Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 655194 razy)

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1980 dnia: Kwietnia 04, 2015, 11:53:51 am »
Tak sobie myślałem o postaci która się odblokuje po zakończeniu Story mode. I co jeśli będzie to nie kto inny jak właśnie sam Goro. To DLC to może być tylko klucz by odblokować go wcześniej tak jak Sabo w One Piece Pirate Warriors 3 czy Rain z Sword Art Online. Taki chwyt marketingowy by ludzie kupowali pre-order.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1981 dnia: Kwietnia 04, 2015, 12:00:10 pm »
Tak sobie myślałem o postaci która się odblokuje po zakończeniu Story mode. I co jeśli będzie to nie kto inny jak właśnie sam Goro. To DLC to może być tylko klucz by odblokować go wcześniej tak jak Sabo w One Piece Pirate Warriors 3 czy Rain z Sword Art Online. Taki chwyt marketingowy by ludzie kupowali pre-order.
Na 100% tak nie będzie.

Offline Notrickcs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1982 dnia: Kwietnia 04, 2015, 12:33:10 pm »
Jedyne co mi zawadza to Liu Kang, przecież z tego co pamiętam to w poprzedniej części on zginął od porażenia Raidena...
Witam nowego użytkownika forum!
Ty tylko śmierć Liu Kanga pamiętasz? Kung Lao, Kitana, Jax? Oni też zginęli i powrócili. I to właściwie wszystko co chciałem przekazać, bo chciałem trochę obronić Liu :D

Czyli co, wariacje Goro znamy?
Klassic (pięści i combosy głównie wrecz)
Dragon (nie wiem, na czym to ma polegać, ale pokazali inny wygląd, więc wariacja raczej pewna)
Fire bale (ogień z ryja i takie tam)
Wy też widzieliście jego strój z hełmem i osłonami na ręce? Wariacja czy alternate?
Gościu rozrywany przez Goro w intrze to random, czy rozpoznaliscie w nim jakiegoś Kaia czy coś innego?

W sumie... Prawda. Zapomniałem o nich. Mam nadzieję, że jakoś to fajnie wyjaśnią. Czekam niecierpliwie, bo tylko ta jedyna rzecz mnie zastanawia :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2015, 12:36:58 pm wysłana przez Notrickcs »

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1983 dnia: Kwietnia 04, 2015, 01:34:55 pm »
Tak sobie myślałem o postaci która się odblokuje po zakończeniu Story mode. I co jeśli będzie to nie kto inny jak właśnie sam Goro. To DLC to może być tylko klucz by odblokować go wcześniej tak jak Sabo w One Piece Pirate Warriors 3 czy Rain z Sword Art Online. Taki chwyt marketingowy by ludzie kupowali pre-order.
Nie. To nie ma sensu, jest słabym rozwiązaniem i gdyby się do tego posuneli, to bardzo mała liczba pre-orderów w MKXI byłaby ich najmniejszym zmartwieniem.

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1984 dnia: Kwietnia 04, 2015, 01:38:36 pm »
Tak sobie myślałem o postaci która się odblokuje po zakończeniu Story mode. I co jeśli będzie to nie kto inny jak właśnie sam Goro. To DLC to może być tylko klucz by odblokować go wcześniej tak jak Sabo w One Piece Pirate Warriors 3 czy Rain z Sword Art Online. Taki chwyt marketingowy by ludzie kupowali pre-order.
Nie. To nie ma sensu, jest słabym rozwiązaniem i gdyby się do tego posuneli, to bardzo mała liczba pre-orderów w MKXI byłaby ich najmniejszym zmartwieniem.

A mi się wydaje że Góro będzie do kupna od razu po premierze ;). Tak NRS zrobi w konia preorderowiczów

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1985 dnia: Kwietnia 04, 2015, 01:43:27 pm »
Cytuj
Ale gościu, możesz wypierdalać :)?

Zawsze uważałem, że forum winno być od 18 lat, by bezmózga gimba mogła zająć się w tym czasie innymi rzeczami. Nie musisz mi tłumaczyć idei forum chłopcze, bo sądząc po poziomie wypowiedzi na takowych wypowiadałem się gdy ty jeszcze nieudolnie Bionicle składałeś :)

Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, ale poziomu tej opinii tez trzeba trzymać, nie? A tu ból dupy, łączony z rzucaniem mięcha, powtarzaniem się jak zdarta płyta. Ile ty masz lat- 15? To już wręcz zahacza o spam.

Są nowe postacie- źle. Są stare postacie- też źle. A teksty (akurat nie twoje) pt- że MKX powinien być rosterem MK9 + kilka nowych postaci z MK DA/D/A to już w ogóle jakiś dramat.

A do topicu wracając- Goro daje radę. Przynajmniej na tyle ile w te 40 sek dało radę zauwazyć.

Dobra, już easy. Napisałem, że mnie poniosło (zakaz zbliżania się do internetu pod wpływem :(). A jeśli liczba w twoim nicku to rocznik, to jesteśmy równolatkami, więc nie trafiłeś totalnie z tą gimbazą :(

Tak czy srak, w sumie jest nas tutaj garstka, więc z mojej strony żadnych 'wojenek' już nie będzie, bo trza się trzymać razem jak na prawdziwych fanów przystało. A co do moich wypowiedzi, no cóż.... jeśli coś mi nie pasuje to, to uzasadniam. 'Idealny roster' też możesz/możecie potraktować jako swoiste uzasadnienie.

Np teraz, reveal Goro, mimo słabej jakości filmiku, podoba mi się bardzo, mimo, że byłem sceptycznie trochę do tego nastawiony. Sławny #punchwalk wygląda świetnie. Wariacje też już w sumie można zgadnąć, jak to ktośtam wyżej napisał.

No, już. Święta są. Wesołych, kombatanci.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1986 dnia: Kwietnia 04, 2015, 02:10:12 pm »
A mi się wydaje że Góro będzie do kupna od razu po premierze ;). Tak NRS zrobi w konia preorderowiczów
Jak niby w konia ich zrobią? Goro będzie kosztował 5-10 euro. Pre-orderowicze mają go za darmo. Inni będą go mogli kupić za wcześniej wspomnianą kwotę.

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1987 dnia: Kwietnia 04, 2015, 02:13:56 pm »
A mi się wydaje że Góro będzie do kupna od razu po premierze ;). Tak NRS zrobi w konia preorderowiczów
Jak niby w konia ich zrobią? Goro będzie kosztował 5-10 euro. Pre-orderowicze mają go za darmo. Inni będą go mogli kupić za wcześniej wspomnianą kwotę.

No to nic nie warty ten preorder jeśli jest tak jak mówisz bo nic nowego unikatowego nie doda :P

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1988 dnia: Kwietnia 04, 2015, 02:25:13 pm »
A mi się wydaje że Góro będzie do kupna od razu po premierze ;). Tak NRS zrobi w konia preorderowiczów
Jak niby w konia ich zrobią? Goro będzie kosztował 5-10 euro. Pre-orderowicze mają go za darmo. Inni będą go mogli kupić za wcześniej wspomnianą kwotę.

No to nic nie warty ten preorder jeśli jest tak jak mówisz bo nic nowego unikatowego nie doda :P
Właściwie doda, bo pre-order guysi będą mieli:
1. Wcześniej grę (nie wszyscy, ale większość)
2. Wcześniej Goro
3. Goro za praktycznie darmo
Chociaż jeśli potwierdzi się najgorsze i Goro będzie sub-bossem to NRS nieźle wykorzystuje nieświadomych graczy.
Ja tam się ciesze, że Goro będzie do kupienia, bo nie mam w zamiarach pre-ordera.
GOTY prawdopodobnie będzie zawierało około 33 zawodników, z tego, co można wywnioskować do tej pory.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1989 dnia: Kwietnia 04, 2015, 02:31:46 pm »
Nie było mnie raptem kilka dni, a tyle się rzeczy ukazało, które co prawda obejrzałem, ale Wasze komentarze na forum porobiły się w takiej ilości, że miałem sporo czytania. I super. Skoro pokazali cały roster i spotkał się on z tyloma opiniami to i ja chętnie dołączę się do rozmowy.

Roster
Hm...odczuwam niedosyt. Wiele postaci ważnych dla Mortala takich jak Fujin, Rain, Baraka, Tanya, Reiko czy nawet Sheeva zostało pominiętych. Plus dla twórców gry za to, że dodali sporo nowych postaci, które ożywiają smoczą serię, wnoszą coś nowego. Nie jestem specjalnie zadowolony z fighterów, którzy zmartwychwstali. Karuzel kręci się dalej i to czego bylismy świadkami przez te ponad 20 lat nadal oglądamy wskrzeszenia. Special Forces też w mojej ocenie jest przesadzone z ilością, ale sobie tłumacze to tym, że może w MK chcieli przypomnieć czasy MK SF. Tak, więc może po kolei ocenie każdą z postaci, która wymaga indywidualnej oceny. ta oczywiście może się zawsze zmienić w trakcie, gdy będę mógł lub miał po prostu możliwość zagrania w to cudo jakim jest MKX.

Kung Lao- pierwsza kontrowersja. Nie mam pojęcia po co go zabijali w poprzedniej części skoro znalazł się w tej. Co prawda postać fajna, klimatyczna dobrze znana wyjadaczom mortala. Lubię Kung Lao, fajnie wygląda pod względem gameplayu. I pod tym względem jest ok.
Jax- gdyby nie patrzeć na fabułę, a tylko na sam gameplay, po prostu bijatykę arcadówkę to byłbym pewnie zadowolony. Gościu jest sobą, wyróżnia się, żelazne ręce są znakiem rozpoznawczym. Niewiele pokazał został w akcji i odczuwam mały niedosyt, bo prócz lekkich modyfikacji wyglądu niewiele się zmienił.
Sonia Blade- cieszę się, że jest. Sam nią właściwie nie pogrywałem nigdy specjalnie, ale bez Sonii tak trochę nijako by było. Zwykła nadzwyczajnie postać w MK, która choć niczym się jakoś się nie wyróżnia da się lubić.
Kenshi- bardzo dobrze, że go zobaczymy i będziemy mieć możliwość pogrania nim. Wygląda obiecująco, a granie nim będzie pewnie przyjemnością. Choć już raczej zaliczamy go do nowych postaci to i tak wnosi powiew świeżości.
Kitana- pod względem gameplayu jest świetnie. Wygląda, jak kobieta, jak księżniczka, a nie jak lafirynda jakaś inna łajza z Edenii. Widać od razu, że dużo poświęcono czasu przy tworzeniu tej postaci. Robi wrażenie i chciałbym na pewno się nią sprawdzić.
Scorpion- jego zabraknąć nie mogło, Boon i reszta raczej nie zaryzykuje i nie wykasuje tak ważnej postaci tej serii. Żółty ninja jak zwykle trzyma wysoki poziom, z którego nigdy nie schodzi.
Sub- Zero- podobnie jak powyżej jego śmiertelny wróg. "Lodówka" pod jaką postacią by nie był, czy to starszy czy młodszy Sub- Zero czy też Noob lub Cyber Sub- Zero, zawsze się spotka z entuzjazmem fanów. Ode mnie plus za powrót do Suba z blizną. On jakoś zawsze mnie cieszył.
Mileena- podobnie jak Kitana i również "wynalazek" Shanga robi wrażenie. Oczywiście zmieniona twarz spotkała się z wieloma negatywnymi opiniami, ale dla mnie jest lepiej niż było dotychczas. Właściwie nie mam się do czego przyczepić. Podobał mi się jej strój z MK D (w sukni) szkoda, że nie wzięli tamtego kostiumu. Kilka poprawek i Mileena wyglądałaby nieco...poważniej?!
Takeda- taki Luck Skywalker. Połączenie bohatera z Gwiezdnych Wojen z Liu Kangiem i Scorpionem razem wziętymi. Wycackany chłopak, który staje faworytem do tego, by stać się ulubieńcem fanów MK. Szmery, bajery i wspólna hostoria ze Scorpionem. To inaczej skończyć się nie może jak tym, że Takeda zostanie odebrany na plus.
Cassie Cage- podobała mi się coraz bardziej z każdym trailarem. Wielu się ona nie podoba z racji podobieństw swoich rodziców innym z kolei przypada do gustu, bo wnosi powiew świeżości. Dobra postać. Z jednej strony liderka w SF i tu przypomina matkę, a z drugiej zabawna jak ojciec.
Jaqui Briggs- kopia Sektora, tyle, że nie posiada teleportu...chyba i nie ma butli na plecach. Ciężko coś o niej powiedzieć. Ze wszystkich postaci ona została najmniej zaprezentowana.
Kung Jin- już go widzę w rękach graczy niewyjadaczy. Król spamerów. Ogólnie prezentuje się bardzo dobrze i wpadł w moje gusta. Odpicowany łuk dodaje coś fajnego do postaci. Czekam na zapoznanie mnie z tym typem.
Shinnok- wyczekiwana przeze mnie postać. Gość, którego zabraknąć tutaj nie mogło. Popracowano nad nim,wreszcie wygląda normalnie, a nie jak jakiś błazen. Co tu dużo mówić. Lepiej grać.
Kano- jeden z najlepszych fighterów w tej części. Robi bardzo pozytywne na mnie wrażenie. Niczego jemu nie brakuje. W serii stał się bardziej wartościowy. Pod względem samego nim grania wyciągnięto z niego wszystko co najlepsze. Jakieś chwyty co w MK było dotąd rzeczą niespotykaną. Dorze wszystkim znana postać przerosła moje oczekiwania.
Johnny Cage- jestem wniebowzięty pojawieniem się mojego ulubieńca. Z kiczowatego aktora zrobili pseudolidera SF. To mi się podoba. Sądziłem, że uśmiercą go przy najbliższej nadarzającej się okazji, a tu zrobiono z niego wielkiego championa, którym można wyczyniać cuda.
Erron Black- Yyyyy.....Nie wiem czym się jarać patrząc na tę postać.bezbarwny typ w miejsce, którego mógłby być ktoś inny. Fajnie, że twórcy dodali kogoś nowego kto rozrusza mortalowe klimaty. Super, że spotkał się z takim a nie innym przyjęciem innych mortalofiliów.
Liu Kang- kolejny nieśmiertelny śmiertelnik. Lubię ta postać i nie przeszkadza mi jego pisk podczas walk. On dodaje uroku. Lubię takie daleko wschodnie klimaty z Bruce'm Lee i innymi. Liu przypomina taka postać.
Ermac- potężnie wygląda. Ten fighter po prostu da się lubić. Nie przeszkadza mi kompletnie jego poruszanie. Niech se lewituje, lata, ważne, że jest. W tej części jego zabraknąć nie mogło.
Kotal Kahn- wypadł okazale. Jako nowy osobnik może być zaliczany do udanych. Nie odbiega od klimatu i z miejsca staje się ważniejszą postacią. Przypomina mi Ogre z Tekkena 3, ale to nic nie szkodzi.
Reptail- bardzo bym chciał przyzwyczaić się do wyglądu jaszczura, ale ten mnie nie zadowala. To pewnie z powodu przyzwyczajenia. Jaszczura poznałem w ludzkiej postaci za czasów MK 2 i również we wszelkich kinówkach czy serialach pokazywany był jako człowiek. Cieszę się, że jest, bo takim postaciom miejsce w MK się po prostu należy. Zrobił na mnie dobre wrażenie i gdyby nie wygląd to dostałby więcej pochwał.
Ferra/Tor- na początek nie byłem przekonany do tej postaci. Jakoś nie spodobała mi się postać dwie w jednym, ale zmieniłem zdanie. Oni są klimatyczni, nie odbiegają pod tym względem od serii. Gdyby udało się jakoś poprawić tę postać byłoby naprawdę świetnie. dobrze by było móc uderzać także tą dziewczynkę.
D'vorah- ona z miejsca dostała ogromnego plusa ode mnie. Nie przepadam za robaczkami, ale taki robaczek jak ona jest super. Chyba jest pierwszą żeńską postacią w bijatykach, która by zrobiła na mnie takie wrażenie. Oby jej nie zepsuli.
Raiden-zawsze pełnił w fabule ważna rolę, ale w gameplayu był taki sobie. Teraz go tak przerobili, że robi wrażenie potężniejszego. Elektryczne pułapki, elektryka, elektryka i teleporciki. Wszystko wygląda super. Jego zabraknąć nie mogło.
Quan Chi- to lider fighterów mortala z ery 3D i to zdecydowanie. Pokombinowali z nim i coś wyszło lepiej coś gorzej. Podoba mi się jego głos, szczególnie ten jęki przy fatality Kunga Lao jak się kapelusz przybliża do jego łba. Boskie.
Goro- czteroręki bandyta. Sądziłem, że w gameplayu wypadnie nieco lepiej, ale i tak jest dobrze. Poprawa widoczna względem MK9.

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1990 dnia: Kwietnia 04, 2015, 03:33:45 pm »
(Pierwszy post na forum, także... Witam każdego!)

Witaj na forum.

Ale gościu, możesz wypierdalać :)?
Jeśli jednak pisałeś to na serio, no to jesteś zjebem. Tyle.

Byłem na nocce jak to przeczytałem na telefonie. Bez komentarza :)

Jeszcze 10 dni! Nie mogę uwierzyć. Szybko zleciał ten czas od zapowiedzi gry. >:D

Mi zostało czekanie do czerwca, chyba że uda mi się na tablecie pograć. To by mnie na tą chwilę zadowoliło.

Co do Goro to według mnie zapowiada się bardzo świetnie wnioskując po tym krótkim zwiastunie. X-Ray fajny, no i ten nie do końca pokazyne wykończenie jak wbija Johnny'emu głowe w tułów. Dzisiaj mam ostatnią nockę i ominie mnie niestety transmisja na żywo, ale jutro na pokojnie sobie powtórkę obejrze.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1991 dnia: Kwietnia 04, 2015, 03:51:27 pm »
Jakiś koleś streamował tryb Story gry. W grze jest tylko 13 aren. Po przejściu Story można grać Shinnokiem. Nie daję w spoilerze, bo to żadne ważne rzeczy.

Dużo obrazków:
(click to show/hide)

Tanya:

Rain:

No to nic nie warty ten preorder jeśli jest tak jak mówisz bo nic nowego unikatowego nie doda :P
Ale czy to musi być coś unikatowego? Nie dałbym nigdy na przykład 10 euro za Goro. Tak będę miał go za darmo.

Wiele postaci ważnych dla Mortala takich jak Fujin, Rain, Baraka, Tanya, Reiko czy nawet Sheeva zostało pominiętych.
Fujin - fajnie jakby wrócił, ale nie nazwałbym go ważną postacią, nigdy w fabule nie miał jakieś większej roli
Rain - postać zupełnie mi obojętna, w nowym Mortalu go nie będzie
Baraka - czemu nie
Tanya - będzie w Kombat Packu
Reiko - w komiksach daje radę, ale poza tym porażka na maksa
Sheeva - Goro pewnie będzie miał dużo jej ciosów
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2015, 04:00:53 pm wysłana przez wodny »

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1992 dnia: Kwietnia 04, 2015, 04:12:57 pm »
Jakiś koleś streamował tryb Story gry. W grze jest tylko 13 aren. Po przejściu Story można grać Shinnokiem. Nie daję w spoilerze, bo to żadne ważne rzeczy.

Dużo obrazków:
(click to show/hide)

Tanya:

Rain:

No to nic nie warty ten preorder jeśli jest tak jak mówisz bo nic nowego unikatowego nie doda :P
Ale czy to musi być coś unikatowego? Nie dałbym nigdy na przykład 10 euro za Goro. Tak będę miał go za darmo.

Wiele postaci ważnych dla Mortala takich jak Fujin, Rain, Baraka, Tanya, Reiko czy nawet Sheeva zostało pominiętych.
Fujin - fajnie jakby wrócił, ale nie nazwałbym go ważną postacią, nigdy w fabule nie miał jakieś większej roli
Rain - postać zupełnie mi obojętna, w nowym Mortalu go nie będzie
Baraka - czemu nie
Tanya - będzie w Kombat Packu
Reiko - w komiksach daje radę, ale poza tym porażka na maksa
Sheeva - Goro pewnie będzie miał dużo jej ciosów
Ku**a, mogłeś zaznaczyć tego Shinnoka jako spoiler, dzięki...

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1993 dnia: Kwietnia 04, 2015, 04:16:36 pm »
Po co? Skoro pytajnik to losowy wybór postaci, więc wojownikiem odblokowywanym poprzez przejście Story musiał być ktoś kogo już znamy. Większość widziała Shinnoka na streamie także nie rozumiem oburzenia.

Czyli Havik i Reiko pomimo sporej roli w komiksach pewnie nie pojawią się w grze. Biedny Havik. :'(

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1994 dnia: Kwietnia 04, 2015, 04:21:00 pm »
Po co? Skoro pytajnik to losowy wybór postaci, więc wojownikiem odblokowywanym poprzez przejście Story musiał być ktoś kogo już znamy. Większość widziała Shinnoka na streamie także nie rozumiem oburzenia.

Czyli Havik i Reiko pomimo sporej roli w komiksach pewnie nie pojawią się w grze. Biedny Havik. :'(
Ja właśnie myślałem, że skoro pokazali Shinnoka na streamie to nie jest on postacią do odblokowania, a znak zapytania jest losową postacią tylko w wersji "streamowej".
Niestety Twój post chamsko to zaspoilerował.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2015, 04:23:09 pm wysłana przez Raven821 »