Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 656016 razy)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #840 dnia: Lutego 10, 2015, 04:26:34 pm »
Cytuj
Hipotetyczna sytuacja: Nie znasz żadnych ziomków z Mortala. Patrzysz na Roster. Widzisz Ermaca: lewitujący mag z paskudną mordą obwiązaną bandażami, okryty kapturem wokół którego krążą orby. Z drugiej strony Jax. Zwykły koleś, dopakowany, prawdopodobnie z pistoletem, wyróżniający się jedynie metalowymi rękami.
Jaxa jakoś nie lubię zbytnio, ale argument jest totalnie z dupy. Jakbym patrząc na roster szukał brokatu i konfetti, to bym grał w '"kucyki ponny vs. troskliwe misie". Problem z Jaxem jest taki że jest czarny. Dla Boona to wystarczy, bo przecież wszystkie murzyny wyglądają tak samo. Zresztą to raczej ogólna tendencja, że biali muszą się czymś wyróżniać , a czarny po prostu jet jeden, więc wyróżnia go bycie czarnym. Już nawet rasiści są bardziej kreatywni niż twórcy popkultury bo wymyślili że czarnuchy lubią arbuzy, kurczaki i rowery.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #841 dnia: Lutego 10, 2015, 05:04:55 pm »
To taki kozak z sił specjalnych, który w walce korzysta z metalowych rąk.Jest kimś ponad zwykłych ludzi, bo ma więcej sił, ale poniżej od tych nieśmiertelnych, bo przecież jest tylko człowiekiem.

W zasadzie wszystko to co wyżej napisałeś czyni z niego zwykłą, niewyróżniającą się postać, której na pewno nie wybieram jako pierwszej w kategoriach designu/klimatyczności.

Hipotetyczna sytuacja: Nie znasz żadnych ziomków z Mortala. Patrzysz na Roster. Widzisz Ermaca: lewitujący mag z paskudną mordą obwiązaną bandażami, okryty kapturem wokół którego krążą orby. Z drugiej strony Jax. Zwykły koleś, dopakowany, prawdopodobnie z pistoletem, wyróżniający się jedynie metalowymi rękami.

Kogo byś picknął :)?
Pewnie Ermaca. Z ciekawości. Ale np. spójrzmy tez na to inaczej. W latach dzieciństwa wybierałem głównie Johnnego Cage.Facet w okularkach przeciwsłonecznych, który zna wschodnie sztuki walki, a było wielu innych tajemniczych gości.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #842 dnia: Lutego 10, 2015, 05:44:03 pm »
Z tych dwóch wybrałbym mimo wszystko Jaxa. Jakoś bardziej przemawia do mnie obijanie mord cybernetycznymi łapami niż telekineza maga chuderlaka. :afro:


Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #843 dnia: Lutego 10, 2015, 06:10:17 pm »
Na początek wypadałoby się przywitać, więc cześć  ;D
A teraz konkrety. Co do postaci podobnej do Sonyi z Faction Trailera: bodajże na filmwebie czytałem, że Ed wspomniał o siostrze Blade, a skoro Boon potwierdził brak Sonyi w MKX, to myślę, że może być to właśnie jej siostra.
Jeśli chodzi o fighterów do tej pory już zapowiedzianych, to wypowiem się nieco później.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #844 dnia: Lutego 10, 2015, 08:18:13 pm »
Kiedy niby Boon potwierdził, że Sonya się nie pojawi? Wręcz przeciwnie. Powiedział, że obecność Cassie nie oznacza braku jej rodziców.


Dialog Cassie i Kitany przed walką:
https://vine.co/v/OUxKpebWAhB

Mam nadzieję, że Cassie skopie jej tyłek! :laugh:

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #845 dnia: Lutego 10, 2015, 08:51:36 pm »
Taka tam ciekaostka:
http://www.mortalkombatonline.com/content/forum/showmessage.cds?id=154735

Dialog Cassie i Kitany przed walką:
https://vine.co/v/OUxKpebWAhB

Ten gościu z tego pierwszego linku to jakiś niedojeb. JINNOCIDE? More like fucking retard. Te odzywki Cassie są tak żenujące, że aż mi jest wstyd. Myślę, że nawet Johnx by wymyślił lepsze, a przynajmniej na podobnym poziomie co Netherrealm Studios, ale spoko, niech będzie temu Jinnocide'owi, że jej gadki są zajebiste. Eh.


Offline Nazwa użytkownika

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #846 dnia: Lutego 10, 2015, 09:03:14 pm »
Ciągle was czytam, czas coś napisać.

- nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, ale prawie na pewno w MKX nie będzie Shao Kahna - Sub Zero mówi o jego śmierci podczas walki z Ermaciem. Stawiam, że "złym" będzie Liu Kang albo Rain (jego zakończenie w MK9), ewentualnie Reiko albo jakiś badziew po MK4. Shinnok jest zbyt oczywisty na bycie zaskoczeniem.
- drugie fatality Quan Chi (to z portalami) wygląda jak przerobione fatality Noob Saibota, co daje nadzieję, że Noob Saibota też nie będzie. Pierwsze fatality Quan Chi za to jest do dupy, przecięcie na pół jest wtórne, do tego tragicznie wykonane
- dotychczasowy dobór starych postaci to nieporozumienie - poza Ermaciem, Scorpionem i Sub Zero pojawiają się wyłącznie postaci, którymi nigdy nie gram, i które są po prostu nieciekawe albo przegięte (większość jeszcze ujdzie, ale takiego Raidena to w ogóle nie rozumiem). niech dadzą Cyraxa, Nightwolfa, Mileenę czy Jade, a nie jakieś pierdoły
- nie rozumiem dlaczego nie można zrobić fatality na Ferrze, skoro to ona "dowodzi"  Torem i jest postacią, z którą się niby walczy (i z nią rozmawiają bohaterowie)
- Cassie Cage, Kung Lao i prawdopodobnie Reptile (za mało go widziałem jeszcze) mają fatalnie podłożone głosy, brzmią jak totalna amatorka bez tonacji, akcentów i zaangażowania (porównajcie Cassie i Kotala podczas ich walki), głosy i sposób mówienia nie pasują do wyglądu / animacji, taka parodia z nieporadnie podłożonymi głosami, jak te co ludzie z nudów wrzucają na YT
- prawdopodobnie nie będzie Mileeny i Jade - Kitana ma ich ciosy (kijek Jade i skok na szyję Mileeny)
- widzieliśmy już oba fatality Ermaca, więc na podstawie tego obrazka, możemy wnioskować, że będzie Kenshi (kolejna strata miejsca) albo jego syn (jeśli to drugi Kenshi, to też strata miejsca)
- fatality Reptile'a to straszny kicz, te kwasowe bąbelki wołają o pomstę do nieba

fabuła mnie guzik obchodzi, chcę flaków i krwi, a mikropłatności, DLC, bonusowe postaci za dodatkowy hajs to skurwysyństwo.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #847 dnia: Lutego 10, 2015, 09:45:03 pm »
Akurat głos Kung Lao mi się bardzo podoba. Przypomina głosy starych mistrzów japońskich (dubbingowanych po angielsku), którzy ze spokojem i mądrością odpowiadają wrogom. Jakby postać dorosła i faktycznie stała się jednym z tych dziadków, którzy pozjadali wszystkie rozumy. Uczestniczył w bojach z Shao Kahnem. Znalazł spokój. Rozumiem więc roztropność w jego głosie gdy powrócił po kilkunastu latach. Także tu się nie zgodzę. Mi ten głos dosyć pasuje i wręcz bardzo fajnie przedstawili ten wokal.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #848 dnia: Lutego 10, 2015, 10:48:20 pm »
Trochę nowego info z CDA:
- opis jednej z wież głosi, że po śmierci boga wiatru Fujina żywioły oszalały
- wspomniano też, że w czasie "wieżowych" walk graczom pomaga lub przeszkadza między innymi Kabal

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #849 dnia: Lutego 10, 2015, 11:23:56 pm »
- opis jednej z wież głosi, że po śmierci boga wiatru Fujina żywioły oszalały
- wspomniano też, że w czasie "wieżowych" walk graczom pomaga lub przeszkadza między innymi Kabal

Jeśli to co piszesz jest prawdą (a nie mam jak tego zweryfikować teraz), to można (niestety) Fujina i (w sumie dobrze) Kabala wykluczyć z rostera.

- nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, ale prawie na pewno w MKX nie będzie Shao Kahna - Sub Zero mówi o jego śmierci podczas walki z Ermaciem. Stawiam, że "złym" będzie Liu Kang albo Rain (jego zakończenie w MK9), ewentualnie Reiko albo jakiś badziew po MK4. Shinnok jest zbyt oczywisty na bycie zaskoczeniem.

Rain na bank nie. Też 'pomaga/przeszkadza' w living towerach, więc i doubt it. Poza tym Boon go nie lubi, więc jak można nadać mu rangę Bossa (CHOCIAŻ CHCIAŁBYM FULL).

- dotychczasowy dobór starych postaci to nieporozumienie - poza Ermaciem, Scorpionem i Sub Zero pojawiają się wyłącznie postaci, którymi nigdy nie gram, i które są po prostu nieciekawe albo przegięte (większość jeszcze ujdzie, ale takiego Raidena to w ogóle nie rozumiem). niech dadzą Cyraxa, Nightwolfa, Mileenę czy Jade, a nie jakieś pierdoły

Jade jest wykluczona. Styl Kitany to tribute dla Niej. Nightwolf umar, ale to o niczym nie świadczy i nic nie znaczy. Ale i tak go nie będzie. Nowy Archer za to wypełni jego miejsce. Oby nie był AŻ TAK kiczowaty. Jak nie rozumiesz Raidena, to nie wiem czy grałeś w MK9.

- widzieliśmy już oba fatality Ermaca, więc na podstawie tego obrazka, możemy wnioskować, że będzie Kenshi (kolejna strata miejsca) albo jego syn (jeśli to drugi Kenshi, to też strata miejsca)

jak dadzą dwóch telekinetyków w main rosterze to będzie nieporozumienie. Kenshi zginie w komiksie, mogę się założyć o flaszkę, a Takeda (o ile będzie) będzie miał inny styl/ciosy/whatever, co zapewne też rozwiną na kartkach komiksu.

Z fabułą też nieźle dojebałeś do pieca. Wiem, że to w końcu mordobicie, ale fabuła gra dużą rolę kiedy chcesz się 'wczuć' w grę.

Jeszcze słowo a'propos Jaxa. Rozumiem, że gusta guściki, ale kurwa, serio? Napierdzielanie kogoś metalowymi ramionami jara Was bardziej niż magia? Dziwne, no ale... nie neguję, sam czasem grałem Orkami w heroesów :)

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #850 dnia: Lutego 10, 2015, 11:30:15 pm »
Można prosić o źródło tych informacji?
Jakiś link bądź ska??
Trochę nowego info z CDA:
- opis jednej z wież głosi, że po śmierci boga wiatru Fujina żywioły oszalały
- wspomniano też, że w czasie "wieżowych" walk graczom pomaga lub przeszkadza między innymi Kabal

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #851 dnia: Lutego 10, 2015, 11:38:19 pm »
Skanów nie zamieszczę, bo jest to nielegalne. To co napisałem powyżej jest prawdą. Możecie wierzyć lub nie. Nie mam powodów by pisać bzdury. Tych informacji nie było w żadnym innym miejscu dlatego je zamieściłem.

Cassie daje radę. Podoba mi się, że jest taka zawadiacka i z jajem. Nie chciałbym takiego ekstremalnie poważnego "Mortala". Nudno by wtedy było. W końcu to tylko gra.

Nazwa użytkownika, wielki fan z Ciebie. Można się domyślić, że oczekujesz na "dziesiątą" część z wypiekami na twarzy. ^-^

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #852 dnia: Lutego 11, 2015, 12:08:33 am »
"Nazwa użytkownika" - kurwa to jest uber ninja:D Tak tajny chłop, że aż nicka nie wpisał:D Ale pomijając już powyższą bekę odpowiem pokrótce na twojego posta w punktach:
1)O śmierci Shao trąbią już tyle czasu, że najstarsi górale przy narodzinach o tym wiedzieli;) Wystarczy komiksy obadać, lub jakieś casty (bo jak sobie przypominam, to w nich tez było mówione). Rain jako główny zły odpada bo...jest za mało charakterny. Liu Kang? Kurwa...ja się modlę, żeby tego piszczącego kastrata nie było w rosterze ale wiem, że i tak tam trafi:/
2)Mnie się fatality Quan Chi podoba. Mowa o pierwszym. Dlaczego? Bo postać łyka miecza jak leci i jest to zajebiście pokazane. Co prawda końcówkę bym zrobił delikatnie inaczej, ale drgania ciała fajniutko pokazują, jak ten fatal boli:D Tego z portalami obgadywał nie będę, bo gówno tak naprawdę widzieliśmy, a już w ogóle szczytem jest wnioskowanie na tej podstawie, że Noob Saibota nie będzie.
3)Kwestia dobory postaci i to, czy mi się podoba, czy nie, jest kwestią subiektywną. Ty piszesz o Nightwolfie, który dla mnie jest designerskim nieporozumieniem i o Jade, która nijak mi nie leżała.
4)Nie można, bo do tego trzeba by było cuda programować,a jest to nie potrzebne skoro mięśniami jest Torr.
5)O głosach ładnie wypowiedział się Mr.Adept.
6)To ci Sherlock. Jeden skok na szyję w wykonaniu Kitany i już skreśla Mileenę. Zwłaszcza, że w zasadzie została potwierdzona ostatnim trailerem:D
7)Po raz wtóry - wnioskowanie na podstawie jakiegoś wrzuconego randomowo obrazka jest po prostu bez sensu. Ot takie teorie spiskowe, czy Kennedy zginął z rąk E.T.
8)Zobaczymy całość, ocenimy. Póki co miałeś sekundowy urywek.

Czepiam się jak stary cock, ale ktoś musi;)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #853 dnia: Lutego 11, 2015, 12:24:17 am »
Ja tam jestem całym sercem za obecnością Liu. W formie zombie oczywiście i tylko w takiej. I żeby mu gardło zgniło i nie piszczał.

Offline Nazwa użytkownika

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #854 dnia: Lutego 11, 2015, 12:24:59 am »
Rain na bank nie. Też 'pomaga/przeszkadza' w living towerach, więc i doubt it. Poza tym Boon go nie lubi, więc jak można nadać mu rangę Bossa (CHOCIAŻ CHCIAŁBYM FULL).

Po tym, jak został spartolony w MK9, też go nie lubię, bo z ciekawej postaci zrobili szajs (w sensie wykonania na odwal się), ale zakończenie ma, jakie ma. Tak czy siak - jeśli bossem ma być zaskoczenie, to wciąż obstawiam któregoś z wymienionych.

Cytuj
Jade jest wykluczona. Styl Kitany to tribute dla Niej. Nightwolf umar, ale to o niczym nie świadczy i nic nie znaczy. Ale i tak go nie będzie. Nowy Archer za to wypełni jego miejsce. Oby nie był AŻ TAK kiczowaty. Jak nie rozumiesz Raidena, to nie wiem czy grałeś w MK9.

nie rozumiem Raidena w MK w ogóle, nie w MKX - jest kiczowaty, nigdy go nie lubiłem i nigdy go nie wybrałem. nawet fatality ma zawsze kiepskie, bo po postu nie ma co wymyślić postaci słabej u podstaw

Cytuj
jak dadzą dwóch telekinetyków w main rosterze to będzie nieporozumienie. Kenshi zginie w komiksie, mogę się założyć o flaszkę, a Takeda (o ile będzie) będzie miał inny styl/ciosy/whatever, co zapewne też rozwiną na kartkach komiksu.

sam widzisz po obrazku, że to co tam się dzieje, to nie jest Ermac, bo Ermaca widzieliśmy, jego oba fatale też i nie pojawia się nic, co widzimy na zdjęciu. mam prawo sobie pogdybać, więc to robię

Cytuj
Z fabułą też nieźle dojebałeś do pieca. Wiem, że to w końcu mordobicie, ale fabuła gra dużą rolę kiedy chcesz się 'wczuć' w grę.
zawsze fabułę w MK traktowałem jako pierdołę bez większego znaczenia (podobnie jak autorzy, którzy nawet nie starają się zrobić spójnej fabuły między częściami). wystarczy mi, że mogę lać po mordzie i wyrywać flaki, najlepiej z kolegą przy piwie, reszta to dodatek

Cytuj
"Nazwa użytkownika" - kurwa to jest uber ninja:D Tak tajny chłop, że aż nicka nie wpisał:D Ale pomijając już powyższą bekę odpowiem pokrótce na twojego posta w punktach:
1)O śmierci Shao trąbią już tyle czasu, że najstarsi górale przy narodzinach o tym wiedzieli;) Wystarczy komiksy obadać, lub jakieś casty (bo jak sobie przypominam, to w nich tez było mówione). Rain jako główny zły odpada bo...jest za mało charakterny. Liu Kang? Kurwa...ja się modlę, żeby tego piszczącego kastrata nie było w rosterze ale wiem, że i tak tam trafi:/
2)Mnie się fatality Quan Chi podoba. Mowa o pierwszym. Dlaczego? Bo postać łyka miecza jak leci i jest to zajebiście pokazane. Co prawda końcówkę bym zrobił delikatnie inaczej, ale drgania ciała fajniutko pokazują, jak ten fatal boli:D Tego z portalami obgadywał nie będę, bo gówno tak naprawdę widzieliśmy, a już w ogóle szczytem jest wnioskowanie na tej podstawie, że Noob Saibota nie będzie.
3)Kwestia dobory postaci i to, czy mi się podoba, czy nie, jest kwestią subiektywną. Ty piszesz o Nightwolfie, który dla mnie jest designerskim nieporozumieniem i o Jade, która nijak mi nie leżała.
4)Nie można, bo do tego trzeba by było cuda programować,a jest to nie potrzebne skoro mięśniami jest Torr.
5)O głosach ładnie wypowiedział się Mr.Adept.
6)To ci Sherlock. Jeden skok na szyję w wykonaniu Kitany i już skreśla Mileenę. Zwłaszcza, że w zasadzie została potwierdzona ostatnim trailerem:D
7)Po raz wtóry - wnioskowanie na podstawie jakiegoś wrzuconego randomowo obrazka jest po prostu bez sensu. Ot takie teorie spiskowe, czy Kennedy zginął z rąk E.T.
8)Zobaczymy całość, ocenimy. Póki co miałeś sekundowy urywek.

nie jestem tajny, tylko nie mam pomysłu na nicka, nie wymyślaj. a odpowiadając na twoje odpowiedzi:
1) rain był spoko, dopóki nie zjebali go w MK9, ale jego zakończenie pokazuje, że może być tym "złym", tak wymyśliłem i mogę się mylić. komiksów nie badam, bo mnie nie interesują. liu kanga też nie chcę, ale zgaduję, że będzie, a jeśli boss ma być zaskoczeniem i powrotem, to wymienieni pasują mi jak mało kto
2) część z mieczem jest ok, dalsza część jest kiczowata i nieciekawa. nie wnioskuję, że noob saibota nie będzie, tylko mam taką nadzieję - a to różnica.
3,4) kwestia gustu, dla mnie nieporozumieniem jest raiden, noob saibot czy smoke, a oprogramowania zabicia jednej postaci więcej to nie jest nie wiadomo jaki wyczyn, kwestia chęci i lenistwa
6) pokaż mi proszę ten trailer, bo najwidoczniej mi umknęło, poza tym napisałem "prawdopodobnie", a nie "na pewno".
7) po coś go wrzucali, była debata "Ermac czy Kenshi", więc wnioskuję, że Kenshi albo podobne
8) sekundowy urywek, w którym widać, że wykonanie jest tandetne (wykonanie, nie pomysł!)