Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160321 razy)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #210 dnia: Lutego 06, 2019, 03:04:16 pm »
Aaa btw, zauważyliście że nic nie mówili o Kabalu - revenancie? Jakby zupełnie pomineli fakt, że gościu nie żyje xD

Pewnie dlatego, że mają to w piździe. MOŻE wyjaśnią te powroty (bo jest jeszcze Baraka i paru innych może się pojawić) w bio i story.

Dobrze znam tą popularną i cytowaną wszędzie frazę o znaczeniu śmierci w Mortal Kombat, no ale kurwa... Fajnie że wracają lubiane postacie i w ogóle, ale mogliby jakąś konsekwencję zachować. Wskrzeszenia powinny być czymś szczególnym, jakimś dużym wydarzeniem zarezerwowanym dla ważnych postaci i przede wszystkim nie mieć miejsca w każdej grze. Przez to tak bardzo hype'owana fabuła jeszcze bardziej traci na znaczeniu, szczególnie, że te powroty najczęściej są tłumaczone kompletnie bez sensu (no w sumie to był jego klon, no w sumie brat bliźniak, no bo on tylko udawał że mu u****ło łeb).

No niby ma być ten bajer z podróżami w czasie, dlatego widać było normalnego Liu Kanga i Kung Lao na screenach. Pewnie też stąd jest Baraka, prawdopodobnie starsza wersja w czasie.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #211 dnia: Lutego 06, 2019, 06:22:52 pm »
A tymczasem detektywi z innych zakątków internetka już praktycznie potwierdzają obecność Errona w grze :)

https://steamdb.info/app/976310/stats/

Fajnie, no ale roster nieuchronnie się kurczy. Chociaż jeśli mają to być w nim takie postacie, a nie Kombat Kids, to jestem happy.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #212 dnia: Lutego 06, 2019, 09:10:20 pm »
Jest coraz gorzej z rosterem, a zaczęło się od samego początku, gdzie ujrzałem niewielką ilość kafelek dla postaci.

Roster zaczyna wyglądać podobnie do tego z MKX z dodatkiem ulubieńców fanów, gdzie Ed Boon już wyraźnie poinformował, że ulubieńcy nie znajdą się tylko w głównym rosterze ale i w formie DLC, a więc żegnaj Mileena, Noob Saibot, Smoke i Cyborgi? Dostaniemy was w DLC, hura eh

Jeśli dojdzie do tego Erron Black, Cassie Cage i najprawdopodobniej Takeda to ile spotów nam pozostanie? Zero na postaci z ery 3D, a gdzie miejsce na Reptile'a czy Ermaca?

Dorzucili jeszcze głupią D'vorah, że niby najlepszy start z nowych postaci w MKX, a jakoś od wczoraj po zapowiedzi większość fanów jest zawiedziona. Jak czytam komentarze to tak 70% jest na nie, że kolejna postać zajmuje komuś miejsce. Oczywiście mogą ją odpicować i będzie się może teraz dało jakoś nią grać no ale mamy o wiele więcej ciekawszych postaci takich jak Nightwolf, Jade, Sindel, Kai, Fujin, Reiko, Kenshi, Havik plus tych co wymieniłem powyżej, niż królowa robaków, która może i wybiła się pod względem designu nad innymi no ale za wiele do zaoferowania nie miała.


Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #213 dnia: Lutego 07, 2019, 02:18:23 am »
Ja to już nawet nie wierzę w to, że wrzucą Havika czy Fujina. Osobiście też nie sram pod siebie z wrażenia po ostatnich rewelacjach ale MKX olałem totalnie po przejściu Story i  weekendowym ograniu wszystkich postaci na pożyczonej PS4, więc trochę się stęskniłem i dalej czekam na Mk11. Boli mnie tylko wygląd postaci i boję się że nawet opcja zmian w wizerunku tego nie naprawi.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #214 dnia: Lutego 07, 2019, 07:36:26 am »
Ja to już nawet nie wierzę w to, że wrzucą Havika czy Fujina. Osobiście też nie sram pod siebie z wrażenia po ostatnich rewelacjach ale MKX olałem totalnie po przejściu Story i  weekendowym ograniu wszystkich postaci na pożyczonej PS4, więc trochę się stęskniłem i dalej czekam na Mk11. Boli mnie tylko wygląd postaci i boję się że nawet opcja zmian w wizerunku tego nie naprawi.

Tak szybko ci się znudziło MKX ? Bo ja nie grałem wcale, ale to zly znak jak szybko nudzi (chyba, że to takie zdziadzienie już ;) ). Do starych MK wraca się cały czas. MK11 raczej podobny system gry jak w poprzednim, więc jak się nie zatrzymałeś na MKX to raczej długo nie pograsz i w nową część.

Jeśli chodzi o roster - mroczniejszy Raiden, Baraka, Skarlet i Kabal na plus, Scorpion z Sub-Zero musieli być, Kano i Sonya mogą być jeśli chodzi o stare postacie, ale jakieś będą musieli odpuścić. Muszą wrzucić postacie co zabrakło w MkX trochę ze starych i coś z tych 3D no i jakieś ze 2-3 nowe jeszcze.

Story i tak kiepsko się zapowiada, bo ta cała Kronika wygląda na brak pomysłów, ED Boon już chyba dziadzieje, można wymyslić dużo lepszego bossa finałowego.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #215 dnia: Lutego 07, 2019, 10:37:40 am »
MK11 raczej podobny system gry jak w poprzednim, więc jak się nie zatrzymałeś na MKX to raczej długo nie pograsz i w nową część.
No niestety tak nie jest. Wszystko zostało przebudowane. MKX było szybkie, a nadchodzący MK jest tego przeciwieństwem. MK11 wygląda na bardziej taktyczny, trzeba będzie przemyśleć każdy ruch i wiedzieć kiedy co chce się wykorzystać.
Story i tak kiepsko się zapowiada, bo ta cała Kronika wygląda na brak pomysłów, ED Boon już chyba dziadzieje, można wymyslić dużo lepszego bossa finałowego.
Jeszcze za wiele nie wiemy aby tak stwierdzić. Dzięki niej cofniemy się w czasie, dzięki czemu w rosterze znajdują się takie postaci jak np. Baraka, czy żywy jeszcze Kabal. Kronika zdaje się ciekawsza od Shinnoka, który w dziesiątej części niczym się nie popisał. Najgorszy boss z najgorszych. Musiał mieć całą armię nieumarłych do pomocy i medalion, który przeznaczył go w coś jeszcze głupszego na tyle, że Kejżowa sprała mu manto. Poczekajmy z tą Kroniką i zobaczymy.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #216 dnia: Lutego 07, 2019, 12:24:42 pm »
Ja to generalnie odsunąłem się od MKX, bo fabuła była strasznie mętna i nudna, skupiająca się na naprawdę nieciekawych postaciach, no i nie podpasował mi system styli. Dać coś, na co fani narzekali za czasów PS2? Dla mnie słaby pomysł.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #217 dnia: Lutego 07, 2019, 02:01:38 pm »
Dorzucili jeszcze głupią D'vorah, że niby najlepszy start z nowych postaci w MKX, a jakoś od wczoraj po zapowiedzi większość fanów jest zawiedziona. Jak czytam komentarze to tak 70% jest na nie, że kolejna postać zajmuje komuś miejsce. Oczywiście mogą ją odpicować i będzie się może teraz dało jakoś nią grać no ale mamy o wiele więcej ciekawszych postaci takich jak Nightwolf, Jade, Sindel, Kai, Fujin, Reiko, Kenshi, Havik plus tych co wymieniłem powyżej, niż królowa robaków, która może i wybiła się pod względem designu nad innymi no ale za wiele do zaoferowania nie miała.

Gdzie takie opinie? Czytam trmk i TYM i tam raczej ludzie są pozytywnie zaskoczeni. Poza tym nie rozumiem zdania 'wybiła się pod względem designu (...) ale za wiele do zaoferowania nie miała'. W sensie, że chodzi o co?

Moveset? [Kozacki, oryginalny i totalnie niesztampowy, za to pasujący do uniwersum MK]
Rolę w story? [niesamowicie znacząca. Bez jej udziału, ta chujowa historia już praktycznie w ogóle nie miała by mocnych punktów]
Fatailty? [kapitalne!]
Brutality? [świetne!]
Gameplay? [no nie każda postać musi być full spammerem i super easy to play. Ogólnie mam taką teorię, że takie postacie jak Johnny, Sonya, Liu etc. są tak popularne online, tylko dlatego, że mega łatwo się nimi gra. Co forsuje teorię, że są oni 'extremaly demanded', a wcale tak nie jest]
Głos? [super-unikatowy]

Także mógłbyś trochę to rozwinąć, bo w sumie nie wiem co do końca Ci w tej postaci nie pasuje, poza tym, że sobie jest. Tzn nie chcę się kłócić czy coś, tylko po prostu nie bardzo rozumiem to stwierdzenie :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2019, 02:39:23 pm wysłana przez PurpleRain »

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #218 dnia: Lutego 07, 2019, 04:48:29 pm »
MK11 raczej podobny system gry jak w poprzednim, więc jak się nie zatrzymałeś na MKX to raczej długo nie pograsz i w nową część.
No niestety tak nie jest. Wszystko zostało przebudowane. MKX było szybkie, a nadchodzący MK jest tego przeciwieństwem. MK11 wygląda na bardziej taktyczny, trzeba będzie przemyśleć każdy ruch i wiedzieć kiedy co chce się wykorzystać.
Story i tak kiepsko się zapowiada, bo ta cała Kronika wygląda na brak pomysłów, ED Boon już chyba dziadzieje, można wymyslić dużo lepszego bossa finałowego.
Jeszcze za wiele nie wiemy aby tak stwierdzić. Dzięki niej cofniemy się w czasie, dzięki czemu w rosterze znajdują się takie postaci jak np. Baraka, czy żywy jeszcze Kabal. Kronika zdaje się ciekawsza od Shinnoka, który w dziesiątej części niczym się nie popisał. Najgorszy boss z najgorszych. Musiał mieć całą armię nieumarłych do pomocy i medalion, który przeznaczył go w coś jeszcze głupszego na tyle, że Kejżowa sprała mu manto. Poczekajmy z tą Kroniką i zobaczymy.

To mogliby wygląd zmienić tej kroniki, coś jak Omegis z Conquesta:


Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #219 dnia: Lutego 07, 2019, 05:22:54 pm »
Co Dvorach to może być. Ja za nią nie przepadam w mkx, ale trudno jej odmówić, że jest zrobiona z pomysłem i pod względem designu jak i opowieści, i pasuje klimatem. Co do Errona no to trudno. Poza Sonią jedyna postać której mogłoby nie być dla mnie spośród obecnie potwierdzonych.

Szkoda mi postaci z czasów PS2. Poza Mokapem chyba wszyscy byliby do odratowania. Z drugiej strony rozumiem netherealm studio, że idą do przodu nie oglądając się na stare pomyłki. Warto tu chyba zauważyć, że kombat kids nie będą do odratowania nigdy, bo idea więzów rodzinnych jest bez sensu.

Poza tym tak sobie ostatnio myślę, że jakby zrobili port tych gier z PS2 na obecną generację, to może bym kupił, chociaż mam poza 5 resztę mam na płytach. To chyba znaczy, że ze mną coś nie tak i trzeba iść do lekarza...

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #220 dnia: Lutego 07, 2019, 05:28:49 pm »
Gdzie takie opinie? Czytam trmk i TYM i tam raczej ludzie są pozytywnie zaskoczeni. Poza tym nie rozumiem zdania 'wybiła się pod względem designu (...) ale za wiele do zaoferowania nie miała'. W sensie, że chodzi o co?

Tez czytam trmk i inne serwisy i zdania są podzielone. Nie chodzi mi o to, że D'vorah jest zła i ludzie ją teraz hejtują ale o to, że każdy wolałby Jade, Sindel, Sareene czy Mileene. No ale o zdaniach innych dyskutować nie będziemy, bo każdy ma prawo do własnego, więc porozmawiajmy o własnych.

Co do designu to chodzi mi o to, że D'vorah ma w porównaniu np. do Kombat Kidow bardzo dobry design, wygląda nieszablonowo, ma ciekawą barwę głosu i wyróżnia się gameplayowo na tle innych (tu zaraz na dole).

Moveset? [Kozacki, oryginalny i totalnie niesztampowy, za to pasujący do uniwersum MK]
Co do gameplay'u i jej oryginalności to miała duży potencjał ale go zmarnowali. Wiem, że jest ciężka do ogarnięcia i wymaga praktyki, aby porządnie nią wywalczyć cokolwiek. Jest wolna, ma dosyć okrojony moveset, a jej zdolności niczym szczególnym się nie wyróżniają (może poza jednym atakiem tymi odnóżami). Wariacje nie zmieniają jej movesetu znacząco. Każda jest do siebie podobna i Ed i spółka nie wykorzystali tego potencjału.

Rolę w story? [niesamowicie znacząca. Bez jej udziału, ta chujowa historia już praktycznie w ogóle nie miała by mocnych punktów]
Trochę racji jest w tym, że jej przewrót w historii trochę ja uniósł (tzn. historie) i był chyba jednym z mocniejszych elementów opowieści. D'vorah wzięła się znikąd w MKX. Nowa postać, ciekawa historia, typowa wredna baba i byłoby ok gdyby nie to, że w dosyć łatwy sposób pozbyła się Baraki i Mileeny. To było jedne wielkie nieporozumienie. Baraka i Mileena nie raz byli w większych tarapatach, staczali walki z wielkimi wojownikami i zawsze uchodzili jakoś z życiem. Wojownicy, buntownicy, którzy mieli duży inpact na serie Mortal Kombat. W MKX przepełnione romansem amerykańskiego kina giną od tak z rąk D'vory, która nie jest wybitną wojowniczką, bardziej intrygantką. Uważam więc, że jej rola w MKX była na sile podkręcona tylko dlatego, aby zaskoczyć fanów serii w ogóle niepotrzebnie. O wiele lepiej wypadłaby ich śmierć z rąk kogoś innego. W MK9 Sindel wybiła połowę rosteru i był to jeden z lepszych momentów w grze. To było coś, czego nikt się nie spodziewał. W MKX gdy D'vorah zabija Mileene jest takie: ehhhh, wtf? Zniesmaczenie.

Fatailty? [kapitalne!]
Brutality? [świetne!]
Brutality to ma każdy świetne. Świetna nowość w serii. Co do Fatality to kwestia gustu. Wiele postaci w tej części ma dobre fatality, wiec bym się nie podniecał.

Podsumowując to nie mam nic do D'vorah. Nowa, ciekawa, oryginalna postać. Nie jest idealna jak wymieniłem powyżej ale ciekawsza na tle innych nowych postaci. Problem jest taki, że roster jest mały, miejsc coraz mniej, a są postaci, które zasługują na kolejną szansę po latach oczekiwań i z serią związani są o wiele dłużej: Fujin, Reiko, Jade, Havik, Mileena, Kai, Nightwolf, Sindel, Cyrax, Sektor, Smoke, Reptile, Shang Tsung.

Patrząc na to co się dzieje, ze najprawdopodobniej dostaniemy jeszcze Cassie, Errona i prawdopodobnie Kothal Kahna jeśli pojawiła się D'vorah, to mamy już czwórkę nowych z poprzedniej części, a miejsca brak. Jakoś nie cieszy mnie to, że będę mógł  kupić sobie w formie DLC postaci takie jak Reiko, Jade czy Smoke.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2019, 09:13:55 pm wysłana przez davidkoz »

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #221 dnia: Lutego 08, 2019, 09:27:54 am »
Youtuber o nazwie Super analizował wczoraj jakieś dane z trofeami/osiągnięciami. Potwierdza on Jackie Briggs, Kotal Kahna, Jade, Kung Lao oraz Frost.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #222 dnia: Lutego 08, 2019, 10:41:32 am »
Ta, widziałem ten 'leak', przejrzałem też wątek na TYM i ludzie mówią, że to leak kontrolowany. Fejk, który ma zmylić ludzi.

Jeśli jednak sprawdziłoby się, to moja opinia jest taka: Kotal, Jade i Frost na plus. (swoją drogą ciekawa jest ta rozkminka o Jade - dlaczego nagle aż tak skoczyła jej popularność i na ile to jej zakończenie z MK9 zbudowało sztuczny hajp wokół jej postaci? - może jakaś osobna dyskusja tutaj się rozwinie też o tym?) Kung Lao oczekiwany więc I don't care, z kolei Jacqui.... no cóż. Jeśli Ed pierdolił tyle głupot o powrocie faworytów, a dostajemy ją do głównego rostera, to coś tu jest nie halo :) Także to może być już jakiś najwyższy level trollowania. Plus cały czas nie widzę Raina, co mnie troszkę zaczyna powoli martwić/irytować. A boję się o niego, ponieważ jeśli nie będzie w main rosterze, to na DLC nie ma żadnych szans.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #223 dnia: Lutego 08, 2019, 02:02:54 pm »
Plus cały czas nie widzę Raina, co mnie troszkę zaczyna powoli martwić/irytować. A boję się o niego, ponieważ jeśli nie będzie w main rosterze, to na DLC nie ma żadnych szans.

Pewnie znowu pojawi się jako postać story i znowu nie będzie grywalny. To było jak istne naplucie w twarz i rozsmarowanie.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #224 dnia: Lutego 08, 2019, 03:13:58 pm »
To już by był potężny cios wycelowany w moje wrażliwe serduszko ;) Chociaż... wszystko wskazuje na to, że znowu odwalą podobną sytuację z Fujinem, którego fani wręcz błagają Eda o jego obecność. Ale akurat on, luźno może być DLC i się pięknie sprzeda. No, a Rain takiej możliwości nie ma. jest albo główny roster, albo bye bye.

No, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz? Wersja premium już i tak zamówiona, także nie ma odwrotu :D