Autor Wątek: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?  (Przeczytany 39740 razy)

Offline Cobra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 09, 2010, 01:57:36 pm »
Szlak, a myślałem że to tylko głupi sen, że to wszystko mi się śniło, ale niestety, okazało się że ro są prawdziwe realia.
Znów to oglądnąłem i znów mam doła na cały dzień... Baraka z dredami, z doczepionymi nożami...
Oby Adept miał racje, i aby te pogłoski że to film stały się prawdą, bo nie chce grać takim reptile, baraką, scorpionem, subem etc... :(

EDIT: To nie jest trailer z gry! To trailer nadchodzącego filmu...
Oficjalnie na twitterze pani Jeri Ryan która gra SONYIE BLADE, można było wyczytać, takie o to słowa:
"It's not a game trailer. ACTUALLY was made for the director to sell WB on his vision for a reimagined MK film,"
Po prostu kamień mi spadł z serca! Po 13 latach (bo tyle mineło od powstania 2 części filmu mk) będziemy mogli zobaczyć film z pod znaku Smoka w 3 części...
Ale co nie zmienia faktu że i tak mam doła, czy to gra czy film, to zawsze MK i Baraka z dredami mi nie pasuje, ogółem nie pasuje mi ten nowy MK...
Ale to moje własne zdanie. CO DALEJ? Czekajmy na E3, już 15 czerwca! Możliwe że na targach E3 usłyszymy/zobaczymy parę porządnych newsów na temat MK9.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 02:21:13 pm wysłana przez Cobra »

Offline Mati

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 09, 2010, 02:23:11 pm »
Haha Reptile z dredami, to jest jakas komedia chlopaki :>

Offline Cobra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 09, 2010, 03:11:53 pm »
BOŻE ZA CO ??????????????????????????? Widzisz a nie grzmisz ...
Gdzie tu masz Reptile z dredami? jak już coś to Baraka...
Davidkoz błagam usuń komentarz matiego i ten mój teraz ;)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 09, 2010, 03:20:38 pm »
Też mi to raczej na film pasowało, oby tylko Mk9 nie była grą na jego podstawie ;).

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 09, 2010, 04:09:08 pm »
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST super całe szczęście że to do filmu trailer :)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 09, 2010, 04:11:27 pm »
Jeśli rzeczywiście to ma być nowy film a nie twór kampanii marketingowej nowej odsłony serii, to jakoś to do mnie nie przemawia  :-\ Wolałbym zobaczyć ten projekt na mojej konsoli niz na ekranie kina.  :) Dlatego, że to co oferowało nam MK do tej pory po prostu juz zaczęło mi się nudzić. Nie mówie, że ta nowość wygląda jakos rewelacyjnie i że jakiś Baraka z dredami czy Reptail-kanibal są zajebiści i zapowiada się to na super hit. Po prostu taka zmiana ogólnego wizerunku serii jest według mnie łatwiejsza do wykonania niż stworzenie mortala takiego o jakim wszyscy marzymy w celu ponownego ożywienia serii... a efekt teoretycznie może być ten sam. Mam nadzieje, że mimo tego że jest to zapewne trailer filmu to będzie miało to wpływ na nadchodzącą nową grę z serii MK.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 09, 2010, 04:18:26 pm »
Przepraszam bardzo, czy nikt tutaj nie zwrócił uwagi na to co napisał Cobra? LUDZIE czytajcie co piszą inni w tym temacie  :-X

Sprostowanie całej awantury:

Cytuj
"To nie jest trailer gry. Klip powstał dla reżysera, aby pomóc mu przekonać studio Warner Bros. do jego wizji ewentualnego filmu. (...) Zrobiłam to jako przysługę dla przyjaciela. Nie mam pojęcia jaka była reakcja WB. I nie bardzo wiem, jak wy możecie skontaktować się z WB i przekonać ich do filmu. Ale macie zapewne swoje sposoby..."

TO NIE JEST FILM, ANI NIE GRA!!! to zwykła koncepcja. Można spać spokojnie już bez paniki ludzie. Wszystko wyjaśnione.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 04:24:29 pm wysłana przez Adept »

-Luna-

  • Gość
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 09, 2010, 06:11:24 pm »
Otóż drogi Adepcie bardzo się mylisz. NIC nie jest wyjaśnione. Bo o ile fakty odnośnie tego małego teasera zostały odkryte, to mnie gnębi jedno. Czego wy tutaj ludzie oczekujecie po MK? Wszyscy dobrze wiedzą, że MK Jako seria godna uwagi przestał istnieć po przejściu w 3D (no chyba, że jest się na tyle zapaleńcem iz wystarczy nowy strzępek fabuły aby piać i dostawać orgazmiczne drgawki...dla takich to powinni wydawać komiks a nie gry). Teraz dostajemy filmik który prezentuje podejście do Mortal Kombat od całkowicie innej strony, zarówno rewolucyjnej jak i (nie da się ukryć) świeżej pod względem formuły na tyle, aby przyciągnąć potencjalnego nowego odbiorcę. Zatem powiedzcie mi uzytkownicy tego forum, czego wy oczekujecie po MK patrząc realnie na rynek gier? Powrotu do klimatów i stylu z MK2/MK3? Jeśli tak to ja nie wiem czy więcej w was naiwności czy głupoty (pozdro Cobra;>).

To co się stało jest genialnie podsumowane w słowach "trailer zatrząsł światem gamingowym". Dlaczego? Ano dlatego że poraz pierwszy od czasów...hohoho, najstarsi górale nie pamiętają...ŚWIAT GAMINGOWY ZNOWU POTRAKTOWAŁ MARKĘ MORTAL KOMBAT POWAŻNIE.

I tutaj dochodzę do meritum. Czy zdaniem takiego Cobra naprawdę lepsze jest debilne MKvsDC czy może odświeżona koncepcja która ma szansę na zrobienie czegoś na rynku nie ściąganymi elementami gameplayu, nie porównaniami do jakiejkolwiek serii a własnie swoim na nowo wypracowanym stylem?

Tak, wiem że tego typu spekulacje sa conajmniej nei na miejscu gdy nawet fragmentu kodu gry nie widzieliśmy (wszak MK to gra), natomiast sam fakt tego uderzenia w stól po którym nożyce odezwały się chórem w mojej opinii o czymś świadczy... I daję lewe jądro, że WB coś podchwyci z tego trailera, bo w natarciu gier na podstawie fighterów - ten własnie trailer posiadał więcej mocy niż inne produkcje okołogrowe.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 09, 2010, 07:31:11 pm »
Wszyscy dobrze wiedzą, że MK Jako seria godna uwagi przestał istnieć po przejściu w 3D (no chyba, że jest się na tyle zapaleńcem iz wystarczy nowy strzępek fabuły aby piać i dostawać orgazmiczne drgawki...dla takich to powinni wydawać komiks a nie gry). Teraz dostajemy filmik który prezentuje podejście do Mortal Kombat od całkowicie innej strony, zarówno rewolucyjnej jak i (nie da się ukryć) świeżej pod względem formuły na tyle, aby przyciągnąć potencjalnego nowego odbiorcę.
Jakiego nowego odbiorę? Nowego odbiorcę do czego? Do zakochania się w Mortalu? Do nowej gry? Do nowego filmu? Jakiego nowego odbiorcę? Mówisz o podejściu z całkowicie innej strony. Ale po co? Ta standardowa strona nie jest już wystarczająco ciekawa, że muszą nam serwować alternatywną historię? Świeżość w fabule? To czy było dwadzieścia filmów Mortal Kombat, że nagle jest zapotrzebowanie na "odświeżenie" historii? Jeszcze raz pytam, kto to jest potencjalny nowy odbiorca? Ten kto kupi bilet do kina by obejrzeć kino akcji? Ten co kupi grę by powalczyć? Czy ten co zapała miłością do tytułu?

Zatem powiedzcie mi uzytkownicy tego forum, czego wy oczekujecie po MK patrząc realnie na rynek gier? Powrotu do klimatów i stylu z MK2/MK3? Jeśli tak to ja nie wiem czy więcej w was naiwności czy głupoty (pozdro Cobra;>).
Skąd takie wnioski wyciągasz? Dla mnie najlepiej by było aby Mortal Kombat zakończyło się na Mortal Kombat Trilogy. Nie chcę nowych gier spod znaku smoka. Dlaczego nazywasz mnie więc naiwnym? To, że chcę gry takiej jak Mortal Kombat II nie znaczy, że nie mam mózgu i nie wiem, że taka gra nigdy nie powstanie. Więc wypraszam sobie posądzanie o naiwność. Bo pragnienia człowiek ma różne, ale logika zawsze podpowiada realne scenariusze. To, że chcę, nie znaczy, że otrzymam. W przypadku Mortal Kombat WIEM, że nie otrzymam, co nie znaczy, że mam nie wychwalać i nie kierunkować swoich wypowiedzi pod kątem tego, co naprawdę dobre.


To co się stało jest genialnie podsumowane w słowach "trailer zatrząsł światem gamingowym". Dlaczego? Ano dlatego że poraz pierwszy od czasów...hohoho, najstarsi górale nie pamiętają...ŚWIAT GAMINGOWY ZNOWU POTRAKTOWAŁ MARKĘ MORTAL KOMBAT POWAŻNIE.
Świat gamingowy? A nie przypadkiem świat filmowy?

I tutaj dochodzę do meritum. Czy zdaniem takiego Cobra naprawdę lepsze jest debilne MKvsDC czy może odświeżona koncepcja która ma szansę na zrobienie czegoś na rynku nie ściąganymi elementami gameplayu, nie porównaniami do jakiejkolwiek serii a własnie swoim na nowo wypracowanym stylem?
Skąd wiesz, że będzie miała szansę na zrobienie czegoś na rynku nie ściąganymi elemenatami gameplay`u? I to Ty o nas "naiwni" mówiłeś?

Tak, wiem że tego typu spekulacje sa conajmniej nei na miejscu gdy nawet fragmentu kodu gry nie widzieliśmy (wszak MK to gra), natomiast sam fakt tego uderzenia w stól po którym nożyce odezwały się chórem w mojej opinii o czymś świadczy... I daję lewe jądro, że WB coś podchwyci z tego trailera, bo w natarciu gier na podstawie fighterów - ten własnie trailer posiadał więcej mocy niż inne produkcje okołogrowe.
Twój problem polega na tym, że zachłystujesz się bijatykami aż za bardzo (Tymi nowymi). Nas to nie interesuje. My mamy markę Mortal Kombat, która co chwilę jest pierdolona jakimiś głupimi pomysłami. Mieliśmy już postacie z komiksów walczący ramię w ramię z wojownikami MK, mamy teraz urealnienie Mortal Kombat oraz wyrwanie go (ponowne) z kanonu w którym większość z nas się zakochała. Tak, jest to zezgredzenie i hamulec w stosunku do gry, jednak istnieją dwa typy fanów. Retro zgredy i tacy jak Cobra i Davidkoz, którzy grają w te nowe MK i im nic nie przeszkadza. Podział we wszechświecie istnieje. Dlatego nie, nie interesuje mnie rewolucja gamingowa w nowej grze bo i tak w nią nie zagram. Bo Mortal Kombat skończył się na Trilogy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 07:40:29 pm wysłana przez Adept »

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 09, 2010, 07:39:47 pm »
Nigdy nie byłem zwolennikiem zapożyczania postaci czy wątków z gier i eksploatowania ich w zmienionej formie w innych realiach ( przykład: trylogia Resident Evil). Wolałem raczej jak film robiony na podstawie gry trzymał się w większym stopniu jej realiów. Ale przyznam, że pierwszy raz jestem za takim procederem. Ten trailer wprowadził historię MK na nowe tory, co prawda alternatywne, ale niezwykle ciekawie się ten film zapowiada. Jest jednak druga strona medalu. Uważam też, że wygłodniali (od tylu lat) nowego filmu fani MK, powinni najpierw otrzymać jakiś produkt bardziej zbliżony stylistyką do realiów gry, a zabawy konwencją powinny zostać na ten czas wstrzymane i kontynuowane po ewentualnym sukcesie jednego, bądź dwóch filmów trzymających się kanonów serii.

-Luna-

  • Gość
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 09, 2010, 07:57:13 pm »
Adepcie, mówię z całą odpowiedzialnością ŚWIAT GAMINGOWY, bo na portalach okołogrowych odrazu dyskusje się podniosły i to ludzie którzy raczej w MK do tej pory nie grali. To ze coś stare było piękne, nie zanczy że nowe odświeżone ma być do dupy (choć uczciwie przyznac trzeba Boonowi że on się o jakośc odpowiednio "starał"). Nie mówię, że nie masz mózgu, mówię że sa takowe osoby. Bo nie rozumiem najpierw płaczu że w MK trzeba coś zmienić, po czym nagle jak jakieś nowe światło wskakuje to pojawia się narzekanie. WTF? I odpowiem ci też na pytanie o odbiorce - TAK, N O W E G O. Chyba nie odkryję ameryki jeśli stwierdzę, że MK poza fanami olewają wszyscy na lewo i prawo z różnych powodów. Natomiast zmasowanym atakiem gra+film ze zmieniona stylistyką jest duza szansa na wypromowanie marki. Czysty marketing. Miłość do tytułu skończyła się wieki temu i to, że istnieją dinozaury jak Ty, DD czy ja, to są wyjątki, teraz trzeba czymś tą miłość wzbudzać ciągle na nowo a nie tak jak to zrobiło Midway...zapodać godne kilka produktów po czym ruchać swój twór na lewo i prawo. Swoją drogą jakiś czas temu mówiliśmy o tym, że jeśli by zrobiono remake MK2 z nowymi szatami, gra by się sprzedała. Nadal tak sądzę, problem w tym że Boon jest zbyt ambitny a i WB nie zmarnuje wyłożonej kasiory. Dlatego na nową jakoś czy to związaną z filmikiem czy ogólnie jakąkolwiek, trzeba się nastawić. Choćby chuj na chuju stawał WB nie pozwoli spieprzyć tej licencji i jesli już gra nie będzie wybitna a ledwo dobra, to sprzedaż podciągna odpowiednim marketingiem (zresztą nie zdziwił bym się gdyby "nagle się okazało" że filmik to ie był fake).
To że rynek poszukuje nowych rozwiązań to nie jest żadna tajemnica. Popatrz na to co wyprawiają firmy ostatnimi czasy. Na rynku tak naprawde wiele jest pozycji nietuzinkowych, nowych, innowacyjnych, ocierających się o artyzm. Tylko my niestety nie zawsze możemy je docenić.
Mortal Kombat może i skończył sie dla fanów na trilogy (dla mnie osobicie na MK2), ale te gry jednak nadal powstają i nie możesz ich pomijać ot tak "bo ci się tak podoba". Dlatego bądź co bądź wierzę w tego MK bo historia pokazała, że nie raz cos odradzało się jak feniks z popiołów;)

Sorki za ogólny chaos w wypowiedzi...mój mózg dziś już jest popsuty nauką:(

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 09, 2010, 08:05:23 pm »
Adepcie, mówię z całą odpowiedzialnością ŚWIAT GAMINGOWY, bo na portalach okołogrowych odrazu dyskusje się podniosły i to ludzie którzy raczej w MK do tej pory nie grali. To ze coś stare było piękne, nie zanczy że nowe odświeżone ma być do dupy (choć uczciwie przyznac trzeba Boonowi że on się o jakośc odpowiednio "starał"). Nie mówię, że nie masz mózgu, mówię że sa takowe osoby. Bo nie rozumiem najpierw płaczu że w MK trzeba coś zmienić, po czym nagle jak jakieś nowe światło wskakuje to pojawia się narzekanie. WTF? I odpowiem ci też na pytanie o odbiorce - TAK, N O W E G O. Chyba nie odkryję ameryki jeśli stwierdzę, że MK poza fanami olewają wszyscy na lewo i prawo z różnych powodów. Natomiast zmasowanym atakiem gra+film ze zmieniona stylistyką jest duza szansa na wypromowanie marki. Czysty marketing.

Jeżeli tak stawiasz sprawę, to powiem Ci, że jestem skłonny przyznać Ci rację. Świat na nas się nie zaczął i świat na nas się nie kończy. Nic się nie stanie jeżeli coś takiego powstanie i przyciągnie fanów do serii. Jednak ja nie magister marketingu jak Ty, tylko prosty fan, który z serią był od zawsze i który mówi po prostu co dobre, a co do dupy dla kogoś, kto wrzucał żetony do automatu Mortal Kombat II arcade. Z tego punktu widzenia ta nowa konwencja jest o dupę rozbić dla fana, jednak z Twojego punktu widzenia jest dobrym posunięciem dla newbie w temacie.

-Luna-

  • Gość
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 09, 2010, 09:23:51 pm »
Problemem MK jest to, że  w pewnym momencie poszedł zła drogą (w mojej opinii MK3). Zmiany były tak drastyczne, że nijak teraz wydaje się mieszanie w tej formule. dlatego jestem za rebootem. Inaczej sprawa by się miała, gdyby kolejne części naprawdę były dobre i godne. Historia Tekkena czy Soul Calibur pokazuje, iż małe potknięcia się wybacza. Niestety MK brnął w nie dalej. To jest w ogóle źródło problemów tej serii, dzięki temu właśnie MK z czołowego tytyłu stał się czymś na kształt fightingowej ciekawostki bardziej przypominajacej relikt z czasów których generalnie się nie pamięta.

Co by nie mówić jednak, zarówno growo/klimatycznie jak i marketingowo nowy klimat jaki pokazał ten trailer mógł by być tym właśnie ratunkiem dla MK.

(to jest nawiasem mówiąc różnica między MK a SF. SF zawsze miał przyzwoity poziom, MK niestety nie. Dlatego też SF4 podczas pierwszego uderzenia wywołało szum, i dlatego pierwszy screen z mordkami Sub-Zero i Batmana wywoływał usmiech:/)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 09, 2010, 09:34:05 pm »
Adept ;) powiem tak:

WB postawi na nowy wizerunek serii, bo będzie chciało pozyskać nowych potencjalnych klientów. To nie w fanach MK siła, a właśnie tych, którzy teraz mają oczy zwrócone wśród gier komputerowych, czy filmów, a zawsze jacyś "starzy" fani serii będą za i w rezultacie będzie takie WB miało więcej korzyści niż strat i ja jestem jak najbardziej za. Niech zmieniają serię, oczywiście nie o 180 stopni ale, to co zobaczyliśmy na trailerze, nie odbiega aż tak diametralnie od serii, a z takich urywków za wiele też nie można wywnioskować. Nie wiem, co ludzie się doczepili Baraki, wg mnie przedstawili go znakomicie i zachowuje się jak prawdziwe zwierze.

Offline Maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil