Autor Wątek: Ciekawostki MK  (Przeczytany 151855 razy)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Ciekawostki MK
« Odpowiedź #570 dnia: Czerwca 24, 2007, 09:54:40 pm »
Taa bóg wojny, został ukazany w kypcie w MK:DA na arcie, ale niech będzie zaliczam :wink:

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Ciekawostki MK
« Odpowiedź #571 dnia: Lipca 12, 2007, 03:18:07 am »
Nic mi specjalnego nie przychodzi do głowy ani też nie znalazłem ciekawej sensacji więc zadam takie pytanie:
Ile postaci (podaj imiona) potrafi odbijać atak przeciwnika (w postaci pocisku np. fireball)?

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Ciekawostki MK
« Odpowiedź #572 dnia: Września 14, 2007, 10:31:31 pm »
Świeczka tego tematu już dawno temu zgasła. Kontynuować nie będziemy, bo po co. Każdy, kto chciał się odezwał. Zadał pytanie, odpowiedział czy szukał długo odpowiedzi przeszukując rózne strony czy fora.

Aby teamt nie przepadł w zapomnienie, bo wiele się tutaj dowiedzielismy ( prawda ? ), zbierzemy wszystko do jednej kupy i zamieścimy na naszej stronie jako dodatkowe ciekawostki związane z MK.

Mamy nadzieje, że pomysł się spodobał i nikt nie będziemy miał żadnych przeciwskazań co do tego pomysłu. W końcu wszyscy chcemy poszerzać swoją wiedze na temat smoczej serii.

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Ciekawostki MK
« Odpowiedź #573 dnia: Września 14, 2007, 11:04:11 pm »
Dobry pomysł  :wink: Fajnie by było umieścić wszystkie informacje z książki MK: a Novel  :D  Ale ją ciężko dostać, chodź już pare okazji widziałem więc jak by trafiła w moje ręce to napewno dam wam dużą dawke informacji  :wink: Strony gdzie jeszcze było to info z tej książki już niestety wygasły  :(

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Ciekawostki MK
« Odpowiedź #574 dnia: Grudnia 20, 2007, 08:51:58 pm »
Nie wiedzialem gdzie to napisac wiec wstawiam tu :) Znalazlem... hmm...  bug/glitch/error/easter egg/pomylke/niedopatrzenie...czy jak to tam jeszcze nazwac... . Ale o co chodzi? Otoz, kiedy kucniemy sub-zerem i wcisniemy HK animacja postaci nie wraca do stanu wyjsciowego... obczajcie screenshoty:

normalny sprite kucniecia


zawsze jest tak ze animacja powinna wrocic do swojej pierwszej klatki, a tymczasem w jakis magiczny sposob zatrzymuje sie w tym momencie


Z tego co sprawdzilem, ten "bug" wystepuje tylko w MK3/UMK3 Arcade. Nawiasem mowiac, reszta postaci jest OK.

Tak, tak... wiem ze to szczegol niegodny uwagi, ale ciekawi mnie to czy ktos jeszcze to zauwazyl. A wiem ze sa tu osoby ktore graja  w MK o wiele dluzej niz ja :)

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Ciekawostki MK
« Odpowiedź #575 dnia: Grudnia 21, 2007, 06:21:15 pm »
Cytat: "Hero"
Dobry pomysł  :wink: Fajnie by było umieścić wszystkie informacje z książki MK: a Novel  :D  Ale ją ciężko dostać, chodź już pare okazji widziałem więc jak by trafiła w moje ręce to napewno dam wam dużą dawke informacji  :wink: Strony gdzie jeszcze było to info z tej książki już niestety wygasły  :(

A kto jest autorem tej książki? No i kiedy ona wyszła?

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Ciekawostki MK
« Odpowiedź #576 dnia: Grudnia 25, 2007, 09:26:59 pm »
Kolejna ciekawostka dot. UMK3. Chyba kazdy widzial "attract mode" czyli intro w UMK3 Arcade, jesli nie to obejrzyjcie, a potem zagrajcie przeciwko CPU i umyslnie przegrajcie nie wybierajac kontynuacji. Teraz zobaczcie intro jeszcze raz :). Notabene, po wygraniu calej gry intro rowniez sie zmienia, ale jakby w przeciwnym kierunku. :)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #577 dnia: Stycznia 16, 2008, 08:50:38 am »
Ok , skoro ciekawostki , to ciekawostki .

http://pl.youtube.com/watch?v=h8TFD7YvWls - Czy on ma czaszkę Shao Khana ? ? Czy mnie wzrok myli :D Swoją drogą wspaniała robota , muszę ją mieć ! !

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #578 dnia: Stycznia 16, 2008, 11:05:20 am »
fajna ta maska na teledysku

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #579 dnia: Stycznia 30, 2008, 12:15:24 am »
Topic ten miał już swój czas ale jak wiecie na stronie MK Center pojawi się dział, w którym będą zebrane wszystkie postacie w jedną kupe i będzie można na jednej podstronie poczytać o nich samych.

Będą tam podstawowe informacje, zebrane razem historie ze wszystkich części MK oraz ciekawostki. Ze wzgledu na to że mam tam wiele roboty, a co do ciekawostek pisze po dwie czy trzy (czasem zdaza sie ze wspisuje tylko jedną) prosze was aby pisać tutaj dla jakiejkolwiek postaci jakąś ciekawostkę, którą mógłbym tam umieścić.

Mam nadzieje ze pozniej nikt nie będzie mial problemu jak taką informacje tam zamieszcze, bo przeciesz wszyscy chcemy aby nasz serwis się rozwijał bogato w informacje.

Dam wam przyklad jakie napisalem dla jednej z nich - Blaze'a:

Oryginalnie przez developerów nazywany był jako "Torch".

W jednej z krypt w Deadly Alliance można zobaczyć Blaze'a jako nie ogniowego żywiołaka z włosami na głowie trzymającego toporki.

Został dodany do tła na arenie The Pit II przez Tony Goskie jako podtrzymanie tradycji dodawania tajemniczych żywiołaków do serii gier.

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #580 dnia: Stycznia 30, 2008, 08:07:15 am »
Ja akurat nie dawno znalazlem taka jedna ciekawostke.Mianowicie chodzi o Kintaro ,ktory w pierwotenj wersji mial miec tylko 2 rece i wygladac doslownie jak czlowiek tygrys.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #581 dnia: Lutego 01, 2008, 08:15:19 am »
Topic ten miał już swój czas ale jak wiecie na stronie MK Center pojawi się dział, w którym będą zebrane wszystkie postacie w jedną kupe i będzie można na jednej podstronie poczytać o nich samych.

Będą tam podstawowe informacje, zebrane razem historie ze wszystkich części MK oraz ciekawostki. Ze wzgledu na to że mam tam wiele roboty, a co do ciekawostek pisze po dwie czy trzy (czasem zdaza sie ze wspisuje tylko jedną) prosze was aby pisać tutaj dla jakiejkolwiek postaci jakąś ciekawostkę, którą mógłbym tam umieścić.


Też kiedyś otym myslałem żeby umieścić to na stronie, ale skupiam się narazie na działach z grami, a co do ciekawostek to dużo ich było w PSX Extreme i poradniku Extreme, jak bede mial chwile to wypisze wszystkie ciekawostki, a jest ich spora lidzba  ;)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #582 dnia: Lutego 01, 2008, 11:21:31 am »
Wiem który poradink ale zniszczył mi się i nawet teraz nie wiem gdzie jest. Może w PL. Jakmialbyś czas prosilbym o wypisanie ich  :)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #583 dnia: Lutego 02, 2008, 07:57:25 pm »
Spox, ja dodam wszystkie info o postaciach które udało mi się znaleźć w internecie ( jest ich dosyć sporo ), bo już od niedawna robie to dla MK Fury ( już ok. 30 drugoplanowców jest skończone ). Niestety większość stron o nich wygasła i muszę pisać z pamięci, więc możecie się tego spodziewać za 2-3 tygodnie  ;) Jak i również całej historii MK...

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki MK
« Odpowiedź #584 dnia: Lutego 09, 2008, 10:37:32 am »
Obiecywałem wcześniej że umieszcze ciekawostki mortala z PSXE (sa też i moje spostrzeżenia) oto one:


Krewni i znajomi Liu-Kanga:

Ojciec  Lee-Kang   (nie żyje)
Matka  Lin Kang     (nie żyje)
Brat     Chow Kang (nie żyje)

Kung-Lao to jego kuzyn, są spokrewnieni ponieważ mieli tego samego przodka
czyli orginalnego Kung-Lao który zginoł na ziemi w jeden z pierwszych turniejech Mortal Kombat
z księciem Goro, dla tego Kung-Lao współczesny zawarł pakt pokojowy z goro w ich imieniu
(MK Gold)

Scorpion prawdziwe imię - Hanzo Hasashi
Znana rodzina żona i dziecko (brak imion) oboje martwi, zabici przez Quan Chi,
Który na czas zabójstwa przeistoczył wygląd wojownika z klanu Lin-Kuei.
Dlatego Scorpion dążył do zabicia Sub-Zero (co mu się udało podczas dziewiątego turnieju)

Johny Cage: Prawdziwe imię Carlton. Miejsce urodzenia: Venice, California.
Znana rodzina, krewni: Ojciec - Robert Carlton , Matka Rose Carlton, Siostra - Rebecca Carlton
(powszechnie znana wokalistka i modelka) Była żona- Cindy Ford. John Carlton ma 9 letnią córeczkę,
która mieszka z matką. Kobieta Sonya Blade.


Sub-Zero: Prawdziwe imię nieznane. Krewni, rodzina: popradziadek, pradziadek, dziadek, ojciec starszy brat
- pięciu pęszczyzn z rodu noszących wcześniej imię kodowe klanu Lin-Kuei "Sub-Zero"
Matka i siostra, miejsce urodzenia: Stany Zjednoczone. Sub-Zero jest ostatnim pozostałym przy życiu
członkiem klanu Lin-Kuei (a przynajmiej był aż do zcasu kiedy zaczoł gromadzić nowych uczniów po MK4)

Kitana. Znana rodzina krewni: Ojciec król Jarrod . Matka to Sindel. Dwa klony Mileena, zrobiona przez Shang-Tsunga
i Jade , wykonana na zamówienie Shinnoka. Mileena posiada tą samą zdolność co Shang, czyli morpha, dlatego potrafi
się przemieniać w Nomada- wszystkie klony które stworzył Shang były zasłabe i szybko umierały , dlatego wziął komurki
od najbardziej wytrzymałej rasy w Edenii różni się od Kitany tylko głosem, ma także 10 000 lat i umie czytać
w myślach siostry (podobno)

Jak powstali Noob Saibot i Ermac?
Podczas turnieju Mortal Kombat, kiedy Sub-Zero został wysłany z misją zabójstwa Shang-Tsunga,
inni z Lin Kuei zwani pod pseudonimami Cyrax i Sektor  zostali wysłąni z misją z dwoma butelkami
do Shinnoka . Jedna z butelek zawierała tysiąc dusz poległych wojowników, a druga żyjący olej
raz na jakiś czas przybierający humonoidalny kształt. W zamian za butelkę z olejkiem
Shinnok miał stworzyć z zawartości drógiej butelki armię dla klanu Lin Kuei .
Shinnok miał jednak inne plany.  Oszukał Sektora i Cyraxa, że potrzeba mu czasu na wykonanie zadania, a tym samym poczyniwszy odpowiednie czary nadał olejkowi na stałe kształt  człowieka i uczynił go swoim niewolnikiem i szpiegiem.
To tyle , jeśli chodzi o pochodzenie Noob Saibot'a  (od tyłu Noob Saibot to Boon Tobias, czyli nazwiska twórców Serii.
Po odejściu Tobiasa z Midway, skrócono nazwe z Noob Saibon na Noob.)
Zawartość drugiej butelki przetransformował do martwego ciała innego wojownika, tysiąc dusz do jednego naczynia.
Tak powstał Ermac, który także stał się niewolnikiem Shinnoka, przynajmiej na pewien czas.

Dlaczego Sonya nienawidzi Kano?
Kano zabił jej partnera prawda? No wiec partner Sonyi nazywał sie Daniel Blade i był bratem bliżniakiem Sonyi.
Niewiele osób to wie, ale to ciekawa sprawa, bo to Daneil wcześniaj zaczął ścigać Black Dragon i w czasie
jednej z akcji mocno nadepnął n aodcisk Kano. Był przy tym niezbyt obeznany- uczył się wachu od Sonyi .
Chyba nie bardzo mu to odpowiadało, gdyż chciał pojmoć Kano samemu bez niczyjej pomocy.
Jak widać nie powiodło mu się i Kano poderżnął mu gardło (chwali się tym w filmie MK,
że zrobuł partnerowi Sonyi usmiech od ucha do uchatym oto nożem)

Johnny Cage. Najbardziej znanymi filmami Cage przed serią Mortal Kombat 
(Które to na bieżąco kręcił po każdym powrocie z turnieju) były dwie części Dragon Fist i Sudden Violence.

W filmie Mortal Kombat podczas walki z Reptilem przez chwilę widać okno w ścianie.
Pamiętacie planszę The Tower z MK2? Dokłądnie takie samo okno jest tutaj w ścianie.

W czasie walki z Reptilem pod koniec filmu jest taki momeny, kiedy Robin Shou zostaje rzucony na wiszące na ścianie
półki, które pękają w momencie uderzenia. Podczas kręcenia tego ujęcia Robin złamał sobie dwa żebra i do końca zdjęć musiał walczyć z przejmującym bólem.  Cary Tagowa był chareografem wszystkich pojedynków i pokazywał Robinowi, jak powinien wyprowadzić poszczególne ciosy.

Sonya: prawdziwe imię - Sonya Blade. Znani krewni, rodzina: Ojciec - Mjr. Herman Blade, Matka - Erica Blade, Brat bliżniak
(nie żyje) - Daniel Blade. Miejsce urodzenia: Austion, Texas, USA. Dowódca Special Forces Outworld Investigation Unit, porucznik amerykańskiej armi.

Jedna z sióstr Eda Boona ma na imię Sonya, to po niej Blade ma imię. Inna nazywa się Tania - jak Tanya z MK.

Sub-Zero był jedyną piostacią występującą we wszystkich grach spod znaku Mortala (nie licząc MKSF - wiedział gdzie się nie pchać:-)

Dlaczego Klan Scorpiona i Sub-Zero tak bardzo się nei nawidzą? Założyciel Shirai Ryu należał kiedyś do Lin-Kuei.