Autor Wątek: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 820886 razy)

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3195 dnia: Marca 30, 2011, 06:44:54 pm »
To w sumie można powiedzieć że to jest rekompensata, bo z założenia wszyscy powinni kupować nowe egzemplarze.

dokładnie :)

Offline iwcio

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3196 dnia: Marca 30, 2011, 07:09:55 pm »
Ja myślę ze najlepiej jest kupić nowa zafoliowaną grę. Przy pierwszym uruchomieniu nie wklepywać tego trybu online pomęczyć grę offline. Jak już się trochę opanuje włączyć sobie 2 dniowa wersje próbna;D jak mi się online spodoba to zostawiam grę jak nie sprzedaję z kodem:D PROSTE ROZWIĄZANIE

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3197 dnia: Marca 30, 2011, 08:28:21 pm »
Jak dla mnie skandal. Jak kupuję grę z dostępem do neta, to powinienem mieć prawo również sprzedać grę z dostempem do neta. Inaczej NS kradnie mi, jako właścicielowi egzemplarza prawo do tego za co zapłaciłem, i obniża jego warość. I te chujki robią z siebie ztrażników moralnych dotyczących piractwa? Hipokryzja, którą łykacie jak kurtyzana spermę.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3198 dnia: Marca 30, 2011, 09:45:42 pm »
Jak dla mnie skandal. Jak kupuję grę z dostępem do neta, to powinienem mieć prawo również sprzedać grę z dostempem do neta. Inaczej NS kradnie mi, jako właścicielowi egzemplarza prawo do tego za co zapłaciłem, i obniża jego warość. I te chujki robią z siebie ztrażników moralnych dotyczących piractwa? Hipokryzja, którą łykacie jak kurtyzana spermę.

Przecież to nie jest nowe rozwiązanie. Już lata temu były opinie, że rynek wtórny niszczy rynek elektronicznej rozrywki.

Offline Hanzo Hasashi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 192
  • No Pain, No Game !
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3199 dnia: Marca 31, 2011, 12:36:59 am »
Bo na rynku wtórnym sporo można zarobić jak się ogarnia biznes :P tylko,że wtedy dystrybutorzy tracą...Coś za coś...

Offline kmb007

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3200 dnia: Marca 31, 2011, 12:00:30 pm »
Jak dla mnie skandal. Jak kupuję grę z dostępem do neta, to powinienem mieć prawo również sprzedać grę z dostempem do neta. Inaczej NS kradnie mi, jako właścicielowi egzemplarza prawo do tego za co zapłaciłem, i obniża jego warość. I te chujki robią z siebie ztrażników moralnych dotyczących piractwa? Hipokryzja, którą łykacie jak kurtyzana spermę.

Przecież to nie jest nowe rozwiązanie. Już lata temu były opinie, że rynek wtórny niszczy rynek elektronicznej rozrywki.

Kolega dobrze mowi. Zapatrzeni jestescie ze gra dobra to trba kupic itd, ze warta swojej ceny. Wszystkie gry kostzuja bardzo podobnie do siebie i cena ta od pocztaku jak powstaly gry z 50 lat temu ewoluowala i w nia wliczony juz jest rynek wtorny. Kazdy producent liczy sie z tym ze iles osob kupi oryginal a inne osoby go kiedys odkupia i to wliczaja w ta cene. Tutaj daja nam dodatkowe "zabezpieczenie" siebie przed utrata kasy, czyli w prostym rozrachunku jest to podniesienie ceny gry  ale wy uwazacie ze to uczciwe w stosunku do 1000 innnych wydawcow ktorzy tego nie robia.

Pierwszymi krokami bylo juz ruchy typu DLC w dzisiejszym wydaniu a kiedys po prostu dokupowanie nowych przedmiotow. Biznes to biznes i wiem na czym on polega. Byc moze w kolejnych latach inni wydawcy beda robili podobne ruchy. Chodzi mi tylko o to zebyscie nie byli zapatrzeni ze gra jest warta swojej eny 169 zl, bo jezeli 1 mln osob kupi oryginal (na co licza wydawcy - przykladowa liczba) a 5 mln bedzie gralo poprzez odsprzedawanie sobie tego oryginalu + kolejny 1 mln z tych 5 kupi mozliwosc gry online, to w ostatecznym rozrachunku 1 egzemplarz gry bedzie kostowal np 250 zl.

I ja na to sie nie godze, wy tak - FANI !!!!!!!

:).

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3201 dnia: Marca 31, 2011, 12:36:18 pm »
Nie godzisz się więc nie graj. To nie gracze dyktują zasady działania rynku gier. Pojawi się sto głosów oburzenia, a na to kolejny milion który grę kupi tak czy siak. Kto wygrywa? Oczywiście, że developer. Fanem jestem, ale też realistą. Przyszło mi żyć w takich a nie innych czasach i albo się do tego dostosuję, albo mogę do końca życia narzekać, że teraz jest strasznie i okropnie i nie wiadomo jak źle...tylko po co? Lubię grać to będę grał. A znowu tych gier nie kupuję tak dużo więc mogę sobie nazbierać kasę na jeden taki tytuł na premierze ot co. Jak tu już jeden kolega napisał - cena MK jest i tak niższa na premierze niż wielu innych tytułów więc czy aby na pewno developer tu kogoś okrada? Problem w tym, że ludzie narzekający mają dziwną tendencję patrzenia tylko na swój tyłek, a i tam nie zawsze dostrzegą wszystko. Dla mnie po ograniu dema, MK9 to tytuł który z pewnością będzie płonął w czytniku mojej konsoli długie miesiące, więc też nie mam co narzekać na takie czy inne zabiegi.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3202 dnia: Marca 31, 2011, 12:37:17 pm »
Byc moze w kolejnych latach inni wydawcy beda robili podobne ruchy. Chodzi mi tylko o to zebyscie nie byli zapatrzeni ze gra jest warta swojej eny 169 zl, bo jezeli 1 mln osob kupi oryginal (na co licza wydawcy - przykladowa liczba) a 5 mln bedzie gralo poprzez odsprzedawanie sobie tego oryginalu + kolejny 1 mln z tych 5 kupi mozliwosc gry online, to w ostatecznym rozrachunku 1 egzemplarz gry bedzie kostowal np 250 zl.

I ja na to sie nie godze, wy tak - FANI !!!!!!!

:).

Dobra starczy tego krzyczenia :P tak, jasne, skoro wtrącasz matematyke do tego to ja też wykonam prościutki rachuneczek

napisałeś 1 oryginał i do tego 5 razy online pas  169 + (5 * ~20) = 269 zł

a teraz policzmy ile zarobiłby producent na 5 kopiach gry  169 * 5 = 845 zł a drogą redukcji mamy ile traci wydawca otóż 845 - 269 = 576 zł

prosty rachunek, kto traci a kto "doi"
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2011, 12:40:06 pm wysłana przez Semek »

Offline kmb007

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3203 dnia: Marca 31, 2011, 12:53:11 pm »
Semek zle liczysz :).

Tak jak pisalem. W cenie 169 zl developer ma wliczone to ze iles osob kupi oryginal a cala reszta pogra pozniej. Wiec 269 - 169 = 100 zl. Tyle dodatkowo zarabia do tego co zarabial do tej pory.

A do kolegi wyzej. Odpowiedzia na to co piszesz jest piractwo. Poniewaz zawsze wszyscy chca byc zachlanni, zaczelo sie to od samego poczatku i tyle. Gdyby gry kosztowaly po 30-50 zl na starcie to kazdy jeden by kupil. W ogolnym rozrachunku zarobili by wiecej.

Mozna walkowac ten temat jak i tematy zwiazaen z polityka wiec bym zakonczyl.

Tylko popatrz na siebie wlasnie a nie na tych co patrza na swoj tylek :). Ty jestes ta masa co sie godzi na wszystko co CI sie podsunie, ci co kombinuja maja wiecej !!!! :). Koniec z mojej strony ;P.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3204 dnia: Marca 31, 2011, 01:00:09 pm »
zapomnieliście tylko wyliczyć ile kosztuję wyprodukowanie takiej gry  ;D

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3205 dnia: Marca 31, 2011, 01:14:04 pm »
Semek zle liczysz :).
Tak jak pisalem. W cenie 169 zl developer ma wliczone to ze iles osob kupi oryginal a cala reszta pogra pozniej. Wiec 269 - 169 = 100 zl. Tyle dodatkowo zarabia do tego co zarabial do tej pory.

Ty jestes ta masa co sie godzi na wszystko co CI sie podsunie, ci co kombinuja maja wiecej !!!! Uśmiech.

Nie liczę źle:) ty też nie. Jednak przy moim wyliczeniu na online pasie i tak tracą, bo 5 osób zamiast kupić "nówkę" kieruje się po "używkę".
W ten sposób na sztuce tracą różnicę między zakupem online pass a nową sztuką. Ten potencjalny zarobek wydawca tarci. Dodajmy,że to jest spora suma.

Podaj mi jakiekolwiek źródło,że wydawca w cenę wlicza "iluś tam" piratów.

A co do ciemnej masy i kombinowania.....żal mi Ciebie tak prosto z serca.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2011, 01:31:09 pm wysłana przez Semek »

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3206 dnia: Marca 31, 2011, 01:23:03 pm »
Gdyby gry kosztowaly po 30-50 zl na starcie to kazdy jeden by kupil.
Powiedz to developerom którzy sprzedają gry w takiej cenie i wciąż często giną. ZWŁASZCZA na rynku urządzeń mobilnych.

Tylko popatrz na siebie wlasnie a nie na tych co patrza na swoj tylek :). Ty jestes ta masa co sie godzi na wszystko co CI sie podsunie, ci co kombinuja maja wiecej !!!! :). Koniec z mojej strony ;P.
Ja patrzę na siebie i widzę stojące na półce oryginały książek, filmów, płyt audio i gier. Ja jestem tą "masą" która cierpi z powodu piractwa, nie z powodu kombinatorstwa nadmiernego ze strony developerów. To, że oni oszaleli z zabezpieczeniami to wynik tylko i wyłącznie zastraszającego piractwa. Jedna jeszcze poprawka, bo nieco mnie obraziłeś tą "szarą masą która godzi się na wszystko co im się podsuwa". Jesteś w wielkim błędzie. Czy ja jestem uzależniony od gier jak od powietrza? Ja przyjmuję warunki na jakich pracuje obecnie rynek gier. Nie znaczy to, że jak ślepy cep biorę wszystko jak mohery przeceny w marketach. Jak już nie raz i nie dwa podkreślałem - świat się zmienia, w tym i ludzie i gry i podejście do wielu WIELU rzeczy. Dziwne tylko, że niektórzy z upartością osła są w stanie ciągle narzekać jakie to wszystko złe, a nie widzą tego przyczyny (bynajmniej tego nie kieruję do Ciebie kmb007).

Dyskusję o zarobkach sobie daruję, bo robiąc grę w która będą grać miliony ludzi, tworząc cokolwiek najwyższej jakości, chciał bym na tym dobrze zarobić i koniec kropka. Delikatnie mówiąc wkurza mnie to malkontenctwo ludzi, którzy często w grę nigdy nie zagrają chyba, że u kumpla. Zatem podsumuję krótko i zwięźle - ci, co chcą kupić tego MK9 i się nim naprawdę cieszyć, zrobią to i będą grać z radochą wiedząc, że dobrze ulokowali odłożone pieniądze. Narzekacze będą narzekać - ot takie prawo internetu.

Offline DarkAsh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3207 dnia: Marca 31, 2011, 01:47:58 pm »
Kitana/Jade Vs Sindel/Mileena- http://www.youtube.com/watch?v=QkW_TSa9bbg&feature=feedu
X-Ray Jade Boli

Offline kmb007

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3208 dnia: Marca 31, 2011, 01:58:25 pm »
Ehh i zaczelo sie.

Kostzy wyprodukowania itd? Kazda gra jest w tej samej cenie (usredniajac). Wiec czemu jedna ma miec dodatkwoe platne rzeczy a inne jakos sobie radza nie majac tego?

Zeby juz uproscic sprawe.

Placisz 5 zl za benzyne. Od 1 kwietnia bedziesz musial zaplacic doatkwoe 50 zl za wjazd na stacje benzynowa, bo tak im sie podoba.

I teraz mi odpowiedzcie: "Ja malo jezdze, wiec w sumie 50 zl w ta czy w ta mi bez roznicy, taki jest rynek, co zrobic i tak msuze zatankowac, oni maja dobra benzyne bla bla bla bla bla bla".

Jak tego przeslania nie rozumiecie to juz nie wiem :).

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3209 dnia: Marca 31, 2011, 01:59:45 pm »
Świetny jest ten rentgen Jade i fajnie wymyślili z tym jej kurczącym się kijem