Autor Wątek: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie  (Przeczytany 19890 razy)

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Sektor
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 20, 2011, 10:31:07 pm »
Takich jak na razie jest sporo. Mileena, Cyber Sub-Zero, Cyrax, Noob i chyba Reptile.

To już twoje zadanie , aby wybadać kim najlepiej Ci się gra. Tak samo w defensywie jak i ataku. jsk Cię tłuką online to po porstu nie graj , na początku ćwicz, trening. Włączaj tam sobie AI od easy coraz wyżej w miarę progresu. Wiadome com to nie żywy przeciwnik, ale na takim hardzie potrafi już na prawdę sporo i się nie patyczkuje:) Ćwicz ciosy , zagrywki, a później staraj się z kopem wprowadzać je w życie.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Sektor
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 20, 2011, 11:05:39 pm »
W sumie to grając online potrafię dla niektórych postaci dobrać skuteczną taktykę.

Offline sir_chester

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 24, 2011, 01:35:44 pm »
Ostatnio bardzo fajnie mi się gra Sub-Zerem w ludzkiej wersji. Na początku wydawał mi się wolny, ale wystarczyło zmienić strategie, dobrze w defensywie walczyć i dało się dobre komba w kontrataku. Drugą ciekawą postacią, którą mi wychodzi dość dobrze jest Noob.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 24, 2011, 02:26:11 pm »
Jak na razie wybrałem chyba 3 postacie. Mileena, Cyrax i Cyber Sub-Zero

Offline wawdo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 30, 2011, 02:43:02 pm »
Ja opracowałem Sub-Zero i Ermaca. Zamierzam opanować Scorpa i Nooba.

Offline dcf

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • GamerTag: ZaratustraPL
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 04, 2011, 09:55:12 pm »
Z początku myślałem nad rzetelnym opanowaniem Cage'a, ale mimo wszystko średnio go czuję, brakuje mi nim kilku "narzędzi". Szkoda, bo imponuje mi jego "charyzma" .

Obecnie pracuje nad Smoke'iem. Mam wrażenie, że ma odpowiedź praktycznie na wszystko. Bardzo podoba mi się jego  b,f,3  (zniknięcie i pojawienie się bliżej/dalej od przeciwnika). Gdy grałem z komputerem służyło jako dobra kontra na wszelkie flying kicki/punche i ładnie można przeciwnika zwabić by ten chciał wsadzić kombo, tymczasem zrobić powyższy manewr i wsadzić mu kontrę w plecy.

Teleporcik na projectile i wykończenie niektórych komb.

Najważniejsze są dla mnie jednak jego juggle startery. Przede wszystkim  3,d+1,2 , które kosi najpierw po low, potem mid i w końcu wybija na high. Oponent może się zagapić a potem już leci spokojnie 25%. 

Jego projectile również bardzo mi się podoba. Oprócz tego, że sprawdza się w juggle'ach, to można spokojnie iść nim "na wymianę". Od fireballa przeciwnika obrobię najwyżej 5%, tymczasem nie będzie on miał jak uciec przed moim "dymkiem" przez opóźnienie a potem już prosta droga do przynajmniej 20%.

Brakuje mi tylko czegoś naprawdę dobrego na średni dystans, najlepiej wchodzącego na mid. Coś jak kopniak Cage'a ( f+4) i nadal nie wiem co wyprowadzać po zablokowaniu combosa przeciwnika. Wszystko wydaje się za wolne. Zawsze obrobię albo specjalem (choć niektóre combosy uniemożliwiają wsadzenie po nich specjala) lub sweepem bądź przeciwnik ucieknie saltem w tył. Nie będę się nad tym jednak rozwodził, biadoliłem o tym już w innym temacie.

Pograłem dziś nim dla zabawy na ekspercie, z ciekawości jak mi pójdzie. Wynik był taki, że sam się zdziwiłem. Zero przegranych aż do goro, byłem o krok od achieva. Połową biedy byłoby gdybym walczył z samym goro, ale przyłączył się do niego absolutnie beznadziejny d-pad w standardowym kontrolerze do x360. Nawet wbicie czegoś tak trywialnego jak b,f wymaga umiejętności prawdziwego eksperta. Zawsze wkradnie się jakaś góra lub dół. Uwielbiam akcje gdy próbuję wykonać specjal, a zamiast tego robię salot w tył. Jest gorszy nawet od tego w psp (po graniu na którym odniosłem wrażenie, że mniej bolesne będzie połamać sobie kciuk).

Offline WolfBogard

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
  • Lets see what you're made of!
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Moonspell
  • PSN ID: MoonSpell83
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 05, 2011, 09:57:34 am »
@dcf

Kilka uwag co do Smoke'a. Postacia gralem jakis czas online i opanowalem ja na tyle, ze moge cos tutaj od siebie powiedziec.

1 - b,f,3 przechodzi tylko i wylacznie przez projectle. Jesli ktos posadzi jakis cios czy juggla to lykasz ;] (chyba ze Ex)
Zadnego komba tym nie wykonczysz. Tak naprawde aby wykozystywac to bespiecznie nalezy uzywac tego odrazu po knockdownie. Ewentualnie wersje revers.

2- Juggle startery. Wszystkie mozna blokowac low blockiem z wyjatkiem b,2,3 - pierwszy cios reka jest overheadem.
Smoke posiada wolne startery i brak low/high sprawia, ze nie da sie prowadzic rushdowna/pressingu.

3- teleporcik dobry, ale jesli zaczniesz go robic na pale to marne 10% ktore Ci da moze Cie kosztowac 25%+

4- Jego "dymek" nie daje nam chip damage jak w przypadku calej reszty i zdecydowanie nie polecam do wymiany.

Smoke jest postacia ktora najlepiej kara. Smokiem aby przeprowadzac solidny atak trzeba miec skilla jak Aris.
Musisz sie nauczyc wykorzystywac jego teleport - ma podobne zastosowanie jak b,f,3.
Musisz sie nauczyc odruchowo robic shake'a. To jest special ktory wykorzystujesz na przeciwnikow ktorzy uzywaja projectli - a nie smoke bomb!

Ogolnie Smoke jest juz postacia oklepana. A fakt, ze nie ma dobrych mixupow sprawia, ze ciezko sie nim wygrywa z przeciwnikiem ktory wie co robi.

Offline dcf

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • GamerTag: ZaratustraPL
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 05, 2011, 08:11:06 pm »
Dzięki, to cenne uwagi, być może zbytnio się "podpaliłem" pierwszymi chwilami z nim spędzonymi.
Niestety nie mam jak ich wdrożyć w życie, bo dostałem RROD.

Offline Kokoju

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 11, 2011, 02:38:25 am »
Ja wpierw przez większość czasu grałem Kabalem, póki mój brat nie zaczął mnie rozwalać Noob Saibotem ;D. Aby go pokonać zacząłem grać Quan Chi'm, potem zacząłem polepszać się w grze Kabalem. W międzyczasie nauczyłem się też grać kolejnymi trzema postaciami: Strykerem, Sindel i Ermac'iem (często na Tag Ladder biorę udział mając Kabala i Strykera, Ermaca i Sindel albo Sindel i Quan Chi).
Obecnie uczę się grać kolejnymi postaciami. Z osobna zaczynam uczyć się grać Noob'em i Sheevą, trenuję też grą drużynową Scorpion+Sub-Zero.

Offline WolfBogard

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
  • Lets see what you're made of!
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Moonspell
  • PSN ID: MoonSpell83
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 13, 2011, 09:39:38 am »
Niezle, to za pare miesiecy nie bedzie na ciebie bata jak oganiesz 90% casta :D
Ciekawi mnie jak grasz Kabalem - procz mnie w PL to tylko Kowal jeszcze gra na przyzwoitym poziomie z tego co widzalem.

Offline muciek11

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Madry1
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 28, 2011, 04:33:06 pm »
ja wymiatam scorpion sub zero freddy krueger rain noob  cyrax i sector :)
a chciałbym powymiatać shao kahn :'(

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 29, 2011, 08:10:56 pm »
ja wymiatam scorpion sub zero freddy krueger rain noob  cyrax i sector :)
a chciałbym powymiatać shao kahn :'(

A ja wymiatam kumitsu. Żmija zabija, szybkość czasu..........muciek weź wysil szare komórki, napisz coś więcej i nie w sensie więcej postaci, tylko więcej opisu odnośnie postaci które wymieniłeś. Dlaczego one ?

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #27 dnia: Września 02, 2011, 08:59:09 pm »
Wtrącę się i zapytam was o opinie którą postacią według was gra się lepiej Noob'em czy Ermac'iem,być może to pytanie niezbyt pasuje do tego wątku więc z góry przepraszam.

Offline Infern

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #28 dnia: Września 02, 2011, 09:25:23 pm »
Ermac'iem wg mnie o wiele lepiej i łatwiej się gra i skleja kombosy, co do mnie to myślę że opanowałem tylko Sektora, reszta postaci takich jak Kung Lao, Reptile, Raiden etc to wyłącznie jak to piszecie sentyment po starszych odsłonach MK (II, UMK3, T)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Kogo opanowaliście i kogo opanowywujecie
« Odpowiedź #29 dnia: Września 03, 2011, 11:45:47 am »
Noob jest strasznie wolny i ma dziwne komba. Zdecydowanie Ermac.