Autor Wątek: Fabuła  (Przeczytany 12181 razy)

Offline Koteł

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Fabuła
« dnia: Marca 17, 2016, 05:59:33 pm »
Witam , od niedawna chciałbym sobie zagrać w Mortal Kombat X , ale nie wiem czy ma ona związek z fabułą innych części. Moi koledzy mówią , że jest to po prostu zwykła "napie***lanka" tak jak Teken. Nie chcę zaczynać od końca.

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 17, 2016, 07:32:13 pm »
Witam , od niedawna chciałbym sobie zagrać w Mortal Kombat X , ale nie wiem czy ma ona związek z fabułą innych części. Moi koledzy mówią , że jest to po prostu zwykła "napie***lanka" tak jak Teken. Nie chcę zaczynać od końca.

Tak, każda część Mortal kombat posiadała wątek fabularny w mniejszym lub większym stopniu. Twoi koledzy pewnie uważają że fabuła MK jest poplątana jak kable u johnxa za biurkiem, a tak właśnie nie jest,  ponieważ seria po Mortal Kombat (2011) potocznie zwana dziewiątką jest rebootem serii, a Mortal Kombat X to 2 część tego reboot 'u, więcej Ci objaśniał nie będę możesz o tym poczytać wiedz że w samym MK reboot jest jako tako uzasadniony fabularnie więc nie jest on w ogóle nie powiązany ze starymi Mortalami jeszcze za czasów Midway. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2016, 07:36:32 pm wysłana przez Kornixon »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 18, 2016, 10:32:11 am »
Panie Koteł, skoro Twoi tak zwani "koledzy" nie widzą różnicy między historią tekkena a MK to kopnij ich we dupę i znajdź nowych bo obecni nie są Ci do niczego potrzebni......
Nasz forumowy kolega Korniszon ma sporo racji. MK ma w dorobku 20 gier i w 2011 nastąpił restart serii pt. po prostu MORTAL KOMBAT. I chociaż jest to remake to nosi numerek 9. W dużym skrócie: wcześniej było 7 części fabularnych, potem zapowiedzieli MK8 ale wylazło z tego MKvsDCu i tak już nie wiedzieć czemu tak zostało. Potem był omawiamy chwilę temu MK9-remeke a rok temu wylazł MKX [niby dziesiąty fabularnie chodź Boon zapiera się że to IKS a nie Dziesięć]. Fabularnie MK9 opowiada o pierwszych trzech grach z serii a MKX próbuje kontynuować wątki. Niestety fabuła w MKX jest ARCYCHUJOWA. Gdybyś miał wątpliwości powtórzę: fabuła w MKX jest ARCYCHUJOWA
Jeśli zależy Ci na szybkim poznaniu historii zanim zaczniesz pocinać w MKX to obczaj sobie na YT tryb Story Mode do MK9. 2-3 godzinki z życia wyjęte ale ogląda się dobrze. potem możesz śmiało śmigać w Story Mode X'a.
Jednak żeby skumać chociażby o czym gadają postaci przed walkami polecam ci zainwestować czas w poznanie całej historii. Całkiem dobrze z opisywaniem poszczególnych bohaterów poradził sobie kolo z kanału History Behind Warriors https://www.youtube.com/channel/UCF_qf2X2U-sjz_V41TpAczw Polecam..... i miłego odkrywania historii MK......
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2016, 10:37:02 am wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 18, 2016, 02:22:09 pm »
Panie Koteł, skoro Twoi tak zwani "koledzy" nie widzą różnicy między historią tekkena a MK to kopnij ich we dupę i znajdź nowych bo obecni nie są Ci do niczego potrzebni......
Nasz forumowy kolega Korniszon ma sporo racji. MK ma w dorobku 20 gier i w 2011 nastąpił restart serii pt. po prostu MORTAL KOMBAT. I chociaż jest to remake to nosi numerek 9. W dużym skrócie: wcześniej było 7 części fabularnych, potem zapowiedzieli MK8 ale wylazło z tego MKvsDCu i tak już nie wiedzieć czemu tak zostało. Potem był omawiamy chwilę temu MK9-remeke a rok temu wylazł MKX [niby dziesiąty fabularnie chodź Boon zapiera się że to IKS a nie Dziesięć]. Fabularnie MK9 opowiada o pierwszych trzech grach z serii a MKX próbuje kontynuować wątki. Niestety fabuła w MKX jest ARCYCHUJOWA. Gdybyś miał wątpliwości powtórzę: fabuła w MKX jest ARCYCHUJOWA
Jeśli zależy Ci na szybkim poznaniu historii zanim zaczniesz pocinać w MKX to obczaj sobie na YT tryb Story Mode do MK9. 2-3 godzinki z życia wyjęte ale ogląda się dobrze. potem możesz śmiało śmigać w Story Mode X'a.
Jednak żeby skumać chociażby o czym gadają postaci przed walkami polecam ci zainwestować czas w poznanie całej historii. Całkiem dobrze z opisywaniem poszczególnych bohaterów poradził sobie kolo z kanału History Behind Warriors https://www.youtube.com/channel/UCF_qf2X2U-sjz_V41TpAczw Polecam..... i miłego odkrywania historii MK......

Nie chujowa tylko pod amerykańską publiczność :v, choć nie ma co mogła by być lepsza, już przeżyje tą super family ratujacą świat, ale kilku bezsensownych śmierci nie mogę znieść.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 18, 2016, 02:40:03 pm »
Kornixon - nazwijmy rzeczy po imieniu i bez pardonu. SlaveMe dobrze to określił - ARCYCHUJOWA. Takiej żenady to ja dawno nie widziałem i nie zrozumiem dlaczego postawili w centrum bandę zupełnie nieciekawych postaci, skoro roster wcale durny nie jest.

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 18, 2016, 03:26:01 pm »
Kornixon - nazwijmy rzeczy po imieniu i bez pardonu. SlaveMe dobrze to określił - ARCYCHUJOWA. Takiej żenady to ja dawno nie widziałem i nie zrozumiem dlaczego postawili w centrum bandę zupełnie nieciekawych postaci, skoro roster wcale durny nie jest.

OK macie racje fabuła nie należy do najwybitniejszych, ale nie powiecie że nie można jej dobrze kontynuować, jest tyle możliwości wojna w outworld, powrót Shanga, najazd Liu na Ziemię, walka kolejnej Mileeny o tron outworld, ach... żeby tego nie zjebali tylko to trzyma mnie przy życiu...

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 18, 2016, 03:39:34 pm »
Przepis na fabułę kolejnych odsłon jest prosty jak budowa cepa - kolejna edycja wielkiego turnieju. Każda postać ma swoje zakończenie w arcade, przy czym jedno jest kanoniczne i w trybie story właśnie to będzie ukazywane. Tylko tyle i aż tyle. Bez durnych eskapad bandy wojowników z gildii "Wściekłe nastki Bravo" na wojnę z imperatorem innego wymiaru. Ja tu naprawdę nie widzę żadnego problemu, żeby to sensownie ubrać. Problem natomiast ma NR bo na siłę starali się wpieprzyć jakieś konflikty militarne, wojny (gry?) o tron i inne bzdury. Takie rzeczy sprawdzają się w medium pokroju książki, komiksu, nawet gry RPG. Nie jako fabuła do bitki.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 18, 2016, 05:59:11 pm »
Kolejnej edycji turnieju prawdopodobnie nie będzie, jeśli fabuła ma podążać starym trybem, wprowadzając przy okazji zmiany wynikające z odmiennych zachowań Raidena w MK9. Niby można nawet w to wpleść turniej, ale patrząc po dotychczasowym podejściu twórców, zamysł wydaje się inny.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 19, 2016, 09:24:36 pm »
Skoro już o 11 mowa, to czy tylko mi się wydaje, że fabuła prowadzi powoli do pokonania Onagi i ożywienia upiorów z pomocą jego serca?

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 21, 2016, 09:19:54 am »
Ja bym tą fabułę rozumiał gdyby NR zrobiło grę pegi 13 czy jak tam sie to nazywa. Tzn. ograniczyć flaki i bluzgi i śmiało nastoletni bohaterowie mogą ratować świat.... Tylko nie w Mortal Kombat..... Po za tym wszystko co jest ciekawe w tej fabule jest z MK9- wojownicy Earthrealm jako upiory pod wodzą Quana Chi, atak Shinnoka; albo ze starszych części- chociażby Dark Raiden..... I dlaczego w wieżyczkach postaci typu Liu Kang, Lung Lao, Kaiatna które są upiorami są też w normalnych postaciach....? Tam jest tle dziur że chyba tylko Rocco by je dał radę zatkać.......
A w MM11 będzie zły Raiden, Zły Liu i będą sie bić  z dobrymi którzy i tak będą mieli wersje jako upiór a tamci, mino że źli będą w wieżyczkach też jako ludzie.... Onagi nie będzie bo NR to leniwe skurwiele, a żeby nam już totalnie dojebać [wzorem naszego rządu] to nie dadzą Fujina tylko laleczkę Chuky i Aquamana. Wspomnicie te słowa.... Ehhh ja z resztą też.... :P

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 21, 2016, 10:05:45 am »
Ja bym tą fabułę rozumiał gdyby NR zrobiło grę pegi 13 czy jak tam sie to nazywa. Tzn. ograniczyć flaki i bluzgi i śmiało nastoletni bohaterowie mogą ratować świat.... Tylko nie w Mortal Kombat..... Po za tym wszystko co jest ciekawe w tej fabule jest z MK9- wojownicy Earthrealm jako upiory pod wodzą Quana Chi, atak Shinnoka; albo ze starszych części- chociażby Dark Raiden..... I dlaczego w wieżyczkach postaci typu Liu Kang, Lung Lao, Kaiatna które są upiorami są też w normalnych postaciach....? Tam jest tle dziur że chyba tylko Rocco by je dał radę zatkać.......

Nie rozumiem Slavi, o co chodzi z tymi upiorami, albo Ty to nieczytelne napisałeś, albo ja taki kumaty jestem (jeśli tak to wybacz dopiero wstałem).
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2016, 10:17:11 am wysłana przez Kornixon »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 22, 2016, 08:49:19 am »
To jest jeden jeden bo ja po nocce byłem wczoraj a już miałem trochę alko w sobie.... Nawet Ci miałem odpisać ale Żubrówka do mnie wpadła.........

Z upiorami chodzi o to że w MK9 masa wojowników zostaje pod władzą Quana Chi. W MKX nie dzieje sie nic co by ich odczarowało.... Ok, tak Scorpiona, Sub-Zero i Jaxa chyba przywrócili ..... resztę nie...... Ale w walce mamy już wersje upiorną i normalną postarzoną o kilka lat....... Żadnego wytłumaczenia, nic kurwa...... KPW, Kornixon?
:)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Fabuła
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 09, 2019, 03:03:09 pm »
Po raz pierwszy obejrzałem wczoraj 2 godziny fabuły w MKX. Zawsze myślałem, że Kotal Kahn jest jakimś synem Shao Kahna czy jakimś kozakiem, który wziął we władanie Outworld. Okazało się jednak, że to jakiś chłop, siłą oderwaną od pługa, który po prostu był silny. Dodatkowo większej pipki dawno nie widziałem w świecie Mortal Kombat. Pierwsze sceny: karocę atakują tarkatanie i co robi imperator? Wygląda zza tych firaneczek i z troską spogląda na walczących, bo O RETY, jakieś baraki go zaatakowały xD siedzi tam jak trusia i w sumie pewnie by nie wyszedł gdyby go Kano nie zaatakował. Staruszek Kano walczył z nim jak równy z równym. Chwilę później pokonuje go jakiś młodzik Kung Jin czy kto to jest (ten z łukiem, wybaczcie, nie nauczyłem się jeszcze jego imienia) i w zamian za darowanie życia, ZOSTAJE JEGO PODWŁADNYM>????!?!?!? Imperator Outworld oferuje swoje usługi jakiemuś 18-letniemu chłopakowi?!?!??!?!!!!!!!!!!!!!!????????????? Jeszcze później widząc, że Shinnok przejmuje Ziemię, przestraszył się i spanikowany powiedział, że może jak oferuje Shinnokowi głowy ziemskich wojowników to ten da mu spokój. BOŻE, większego niedorajdy i nieudacznika nie spotkałem w całej historii MORTAL KOMBAT. Przecież to aż żenujące, że ktoś taki jest imperatorem. Serio, Shao Kahn by go zniszczył w jakieś 5 sekund samą aurą. O czym my tu mówimy? Nie miałbym nic przeciwko Kotalowi, gdyby był tak samo groźny, bezwzględny i straszny (albo chociaż w połowie!!!) jak Kahn. Nowy władca Outworld jednak jest ogromnie słaby. To jakaś popierdółka, która nie ma pojęcia jak to jest być imperatorem.

Jeśli jednak o całościową fabułę chodzi to dla mnie jest to majstersztyk. Naprawdę prześwietna rzecz, że poszli w tym kierunku. Cieszę się, że Liu Kang i Kitana zostali władcami Netherrealm, to takie wręcz książkowe rozwiązanie, że główny dobry, staje się z jakiegoś powodu głównym złym. To dodaje BARDZO kolorytu światu MK. Uwielbiam też, że Rayden zmienia retorykę i teraz nie będzie czekał na konsekwencje ataków na Ziemię, tylko zapobiegał im w zarodku. I to jest zajebiście logiczne. Za każdym razem Ziemia dostaje w dupę. Miliony ludzi jest mordowanych, najlepsi wojownicy giną tylko dlatego, że Rayden i reszta siedzą i reagują na ruch. Nic w Mortal Kombat nie było równie satysfakcjonującego niż przemowa, że od dziś, jeśli jakieś niebezpieczeństwo będzie zagrażać Ziemi, to Rayden zniszczy je zanim się rozwinie. Sam bym tak robił i cieszę się, że w tym kierunku to poszło. Rzucenie głowy Shinnoka przed Liu Kangiem i Kitaną (nowymi władcami Netherrealm) - normalnie cudo.

Jestem bardzo zadowolony z Raydena i tego kim się stał. Jasne, że wszystko to mocno się na nim odcisnęło i jego kolor oczy się zmienia na żółty/czerwony, że niby ma symbolizować spaczenie/zło. Ale czy na pewno tak jest? Wszystko co Rayden robił uważam za słuszne. Gdyby ten zasraniec Liu go słuchał, żyłby nadal. Ciężko winić kolesia, który całe swoje życie pokładał w Elder Godsów i wierzył w ich sprawiedliwość, a teraz gdy widzi ich wady, to bierze sprawy w swoje ręce by chronić nasze blade dupska. Co w tym złego? Czemu ukazane to jest jako coś zmieniającego Raydena na gorsze? Tak samo ten amulet Shinnoka, który nagle nosi Rayden. Jeśli przez niego wszystko się stało to chyba dobrze, że będzie on przy Raydenie? W każdym razie Rayden stał się moim największym bohaterem serii i nie ma nikogo w MK, kto bardziej przysłużyłby się Ziemi i kto lepiej ewoluowałby jako bohater. Nawet jeśli trochę zła i zgorzknienia w niego weszło to czy naprawdę się mu dziwicie? Facet zabił swojego podopiecznego, sprowadził go na stronę spaczenia (ale tylko dlatego, że to wina Liu, że nie posłuchał Raydena), a jego zaufanie w Elder Godsów kosztowało Ziemię miliony istnień. Ma prawo być wkurwiony i ma prawo być bardziej brutalny skoro zobaczył, że wszyscy  w tyłku mają Ziemię. Metamorfoza charakteru Raydena to najlepsze co z całej tej historii.

Motyw małolatów mi nie przeszkadzał, po prostu nowe pokolenie. Jedynie co mnie też najbardziej zaskoczyło, to że najnormalniejszą postacią w MKX był... Johnny Cage! A Sonya okazała się straszną wywłoką.