Autor Wątek: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?  (Przeczytany 40409 razy)

-Luna-

  • Gość
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #120 dnia: Lipca 06, 2010, 06:36:28 pm »
Mortal Kombat to jest gra, którą trzeba przechodzić na "taktykę" i obeznanie w ciosach i słabościach przeciwników.
Eee tam, na automatach to co najwyżej musiałeś znać skrypty gry aby cie nie ruchano na lewo i prawo, bo chyba każdy wie iż przeciwnik zawsze wie przed tobą jaki ruch zrobiszXD Dlatego nie szukał bym tu "słabości przeciwników" a bubli (celowych chyba) w skrypcie który nagminnie rucha i miał docelowo wyciągać kasę:p

No oki, ale w czym objawia się ta jego mniejsza zajebistość?
- Wygląda podobnie? Wygląda
- Ma linkę? Ma
- Ma teleport? Ma

Nie wiem więc na jakiej podstawie twierdzisz, że Scorpion z trójki jest mniej fajny od tego z dwójki.

Więc JA cię oświecę. Scorpion w MK3 to ciota bo nie ma zajebistego ciosu "haka" nóżkami który to nie przydawał się do niczego prócz upadlania przeciwnika, że dał się wrobić na tak słaby special;p
DLATEGO Scorpion w UMK3 i MKT nie był fajny;p Zero napinki jaką serwował w "dwójce";( Inna sprawa, że zawsze pozostaje Nightwolf i jego barki (siema Cobra) ]:->

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #121 dnia: Lipca 06, 2010, 06:45:46 pm »
Miałem pisać o nożycach, ale pomyślałem sobie, że nikt normalny o tym nie będzie wspominał, jako że ukazały się tylko w Mortal Kombat II ;D no ale cóż ;D  Z jednej strony rację masz, bo Death Dealer często mi robi te nożyce, by mnie zdetronizować i sfrustrować, jednak z drugiej strony cios ten daje free hit dla przeciwnika. Jeżeli w odpowiednim momencie po nożycach zrobimy uppercupt, to Scorpion wylatuje. Na 80 % mi wchodzi w walkach z Kamilem. Dlatego teraz zastanawia się dwa razy zanim mi nożyce zrobi. Jednak nie było tego ciosu też w jedynce, dlatego pominąłem go w rozprawie z Ognistym Scorpionem.


-Luna-

  • Gość
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #122 dnia: Lipca 06, 2010, 08:18:58 pm »
I to był twój błąd bo cios to zacny i mocno upadlający:D

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #123 dnia: Lipca 07, 2010, 10:53:48 am »
2.To ze Kitana jest coraz brzydsza :zaczęło się w MK4/MKG i w MK:DA sytuacja się poprawiła* a w MK:A znowu pogorszyła i w MK vs DC była troche zrobiona na odpierdol.Chociaż nie tylko ona gorzej wygląda w nowych Mortalach.

Jak dla mnie najlepsza była w DA w drugim ( chyba fioletowym) stroju bez maski, w innych częściach to raczej padaka.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 10:55:57 am wysłana przez Martins »

-Luna-

  • Gość
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 07, 2010, 11:08:52 am »
A jak się wam podobała Kitana filmowa;p?

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 07, 2010, 11:13:54 am »
A jak się wam podobała Kitana filmowa;p?

Raczej nie gustuję w brunetkach, ale Talisa w kwestii wizualnej to był zdecydowanie strzał w dziesiątkę, szkoda, że podczas każdej sceny walki wypadała raczej sztywno.

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #126 dnia: Lipca 07, 2010, 11:25:12 am »
Słuchaj Martins akurat Kitana lepsza była w niebieskim z maską.Ale devolper wersji na GBA spierdolił sprawe i dał ten fioletowy i drugi taki sam tylko pomalowany na czerwono (o czym już chyba mówiłem w pierwszym poście).Ten fioletowy z MK:DA był jej najgorszy w całej serii.
W MK:The Movie tak jak w MK vs DC też jest na odpierdol,nie wiem jak wygląda w MK:Anilhation więc nie ocenie.Mam nadzieje że jak będzie w MK9 to jakoś będzie wyglądać

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 07, 2010, 02:52:51 pm »
Właśnie w MKDA ten alternatywny strój Kitany był super. Kitana raczej dobrze wypadała, już gorzej z Sonyą bywało.

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #128 dnia: Lipca 08, 2010, 01:08:44 pm »
Miałem pisać o nożycach, ale pomyślałem sobie, że nikt normalny o tym nie będzie wspominał, jako że ukazały się tylko w Mortal Kombat II ;D no ale cóż ;D  Z jednej strony rację masz, bo Death Dealer często mi robi te nożyce, by mnie zdetronizować i sfrustrować, jednak z drugiej strony cios ten daje free hit dla przeciwnika. Jeżeli w odpowiednim momencie po nożycach zrobimy uppercupt, to Scorpion wylatuje. Na 80 % mi wchodzi w walkach z Kamilem. Dlatego teraz zastanawia się dwa razy zanim mi nożyce zrobi. Jednak nie było tego ciosu też w jedynce, dlatego pominąłem go w rozprawie z Ognistym Scorpionem.




A mi się nożyce podobają!! :-P Mimo, że faktycznie duża "kara" jest po jego wykonaniu. Podobają mi się wizualnie, efekciarski cios specjalny dobry na "DANGER" oponenta. Pięknie można nim zakończyć walkę! Coś wspaniałego!

A co do "lepszości" Scorpiona w MK2 a MKT to... w MKT Scorpion otrzymał dodatkowy teleport do przodu, co świetnie się sprawdzało.

(Nie wiem czy pamiętacie, ale Kung Lao (klasyczny) w MKT tez miał nowy cios specjalny ;).)


Strój według mnie najlepszy był w MK1 i MK2, później to wszystko było już za plastikowe, ale mimo wszystko ninja grani przez Johna Turk'a byli zajebiście mroczni, dynamiczni, potżni! [nie szata zdobi człowieka (?)]

Można się śmiać, że ninja w Mortal Kombat są kolorowi, ale kto chciałby stanąć na drodze np. Raina czy Ermaca z UMK3? Ręka do góry.


A co mnie wkur*** w Mortal Kombat? Granie z komputerem (MK-MKT) który jest pieprzonym oszustem i telepatą. Ostatnio Sub-Zero w MKII zrobił ślizgawkę i ułamek sekundy po tym rzucił energię... A przecież tak się nie da! Można tylko jedno albo drugie, ale nie oba na raz!
Albo to, że szybciej robią uppercuty, no ludzieee. I wku**ia mnie Kintaro jak ciągle mną rzuca :)

Pozdro


« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2010, 01:22:51 pm wysłana przez Death Dealer »

Offline kemot722

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 36
  • Musisz uwierzyć, że możesz WIĘCEJ!
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #129 dnia: Września 29, 2010, 11:32:28 pm »
Ciekawy temat. Pewna odmiana od tematów typu: za co kochasz całą serię MK lub wybraną grę.

No to jazda:

MK1
- odblokować Reptile'a równie łatwo jak wygrać na loterii
- mało grywalnych postaci
- idiotyczna cenzura choćby w wersji na MegaDrive/Genesis (w ramach Fatality Sub Zero robi uppercut'a, który posyła przeciwnika ponad górną krawędź ekranu, brak Stage Fatality na Pit)
- system pozwala na kasowanie dużej ilości paska samym klepaniem High Punch lub Low Punch


MK2
- Babality
- AI jasnowidza (np. AI zawsze kucnie pod Fireball)

MK3
- Babality, Mercy, Animality... (co za dużo, to nie zdrowo)
- mało postaci docenionych we wcześniejszych wydaniach gry
- Stryker (za całokształt, do FPS z nim)
- fabuła: ile razy Shao może atakować ziemię (no, cóż nekromancja z Sindel była poraz pierwszy)

UMK3
- do dwóch razy sztuka (w drodze do doskonałej "trójki")
- Babality, Mercy, Animality... (co za dużo, to nie zdrowo)
- Stryker (za całokształt, do FPS z nim)
- fabuła: ile razy Shao może atakować ziemię (no, cóż nekromancja z Sindel była poraz pierwszy)
- AI mniej ciekawe niż w MK3

MKT, czyli wrzucić wszystko po trochu, byle jak i wymieszać
- grafika nie najlepszej jakości, w tym areny
- błędy w wykończeniach (rzucony kapelusz klasycznego Kung'a Lao nie chce ściąć głowy, przeciwnik nie krwawi przy wbijanych ostrzach Baraki, uppercut'y, które nie chcą trafić w przeciwnika przy Stage'ach i wiele innych)
- Babality, Mercy, Animality, Brutality... tylko gwałtu brakuje (co za dużo, to nie zdrowo)
- słabo dostosowane postacie z MK1 i MK2 do systemu MK3/UMK3
- 3 postacie w Endurance, jakby 2 nie wystarczały

MK4, czyli 3D, choć w sumie po co
- side in/out (schodzenie w bok działa z małym, ale istotnym opóźnieniem, czasem nie zaskoczy wcale, więc rzadko sie stosuje)
- praca kamery, która czasem pokazuje wszystko, co nie istotne dla rozgrywki
- Jarek, nie Kano, bo Midway koniecznie chciało dać nową postać (nowy design, nowe imię)
- najbrzydsza Kitana w historii MK

MKG, czyli poprawka MK4, ale czy na pewno
- problem side in/out nie rozwiązany
- teraz to kamera ma porządnego świra
- Sektor jako ukryta postać
- Noob Saibot i jego speciale (za mało ich! teleport+rzut i fireball to za mało), wycięli mu fireballa ze skoku, który był w MK4, jakby Noob już w pierwotnym MK4 był za mocny

MK:DA
- możliwość blokowania rzutów (paranoja w systemie)
- możliwość chodzenia wokół przeciwnika przez całą walkę (no to, albo blokujemy na full, albo chodzimy w kółko - tak też niektórzy gracze niestety grają, a AI jest w tym mistrzem)
- wymyślne style walki, które wybranymi animacjami zmieniają walki w pokazy gimnastyczne (jakby stylów nie można było zostawić Tekken'owi, Virtua Fighter'owi... i tego typu bijatykom)
- odzew braku pomysłu na nowe postacie np. Mavado, facet na gumkach

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #130 dnia: Września 30, 2010, 01:42:38 am »
MK1
- cenzura, o której mówisz, w wersji MD był obecna, ale istniał też kod, który wpisywało się chyba w opcjach i fatale oraz stage fatality stawały się brutalne  ;D
Na SNESie nie grałem, ale z tego co wiem, oryginalnych wykończeń nie można było odblokować.
- mówisz o walce z Reptile'm czy sterowaniu tą potacią?
MK2
- jak dla mnie, to AI w dwójce był mimo wszystko dużo lepszy, niż w MK3, UMK3 i MKT. W tamtych grach były takie walki, w których po prostu z góry byłeś skazany na porażkę. Komputerowy przeciwnik przewidywał wszystko. Obrywałeś parę razy, aż w końcu przychodził pojedynek, w którym wygrywałeś bardzo łatwo. W dwójce można było każdą postacią ( nie tylko Smoke'iem, jak w MK3) wypracować patent na każdego przeciwnika i przejść całą wieżę bez kontynuacji.

MK3
- Kahn zaatakował Ziemię po raz pierwszy, fabuła drugiej części gry koncentrowała się na samym turnieju, który (chyba) odbywał się w Zaświatach. Imperator pierwszy raz w historii turnieju złamał zasady MK.

MK4
- Kitana była obecna w tylko w wersji Gold

MKDA
- Nie rozumiem zarzutów odnośnie systemu walki. Przeszkadza Ci to, że jak grasz, twój przeciwnik może blokować lub schodzić z linii ataku?
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2010, 01:44:34 am wysłana przez Martins »

robaczek

  • Gość
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #131 dnia: Września 30, 2010, 10:57:40 am »
Kitana była w MK4, tylko trzeba było dodać do gry jakiś patch czy cuś... z tego co pamiętam, podmieniało się ją na Tanyę.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #132 dnia: Września 30, 2010, 01:50:57 pm »
Tak była jako ukryta postać. Wyglądała jak Tanya, tylko miała czarny strój. W zasadzie to była niedokończona postać (bo podobno Boon bł niezadowolony z małej liczby nowych postaci i zrobił Tanyę, zamiast Kitany), bo nie miała nawet swoich ciosów, tylko 1 cios od Tanyi i 1 od Sonyi, z tego co pamiętam.

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #133 dnia: Września 30, 2010, 02:27:24 pm »
hmm a ona nie była ukryta pod przyciskiem "HIDDEN" w oknie wyboru zawodnika? bo napewno był tam Goro i Noob Saiboot.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #134 dnia: Września 30, 2010, 06:07:47 pm »
Była ale dopiero po tym jak zainstalowałeś patch. Bez tego nie pograsz nią sobie.