Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160040 razy)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #720 dnia: Maja 05, 2019, 02:54:13 am »
Ja na razie Sub-Zero ale w wolnej chwili potestuję sobie kilka postaci.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #721 dnia: Maja 05, 2019, 05:44:07 am »
Raven821 -> Mieliśmy okazję zagrać dziś w nocy z Luną w trybie King of The Hill :) dzięki za grę, przyjemnie się grało. Luna, znerf trochę tego Nooba bo ja dawno nie widziałem tak dużego dmg :P

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #722 dnia: Maja 05, 2019, 03:12:13 pm »
Raven821 -> Mieliśmy okazję zagrać dziś w nocy z Luną w trybie King of The Hill :) dzięki za grę, przyjemnie się grało. Luna, znerf trochę tego Nooba bo ja dawno nie widziałem tak dużego dmg :P
Easy. Dziś zagrałem Gerasem i definitywnie trzeba tu nerfa, bo na moje oko zrobiłem bez większych trudności 60%. Chociaż może moje oczy się myliły jeszcze z rana po takim alkoXD Panowie dziś znowu mam plan wieczorem zrobić KOTH wiec chętnych zapraszam online i Adept....zainstaluj tego cholernego discorda na telefonie!

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #723 dnia: Maja 05, 2019, 04:35:36 pm »
Raven821 -> Mieliśmy okazję zagrać dziś w nocy z Luną w trybie King of The Hill :) dzięki za grę, przyjemnie się grało. Luna, znerf trochę tego Nooba bo ja dawno nie widziałem tak dużego dmg :P
Easy. Dziś zagrałem Gerasem i definitywnie trzeba tu nerfa, bo na moje oko zrobiłem bez większych trudności 60%. Chociaż może moje oczy się myliły jeszcze z rana po takim alkoXD Panowie dziś znowu mam plan wieczorem zrobić KOTH wiec chętnych zapraszam online i Adept....zainstaluj tego cholernego discorda na telefonie!

Ja wiem, że on jest w TOP TIER, ale tak szczerze to jeszcze ani razu nie trafiłem na dobrego Gerasa online. Jest trudny do opanowania i ludzie się jednak gubią grając nim co mocno wykorzystuję. Powodzenia z nim, to potwór :)!

Ja teraz Raydena próbuję. Nie jest tak łatwy jak Scorpion, ale do opanowania. Mam jednak trudności z robieniem comb wymagających wciśnięcia dwóch przycisków na raz, które u mnie na dodatek są po ukosie, no ale zobaczymy, przyjemnie mi się nim gra.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #724 dnia: Maja 05, 2019, 05:01:33 pm »
No tak. Scorpion i Noob to dla mnie manualnie postacie dla dzieci. Proste, wręcz momentami prostackie. Geras to zupełnie inna bajka bo ma bardzo mały zasięg niektórych ciosów jak na mój gust. Jego podbródkowy nie ma startu do zasięgu Nooba. Cały problem polega na optymalnym zainstalowaniu zatrzymania czasu, bo wtedy to o ja pierdole ile on HP żre! Tak jak mówię - wydaje mi się, że zrobiłem ponad 60 kumplowi. Starter podbródkowy z crushing blow, potem b,f,1ex i dwa razy podbródkowy, f+1,1+3,b,f,2ex,f+1,1+3 i na finish cios z wykorzystaniem igły w kaplicy Shinnoka. Jak zobaczyłem ile HP poszło, to szczęka mi opadła. Wiadomo, że takie coś robi się raczej baaaaardzo rzadko, ale ja też grałem nim dosłownie drugi dzień i podobne cudo wyszło. Co dopiero jak ogarnę dystanse.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #725 dnia: Maja 06, 2019, 11:08:44 am »
u mnie wygląda to mniej więcej tak na ten moment:

main - Erron Black
postacie, którymi gram dość często: Jade, Kollector, Kotal Kahn, Kung Lao, D'Vorah
postacie, którymi zdarza mi się grać w miarę regularnie: Skarlet, Scorpion, Frost, Baraka

Towers of time - gram bardzo często (jak na casual gamera, czyli typa z pracą, obowiązkami, żoną i innymi hobby), w rękawicy jestem na tym levelu, gdzie trzeba przejść wieże po 3 postacie i każdej zrobić brutality. Towery dla postaci mam przywołane wszystkie, żeby naturalnie nabijać requirementy, ale nie ruszyłem zbytnio żadnej.
Ogólnie czuję w tym fun i coraz bardziej mi się te towery podobają. Zwłaszcza odkąd trochę obniżyli poziom trudności i znerfili te modyfikatory. Nadal grindowanie dusz i serc idzie mi jak krew z nosa, ale i tak jest lepiej niż było na początku [ale strasznie się wkuriwałem na Shao, który zerował mnie na hita, dopóki nie dostałem jakiegoś itemka od Darriusa, który mu przebijał pancerz] :D

Krypta - super fun i spędziłem tam naprawdę sporo czasu! Oczywiście jest delikatnie źle rozwiązana, przez grind i opcje typu: kup coś za 300 dusz, tylko po to, żeby wykraftować amulet za 500 dusz i dzięki niemu otworzyć drzwi, gdzie kupisz coś za 600 dusz i 10000 koinsów [oczywiście wartości z dupy, ale you get the point...]. Udało mi się otworzyć chyba wszystkie hidden chesty i wszystkie chesty regularne (dzięki mapce z reddita). Kilkanaście razy byłem w shrine i nic ciekawego mi nie wypadło (a wrzucałem 75k zawsze!), Kollector chce jakichś absurdalnych rzeczy, które nigdzie nie wypadają (do tej pory sprzedał mi chyba tylko ze 3 itemki). Reptile'a spotkałem 2x (ogrody i końcówka mostu), ale mam już spisane inne lokalizacje, gdzie się pojawia i zamierzam go szukać, żeby nabić soulsy. Nadal nie mam Amuletu Shinnoka (jebane dusze...), przez co nie otworzyłem tej jednej lokalizacji u Kytinnów. Nadal też zostało mi sporo skrzynek z serduszkami, bo kurde, ciężko się je nabija. Tak samo sporo jeszcze mam do odblokowania tych zielonych trupów, bo dusze też jakoś wolno wpadają. Nie robiłem refilli, bo nie chcę, dopóki nie otworzę tych jebanych drzwi u Kytinnów.

Klasyczne wieże - AI mi przeszło Sonyą. Do tej pory tylko Geras, Erron i Jade ukończone - jakoś nudzi mnie ten tryb, nie wiem sam... Towers of Time jest przyjemniejsze i daje lepsze nagrody. Pewnie wrócę do tego później.

Story - ukończyłem pierwszego dnia i już wrażenia tutaj opisywałem w odpowiednim temacie.

Online - 96/83 (chyba, nie pamiętam dokładnie, ale na pewno na plusie). Głównie Erronem. Są walki, gdzie nawet nie pierdnę, ale są walki, gdzie to przeciwnik nie ma za dużo do powiedzenia. No, ale ja pro playerem nie jestem, nie wyciągam combosów po 60% :D, więc pewnie moją rzeczywistą formę zweryfikują potyczki forumowe :)

Modyfikacje - nadal mam wrażenie, że nie odkryłem dużej ilości rzeczy. OK, większość brutality, wejść i zakończeń już chyba mam (dzięki glitchowi w krypcie), ale nadal gearów i skórek zostało do odblokowania od cholery.

I to chyba tyle jeśli chodzi o mój status. MK11 to dobra gra. Dostała po dupie (absolutnie słusznie), ale nie ukrywam, że przyjemność z grania (teraz - po poprawkach) jest dość spora :)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #726 dnia: Maja 06, 2019, 12:06:03 pm »
Wczoraj odkryłem, że oprócz losowych pojedynków, w trybie online istnieją także pojedynki rankingowe. Także po 200 walkach stoczonych poszedłem na ranking. Obecnie 12/6. Ale bardzo się zaskoczyłem niemiło bo okazuje się, że nie wszystkie zdolności są dostępne. Misery Blade Scorpiona nie jest dostępne więc psu w dupę całe moje masterowanie Scorpem jeśli nie mogę zdolności używać. Przez to wszystko Rayden stał się moim mainem. W jego przypadku akurat tak się złożyło, że zdolności, które mu dałem, działają również w rankingu. No nic, czekają mnie długie godziny by ogarnąć Scorpa z tym pierdółkowatym kołowrotkiem ze sznurowadła :/

Serio, apel do wszystkich: jeśli masterujecie postać to zobaczcie czy dana wariacja jest dostępna w rankingu bo inaczej marnujecie tylko czas.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #727 dnia: Maja 06, 2019, 01:13:46 pm »
Adepcie ja doskonale wiem, że umiejętności i tym bardziej własny build możesz sobie w dupę wsadzić w myśl balansu gry. Dlatego mam to gdzieś i nie gram rankingowych w ogóle, a online z innymi graczami sporadycznie. Sam widziałeś co potrafię na ten moment Noob Saibotem. Byłem po flaszce i chyba 4 browarach, więc źle nie ma;) Ja kryptę całą odkryłem i resetuję sobie regularnie skrzynki żeby podropić artworki i inne bzdety. Wieże czasu robię gęsto i obecnie jestem w 1% najlepszych graczy wg tego śmiesznego rankinguXD Wszystkie wieże zrobiłem Noob Saibotem więc do niego mam komplet wejść/wyjść i tylko niektóre brutality będą do odkrycia pewnie w wieżach czasowych. Obecnie robię Gerasem. Swoją drogą Nooba zrobiłem przed zmniejszeniem wymagań, więc grindowałem fatality i tzw "fatalne obciągnięcia" jak idiotaXD

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #728 dnia: Maja 06, 2019, 01:24:31 pm »
Adepcie ja doskonale wiem, że umiejętności i tym bardziej własny build możesz sobie w dupę wsadzić w myśl balansu gry. Dlatego mam to gdzieś i nie gram rankingowych w ogóle, a online z innymi graczami sporadycznie.

Ale czy to trochę nie kłóci się z zamiarem kupna gry w MK11? Ja nie widzę sensu grania w MK jeśli miałbym odpuścić tryb rankingowy. Bo no w sumie co mi ze spoko opanowania Scorpiona, jeśli właśnie nie mogę go używać online. Raz, że nie gramy często ze sobą (od premiery dopiero dwa razy), a dwa, że "losowe pojedynki" powoli odchodzą do lamusa. Wszedłem w gry rankingowe bo coraz trudniej przy 200 pojedynkach mi było w ogóle z kimś zagrać bo mnie odrzucali albo system łączył z ciągle tymi samymi ludźmi. Więc tak szczerze ja w chwili obecnej porzucam swoją postać i biorę się za wersję dostępną w rankingu :/

Sam widziałeś co potrafię na ten moment Noob Saibotem. Byłem po flaszce i chyba 4 browarach, więc źle nie ma;)

Ale kolejny raz, co Ci z tej wersji Nooba skoro nie możesz z nią zagrać z innymi. Ja w przeciwieństwie do Ciebie prawie w ogóle nie przechodzę Wież Czasu, więc u mnie gra "moim" Scorpionem mija się z celem bo po co mi postać, której nigdy nigdzie nie użyję?

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #729 dnia: Maja 06, 2019, 01:31:57 pm »
Gamonie gadali, że będą systematycznie dodawać kolejne umiejętności do puli "turniejowej" i po prostu czekam, aż to się stanie. Każdy ma odrębne podejście do gry. Ja zawsze najpierw ogrywam dziesiątki godzin offline, żeby poznać system i choć trochę przeciwników bo wejście online i obskakiwanie wpierdolu bez sensu nie jest dla mnie żadną przyjemnością. Gerasem jest jeden gotowy build z którego chyba mógł bym skorzystać, ale jeszcze brakuje mi kilku godzin manualnej nauki grania.

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #730 dnia: Maja 06, 2019, 02:31:36 pm »
Ja dziś 2 pierwsze pojedynki online nierankingowe i od razu wpierdol od Liu Kanga, ale kontrolowałem 1 walkę do końcówki 2 rundy, gdzie gość mi zajebał Fatal Blow Joba (a zostało mu tyle życia, że wystarczyło pierdnąć w jego strone i bym wygrał walkę) od tej pory już się denerwowałem i dostałem w rewanżu również. Będę grał dzisiaj po 23. Gra ktoś sparing?

BTW czy wasze PS4 też wyją jaklby miały zaraz na księżyc odleciec grając w MK11? Ja mam pierwszą wersję FAT.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #731 dnia: Maja 06, 2019, 02:50:33 pm »
Ja dziś 2 pierwsze pojedynki online nierankingowe i od razu wpierdol od Liu Kanga, ale kontrolowałem 1 walkę do końcówki 2 rundy, gdzie gość mi zajebał Fatal Blow Joba (a zostało mu tyle życia, że wystarczyło pierdnąć w jego strone i bym wygrał walkę) od tej pory już się denerwowałem i dostałem w rewanżu również. Będę grał dzisiaj po 23. Gra ktoś sparing?

Będę online po meczu Leicester - Man City. Myślę, że to będzie akurat jakoś koło 23, więc chętnie zagram :)

BTW czy wasze PS4 też wyją jaklby miały zaraz na księżyc odleciec grając w MK11? Ja mam pierwszą wersję FAT.

Haha, to samo :D mam PRO i czasami dzieje się tak zaraz po załadowaniu walki

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #732 dnia: Maja 06, 2019, 05:06:35 pm »
Moja konsola jakby w świecie Tenchu. Szelest assassina. Choć prawdę mówiąc czasem, ale rzadko zdarzy się jakiś głośniejszy wentylator.

Offline Kitshu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • PSN ID: kiczoVSky86
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #733 dnia: Maja 07, 2019, 09:37:02 pm »
Witam Panowie przy okazji 11 wróciłem do mortala narazie mainuje kung lao robię na spokojnie wierze czasu fabule i głównie practice. Jutro lecę po plusa bo konsola się nie paliła od 3 miesięcy aż do premiery mortala :) wiec wieczorkami będę chętny dostać wpier#%ol od kogoś z was :) nick na psn KiczoVSky86 w zapro pisać MK;) pytanie jest sens grać rankingi bo słyszałem od kolegi który sporo już przesiedział w tym trybie ze co druga walka scorpion na przemian z noobem którzy balans zostawili za drzwiami ? Ed B dał jakieś info na temat patcha balansującego postacie bo przyznam ze siadłem na chwile do
Scorpa z sentymentu
( grałem nim sporo w mk2,3U) i po relatywnie niedługim czasie wyklepała jakieś combo z neta na 32-35% gdzie przy kung lao do teraz nie zawsze mi coś takiego wyjdzie :p wiec balans chyba by się przydał :)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #734 dnia: Maja 07, 2019, 09:53:21 pm »
Zapraszam na discord o którym wspominałem i dałem linka w temacie listy graczy;) Mam cię nawet w znajomych na psn. Obecnie gram tylko Gerasem bo Noob mi się znudził. Myśle, że za wcześnie żeby przesądzać o balansie. Dajmy grze trochę czasu.