Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 658280 razy)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2460 dnia: Czerwca 04, 2015, 06:40:46 pm »
Jeśli chodzi o DLC to mają spore pole do popisu. Story Pack, Revenant Pack, Comic Pack. Dużo opcji, mniej możliwości. Mam nadzieję, że tego nie spierniczą i dobrze dobiorą kolejną 4 DLC. Natomiast jeśli chodzi o skórki, to najbardziej chciałbym zobaczyć Future Skin Pack, ale póki co szanse prawie zerowe. Mam nadzieję, jak napisałem w ostatnim poście, czekam na GOTY i liczę na to, że sprężą tyłki i wydadzą najpóźniej w pierwszym kwartale 2016.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2461 dnia: Czerwca 04, 2015, 10:57:11 pm »
Pierwotna wersja wyglądała okropnie, dużo poprawili, teraz jest naprawdę fajnie.  Mimo wszystko czekam aż pokażą Predatora, a przede wszystkim Tremora - bo tu widzę potencjał ogromny. Żywiołu Ziemi tak naprawdę w MK na dobrą sprawę nie było.

Offline XmortenX

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Xmiras8405X
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2462 dnia: Czerwca 04, 2015, 11:50:47 pm »
Absolutnie się zgadzam, Tremor ma ogromny potencjał na bycie zajebistą postacią, akurat on mnie najbardziej interesuje z tego całego DLC.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2463 dnia: Czerwca 05, 2015, 09:18:55 pm »
Ja też czekam na Tremora. Jason i Predator w ogóle mnie nie interesują. Nigdy nie lubiłem postaci z innych gier, ponieważ zaburzają mi klimat gry. W tej części Mortal Kombat nawet i areny odbiegają klimatem od serii, niestety.

Tanya bardzo fajna dziewucha. Bardzo dużo osób narzekało na NRS, że niby była już w story, a więc praktycznie jest gotowa, dlaczego tyle czekamy, bla bla bla. Po tym DLC wyraźnie widać, że Tayna ze story nie ma nic wspólnego z Tanyą z DLC. Wydaje mi się że jest ona bardzo łatwa w obsłudze dla początkujących, spamujących i lubiących męczyć   przeciwnika naprzemiennym napierdalaniem high, low, high, low. Jeśli chcemy nią zagrać nieco poważniej, wtedy będziemy potrzebowali już dobrego timingu, z czego bardzo się cieszę.

Wciąż łudzę się, że kiedyś dostanę Frost, eh :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2015, 09:21:06 pm wysłana przez davidkoz »

Offline SUICIDE

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2464 dnia: Czerwca 06, 2015, 09:47:18 am »
Tutaj mały gameplay odnośnie gry jako Corrupted Shinok
https://youtu.be/XGZJjl_j0BA [nofollow]

Offline janusz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2465 dnia: Czerwca 07, 2015, 10:18:22 am »
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam pytanie
Czy w nowym mk jest możliwość sprawdzenia ile razy graliśmy daną postacią i ile dana postać ma wygranych i przegranych walk. W mk9 była taka możliwość ale w x nie mogę tego znaleźć

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2466 dnia: Czerwca 07, 2015, 08:49:09 pm »
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam pytanie
Czy w nowym mk jest możliwość sprawdzenia ile razy graliśmy daną postacią i ile dana postać ma wygranych i przegranych walk. W mk9 była taka możliwość ale w x nie mogę tego znaleźć
Jest tam gdzieś taka statystyka. Masz podane dla każdej postaci.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2467 dnia: Czerwca 08, 2015, 08:43:27 pm »
Menu
Dodatki
Pozasieciowa historia walk
Ostatnia albo przedostatnia zakladka i wszystko znajdziesz

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2468 dnia: Czerwca 10, 2015, 03:35:39 pm »
troche forum umiera powoli z tego co widzę, ale to nieuniknione niestety :(
i pewnie na kolejne 'boom' przyjdzie poczekać do MKXI.

Anyway, trochę o Tanyi, bo to świetna postać i gra się nią (dragon naginata, no bo co innego) świetnie, ale też trudno. Sądzę, że casuale takie jak ja, nie wycisną z niej maximum możliwości. Designowo, podoba mi się bardzo. Jedyne czego nie rozumiem to zakończenia :( (kto trochę ogarnia to wie o czym mówię i czemu jestem smutny).

A i propsy dla Insert Coin za fajne wydarzenie i fajny turniej w Łodzi. Za dużo nie ugrałem, bo cienki jak dupa jestem, ale sam klimat niezły i propsy dla koleżki, który wymiatał D'Vorah stosując praktycznie cały czas ten sam cios xD zastanawiam się czy ktoś stąd był? Byliście? Any1?


Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2469 dnia: Czerwca 10, 2015, 04:49:53 pm »
Co do Tanyi to jej zakończenia to jest bardzo zrozumiałe, nie od dziś wiadomo, że ona sprzedała by nawet własną matkę by uratować swój tyłek.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2470 dnia: Czerwca 11, 2015, 08:53:52 am »
Aż sobie obczaiłem ending Tanii na yt po Twoim poście Purpel. Zgadzam się z RvOOOO, że Tania jest jedną z najbardziej zdradzieckich picz jaką znam, nie tylko z MK ale ogólnie jako postać fikcyjna w ogóle......

Co do umierania forum to tylko półprawda. Fakt, że po wyjściu giery i wstępnych dyskusjach co gra, a co nie w nowym MK sypie się obecność ale to forum widziało gorsze czasy. Zresztą będzie jeszcze parę DLC na przodzie z tymi najbardziej wyczekiwanymi [Pred i Trem], więc będzie się ożywiać.
Sam trochę odpuściłem ale póki co mam na głowie mały problem. Jak go się pozbędę to na bank pojawię się kilka razy wzniecić dysputy o Korei Północnej i Człowieku Ćmie.....
:)

Offline HERUBIN83

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HERUBIN83
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2471 dnia: Czerwca 12, 2015, 11:19:37 am »
Witam  :)Jestem tu nowy  i całkowicie zielony,wiec proszę o zrozumienie jak coś zrobię nie tak.
Chciałem sobię kupić MKX,kiedyś grałem w MK9 ale słabo miszło :(
Chciałem poprosić o kilka dobrych rad co zrobić żeby dobrze grać,nie chodzi mi o jakieś wymiatanie ale chciałbym sobie w miarę dobrze radzić w meczach online.
Dziękuję i pozdrawiam.

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2472 dnia: Czerwca 12, 2015, 11:46:44 am »
Witaj. W trybie online są ludzie, którzy grają słabiej i są tacy, którzy grają bardzo dobrze. Jeśli grasz słabo w MK to proponuję Ci pograć trochę ze znajomymi i sprawdzić na co Cie stać lub jest też tryb, który się nazywa Trening.

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2473 dnia: Czerwca 12, 2015, 07:10:31 pm »
Do tego jak bd w pokojach popatrz na tzw Szanse, ktore sa przy kazdym identyfikatorze gracza, ktore calkiem sa miarodajne, choc nie zawsze bo czasami jest tak ze masz przeciwnika, z ktorym ty masz 0 % wg gry, a jestes w stanie go oklepać i z nim wygrać ale tak to celuj w tych co ci bd pokazywac ze masz min 75% szans, a jak ci sie nie chce przyglądać dokładnie to popatrz po kolorach jesli jest zielony to masz spore szanse by wygrac jesli zolte to masz jeszcze jakies szanse ale musisz uwazac i grac madrze jesli na czerwono to nie masz szans.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2474 dnia: Czerwca 12, 2015, 07:45:46 pm »
Do tego jak bd w pokojach popatrz na tzw Szanse, ktore sa przy kazdym identyfikatorze gracza, ktore calkiem sa miarodajne, choc nie zawsze bo czasami jest tak ze masz przeciwnika, z ktorym ty masz 0 % wg gry, a jestes w stanie go oklepać i z nim wygrać ale tak to celuj w tych co ci bd pokazywac ze masz min 75% szans, a jak ci sie nie chce przyglądać dokładnie to popatrz po kolorach jesli jest zielony to masz spore szanse by wygrac jesli zolte to masz jeszcze jakies szanse ale musisz uwazac i grac madrze jesli na czerwono to nie masz szans.
Akurat % szans na wygranie to pic na wodę, fotomontaż. Z cześkiem, od którego dostawałem regularne baty 20-0 miałem wg. gry ok. 60% szans, zaś niejednokrotnie bez problemu wygrywałem z randomami z pokojów, z którymi miałem bezapelacyjnie przegrać. Także ja na to w ogóle nie patrzę, po prostu musisz próbować.

Witam  :)Jestem tu nowy  i całkowicie zielony,wiec proszę o zrozumienie jak coś zrobię nie tak.
Chciałem sobię kupić MKX,kiedyś grałem w MK9 ale słabo miszło :(
Chciałem poprosić o kilka dobrych rad co zrobić żeby dobrze grać,nie chodzi mi o jakieś wymiatanie ale chciałbym sobie w miarę dobrze radzić w meczach online.
Dziękuję i pozdrawiam.
Przede wszystkim musisz zacząć od wybrania swojej postaci i jej wariantu. W tym celu dobrze sprawdzi się tryb treningowy. Możesz też obejrzeć turnieje na twitchu żeby zweryfikować jaka postać najbardziej Ci odpowiada - to czy lubisz ofensywę czy defensywę, czy wolisz akcje 50/50 w trakcie presji czy kosmiczne juggle do ok. 50% dmg. Więc od tego radzę zacząć. Kolejna sprawa to ogarnięcie mechaniki gry. W MKX wykonuje się tzw. run combosy - po wybitce musisz nauczyć się podbiegać do będącego w powietrzu oponenta i pomyśleć jak dokończyć akcję. Bieg wykonuje się poprzez zrobienie: Przód, Przód, Blok, a przerywa się go wykonując jakiś cios lub po prostu naciskając Blok. Musisz to opanować żeby być w stanie przybliżać się do zonujących postaci. Jeśli grałeś w MK9 to pewnie znasz rzuty do przodu/do tyłu i sposoby jak się przed nimi bronić. Musisz też wiedzieć jak robić wakeup attack - czyli atak po tym jak przeciwnik Cię powali. W MKX strasznie trudno jest wykonać taki atak z powodzeniem jeśli nie masz przynajmniej 1/3 super bar (pasek na dole ekranu) który pozwala Ci na wykonanie wzmocnionego ciosu specjalnego. Takie prawdziwe podstawy podstaw są do wyuczenia w samouczku specjalnie przygotowanym przez twórców gry. Najważniejsza rzecz to tak jak mówię - ogarnąć ten bieg bo bez niego w MKX sporo nie zdziałasz. Sam dalej nauczyłem się wszystkich kombinacji ze spisu ciosów - zakładka Kombosy. Później już został tylko tryb treningowy i po prostu kombinowanie jak mogę wykorzystać dane ciosy mojej postaci. Zawsze są też przykładowe combosy na YouTube, z których już naprawdę nie można nie załapać jak to się robi. Tak więc powodzenia, cierpliwości a będzie dobrze. :D