Autor Wątek: Emulator GameCube i Wii  (Przeczytany 3758 razy)

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Emulator GameCube i Wii
« dnia: Grudnia 26, 2009, 02:45:36 pm »
kontynuacja z http://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=539.0

No nic drodzy państwo w związku z tym, że odpowiednia konfiguracją emulatora występują problemy napiszę mały poradnik jak zrobić, ażeby działało ;) Lecz na samym wstępie musze już oblać was kubłem zimnej wody… Jeśli chcemy mieć choćby slajdy powinniśmy mieć przynajmniej 1,5 Ghz w kompie, jeśli nie możemy spełnić tego warunku odpuśćmy sobie tuto rial bo i tak nic nie wskóramy.
W Internecie można znaleźć pełno różnych emulatorów Game Cube’a i Wii. Według mnie obecnie najlepszym do tego rodzaju giercowania ;) jest Dolphin. Właściwie tylko on odpali większość tytułów przy „niskim” koszcie sprzętu. Ale mniejsza z tym przejdźmy do rzeczy… Najstabilniejsza choć nie najnowszą wersją jest obecnie numerek 4525, niestety jest on jeszcze pusty i musimy najpierw pościągać do niego kilka rzeczy. Każdy emu maniak :P wie że chodzi o pluginy… i tutaj zaczyna się zabawa… Warto poszukać w necie nowych wersji pluginów bo zazwyczaj polepszają one jakość grafiki i dźwięku. Wymienię tylko te „niezbędne” do odpalenia czegokolwiek na przyzwoitym poziomie.  Szukamy więc:
DSP_HLE.dll
DSP_LLE.dll
nJoy_SDL.dll
PadSimple.dll
VideoDX9.dll
VideoOGL.dll
Wiimote.dll (To jeśli mamy zamiar emulować Nintendo Wii, ale o tym za chwilę)
UWAGA!!
Można też skopiować pluginy ze starej wersji emulatora, lecz należy pamiętać że czynność taka odbić się może kosztem grafiki (stare wersje). Pluginy zazwyczaj wychodzą regularnie, więc ten raz na miesiąc czy dwa można poświecić kilka minut na odnalezienie nowych wersji plików.
(ostatecznie można zwrócic się do mnie, staram się być zawsze na bieżąco :P)
Po ściągnięciu wszystkiego co nam potrzebne upakowujemy to do folderu o zaskakującej nazwie „Plugins”. Teraz zabierzmy się za pierwsze odpalenie, tradycyjnie jak na emulator przystało musimy go skonfigurować, w tym celu klikamy w zakładkę „Options” a następnie bierzemy „Configure”.
W pierwszej zakładce „General” w opcjach „Basic Settings” :
Jeśli posiadamy procesor dwurdzeniowy zaznaczamy Enable Dual Core
Odhaczamy Idle Skipping
Framelimit ustawiamy na „off”.
(jeśli poduszczamy kody można zaznaczyć też Enable Cheats)
Druga zakładka Advanced Settings:
zaznaczamy HLE the IPL
   W CPU Emulator Engine powinniśmy kliknąć na pierwsze kółko.
Lock thread to cores zostawiamy wolne
Natomiast fajkujemy dwie ostatnie opcje czyli Optimize Quantizers i DSP on Thread.
W ustawieniach interfejsu:
Zaznaczamy tylko Use Panic Handlers (ułatwi to lekko sterowanie)
Theme powinniśmy wybrać Boomy.

Przechodząc do zakładki Gamecube:
Slot A i B ustawiony powinien być na Kartę Pamięci
SP1 pozostawic wolne
Natomiast jako port 1: Standard Controller

Wii:
Tutaj działka jest trudniejsza i trzeba pozmieniać opcje i dograc kilka pluginow wiec o odpaleniu gier na Wii napiszę zapewne jutro…
Paths:
Tutaj wybieramy miejsce w którym znajduje się obraz gry jaki chcemy dodać do listy gier. W celu dodania gry kilkamy na „Add” i wybieramy ścieżkę docelową pliku Iso.
Plugins:
TAK! Właśnie po to były potrzebne nam pluginy :P
Krótko i na temat:
Graphics- Dolphin OpenLG
DSP – Dolphin DSP-HLE Plugin
PAD – Dolphin KB/X360pad
Wimote Dolphin Wiimote Plugin
Naciskamy przycisk Close I to wszystko .
Na Ekranie „głównym” wybieramy teraz grę jaką chcemy odpalić. Klikamy dwukrotnie i już… gra powinna się załadować…  Mortale na tych ustawieniach powinny osiągać 98-118% szybkości. Jeśli działa wolniej lub szybciej należy pokombinować w opcjach odpowiedzialnych za szybkość (speedup’y).  Należy pamiętać że to tylko emulator i  będą występować nawet na dobrym sprzęcie Bugi, mniejsze lub większe ;) W przypadku procesora dwurdzeniowego wypadają one zdecydowanie rzadziej lecz na średnim sprzęcie taki jak mój(Asus P5Q PRO, Gainward HD4850,Core 2 Duo E8500) pojawiają się błędy jedynie w arenach (czasami podłoże zmienia się z czarny kwadrat, lub muzyka przestaje działać albo się zatnie)…