Autor Wątek: Historia MK w Polsce  (Przeczytany 8036 razy)

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Historia MK w Polsce
« dnia: Marca 23, 2008, 11:31:07 pm »
Czyli, "kiedyś, to były czasy". :) Ktoś pamięta jeszcze pierwsze strony, fora, a może nawet zloty? Na przykład, nigdy nie było mi dane zobaczyć słynnej strony MKIcePit... z tego co widzę MKCenter istnieje od 2005r. (przynajmniej forum) więc napewno coś musiało być wcześniej. :)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2008, 01:25:57 am »
Kiedyś to internet był cholernie drogi, wolny i prawie nikt go nie miał. Kupowało się czsopisma komputerowe jak "Secret Service" i czytało się szczególnie dział "Kombat Korner" ;D
A same mortale to sie przegrywało od kumpli na kilku - kilkunastu dyskietkach, a jak sie nie miało komputera to się chodziło na salony grać na automatach.
Nie wiem jak jest teraz, ale w latach 90-tych to dopiero była mania mortali. Ostatnim popularnym mortalem to był Mk4 - chociaż wzbudzał dość duże kontrowersje.
Jako, że mortale przestały wychodzić na PCty tylko na nowe konsole (u nas raczej mało popularne- przynajmniej wśród mojego pokolenia) to przestały być tak znane.
 

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2008, 08:15:42 am »
Dokładnie. Pamiętam to do dziś jak paczka kumpli przychodzi do mnie i mówi: "Ej Tomek ma MK4!! Idziesz grać?" Wtedy to naprawdę było coś. I rzeczywiście Secret Service kupowałem co miesiąc, aż do jego końca i zazwyczaj czytałem Kombat Korner i X-Files :P. To były czasy.

Co do stron to w pamięci utkwiły mi tylko Strefa MK, MK Universe i MK Mansion. Strefa jest nawet dostępna na jakimś starym serwerze :P i można ją zobaczyć, jak znajde adres to podam.

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2008, 09:58:38 am »
Kiedyś to internet był cholernie drogi, wolny i prawie nikt go nie miał. Kupowało się czsopisma komputerowe jak "Secret Service" i czytało się szczególnie dział "Kombat Korner" ;D
A same mortale to sie przegrywało od kumpli na kilku - kilkunastu dyskietkach, a jak sie nie miało komputera to się chodziło na salony grać na automatach.
Nie wiem jak jest teraz, ale w latach 90-tych to dopiero była mania mortali. Ostatnim popularnym mortalem to był Mk4 - chociaż wzbudzał dość duże kontrowersje.

Nie chodzi mi aż o tak stare dzieje. :) Zresztą, które doskonale jeszcze pamiętam. :P W tamtym czasach grało się w MK3 na salonach, MK2 u kumpli na Amidze, a MK1 u siebie na Pegazusie. :P Newsy czytałem w gazetach o grach (mam jeszzce kilka SS :)). Potem jak kafejki internetowe zaczeły wypierać salony z konsolami, popularne było MK4, ale nikt ze starych wyjadaczy w niego nie gral... jak wpadałem do cafe to widziałem tylko samych małolatów przy kompach... . I na tym moja przygoda się skończyła, miałem dluuugą przerwę aż do teraz. :) A co się w tym czasie działo? Tego chcę się dowiedzieć.

Strony już mniej więcej odkopałem, ale najbardziej interesują mnie stare fora.

Bodzio

  • Gość
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2008, 10:34:08 am »
Strona czy forum MK Center od 2005? Heh. Mysle ze nie ma tutaj osob, ktore pamietaja poczatki strony (koniec roku 1999).

Co do forum. 'Szczatki' pierwszego jeszcze sie zachowaly:
http://boodzio.nethit.pl/forum/ - niestety tylko czesc tematow. Te starsze juz nie istnieja.

Pozniej bylo kolejne, ktorego juz nie ma w archiwum (rozkrecilo sie ale nie pamietam co sie stalo ze zostalo zlikwidowane).

Wiec zostalo zalozone kolejne, ktoro trzymalo sie dlugo i mozna je dalej przegladac: http://members.lycos.co.uk/boodzio/

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2008, 10:56:04 am »
OMG! Kawał niezłej historii, tego mi brakowało. : )

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2008, 11:36:44 am »
Łeee, dobre  ;D Kiedyś chyba nawet byłem jeszcze na tamtym forum ale to przelotnie od razu po premierze MKDA  :)

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 24, 2008, 10:13:30 pm »
Strona czy forum MK Center od 2005? Heh. Mysle ze nie ma tutaj osob, ktore pamietaja poczatki strony (koniec roku 1999).

Oj Chyba jednak ktoś się znajdzie ;)

jak pamiętam Pierwsze Strony Mortala Polskie To www.mortal-kombat.prv.pl, www.mortal.kombat.prv.pl , www.mortalkombat.prv.pl , MK deadly Center, MK Street Fans, MK Uniwerse, i jesdzcze wiele innych  one istniały mniej więcej od 1999/2000r moja strona pierwsza powsatła 2001r (wakacje) pod adresem www.mkk.cad.pl  Troche stron dobrych było Polskich. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2008, 10:33:42 pm wysłana przez Maniak »

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 26, 2008, 03:10:50 pm »
Jak to nie ma osób Bodzio. Ja pamiętam, jak kiedyś pobierałem z MKC gry, bo były jeszcze dostępne.
Były to lata 2000 lub 2001, bo wiem, że jeszcze nie było MK DA i TE na GBA. Później jak miałem już stałe łącze (wcześniej tylko pobierałem te gry, strony nie przeglądałem, wiecie impulsy na modemie) to już były filmiki z MKD i dowiedziałem się o MK na GBA tylko z Newsów. Noo, ale wtedy był szok, zobaczyłem filmiki z fatalami Goro i Shao w starych częściach nie było takiej okazji, żeby oni mieli fatale. Echh, dopiero wtedy poznałem MK 3D, jak ja ubolewałem, że nie mam konsolki. O tych grach wiedziałem wcześniej, ale tylko znałem ich nazwy.
Oo, a MK Icepit widziałem no i to dosyć nie dawno, znaczy się 2 lub 3 lata temu.
Powiedzcie mi, była kiedyś strona Strefa MK? Jak tak, to mógłby ktoś dać adres, ja ją kiedyś widziałem, ale adresu nie mam. No i nie wiecie czasem kto ją prowadził?
ps. Dzięki LK-9T9 ten temat bardzo mi pomógł, bo wcześniej nie zwracałem tak uwagi na historię, ale teraz widzę, że wtedy było bardzo trudno. Echh, jak sobie przypomnę, że kiedyś mówiłem, że Goro nie da się odkryć, a o istnieniu Nooba nawet nigdy nie śniłem. Dopiero sieć mnie olśniła, ale za razem wszystko popsóła, bo coś co kilka lat próbowałem odkryć zrobiłem w jeden dzień przy pomocy MK Center.

O, a takie pytanie. Kto by chciał wrócić do tamtych czasów?
Ja bym chciał, bo teraz skopiował bym sobie zawartość polskich stron, których na dzień dzisiejszy nie jest dużo.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 26, 2008, 08:01:45 pm »
Kiedyś to internet był cholernie drogi, wolny i prawie nikt go nie miał. Kupowało się czsopisma komputerowe jak "Secret Service" i czytało się szczególnie dział "Kombat Korner" ;D
A same mortale to sie przegrywało od kumpli na kilku - kilkunastu dyskietkach, a jak sie nie miało komputera to się chodziło na salony grać na automatach.
Nie wiem jak jest teraz, ale w latach 90-tych to dopiero była mania mortali. Ostatnim popularnym mortalem to był Mk4 - chociaż wzbudzał dość duże kontrowersje.
Jako, że mortale przestały wychodzić na PCty tylko na nowe konsole (u nas raczej mało popularne- przynajmniej wśród mojego pokolenia) to przestały być tak znane.
 
I właśnie do tego tęsknie , Secret Servise to coś czego mi już będzie zawsze brakowało w życiu :) a Gulash`a to ja do dzisiaj pamiętam . Był moim idolem w wieku młodzieńczym , szkoda że szybko zakończył żywot w SS ( Swoją drogą , parszywy skrót ;-) ) . A odnośnie historii Mortal Kombat w Polsce , to ja pamiętam że historie tę kształtowały właśnie gazety oraz flipery . Nie było internetu tak rozpowszechnionego , mimo to każdy wiedział czym jest Mortal Kombat , poprostu szła fana w co jest modne grać na automatach i tak to się rozchodziło , nie trzeba było robić wielkich reklam . Obecnie bez marketingu gra nie odniesie sukcesu . A jeszcze odnośnie SS
Ninja-Spectre -> Zamówiłemm niedawno na Allegro właśnie 83 numery Secretów ;-) http://allegro.pl/item329989183_secret_service_nr_01_60_gratis_unikat_krakow.html i jestem dumny jak cholera . Pewnie rozpłacze się czytając stare numery  :'(

Cytuj
W tamtym czasach grało się w MK3 na salonach
Ooo tak , z tym że ja pamiętam automaty z UMK 3 , jakoś zwykłej trójki nie pamiętam . Teraz jakoś salony gier to podupadające zbiorowisko ciemnych typów , kiedyś było inaczej ( Z tym że dawniej też były ciemne typy . Pamiętam jak raz wyleciał mi żeton na podłogę , to wziął go taki koleś i wrzucił bez pardonu do innego automatu ;-) Może uzależniony był albo co :P )

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 26, 2008, 08:37:25 pm »
a Gulash`a to ja do dzisiaj pamiętam

Gulash ma teraz swój magazyn, NEO+ :)

Cytuj
z tym że ja pamiętam automaty z UMK 3 , jakoś zwykłej trójki nie pamiętam

nie ma bata, jak tylko bedzie taki na allegro to biore od razu ;D
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2008, 08:39:19 pm wysłana przez LK-9T9 »

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 26, 2008, 10:28:45 pm »
Co do Secret Service to mam wszystkie artykuły z MK z tej gazety i z innych. Razem około 150 stron w jednej księdze MK :)

Mam zamiar za jakis czas umieścić je na stronie. Jako Dział "Kombat Korner"
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2008, 10:30:54 pm wysłana przez Maniak »

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 27, 2008, 11:52:45 am »
Maniak, super super.
Czekamy oczywiście.
Ja automaty pamiętam, ale nie z MK, bo u mnie na osiedlu był salon gier, ale tam były tylko samochodówki i o mortalowych automatach wiedziałem tylko od brata.
Eeechhh, ile to się drobniaków przetraciło. No, ale było warto.
:)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Historia MK w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 26, 2008, 11:24:39 pm »
On tworzył historie Mortal Kombat w Polsce : http://pl.youtube.com/watch?v=oaZNKWEcDyQ - Nie znam osoby która by bardziej rozpowszechniała modę na MK . Filmik z 1995 . Szacunek za taki fanatyzm w tak odległych czasach . Leci mu z rąk , jąka się , jakość okropna filmu , ale za propagowanie Mortal Kombat , to koleś powinien od nas dostać jakiś medal ;-) No powiedzcie mi , który normalny i porządny redaktor pisma by takie coś nakręcił ( mówię o ostatnich scenach  ;D ) coś pięknego poprostu . I jak tu nie kochać Starych Dobrych Czasów  ;)