Autor Wątek: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?  (Przeczytany 17900 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #30 dnia: Września 11, 2008, 02:53:26 pm »


Ale żeś temat wymyślił Piekielny ;)

hehe wymyśliłem ten temat bo ciekawiła mnie jak jest tutaj reakcja na to wszystko.
Ale to prawda z obecnym rozwojem technologi i techniki niewiadomo jak może wyglądać nasze życie i świat na którym żyjemy za parę lat.
A co do końca świata jeśli już miałby się odbyć to według mnie są 3 możliwości
1.Najprawdopodobniejsza ludzie sami się nawzajem pozabijają bombami atomowymi itp.
Specjaliści wykluczają taką ewentualność. To nie czasy zimnej wojny. Dzisiejszy konflikt nuklearny pociągnąłby za sobą cały świat. Nikt nie jest na tyle głupi ani odważny by doprowadzić do atomowej wojny, bo byłoby to ostatnią rzeczą jaką by ludzie zobaczyli. Istnieje jednak sprawa takich państw jak zbrodniczy Iran i Korea Płn. A one mogą iść za przysłowiem "Jak ja nie mogę żyć, to nikt inny żyć również nie będzie"  ;D

2.Mniej prawdopodobna uderzenie w Ziemie olbrzymiego meteoru który mógłby doprowadzić Ziemie do takie stanu jak na tym filmiku http://youtube.com/watch?v=XwZxWxtuYfk
Nienawidzę filmów z tym utworem muzycznym. Hansa słucham często, ale ten utwór jest już w co drugim filmie LITOŚCI, niedobrze mi się już robi.

3.Najmniej prawdopodobna odkrycie nowej wrogiej formy życia gdzieś w kosmosie
Dlaczego najmniej prawdopodobne? Życie pozaziemskie istnieje. Obecnie naukowcy wyszli już z ciemnicy wierzeń i fakt istnienia obcej cywilizacji prezentuje oficjalne stanowisko NASA i innych wybitnych światowych naukowców czyli : "Nie jest już kwestią czy pozaziemskie cywilizacje istnieją, a kiedy nawiążemy z nimi kontakt" Jak ktoś nie wierzy w obce formy życia to jest ignorantem i nie ma pojęcia o kosmosie.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2008, 02:55:12 pm wysłana przez Adept »

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #31 dnia: Września 11, 2008, 03:19:37 pm »
Ja wieże w istoty pozaziemskie chodziło mi raczej o to że jeśli obcy tak jak często się pisze odwiedzają Ziemie to napewno przewyższają nas inteligencią i technologią to wątpie że będą mieli wobec nas złe zamiary a gdyby chcieli nas zniszczyć to przecież już mogliby to zrobić albo poprostu mogą poczekać aż ludzie się sami pozabijają więc dlatego pierwsza możliwość wydaje mi się najprawdopodobniejsza ale jest też możliwe że są różne rasy obcych na różnych planetach i każda z tych istot ma wobec nas inne zamiary
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2008, 03:22:51 pm wysłana przez Piekielny Scorpion »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #32 dnia: Września 11, 2008, 04:05:37 pm »
Ja wieże w istoty pozaziemskie chodziło mi raczej o to że jeśli obcy tak jak często się pisze odwiedzają Ziemie to napewno przewyższają nas inteligencią i technologią to wątpie że będą mieli wobec nas złe zamiary a gdyby chcieli nas zniszczyć to przecież już mogliby to zrobić albo poprostu mogą poczekać aż ludzie się sami pozabijają więc dlatego pierwsza możliwość wydaje mi się najprawdopodobniejsza ale jest też możliwe że są różne rasy obcych na różnych planetach i każda z tych istot ma wobec nas inne zamiary

1.Moim zdaniem istnieją obcy ale nie wierze w to żeby nawiązali z nami kontakt ponieważ:
-nie wiemy czy by byli w stanie się zaaklimatyzować na Ziemi
-nie wiemy jak odległość na dzieli
-nie wiemy na jakim poziomie ewolucji stoją może są to tylko bakterie
-nawet jeżeli istnieje obca cywilizacja która przewyższa nas inteligencją i technologią to moim zdaniem najpierw by wysłali coś w rodzaju robotów żeby zbadać naszą planetę i cywilizację

Nawet nie wiem czy istnieją dlatego nie ma sensu wymyślania jakichkolwiek teorii
   
2.Ludzie którzy rzekomo widzieli UFO to najczęściej oszuści lub ludzie którzy doznali paraliżu sennego.Ile razy słyszałem w jakimś programie że do jakiegoś gościa przybyli kosmici w nocy a on był sparaliżowany i nie mógł nic zrobić.Jest to taki sam mit jak Dusiołek który, przychodzi w nocy i chce nas udusić

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #33 dnia: Września 11, 2008, 04:14:35 pm »
Mi się jednak wydaję że rozbili się na Ziemi parę lat temu w glasgow tylko że amerykanie to zatuszowali i dlaczego wtedy ta cała strefa 51 jest taką wielką tajemnicą wydaje mi się jednak że oni już kiedyś byli na ziemi

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #34 dnia: Września 11, 2008, 04:38:42 pm »
Mi się jednak wydaję że rozbili się na Ziemi parę lat temu w glasgow tylko że amerykanie to zatuszowali i dlaczego wtedy ta cała strefa 51 jest taką wielką tajemnicą wydaje mi się jednak że oni już kiedyś byli na ziemi

Glasgow jest w Szkocji. Chyba chodziło Ci o Roswell. To czy obcy byli już na ziemi czy nie, wie tylko rząd amerykański. Nie ma sensu się rozwodzić nad tym

Cytuj
-nie wiemy czy by byli w stanie się zaaklimatyzować na Ziemi
-nie wiemy jak odległość na dzieli
-nie wiemy na jakim poziomie ewolucji stoją może są to tylko bakterie
-nawet jeżeli istnieje obca cywilizacja która przewyższa nas inteligencją i technologią to moim zdaniem najpierw by wysłali coś w rodzaju robotów żeby zbadać naszą planetę i cywilizację

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce "W poszukiwaniu życia" Paula Clancego

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #35 dnia: Września 11, 2008, 04:46:12 pm »
dzięki za poprawienie Adept niewiem czemu ale jakoś zawsze mi się mylą te 2 miejsca

Luna

  • Gość
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #36 dnia: Września 11, 2008, 08:09:28 pm »
Koniec świata to nastąpi jak Midway stworzy mortala który zadowoli wyjadaczy MK2 i MK3:p

A tak poważnie to o tym 2012 już słyszałem miliony razy ale kalendarz majów kończy się nie dlatego że tam koniec świata jest tylko dlatego że po cholerę była im potrzebna taka rzecz. Po co sie wychylać jak cywilizacja nie przetrwaXD <może to było tu poruszone już ale nie czytałem całego tematu;p>. Natomiast to to co dzieje się z tą tarczą antyrakietowa i stosunkami Polska-Rosja jest na tyle niepokojące że nie tyle może wróżyć koniec świata co koniec Polski, bo sory ale w przypadku otwartego konfliktu to raczej se rady nie damy. Duże to przekolorowanie ale sytuacja ta jest niemiłosiernie dobitnym dowodem na to jak głupi jest człowiek.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #37 dnia: Września 12, 2008, 04:10:05 am »
Jaki koniec Polski? Polska jest oficjalnym członkiem NATO oraz sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Nie musimy się bać żadnego ataku ze strony Rosji. Jeżeli ktoś takowego ataku się boi, to został zmanipulowany przez media siejące panikę. Jak widać zapędy Rosjan ku odbudowaniu swego mocarstwa są bardzo mocne ( Po tym jak najechali Gruzję i dostarczali broń rewolucjonistom ) także tym bardziej jestem za tarczą antyrakietową w Polsce. Jeżeli mamy to nieszczęście, że znajdujemy się blisko totalitarnego zbrodniczego państwa jakim jest Rosja, to tym bardziej powinniśmy się zbroić i zacieśniać stosunki z Amerykanami

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #38 dnia: Września 12, 2008, 06:53:49 am »
Co do obcych cywilizacji to mogą być ich w kosmosie setki. Tylko odległości za duże aby takie cywilizacje mogły sie spotkać. Musiały by być na takim poziomie technologicznym aby pokonywać odległości międzygwiezdne czy nawet międzygalaktyczne.
U nas to na razie wciąż fantastyka. Sonda Cassini leciała do Saturna przez 7 lat, który jest w odległości około godziny świetlnej od nas. A najbliższa nam gwiazda jest odległa o 4,3 lata świetlne, to ile taka sonda musiała by lecieć ?
Zresztą co do życia pozaziemskiego to nie mamy zielonego pojęcia jak może wyglądać. Nawet nie wiadomo, czy by takie organizmy pozaziemnskie udało by sie nam zidentyfikować jako żywe, bo na tyle by się różniło od naszego.
Jest pewne prawdopodobieństwo życia w naszym układzie na jednym z ksieżyców Jowisza - Europie, gdzie prawdopodobnie pod lodem znajduje się wodny ocean. Na razie i tak mamy za słabą techologię, aby to zbadać.

Wracając na Ziemię to jestem przeciny tarczy antyrakietowej. Nasza polityka z USA to jedno wielkie lizanie dupy. TEraz tarcza, wcześniej kupilśmy F16 cud techniki, co leciał tydzień z Ameryki. Zresztą USA święte nie jest -ciągle wojny gdzieś prowadzi, wojne z Irakiem sami wywołali.
Stosunki pwonniśmy zacieśniać raczej z krajami środkowej Europy, z zachodnią Europą już utrzymujemy, w koncu w UE jesteśmy.
Co do tarczy to raczej nie Rosji się można obawiać tylko tych krajów islamskich, którzy z tego powodu moga w nas pierdyknąć.


Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #39 dnia: Września 12, 2008, 01:53:03 pm »
Ja uważam że powiniśmy się zbroić  i zbudować te tarcze antyrakietową żeby Rosia niebyła dla nas takim zagrożeniem bo inaczej jeszcze wejdą do nas jak do Gruzji i powiedzą światu że to misja pokojowa

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #40 dnia: Września 12, 2008, 02:52:02 pm »
Jaki koniec Polski? Polska jest oficjalnym członkiem NATO oraz sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Nie musimy się bać żadnego ataku ze strony Rosji. Jeżeli ktoś takowego ataku się boi, to został zmanipulowany przez media siejące panikę. Jak widać zapędy Rosjan ku odbudowaniu swego mocarstwa są bardzo mocne ( Po tym jak najechali Gruzję i dostarczali broń rewolucjonistom ) także tym bardziej jestem za tarczą antyrakietową w Polsce. Jeżeli mamy to nieszczęście, że znajdujemy się blisko totalitarnego zbrodniczego państwa jakim jest Rosja, to tym bardziej powinniśmy się zbroić i zacieśniać stosunki z Amerykanami


Popieram. Chociaż wolał bym pokoju na świecie, jak wielu ludzi.

"Si vi pacem, para bellum"

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #41 dnia: Września 12, 2008, 05:55:57 pm »
Widzę że temat się rozwija....

W tym poście poruszę sprawę życia poza ziemią.....
O stosunkach [uwielbiam to słowo] międzynarodowych napiszę coś wieczorem

Według mnie [czytaj: jedyna słuszna prawda] podniecanie sie naukowcami którzy zrozumieli że wszechświat jest zbyt duży by być pusty to jak cieszenie się że Polska dostała sie na Mundial. To że na ziemi istnieje w formie organicznej zbudowanej z białka nie oznacza że tak samo musi być w kosmicznej próżni ["w kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku...."]. Równie dobrze możemy spotkać myślące kamienie alb po prostu samą świadomość. Wobec istot tak innych od wszystkiego co znamy nasze niepowtarzalne wspaniałe mózgi których możliwości nie wykorzystujemy nawet w 10% nie będą w stanie zrozumieć toku myślenia tych istot.....

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #42 dnia: Września 12, 2008, 06:42:19 pm »
A tam, nikt się nie podnieca tym, że naukowcy coś stwierdzili. Jednie cieszy fakt, że sceptyków w nauce jeżeli chodzi o obce formy życia jest już prawie zero. Co daje podstawy naukowe w argumentacji, a to już w dyskusji rzecz nie do podważenia, jeżeli tak samo jak i my, myślą autorytety tego świata naukowego. Pozatym teoria na temat niebiałkowego życia w kosmosie sięga chyba nawet już lat 80.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #43 dnia: Września 12, 2008, 10:51:18 pm »
Nie wiem Adept ty to jakiś dziwny jesteś...
Naukowcy cię nie podniecają ;)
Mnie np bardzo... po tym profesorze Steinchoffie jeśli dobrze pamiętam nazwisko

Miałem pisać o polityce ale mi sie nie chce. Powiem tylko że ja jestem za zjednoczeniem świata..... Imperium dobra i równości......

A teraz powiedzcie szczerze... czy widzieliście kiedyś coś piękniejszego?
http://pl.youtube.com/watch?v=3iQ-IQydmvk

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: 2012 koniec świata czy kolejna bzdura ?
« Odpowiedź #44 dnia: Września 12, 2008, 11:00:36 pm »
Prof Steinhoff? Znam tylko Johannesa Steinhoffa. A czy podniecają mnie naukowcy? Raczej nie. Bardziej podnieca mnie Tola z Blog27 :-) Co do filmu, to widziałem wiele piękniejszych rzeczy. Jakoś bomby atomowe mnie nie interesują