Autor Wątek: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa  (Przeczytany 23525 razy)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 26, 2011, 10:14:31 pm »
I po mistrzostwach. Wniosków kilka:
-organizacja jaka była, nie wiem. Wiem natomiast jaka była transmisja. Obraz był za ciemny, a dodatkowo był upstrzony zawodnikami (zwłaszcza jak stali).
-komentator bodajże z Cenegi - yyyy,uuuuu,yyyy "Ameł jak piełwsze włażenia" - full profesjonalizm przed mikrofonem. Nie dało się tego Pana niestety słuchać.
-historia MK którą opowiadało dwóch ludzi też nie obyła się bez zgrzytów. Najlepszy kwiatek to "seria mająca ponad 20 lat. pierwsza część wyszła w 1992 r".
-poziom gry był mieszany. Zawodnicy grający Sub Zero i Scorpionem (zwłaszcza Sub-Zero) pokazali klasę. Niestety wygrali zawodnicy pokazujący poziom zerowy, a za to spamujący Mileeną. Już sobie chłopak Sub Zero radził, ale widać było, że w pewnym momencie mu nerwy puściły i odechciało mu się grać. Także dwaj bracia niestety pokazali skillowo wielkie nic, począwszy od spamu na pałe, po genialne juggle typu Roll,Uppercut. Dodać należy, że Mileena jest postacią wybitnie jugglową.
-pomysł grania turnieju na wersji demo - totalna pomyłka. Kto wpadł na coś takiego, ten powinien iść do odstrzału. Tym bardziej brak zrozumienia z mojej strony, że mieli na sali nowszy build i spokojnie na nim mogli zrobić turniej z zastrzeżeniem, że gramy postaciami z dema. Dlaczego? Ano proste porównanie X-Ray 30% dmg a 40% dmg. Brak balansu totalny. I tak jestem pod ogromnym wrażeniem tego Sub Zero.
-przerwy. Nic mnie tak nie zirytowało jak puszczenie chyba ze 4 razy pod rząd filmiku z cieniami. Odechciewało się patrzeć doszczętnie.

Ogólnie rzecz biorąc cieszy fakt, że impreza tego typu odbyła się w Polsce i miała dość dużą skalę. Jednak pomysł gry na demie to debilizm w postaci najczystszej. Gdyby to było miesiąc po premierze gry, to było by niemalże idealnie. Swoją drogą dlaczego "Oficjalne Mistrzostwa Polski Mortal Kombat"? Przecież to było DEMO! Trochę konsekwencji... Koniec końców wg mnie impreza wypadła słabo:/

Offline bronku_sub_zero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 27, 2011, 10:47:01 am »
tak jak ktos na pisal, toatalną zenadą byl pomysl robienia turnieju na DEMIE ze starym kodem gry, gdzie pojawialy sie DUZE BUGI. dla tego z tego powodu nie pojawilem sie na turnieju, ktory byl smieszny. Fajnie ze sie coz ruszylo ale nie tedy droga ....

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 27, 2011, 11:05:26 am »
Bronku - jak będzie pełna gra to mam nadzieję pogramy:D Pamiętam twojego Sub-Zero z MKvsDC;)

Offline Amer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 27, 2011, 11:11:54 am »
Śmieszny? Faktycznie, było dość wesoło i naprawdę sympatycznie. Kto był ten widział. Kto widział ten wie. I analogicznie: kogo nie było... W imię tej myśli prop. by ocenianie pozostawić tym lepiej zorientowanym (czyt. uczestnikom wczorajszej imprezy).
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2011, 11:13:45 am wysłana przez Amer »

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 27, 2011, 11:22:27 am »
Amer - dlaczego gracze grali na tym demie mimo, że była na sali nowsza wersja? I pytanie czy będzie taki turniej kiedy gra będzie już na pułkach? Bo sama inicjatywa była świetna, tylko to demo...

Offline JakubDi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 27, 2011, 11:27:30 am »
Odpowiedź jest bardzo prosta:
Granie na wersji demonstracyjnym było odgórnym ustaleniem od Warnera dla wszystkich turniejów eliminacyjnych.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 27, 2011, 12:29:25 pm »
Śmieszny? Faktycznie, było dość wesoło i naprawdę sympatycznie. Kto był ten widział. Kto widział ten wie. I analogicznie: kogo nie było... W imię tej myśli prop. by ocenianie pozostawić tym lepiej zorientowanym (czyt. uczestnikom wczorajszej imprezy).

Amer wszystko cudnie, tylko dlaczego komentarz praktycznie nie istniał ? Na turniejach EVO komentator, aż mordę drze do mikrofonu z podniecenia. W czasie, gdy ogrywaliście tego nowszego builda też ktoś mógł coś komentować. Odnośnie rozgrywki nie chcę być niemiły i proroczy, ale z taką grą finalista zostanie rozjechany w Anglii okrutnie. Bardzo mi szkoda chłopaka co wymiatał Sub Zero, ale niestety musiał przegrać z lamerskim spamowaniem i ciągłym parciem na jedno kombo. Fakt ,że nas tam nie było nie znaczy ,że mamy siedzieć cicho:) Amerze nie oceniamy tego po złości, tylko obiektywnie jako Mortalowa brać, a w większości oldchoolowi pasjonaci mordoklepek. Poza tym dla mnie było OK.  I mam nadzieję,że ten turniej nie był tylko formą promocji i po premierze będą kolejne na pełnym rosterze. Pozdrawiam

Edit: Linki do mitrzostw w Belgii. Poziom podwórkowy. Śmiało stwierdzam,że nawet ja dałbym im radę :P

http://www.nexusboard.net/showthread.php?siteid=10462&threadid=1447
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2011, 12:49:35 pm wysłana przez Semek »

Offline Amer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 27, 2011, 01:11:20 pm »
Komentarz "nie istniał" (jak to określiłeś) ponieważ nie miało go być - serio, serio :) Istotny element stanowiły tutaj ustalenia poczynione z ekipą techników Orange. Dostaliśmy szereg wytycznych, do których - siłą rzeczy - trzeba było się zastosować. Nasze poczynania podczas ogrywania kodu preview opatrzone były komentarzem "na gorąco" choć - faktycznie - szkoda, że osoby znajdujące się na sali nie mogły go usłuszeć. Z kolei w trakcie ostatnich starć całkowicie wyłożyl się 1 mikrofon, a za ratowanie sytuacji złapał się Di  (rzucał - trafionymi wg mnie - tekstami, z ilością których nie można było jednak przesadzić).
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2011, 01:34:32 pm wysłana przez Amer »

Offline Gregorius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 27, 2011, 01:17:16 pm »
pomysł turnieju na wersji demo od początku był poroniony. Nie mam pretensji do organizatorów imprezy, tylko do gościa który to wymyślił, czy pewnie ktos z Warner Bros.  Poziom nie mógł być wyższy bo po tyg ogrywania dema tylko tyle się dało wyuczyć. Finał masakrycznie nudny, wygrał ten któremu sie udało wiecej razy zaspamowac kombosem. Równie dobrze mogli grać w papier nożyce kamień bądź losować kto pojedzie do londynu, na to samo by wyszło. Co do pokazu bardzo zaawansowanej wersji to było ok. Spodziewałem się wiecej niż pare walk TAG. Myślałem ze pokażecie troszke wieży wyzwań i innych możliwości gry. Ale pochwale was za pokazanie ermaca i noob saibota :)

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 27, 2011, 01:30:01 pm »
Ogólnie to nie czepiajcie się tak polskich eliminacji,  bo była to głupia decyzja odgórna by grać w demo.Jedyne co mi się nie podobało to koleś mówiący pseudo-amerykańskim akcentem  ;D.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 27, 2011, 01:45:36 pm »
Rzeczywiście niepotrzebnie się przyjebaliśmy aż tak do turnieju. Nakaz turnieju był odgórny, a że poziom był słaby, to wina starego buildu gry, krótkiego czasu na trening i właśnie braku kompletnego balansu. Ja dostałem później info od Dobrego, czemu moja ekipa wymiataczy ze sceny Mortal Kombat nie zagrała w pół finałach. Okazało się, że sklepali ich młodzi po drodze. Także jak gra na to pozwoliła by Mileeny kampiły i robiły żenujące 2hitowe zagrania to już wina Warnera i NSR, że chcieli koniecznie "Światowe Mistrzostwa w demo MK". A co do organizacji to tutaj też przesadzamy. Co innego nasze turnieje w swoim gronie scenowym, komentowanie na żywo czy żywo reagująca publika, a co innego impreza na 80 osób z telewizją i oficjalnym supportem wielkich firm. Wiadomo, że nie wyjdzie idealnie. Choć gości do prowadzenia (zwłaszcza jednego) mogli dać bardziej kumatych w sprawach Mortal Kombat.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 27, 2011, 01:57:24 pm »
Po obejrzeniu tego co się działo w Belgii stwierdzam, że u nas było o dwa nieba lepiej :) Tam grali jak na jakimś E3 czy "cóś" w ten deseń, przy standach z grami do tego bardzo słabo. Może to na prawdę wina małej ilości czasu na przygotowanie się ? Z drugiej strony u nas byli chłopaki od Tekkena, co na prawdę prezentowali miłą dla oka grę. Pech chciał,że trafili na siebie...... gdyby babka miała wąsy - wiadomo co :P Po ich grze wywnioskowałem ,że dało się trochę wyćwiczyć. Grający Sub Zero starał się kleić juggle. Pewnie wszystkie w domu Mu wchodzą, a tak stres zrobił swoje.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 27, 2011, 02:04:05 pm »
Mileena zawsze była spamiarska, a teraz jest jeszcze gorzej. Dobitnie pokazał to ten własnie turniej, w którym zawodnik o największych umiejętnościach niestety dostał w dupę:( Inna sprawa, że tam pewnie pojechało sporo osób w ogóle wcześniej nie grających w to demo, bo przecież X-box 360 chyba jeszcze nie dostał swojej wersji prawda? Adept - z tym jednym komentatorem to się zgadzam, momentami nie dało się słuchać:p

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 28, 2011, 12:01:40 am »
I jak ?
Ktoś wie jak eliminacje w innych krajach ?

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat 9, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 28, 2011, 04:22:16 pm »
Finały mają być w połowie kwietnia w Londynie :) Czyli przed premierą. czyli dalej demo i 4 postaci.