Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 656599 razy)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2145 dnia: Kwietnia 09, 2015, 05:12:41 pm »
w 100000% podbijam franqeya.
Trzeba rozróżnić, że Mortal Kombat to dla wielu nie tylko bijatyka i naciskanie klawiszy na padzie, ale CAŁE UNIWERSUM i story to nie 'nic nie znaczący dodatek', ale dla niektórych cała esencja tej gry. Dlatego, jeśli ktoś mówi, że 'W DUPACH SIE NIEKTÓRYM POPRZEWRACAŁO', bo uważa, że powinniśmy się cieszyć, że W OGÓLE COKOLWIEK MAMY ponad uczenie się 100hit combo na pamięć, to ja mogę traktować taką osobę jako średnio ogarniętą w całej koncepcji Mortal Kombat. That's it.
Panowie...oczekiwanie od mordobicia fabuły na miarę "Ojca Chrzestnego" to jakieś ciężkie nieporozumienie. To, że MK miał jakąś tam fabułę i świat, nie znaczy, że od kolejnych odsłon bijatyki należy oczekiwać cuda na kiju. MK i tak już swoim trybem story robi sporo i wyciąga rękę w kierunku fanów. Z tak bogatą historią serii nie wyobrażam sobie wręcz zmieszczenia wszystkich ważniejszych postaci i wątków pobocznych w jeden tytuł. Od tego były Shaolin Monks i np Mythologies Sub-Zero. Napierdalanka niech zostanie napierdalanką i będzie w tym temacie świetna. Na co więcej narzekać? Chcecie bogactwa fabularnego? Jest towarzyszący grze komiks. Po cholerę jeszcze truć tutaj jako to źle story zrobili w grze. Wg mnie wystarczy, że zachowali fajny klimat bez pajacowania. Inna sprawa, że jak spojrzeć przez pryzmat poprzednich części, to zrobili z MKX teenage-fest, co już samo przez się jest trochę śmieszne. Skoro mówili tam kiedyś o wielkiej wojnie, to spodziewałem się epickich bitew dowodzonych przez właśnie rosterowe postaci. Tymczasem z tego co piszecie (a nie oglądałem online) story to taka wesoła partyzantka na miarę "Miasto 44". Podsumowując - chcecie zajebistej historii i rozwinięcia fabularnego rodem z opasłego tomiszcza? No to złe drzwi panowie. Tutaj mamy do czynienia z mordoklepką, gdzie EWIDENTNIE zdecydowana większość wysiłków została położona na soczysty gameplay tak, jak się to należy w grze tego gatunku.

MKX to trochę taki napompowany balonik przez samych twórców. Teraz powoli pęka i pojawiają się gorzkie żale. Kilka dni i sami położymy na tytule łapska. Będzie czas, to napiszę jakiś grubszy tekst co o tytule myślę, a nie zrobię tego bynajmniej przez różowe okulary. Póki co bierzmy temat na spokojnie;)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2146 dnia: Kwietnia 09, 2015, 07:53:49 pm »
Każdy lubi w Mortalu co innego i każdy aspekt może zostać oceniony. Nikt nie może zarzucić fanom Story, że nie mają prawa narzekać na słabe wieści itp. To tak, jakby ktoś powiedział, że co z tego, że online jest prawie niegrywalne, lepiej cieszcie się, że w ogóle jest. Jak NA PRZYKŁAD wodny dostał swoje niezłe multi, to się cieszy,  a tych, którzy swój tryb mają słaby to już ciśnie, że nie mogą narzekać, bo on ma swój tryb a ich tryb jest dodatkiem. Każdy tryb wymaga dużej uwagi i każdy ma swoich fanów, więc żaden nie może być dyskryminowany i zrzucany na drugi plan.
Chciałem jeszcze się wypowiedzieć na temat "niektórzy mają za dużo w dupie", ale po prostu nie dam rady    ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2015, 07:55:35 pm wysłana przez Filx »

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2147 dnia: Kwietnia 09, 2015, 08:23:47 pm »
W nowym Mortalu jest tyle zawartości, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Rozwaliło mnie na jednym forum jak ktoś nazwał NRS jexxxxmi leniami. :laugh:

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2148 dnia: Kwietnia 09, 2015, 09:01:01 pm »
W nowym Mortalu jest tyle zawartości, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Rozwaliło mnie na jednym forum jak ktoś nazwał NRS jexxxxmi leniami. :laugh:

Psychofanów nie brakuje, zawiedzeni grą potrafią wyzywać lub nawet grozić twórcom. W żaden sposób nie potrafię tego zrozumieć, jak produkt się nie podoba, to się go nie kupuje.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2149 dnia: Kwietnia 09, 2015, 09:51:06 pm »
O 22:00 stream! 8)

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2150 dnia: Kwietnia 09, 2015, 09:51:53 pm »
Jax i córunia pewnie tylko, choć dał bym się mile zaskoczyć czymś jeszcze.... :D

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2151 dnia: Kwietnia 09, 2015, 09:52:54 pm »
Jax i córunia pewnie tylko, choć dał bym się mile zaskoczyć czymś jeszcze.... :D

Też się tego obawiam, w sumie to jak będzie tylko to raczej nie będę oglądał całego. Już to widziałem  ;D

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2152 dnia: Kwietnia 09, 2015, 09:55:44 pm »
Jax i córunia pewnie tylko, choć dał bym się mile zaskoczyć czymś jeszcze.... :D

Też się tego obawiam, w sumie to jak będzie tylko to raczej nie będę oglądał całego. Już to widziałem  ;D

Taak, w takim razie ja też chyba nie wytrwam do końca, a i takie pytanko do Ciebie, spoilerowałeś (obejrzałeś) już sobie Story?

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2153 dnia: Kwietnia 09, 2015, 10:03:06 pm »

Taak, w takim razie ja też chyba nie wytrwam do końca, a i takie pytanko do Ciebie, spoilerowałeś (obejrzałeś) już sobie Story?

Nie całą, pierwszy rozdział i pewne dalsze fragmenty.

(click to show/hide)

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2154 dnia: Kwietnia 09, 2015, 11:43:35 pm »
Każdy ma prawo cenić co innego w Mortalu. Tryb story jest teraz tak samo ważny jak i sam gameplay. Skoro takowy się pojawia to musi być brany pod uwagę. Ja np. nie jestem typem gracza, który siedzi przy klawiaturze czy z padem w ręku stukając przyciski, by uzyskać dane combo i być świetnym graczem. To, że jako dzieciak lubiłem po nawalać przeciwników w mortalu, nie znaczy, ze będzie tak cały czas.Historia tej serii mnie wciągnęła bardziej i to na niej bardziej się skupiam.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2155 dnia: Kwietnia 10, 2015, 06:51:28 am »
Powili zbiera mi się na rzyganie przez tą wojenkę story z gamepalyem o wyższość jednego nad drugim lub odwrotnie, dlatego nie będę się już rozpisywał po raz steny na ten temat, z resztę wyjaśniłem jak to wszystko widzę kilkanaście stron temu.
Jak wrzuca się jakąś opcje czy kolejny tryb w grze to powinien być on dopracowany na 100% możliwości twórców. Skoro zdecydowali się dać Story powinni nad nim przysiąść i zrobić takim, żeby fani, którzy na niego czekają byli usatysfakcjonowani. A gadanie "cieszcie się, że w ogóle jest" ..... w sumie nie chce mi się nawet o tym pisać. W MKA był Motor Kombat, też miałem z tego cieszyć bo kiedyś pocinałem w CTRa? No, kurwa niekoniecznie, o wykonanie tego trybu było chujowe, ale przecież "był" więc klękajcie narody!!!!! według rozumowania co niektórych.................... 

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2156 dnia: Kwietnia 10, 2015, 10:13:05 am »
A grałes już w story, czy widziałes na youtubie, ze tak pierdolisz o tym ze opowieść hujowa słabo wykonana itp? zagracie to się wtedy wypowiadajcie.

Offline Adamus91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2157 dnia: Kwietnia 10, 2015, 11:43:57 am »
Mimo, że nie obejrzałem jeszcze ze 2 czy 3 chapterów Story Mode to uważam, że jest po prostu przeciętne i zakończenie również szału nie robi. Story z MK9 przy tym to film na Oscara  :P Poza tym można się dopatrzeć mały brak logiki w układaniu rosteru, ale to tylko moje zdanie. Mam nadzieję, że przynajmniej gameplay będzie dobrze zrobiony mimo to niedosyt zostanie, bo była szansa na przebicie MK9. PS: Sonya jest tak marna w tej grze, że wolałbym bzyknąć Mileenę  :D

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2158 dnia: Kwietnia 10, 2015, 12:37:11 pm »
A grałes już w story, czy widziałes na youtubie, ze tak pierdolisz o tym ze opowieść hujowa słabo wykonana itp? zagracie to się wtedy wypowiadajcie.
Gdzie ja napisałem, że uważam historię za "hujową" lub chujową?
Naucz się czytać ze zrozumieniem nim sam zaczniesz pierdolić.
Na YT oglądałem:)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2015, 12:41:53 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2159 dnia: Kwietnia 10, 2015, 05:15:27 pm »
Właściwie Mortal Kombat X i poświęcony grze komiks są straszną rzeźnią dla postaci i nie mówię tu tylko o tych z 3D. Niby ma być tylko 8 zgonów, ale przez fabułę przetoczy się jeszcze kilka innych (chociażby Moloch), a komiks też zabrał nam kilka postaci. No to w takim razie: Who's Next?