'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: Szukam gry  (Przeczytany 2867 razy)

Offline Tibo

• U?ytkownik
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
Szukam gry
« dnia: Maja 05, 2008, 03:27:04 pm »
Poniewa? ostatnio si? strasznie nudze i nie moge znale?c sobie zajecia, postanowi?em poszukac jakiejs gry która by zabi?a troche nude.Szukam jakiejs dobrej gry CRPG/H&S (mog? byc inne gatunki ale najbardziej zale? mi na jakims dobrym RPG).Gra musi byc z "jajem" (musi miec mia?d??cy klimat lub niesamowit? grywalnosc).

Mam nadzieje ?e pomo?ecie mi w poszukiwaniach.Poni?ej umieszczam liste gier CRPG/H&S, które przeszed?em lub które s? moim zdniame lipne.

CRPG, które przeszed?em: Saga Baldur's Gate, Saga Fallout, NWN 1, NWN 2
CRPG które nie s? dla mnie:Arcanum(nudzi mnie), Torment (nie moge si? do niego przekonac ),Oblivion (syf jakich ma?o),Morrowind

H&S, które przeszed?em:Diablo 1
H&S które nie s? dla mnie:Loki, Sacred, Diablo 2(przeszed?em ale gra jest du?o gorsza ni? 1)

Offline ?ledziks

• U?ytkownik
Odp: Szukam gry
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2008, 09:22:30 am »
Skoro nie podoba? Ci si? Oblivion (te? uwa?am ?e to syf) to mo?e spodoba Ci si? jego najwi?kszy konkurent Gothic (jedna z najlepszych gier jakie gra?em). Niestety by? musia? zacz?? gra? od pierwszej cz??ci bo ca?a seria jest trylogi? i dobrze jest zna? wszystkie cz??ci. Jedynym minusem dwóch pierwszych jest sterowanie (no i troche grafika w ko?cu jedyna i dwójka ju? maj? par? lat), ale wystarczy troch? pogra? i si? przyzwyczaisz (ja gra?em kursory plus myszka jest dla mnie najwygodniej). Gor?co polecam ca?? seri? ;)

Offline Tibo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2008, 11:56:57 am »
Mo?esz powiedziec co? wi?cej o Gothicu :) ?

Offline ?ledziks

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2008, 01:56:51 pm »
Oj du?o by tu mówi?. G?ównym bohaterem jest Bezimienny, który trafia do Górniczej doliny otoczonej magiczn? barier? czyli wi?zienia, tam wszyscy wi??niowie musz? pracowa? w kopalniach by wydobywa? magiczn? rud?, któr? król potrzebuje ?eby wyku? or??e dla swojego wojska poniewa? trwa wojna z orkami. Barier? stworzy?o 12 magów ale co? si? zwali?o i bariera zamkn??a wi?ksz? cz??? ternu ni? powinna i tak w czasie tego ca?ego zamieszania wi??niowie wykorzystuj? okazj? i zabijaj? stra?ników. Po tym wydarzeniu król musia? si? dogada? z wi??niami, oni b?d? mu dostarcza? rud? a król b?dzie im dostarcza? wszystko czego zapragn? (oprócz wolno?ci bo bariera dalej istnieje). Kiedy Bezimienny trafia do Górniczej Doliny tam istniej? ju? 3 obozy do których mo?na si? przy??czy?. Fabu?a jest bardzo ciekawa, jest wiele zada? g?ównych jak i pobocznych, jest du?o zwrotów akcji, a klimat gry jest po prostu zabójczy. Nie b?d? wi?cej pisa? bo jest tego za du?o wejd? na www.gry-online.pl i sobie przeczytaj recenzje (lepiej nie czytaj recenzji kolejnych cz??ci bo zdradzaj? ciekawe fakty z cz??ci pierwszej, no mo?e ?e chcesz sobie psu? przyjemno?? z gry).

Offline Tibo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2008, 02:48:21 pm »
Hehe gra mi sie troche kojarzy z Tromentem(tam tez wystepuje Bezimieny) i z BG 1(problemy z ruda ).Gra si? zapowiada ciekawie ale z tego co kojarze to w Gothicu nie ma druzyny ; /.

A co s?dzisz o Two Wrolds i Wiedziminie ?

Offline ?ledziks

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 06, 2008, 05:30:19 pm »
No dru?yny nie ma tak samo jak w Wied?mienie i (chyba) Dwóch ?wiatach, tam ca?y czas si? samemu biega czasami tylko kto? si? przy??czy ale rzadko i na krótko. W Dwa ?wiaty nie gra?em ale Wied?min jest ju? bardzo dobry. W sumie wol? Gothica po prostu moim zdaniem jest lepszy, chocia? Wied?min równie? jest dobry. Najlepiej to przeczytaj recenzje wszystkich gier i sam stwierd? która gra jest lepsza. W necie jest demo Wied?mina z tego co wiem wi?c te? mo?esz pogra?.

Offline Tibo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 06, 2008, 09:05:40 pm »
Gra?em w demo wiedziamina ale nie stety demko za duzo nie pokazuje mozliwosc.Chcialem zanc twoja opinie na temat Wiedzimina poniewaz slyszalem rozne opinie na temat tej produkcj.A co do Two Wrolds uczucia mam mieszane poniewa? system gry bardziej przypomina H&S niz cRPG.Kurde Gothica zapowiada si? fajnie ale nie stety nie mam tyle czasu aby przescj ca?a sage ; /.Cie?ko bedzie z wybranie gry.

No chyba ?e jest ktos?chetny do pogrania w Baldura przez Hamachi :).

Offline ?ledziks

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 07, 2008, 01:03:45 am »
Wied?min mi si? podoba, przed zakupem gry gra?em w demo i mi te? ?rednio podesz?o, ale jednak kupi?em (a w?a?ciwie dosta?em) i gra mi si? spodoba?a. No przej?? ca?? seri? Gothica b?dzie ci??ko jak gra?em pierwszy raz to przej?cie jedynki zaj??o mi ok 15 godzin, dwójka 25, sam dodatek Noc Kruka drugie 25, trójka ponad 50 wi?c w sumie du?o ale nie ?a?uj? ?adnej minuty straconej na tej grze :) Najlepiej jak po?yczysz od jakiego? kolegi te gry i pograsz troch? w tedy b?dziesz wiedzia? czy warto inwestowa? ;)

Offline Tibo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 07, 2008, 05:29:40 pm »
Wiem ?e cie mecze ale chce sie zapytac jeszcze o 2 gry.Co sadzisz o:
1.Seri Icewind Dale-gra jest ponoc liniowa az do bólu ale za jest to jedyna gra ktora przypomina serie BG
2.?wi?tyni pierwotnego z?a-s?ysza?em ?e najlepiej oddaj zasady D&D ale jest zbugowana i
ponoc klimat gry jest troche dziwne (uniwersum Geryhawka)

Jezeli gra?e? w te gry to bardzo prosze , powiedz czy warto w je inwestowac.

Offline ?ledziks

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2008, 05:47:05 pm »
Niestety nie gra?em w te gry, nic nie mog? o nich powiedzie?, najlepiej jak wejdziesz na gry-online i przeczytasz sobie ich recenzj?.

Offline Tibo

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 07, 2008, 06:14:54 pm »
Hmm jednak si? zdecyduje na Greyhawk:?wi?tynie pierwotnego z?a (The Temple of Elemental Evil).Równiez ch?tnie zagra?bym w Gothica ale nie mam a? tyle czasu ; /.Je?eli gra mi si? nie spodoba to trudno bedzie trzeba od?wierzy? Baldura :D

PS:
Temat mo?na zamkn??,chyba ?e kto? ma jeszcze jakie? propozycje
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2008, 08:39:48 pm wysłana przez Tibo »