Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 32072 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Książki
« dnia: Czerwca 16, 2008, 03:05:39 am »
Czytacie książki ? Jeżeli tak , to jaki gatunek literacki ? Jakie są Wasze ulubione pozycje ?Temat dla miłośników książek .

To może ja zacznę : Czytam nałogowo fantastykę . Moimi ulubionymi pisarzami są Glen Cook , Czesław Chruszczewski , Philip K. Dick oraz Paul Kearney . Lubię zarówno science fictione jak i fantasy choć nie pogardzę i horrorem ( Chociaż boję się czytać straszne książki w nocy  :( ) Moim ulubionym cyklem jest " Imperium Grozy " , Glena Cook`a , oraz " Boże Monarchie " Paula Kearney`a . Ostatnio zamówiłem 40 starych książek na Allegro , a wśród nich był właśnie Czesław Chruszczewski . Jeżeli ktoś lubi Sci-fi , to polecam prawdziwie tego autora .

Jeżeli chodzi o mniej ambitne czytadła , to lubię czasem sięgnąć po książki ze świata Forgotten Realms . Mam również wszystkie książki z universum Starcrafta i chociaż są różne głosy odnośnie tych dzieł , to mi się one podobały ( Może dlatego tylko , że jestem wielkim fanem gry :) ) .

Slave Me -> Ty wspominałeś o Tolkienie , czytujesz mistrza ? :)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2008, 03:09:58 am »
Tak na szybko wymienie tylko Tolkiena, Dicka, Nicka Cave'a, Świetlickiego, Bukowskiego, Dantego.

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:33:43 am »
Adept warto przeczytac Baldur's Gate ?Bo zbieram się 2 lata żeby kupic i jakoś nie moge się zebrac ; p

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2008, 06:15:54 pm »
To zależy . Napewno szczytem osiągnięć literatury to one nie są . Baa , nawet głosy , iż te książki to jeden wielki kicz ;) . Mi osobiście się podobały , chociaż oprócz świata Forgotten Realms , nie mają za wiele wspólnego z grą .

Jeżeli chodzi o pierwszą część Wrót Baldura , to jest ona najsłabsza z serii . Dawno temu ją czytałem , ale pamiętam , iż wiele razy sobie myślałem , że Philip Athans ( Autor książki ) sobie z czytelnikiem w kulki leci . Główny bohater zostaje wplątany w wojnę Amnu z Wrotami Baldura i poznaje przeszłość swoją , swojej rodziny i swojej natury ;-) Takie trele morele . Jeżeli jesteś fanem to możesz przeczytać ( Co widać po Twoim avku ) , ale tak to , raczej mało komu poleciłbym pierwszą część Wrót Baldura .

Co do Wrót Baldura II - Tronu Bhaala , to książka jest o niebo lepsza od swojej poprzedniczki . Już nie ma trywialnej historii o zemście , tylko fabuła jest bardziej wyszukana . Intryga goni intrygę , i po tę książkę możesz sięgnąć bez obaw , nawet bez uprzedniego przeczytania pierwszej książki z cyklu .

Tak na szybko wymienie tylko Tolkiena, Dicka, Nicka Cave'a, Świetlickiego, Bukowskiego, Dantego.
O świetnie , jakie książki Dicka czytałeś ?

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2008, 06:34:37 pm »
Ubik , Człowiek z wyskokiego zamku , Simulakra , dr. Bloodgeld ( jakoś tak) , Opowiadania , wyznania łgarza. W perspektywie mam 3 stygmaty... i Klany księżyca Alfa. Polecam zwłaszcza dwie pierwsze- majstersztyk.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:13:10 pm »
Tak Adept, czytuję Mistrza.
Czytuję i to dość regularnie....
Dwa razy czytałem Sillmarillon [raz do 30 strony, drugi raz doszedłem dalej]
No i oczywiście LotR - wciąż zaczynam i nigdy nie kończę [niekończąca sie opowieść]. I w ten sposób 'Drużynę' czytałem już 8 razy, 'Dwie Wieże' 5 razy i pierwszą księgę 'Wojny o Pierścień' [nie uznaję tytułu 'Powrót Króla'] - 2 razy...
Obecnie atakuję Władcę po raz kolejny i dziś zaczynam 9 raz 'Drużynę Pierścienia'....


Inne książki jakie ostatnio przeczytałem:
- 'FIGHT CLUB' Chucka Palahniuka
- 'NAJWIęKSZE ZBRODNIARKI W HISTORII' Shelly Klein
- 'MAKBET' wiadomo kogo [po raz kolejny]
- 'AMERYKAńSCY BOGOWIE' Neila Gaimana
- 'BIBLIA' Bóg

robaczek

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 17, 2008, 11:01:10 pm »
Długo by mówić, choć wiosen sobie liczę nie aż tak znów dużo XD...

Oczywiście nałogowo, podobnie do Adepta, fantastyka, choć preferuję fantasy (w praktycznie każdej postaci), ciekawe są wydawnictwa Fabryki Słów, a także Runy i Maga. Moi ulubieni autorzy to Eugeniusz Dębski, Dave Duncan, Sapkowski "ofkorz" (choć jego nowa trylogia mnie nie porwała) i jeszcze kilku innych, których nie chce mi się wymieniać (wiem, leń ze mnie XD). O Tolkienie taktownie nie wspomnę, bo go nie lubię, choć Silmarillion był sto razy lepszy od trylogii i Hobbita. Ale, wbrew temu co co poniektórzy mówią, mnie podobały się książki z serii Diablo, choć widać, że jakieś bardzo odkrywcze nie są.
Z s-f to tylko książki ze Star Warsów (chyba skrzywienie psychiczne) i e/w kilka pani Bujold (polecam dwie pierwsze części cyklu). Diuna też miała swój urok, ale drugi raz tego nie przeczytam.

Z innych nałogowo (i chyba jeszcze bardziej niż fantastykę), stare i wysłużone kryminały (Chandler to moja miłość, McDonald, Hammet i inni), sensacyjne/przygodowe (MacLean głównie, choć polecić mogę jedynie 1/3 jego radosnej twórczości, reszta jest dla hardcorowców jak ja XD)

Nie pogardzę też powieściami z gatunku płaszcza i szpady (Dumas króluje), nawet współczesnymi. Bardzo lubię też J. Verne'a, choć to pewnie nie ten gatunek.

Wiem, że to też niezbyt odpowiedni temat, ale napiszę jeszcze, że nałogowo również czytuję komiksy i, nie, nie warto stosu szykować, najbardziej podchodzi mi DC... XD. Dobrym fan-fictionem też nie pogardzę, ale musi być rzeczywiście dobry.

No, to by było na tyle.

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Odp: Książki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 22, 2008, 12:34:36 pm »
Tak na szybko wymienie tylko Tolkiena, Dicka, Nicka Cave'a, Świetlickiego, Bukowskiego, Dantego.

Bukowski świetnie pisze :). Ja ostatnio przeczytałem "Bóg Urojony" Richarda Dawkinsa. Naprawdę polecam każdemu.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 22, 2008, 02:31:30 pm »
jeśli to mówi osoba doceniająca Bukowskiego, to czas poszukać "Boga Urojonego"

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2008, 03:34:03 am »
Czytam właśnie " Zombie Survival - Jak przeżyć atak zombie " i powiem , że na taką książkę czekałem całe życie ! Teraz wiem co zrobić w przypadku epidemii zombie . Bardzo przydatna rzecz opisująca rodzaje broni którymi można zabić zombie , oraz jak przetrwać w świecie , gdy już się ZACZENIE... Polecam każdemu . Ta książką może Wam uratować kiedyś życie .

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 11, 2008, 11:55:40 pm »
polecam również "Wojnę Zombie " Tego samego autora. Chyba jeszcze lepsze.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 24, 2008, 04:33:39 am »
Czytam teraz książkę o tytule " W poszukiwaniu życia " W poszukiwaniu życia . Nie jest to żadna książka fantastyczna , a naukowe opinie o życiu poza naszym układem słonecznym . Wszelkie hipotezy , oraz wywody naukowe za i przeciw życiu pozaziemskiemu znalazły się w tej książce . Polecam każdemu , kto zadaje sobie pytanie , " Czy jesteśmy sami we wszechświecie ? " . Książka poprostu jest twardą naukową debatą o życiu w kosmosie , począwszy od bakterii , a kończąc na kosmicznych robotach .

Ps. Żeby ją znaleźć musiałem się nieźle naszukać . W Empiku była pomiędzy... Książkami traktujących o internecie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2008, 05:00:26 am wysłana przez Adept »

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #12 dnia: Września 20, 2008, 01:54:25 pm »
A ja właśnie czytam kolejną, chyba już piątą książkę Jerzego Szyłaka dotycząca komiksu. Musze "przelecieć" wszystkie do końca weekendu. Najlepsze książki opisujące wnikliwie medium jakim jest komiks. Sam na początku przechodziłem obok tych książek obojętnie, bo mnie zawsze bardziej interesowało tworzenie, a nie czytanie o nich.

   Dzięki tym książkom (które wcale nie są łatwo dostępne) można bardzo mocno zmienić punkt widzenia na to medium. Książki Szyłaka są dla tych, którzy interesują się komiksem i chcieli by zgłębić wiedzę na ten temat, jak również dla ludzi, negatywnie nastawionych do "historyjek obrazkowych".


„Na komiksie znamy się tak dobrze, jak na medycynie i finansach, choć Bogiem a prawdą, komiks jaki jest - nie każdy widzi, a i mało kto wie.

„Pośród wszystkich żywotnych sztuk komiks jest najbardziej pogardzany, chociaż obok filmu jest on najbardziej popularny. Około dwudziestu milionów ludzi śledzi z ciekawością, zainteresowaniem i rozbawieniem przygody pięciu lub dziesięciu bohaterów komiksowych, fakt jednak, że to czynią, uważany jest przez tych, którzy pretendują do kultury i dobrego smaku, za objaw rażącej wulgarności, głupoty, a także za rezultat nieudanego, zwichniętego życia. Należy koniecznie dodać, że ci, którzy noszą się z takimi poglądami na temat komiksu, z reguły jedynie bardzo nieregularnie oglądają obiekt swego niesmaku"

« Ostatnia zmiana: Września 20, 2008, 02:02:11 pm wysłana przez Death Dealer »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #13 dnia: Września 20, 2008, 03:54:05 pm »
Kurde, chłop dobrze prawi...
Znam ludzi którzy śmiali się z Sin City, mówiąc że to głupi prostacki komiks a jak zobaczyli film to chcieli lecieć do kina nawet w gaciach...
No ale to jest temat o książkach....

Ja na jesień chyba znowu zacznę męczyć Władcę......

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2008, 05:51:45 pm »
Ostatnimi czasy wzięłem się za "Amerykańscy Bogowie" Neila Gaimana. Jestem dopiero w połowie, ale już teraz mogę powiedzieć że jest fajna.