Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 654357 razy)

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1815 dnia: Marca 27, 2015, 10:22:45 pm »
Futurystyczny kostium dla Raidena dla członków WB Play:
http://uk.ign.com/articles/2015/03/27/wb-play-members-get-special-raiden-skin-in-mortal-kombat-x


Świetny stream! Tyler wygrał! :afro:

X-ray Errona - według mnie najlepszy x-ray ze wszystkich jakie do tej pory widziałem. Brawo.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1816 dnia: Marca 27, 2015, 10:36:03 pm »
Derek sie podłożył as fuck, nara. Community chciało, żeby brodacz wygrał, to w końcu mu się udało. I jeszcze to brutality na koniec hahahahaha. Serio wierzycie, że to było na serio? :)

Teraz gameplayowa część. Drugie fatality Sub Zero jest bardzo fajne! niesztampowe, coś nowego fajnie wykorzystującego umiejętność władania lodem. Na plus, bardzo mi się podobało.

Erron Black. Mieszane uczucia trochę. Zacznę od tego co mi się najmniej podoba. Fatality. Samo w sobie jest świetne, ale animacja tego piasku (?) na koniec, to jest taki dramat, że idzie się pociąć.... Na trailerze było to zajebiście przedstawione i tak to się powinno skończyć, a nie jakaś góra piachu nagle. Z dupy strasznie.
Sama postać Errona raczej na plus. Niezły pomysł na postać, czy wykorzystany do końca? hmmm, może JESZCZE nie teraz, ale na bank to nie jest ostatni Mortal, w którym go widzimy. No i z wariacji ma 2 bez kapelusza? Trochę średnio, myślałem, że to będzie jego znak rozpoznawczy. Animacje trochę też wydają mi się z dupy, jakaś taka koślawa postawa etc. Plusem natomiast jest praktycznie cały jego skillset. Fajny pomysł z tą kulką, rewolwery do przeżycia. X ray oryginalny i chyba o to chodziło. Fajnie, podoba mi się. No potencjał jest, w story jest fajnie wpleciony... a i tak jak Luna zauważył GŁOS JEST MEGA! W ogólnym rozrachunku, dobry debiutant :) co prawda nie na poziomie Kotala i D'Vorah, ale dobry :)

Liu Kang jest DO WYJEBANIA TOTALNIE. Przecież już nawet te jego wariacje wydają się robione na siłę. A, zerwało mi stream na jego dialogu z Raidenem. Co powiedział ciekawego? No, także postać do zapomnienia. X ray chujowy, głos chujowy i CO TO KURWA BYŁO NA JEGO MORDZIE W PIERWSZEJ WARIACJI JA SIĘ PYTAM?!?!?!?!?!

Shinnok krul. Design jest mistrzowski (ale te łapki szkieletowe wyglądają prześmiesznie, aż nie przystoi troszkę). Gameplay zajebisty. X ray... MIODZIO!!!! szkoda tylko, że pokazali go w trybie pracitce, bo chętnie posłuchałbym co ma do powiedzenia no i obejrzał jego Fatality. Dlatego trochę niedosyt pozostaje, ale nie ze względu na postać jakotaką, ale na sposób zaprezentowania go. Świetny, świeży i bardzo klimatyczny!

Factiony mnie na ten moment średnio interesują, ale smaczek niezły. No i pokazali trochę Jaxa (niestety) jak dostaje w łeb (i dobrze, może go zajebią w końcu i nigdy nie wróci).

Stream ten, udowodnił dodatkowo jedną rzecz: starzeję się... piątek, godziny wieczorne a ja siedzę w domu i opcja 'no-life'. Ehhh, ale i tak nie żałuję :).

Za tydzień w czwartek wersja mobile na świeczniku. Ciekawe czy znowu jakiś reveal? Czekam, ale bez jakiegoś ciśnienia.

Btw, czym było to 'happiness' z tweeta Boona w końcu?

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1817 dnia: Marca 27, 2015, 10:57:57 pm »
Roster z ostatniego streamu

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1818 dnia: Marca 27, 2015, 10:59:55 pm »
Czyli Sonya, Jax i jego córka oraz Kenshi. Więcej postaci w podstawowym składzie raczej nie będzie.

Offline savel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1819 dnia: Marca 27, 2015, 11:18:37 pm »
Erron Black - super nowa postać, na początku jak go zobaczyłem w komiksie to się zdziwiłem...- nie przepadam bardzo za klimatami westernowymi i kowbojami. Jednak po dłuższym namyśle dałem się kupić, a teraz jak nie pojawi się w kolejnej części to będzie mi go brakować:) Ciekawy wygląd - każda wariacja super, zajebisty głos, fajne ciosy.

Liu Kang - zawsze to była mało ciekawa postać, taki bezpłciowy hirołs. I co prawda wygląd zajebisty, ale wariacje cholernie nudne - przede wszystkim z wyglądu. A pomyślcie jakby w tej wariacji z tatoo na gębie pociągnąć dalej ten motyw i wszystkie te magiczności zrobić wzorowane na właśnie takich czarnych tribalach przedstawiających jakieś smocze elementy z czarnoognistym posmakiem. Fireball jako właśnie taki wylatujący z ręki czarny smok. Albo np. podczas konkretnego ciosu ręką byłby efekt że przedłuża rękę smocza łapa. Albo chociaż żeby w tej wariacji ogień przyjmował kształt smoka. A tak nudne to wszystko.

Shinnok - całość rewelacyjna, ale te kościane rączki really? Przecież to chujowo musiało wyglądać już na konceptach. One są przez to cholernie drobniutkie i wyglądają jak kikuty.


Odnośnie rostera - ciekawe w jaką stronę będzie rozszerzany bo kolejny rządek nie będzie za bardzo pasował. BTW, mam nadzieje, że skiny będą porządnie pokazane podczas wyboru postaci, nie tak jak w MK9, gdzie można było zobaczyć to dopiero w walce.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2015, 11:23:27 pm wysłana przez savel »

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1820 dnia: Marca 27, 2015, 11:35:12 pm »
Czy tylko dla mnie ten stream mimo pokazania 3 postaci był słaby? Oprócz gwiazdy wieczoru czyli Errona reszta postaci została potraktowana po macoszeniu i przedstawiona od niechcenia. Lecz po kolei. Erron Black wygląda chyba można tutaj przeklinać po prostu zajebiście. Styl,poruszanie się,ruchy,wariacje wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Co ciekawe najlepsza wariacja to ta z mieczem/ostrzem. Jedyne do czego można się przyczepić no to faktycznie Fatality trochę nie pasuje do niego. X-Ray za to bomba.Kula z imieniem przeciwnika która odbija się rykoszetem w środku ciała po prostu coś niesamowitego. Liu Kang za to to totalny zawód. wszystkie jego wariacje wyglądają prawie identycznie. Jedynie ta z Yin/Yang trochę się broni. X-Ray za to jest chyba najdłuższy i najbrutalniejszy ze wszystkich do tej pory pokazanych. Shinnok za to...jakby to dobrze określić jest po prostu ok. Może ja miałem zbyt duże oczekiwania od wielkiego bossa. Wariacje w porownaniu do Liu Kanga znacząco sie różnią stylem gry,ale jednak czegos mi tutaj brakuje. Imposter to taka słabsza wersja Shang Tsunga. Więc zostają tylko dwie unikalne z których bardziej mi się podoba ta z tworzeniem broni z pyłu/kości. X-ray również jest bardzo dobry i brutalny,ale w innym stopniu niż ten Liu Kanga. Szkoda,że nie pokazali nam fatality,ale mogę je sobie wyobrazić.Co do fatality to drugie fatality Sub-Zero jest na prawdę świetne i pomysłowe. W końcu z lodem można zrobić praktycznie wszystko. Happiness z twitta Eda to pewnie wygrania Tylora z Derekiem. Czy było to ustawione czy też nie tego się nie dowiemy. No i menu główne ktore pokazałem wcześniej musiało być z wersji dla prasy bo te dzisiejsze było bardziej rozbudowane. Dostosowanie opcji treningowych na pewno pozwoli nauczyć się kombosów i postaci.   to chyba tyle z relacji na szybko. Podsumowując Erron jest jednym z najlepszych nowych zawodników. Liu Kang słabo nawet bardzo słabo. Nawet jego twarz jest taka...dziwna. Shinnok jest w sumie ok,ale spodziewałem sie więcej.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1821 dnia: Marca 28, 2015, 12:22:32 am »
No cóż, tę grę tworzą dla szerokiego grana odbiorców. Znowu mam zdanie inne niż przedmówcy.

Error Black - pozytywne zaskoczenie. Byłem negatywnie nastawiony do niego z powodu broni palnej. Moim zdaniem rewolwer jak najbardziej się obronił. Za to ta wariacja ze strzelbą/karabinem do kosza. Dość fajny x-rey, dość słabe fatality. Ogólnie postać na plus. Klimatyczny

Liu Kang - bardzo fajny, a przynajmniej fajnie pokazany. Wydaje mi się że znowu będzie zabójczy w bliskim dystansie. Co do wariacji zgadzam się, że nie wyglądają na specjalnie różne, ale... Po pierwsze to nie pierwsza postać, u której odniosłem takie wrażenie. Po drugie to czy te wariacje zmieniają istotnie postać zobaczymy dopiero w gameplau, gdy sami będziemy opanowywać postać. Tak jak napisał DarkSasuke, też uważam że wariacja Duality (chyba tak się nazywała) najciekawsza. Kolejna postać, która doładowywuje sobie ciosy, intryguje mnie jak to będzie wykorzystywane w walce. Podsumowując Liu jest mniej więcej taki jak zawsze. Dla mnie postać na duży plus.

Shinok - No i tu duży zawód. Pewnie tak jak DarkSasuke miałem za duże oczekiwania. Po pierwsze nie podoba mi się wygląd. Po drugie nie podoba mi się jak się porusza; u Ermaca zresztą też nie. Jeśli dobrze rozumiem kradnie tylko jeden cios przeciwnikowi. Rozumiem, że chcieli uciec od analogii do Shanga, ale skoro Shanga nie ma to trochę słabo. I jeszcze te łapska wychodzące z ziemi. Nie umiem wskazać co mi się w nich konkretnie nie podoba, ale coś tam jest źle. Już bardziej podobały mi się w Armagedonie. Cieszę się z obecności upadłego boga, ale póki co zawiodłem się.

Jeszcze odnośnie fatality Sub Zero. Ogólnie bardzo fajny pomysł, wszystko ładnie poza jednym szczegółem. Nawet jak wyjdzie Mortal kombat 28, grafika będzie tak ładna, że nie będziemy chcieli oglądać rzeczywistości, a po wykończeniu przeciwnika poczujemy jakby posoka zachlapała nam ubranie to i tak pokazanie gałki ocznej będzie słabe. To po prostu psuje efekt.

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1822 dnia: Marca 28, 2015, 01:17:27 am »
wgl ciekawostka w Polsce przynajmniej w sklepach MKX ma mieć premierę 19 kwietnia czyli dokładnie w 4 rocznice wydania MK9. Przypadek, czy chęć uczczenia rocznicy świetnego MK9?

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1823 dnia: Marca 28, 2015, 01:40:43 am »
wgl ciekawostka w Polsce przynajmniej w sklepach MKX ma mieć premierę 19 kwietnia czyli dokładnie w 4 rocznice wydania MK9. Przypadek, czy chęć uczczenia rocznicy świetnego MK9?
Hmm dziwne, w każdym sklepie widze datę 14 kwietnia. Gdzie spotkałeś się z datą 19 kwietnia ?

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1824 dnia: Marca 28, 2015, 08:14:37 am »
Oficjalnie w Polsce ma wyjść 17. Jeszcze dłużej będziemy czekać?

EDIT: PurpleRain, wydaje mi się, że "Happiness" to tekst Errona po niektórych combosach :D

EDIT2: Dialog Raidena i Liu Kanga:
Raiden: No, Liu Kang.
Liu Kang: I give you no choice, Raiden.
Raiden: So be it.

Oraz mirror match Liu Kanga:
Liu Kang: Ilusions are pathy magic.
Liu Kang: This is no ilusion.
Liu Kang: That, will reveal the truth.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2015, 08:47:02 am wysłana przez Filx »

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1825 dnia: Marca 28, 2015, 09:26:08 am »
Jak premiera 17 to masakra. :-\

Liu Kang: That, will reveal the truth.
A nie czasem "death" zamiast "that".


W sumie dobrze, że są skomplikowane wariacje i są też prostsze. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby każda wariacja była nie wiadomo jak wymyślna. Wtedy cały czar by prysnął bardzo szybko. Jedyne co mnie martwi to to, że niektóre opcje mogą okazać się po prostu niewarte zachodu. To jednak zweryfikuje już granie i wszelkiego rodzaju turnieje. Może okaże się, że najbardziej proste wariacje okażą się najbardziej skuteczne.


Skoro "Mortal Kombat X" prezentuje tak duży skok jakościowy w porównaniu z "Mortal Kombat" to nawet nie potrafię sobie wyobrazić ile różnej maści świetnych rozwiązań wpakują w "Injustice 2" lub jakąś inną bijatykę.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1826 dnia: Marca 28, 2015, 10:28:20 am »
Rozumiem, że chcieli uciec od analogii do Shanga, ale skoro Shanga nie ma to trochę słabo.
Łamiesz mi serce..

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1827 dnia: Marca 28, 2015, 11:27:44 am »
Z tym Shinnokiem i zabieraniem speciali od oponenta, to jest świetny patent który leży mi bardziej niż Shang Tsung. Dlaczego? Bo Shang się w postać zmieniał, a Shinnokowi wachlarz ciosów pozostaje ten sam + special zabrany.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1828 dnia: Marca 28, 2015, 11:29:35 am »
Roster z ostatniego streamu

Pod tym znakiem zapytania jest jakaś postać, czy do końca pozostanie to Random Select? Jednak zrezygnowali z exclusivów, bo jakoś cisza o nich?

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1829 dnia: Marca 28, 2015, 11:43:02 am »
Już dawno była mowa, że żadnych postaci typu Kratos nie będzie.

Biedni fani Jade, Baraki i Shang Tsunga. Ich postacie zostały zredukowane do wariacji.