Autor Wątek: Mortal Kombat 12  (Przeczytany 4459 razy)

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 08, 2023, 11:12:59 pm »
Co tu dużo komentować. Wszystko wyglada źle. Nawet nie chce mi się rozdrabniać. 100% racji purple rain.
To gówno co powstaje to już nie Mortal. To bajeczka dla świeżaków.

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 08, 2023, 11:15:31 pm »
dopiero teraz widzę, że w fatality Cage'a on rozwala głowę przeciwnika o taką płytę, jak są w Holywood z odciskami dłoni gwiazd, jest nawet napisane nazwisko osoby, od której pobierany jest właśnie odcisk twarzy. Bardzo pomysłowe :D

Cytuj
Trochę mam problem z tym, że Scorpion i Sub-Zero to bracia
to zostało gdzieś potwierdzone?

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 08, 2023, 11:50:55 pm »
Potem jeszcze Ed Boon na scenie gadał o różnych rzeczach

https://www.youtube.com/watch?v=REB1F7Nr8rk

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 08, 2023, 11:55:34 pm »
Ogólnie jasne... gdyby robić ostateczne ultymatywne MK to pewnie chciałbym więcej mroku. I dla mnie takim wzorem będzie MK11, które ma w sobie wszystko co chciałem.

Ale to jakaś tam kolejna część i dla mnie ok, że jest trochę inna. Ale mam też wrażenie że widzimy sam początek i lekkie zwyczajne klimaty. A ciężej jeszcze będzie też.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 09, 2023, 10:15:47 am »
Pisałem to już na TYM, ale napiszę też tu. Po polsku. Bo jestem polakiem i piszę po polsku. Poprawnie. A przynajmniej się staram.

Mam teorię.

Wygląda to mniej więcej tak:

Edward Boon: Słuchajcie chłopy, MK11 za nami, czas zakasać rękawy i nakurwiać nową gierkę. A naszą nową gierką będzie.... INJUSTICE 3. Raz, raz, do roboty.
NRS developers: Ok szefie, robi się.

po pewnym czasie, do firmy wpada zdyszany Ed, trzymający jakieś kartki i wykresy.

Ed: ZMIANA PLANÓW! Z najnowszej analizy rynku wyszło, że większy hype jest na Mortala. Ludzie mają w chuju Injustice, czeka na to 5 osób. A Mortal to Mortal. Mortal nam się sprzeda.
NRS developers: Ale szefie... my mamy już całe podstawy, animacje, clashe, system asyst (ZOBACZ ED JAK ZAJEBIŚCIE TO WYGLADA - BATMAN Z ROBINEM WOW), mamy eksplozje po supermovesach, mamy plastikowo-komiksową estetykę.
Ed: A chuj, zostawcie tak. Tylko zróbcie reskin tego wszystkiego na Mortal Kombat. Dominic Cianciolo pierdolnie jakąś ckliwą historyjkę na szybko i hajs się zgadza. Na co jeszcze czekacie? Do roboty!
NRS developers: Ok szefie, robi się

---

Nie wiem, nie mogę się pozbyć tego wrażenia. Tak, MK11 też wydawało się bardziej injusticowe (zwłaszcza jebana Cetrion), ale to, to już jest jakieś przegięcie pały.

Raiden i Kung Lao wyglądają jak NPCs.
Yakuza Kenshi - nie no, kurwa. No ale to Kenshi. Jego miło zawsze mieć w rosterze.
Liu, Mileena, Kitana - super. Tak to powinno wyglądać.
Johnny - na plus.

Kameosy - serio, to jest system, który pasuje bardziej do superbohaterów. Nie kupili mnie tym. A przynajmniej JESZCZE nie. Ale potrzebuję więcej info, więcej gameplayu.

Areny - super. Ale to zawsze było u NRS na wysokim poziomie. Chociaż kamyczek do ogródka. Mało mroku. Może to zamierzony efekt. Teraz wszak nie zobaczyliśmy ŻADNEGO proper bad guya (bo Shang Tsung to preorder, więc go teraz nie liczę, kameosów też nie, bo nie wiadomo czy to będą po prostu randomy, czy będą też grali role w story). Może z czasem się to zmieni i następne informacje będą już bardziej "mortalowe".

Podsumowując, nadal jestem na NIE, ale jest jeszcze szansa, że będzie lepiej.

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 09, 2023, 10:54:33 am »
Brak mi słów żeby opisać to gówno, które wczoraj zobaczyłem, to gówno, które smie nazywać się Mortal Kombat 1..

Na ten moment nie oceniam mechaniki, bo w grę nie grałem.. natomiast co widziałem:

Cukierkowa oprawa a'la Tekken czy inny street fighter

Fatality, które trwają za długo, robią standardowo sieczkę z przeciwka zamiast pokazać klasyki w nowej oprawie (ok wyrywanie.glowy z kręgosłupem sub zero pokazali jest w porządku)

Znow xray/fatalblow itd - nie trawie tego typu ciosów zabierających połowę paska zdrowia

Kameo to tak naprawdę okrojony tag team

Życzyłbym sobie mrocznej oprawy, klimatycznych aren i zapadającego w pamięć soundtracku tak jak to było w Mortalach od 1 do 4

Nie wiem, czy kupie pewnie kiedyś tak z ciekawości..

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 09, 2023, 12:56:11 pm »
Historia w MK zawsze mnie interesowała raczej średnio i nie znam jej dobrze, ale Sub Zero vs Scorpion to akurat wiadomo od zawsze nawet bez grania ;) Jeśli Sub Zero i Scorpion to teraz bracia, to nie było tak, że jeden był Chińczykiem, drugi Japończykiem? Jak to rozumieć, że wyjebali Hanzo i teraz team Sub + Scorpion to Bi Han i Kuai Lang czy co?

Cytuj
Yakuza Kenshi - nie no, kurwa. No ale to Kenshi. Jego miło zawsze mieć w rosterze.
Nie cierpię tej postaci, ale tutaj w swoim standardowym kostiumie wygląda bardzo dobrze, za to tego w garniturze w ogóle nie poznałem (ktoś to ładnie nazwał: Kenshi when he Canshi  :D).
Trochę do dupy, że on ma te swoje umiejętności, które powinien mieć jako ślepy, zupełnie to nie pasuje.

No i jak jest Kenshi ślepy i normalny, to zaraz się pewnie w fabule okaże, że pewne rzeczy są stałe ("constant" z trailera), Mileena walczy z Kitaną, Kenshi ślepnie, i tak dalej.

I kto teraz mówi "Finish him"? Poprzednio była to Kronika, do kogo należy głos tym razem? Można po tym szukać Bossa, nie brzmi to na Liu Kanga ani Shang Tsunga ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2023, 12:59:24 pm wysłana przez Nazwa użytkownika: »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 09, 2023, 01:08:15 pm »
Jeśli Sub Zero i Scorpion to teraz bracia, to nie było tak, że jeden był Chińczykiem, drugi Japończykiem? Jak to rozumieć, że wyjebali Hanzo i teraz team Sub + Scorpion to Bi Han i Kuai Lang czy co?

No bo tak było. Sub był japończykiem, Scorpion chińczykiem. Chyba, że Edward powiedział to "brothers" pod kątem metaforycznym. Bardziej "bros", jako ziomale. No ale tak... myślę, że całą wiedzę odnośnie lore możemy chyba wyrzucić do kosza.

Trochę przykre.

Ale z drugiej strony troszkę ciekawe. Bo przecież nie wszystkie originy, które dostawaliśmy zasługiwały na oscara za storyline. Jest parę rzeczy, które można zinterpretować inaczej. NATOMIAST postać pana Cianciolo jako main story writera mnie niepokoi. Kittelsen był sto razy lepszy (a i tak był słaby) od tego leszcza.

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 09, 2023, 01:17:52 pm »
A czy Shirai Ryu to nie odłam Lin Kuei? Więc jeśli tak to Scorpion może nie jest pełnej krwi japończykiem. A tutaj może nie doszło do rozłamu w tej linii czasowej.

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 09, 2023, 01:26:37 pm »
Ej ale Twoja teoria może mieć trochę sensu Purple Rain. Co trzeba przyznać to póki co ta gra nie wygląda jak coś co wymaga tyle pracy. bo prezentuje się jak nakładka na Mk11. Ja myślałem że oni serio przebudują tą grę mocno, dlatego tyle czasu trwa development.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 09, 2023, 01:53:58 pm »
Zdaje się, że w końcu udało im się zrobić przystępną twarz Sońce.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 09, 2023, 01:55:26 pm »
Ale mi nie leżą te cameo. Jeśli to będzie turniejowy standard to nie wytrzymię.


Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 09, 2023, 01:56:55 pm »
.. i jak oni uciekają z tej areny jak w Mario Smash czy innej gierce Nintendo.

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 09, 2023, 02:33:06 pm »
No nic czekamy na więcej gameplay 'ów. Na razie nie chce strzepic ryja.

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 12
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 09, 2023, 03:42:36 pm »
Tak... szczerze mówiąc chciałbym żeby był KAMEO FREE MODE:P Jest arcadowość strasznie duża w tym. Pasowało mi to do wieżyczek, jako taka niekanoniczna wariacja gameplayu. Ale jako baza strasznie nielogiczna? Co te postacie KAMEO robią w czasie walki?:P Rozmawiają o pogodzie? "Stary lece, mój Pan wzywa, zaraz wróce skończę wątek".