Autor Wątek: Emulator ... problem :)  (Przeczytany 2245 razy)

Offline bongo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Emulator ... problem :)
« dnia: Maja 20, 2006, 03:52:55 pm »
Witam ... chciałbym pograć sobie w MK gold sciągnałem emulator chankast i wszytsko chodzi ale w grze nie ma dźwięku czy ktos miał ten sam porblem ? ... czy ktoś z was emulował MK GOLD ? jeżeli tak to jakiego emulatora i kofiguracji używał ... proszę o pomoc ..

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Emulator ... problem :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 20, 2006, 04:23:41 pm »
mógłbyś nie zakładać dwóch takich samych tematów ?!  :?

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Emulator ... problem :)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2006, 09:00:00 am »
Cytuj
Nie wiedziałem do jakiego działu to dać, więc wklejam tu  wszak nie gramy na padzie, a na klawierce anyway zaczynamy.

Aby rozpocząć zabawę w emulację ściągnij wersje Alpha (ostatnia wersja to 0.25) i pliki biosu - dc_flash.bin oraz dc_bios.bin dostępne tutaj
Pliki biosu należy wypakować do tego samego folderu, w którym znajduje się Chankast
Potrzeby też będzie Deamon Tools i piec o takich przyblizonych wymaganiach:

Procesor 2-2.5Ghz
pamięć 512MB
GeForce4 64MB, a najlepiej Radeon 9700 128MB
DirectX 9.0

Klikamy na aplikacje Chankast_alpha_25 i naszym oczom ukazuje się ekran startowy,czas na konfigurację.
Zaczynamy od Options:
Configure Drive- zaznaczamy wirtualny napęd.
Configure Controls-konfigurujemy sterowanie (pad ,mysz + klawiatura).
Configure Video:
- Video Mode ,wybór rozdzielczości ,oraz tryb Full Screen.
- Use ZWrite ,powinno być zaznaczone.
- Show Stats ,powinno być zaznaczone (pokazuje ilość fps'ów ,oraz poziom użycia CPU).
Cable Type- Ja mam zaznaczone NTSC ,na VGA nie działał mi Soul Calibur (w grze można wybrać odświeżanie 50/60 Hz)
Priority- domyślnie Normal.
Capcom Hack- klikamy ,gdy gramy w tytuły Capcomu.

Teraz czas na Plugins- tutaj ustalamy ilość kontrolerów .Ponadto możemy wykorzystać sloty w kontrolerach ,w których możemy
umieścić karty pamięci(VMS),katry pamięci z wyświetlaczami LCD ,lub Rumble Packi (wibratory).
Co do VmsBrowser ,to jest to zapewne manager kart pamięci ,pozwalający na zarządzanie save'ami - nie obczaiłem go jeszcze ,bo mam dość mało save'ów.

Potrzebne są jeszcze gry ,te w postaci obrazów płyt.
Trzeba tylko pamiętać ,żeby gry były typu self-boot(samobotujące) inaczej gra się nie uruchomi.

Zanim rozpoczniemy grę należałoby jeszcze sformatować kartę pamięci(VMS).
W tym celu odpalamy Chankasta ,klikamy Run-Start.Pojawił się DC Bios ,poruszamy się po nim już przy pomocy kontrolera ,
który ustaliliśmy w Configure Controls. Zanim zaczniecie format wejdźcie w Settings i ustawcie język na angielski.
Interesuje nas opcja File, tam wybieramy kartę i klikamy na nią, następnie Delete All.

Teraz wystarczy umieścić obraz płyty w wirtualnym napędzie i klikamy Run-Start.

Przy użyciu klawiszy "+" i "-" , z klawiatury numerycznej ,możemy zmieniać wartość CPU ,co często pozwoli osiągnąć większą ilość fps'ów w grze. Przeważnie należy zmienić wartość CPU ze 100 na 50.

Miłej zabawy i pozdrawiam !!!!

PS. Z gier testowałem tylko najnowsze dzieło G.Rev, które działa nadwyraz dobrze, muzyka nie zacina się, grafika nie kaszani się w ogóle no jedynie przy wybuchach można dostrzec kwadraty, jesli chodzi o predkość to wszystko zależy od komputera i jego mocy.
Ocena emulacji: 5/5

Niedługo postaram się zamieścić listę innych gier w które bez przeszkód można grać.


Cytat z www.dc-world.yoyo.pl/index.php
Sicku spokojnie  :P