który wyłożył kasę jest ruchany w dupę, a jego dzieła są piracone w imię WOLNOŚCI INTERNETU, a człowiek, który nic nie ma wspólnego z rzeczami którymi handluje się bogaci (przytoczone 500 mln $ majątku MegaUpload). Czy to naprawdę chore założenia?