Autor Wątek: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?  (Przeczytany 39861 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 09, 2010, 10:06:11 pm »
Adept ;) powiem tak:

WB postawi na nowy wizerunek serii, bo będzie chciało pozyskać nowych potencjalnych klientów. To nie w fanach MK siła, a właśnie tych, którzy teraz mają oczy zwrócone wśród gier komputerowych, czy filmów, a zawsze jacyś "starzy" fani serii będą za i w rezultacie będzie takie WB miało więcej korzyści niż strat i ja jestem jak najbardziej za. Niech zmieniają serię, oczywiście nie o 180 stopni ale, to co zobaczyliśmy na trailerze, nie odbiega aż tak diametralnie od serii, a z takich urywków za wiele też nie można wywnioskować. Nie wiem, co ludzie się doczepili Baraki, wg mnie przedstawili go znakomicie i zachowuje się jak prawdziwe zwierze.

Ja wszystko rozumiem. Poza tym od dawna uważam, że to nie jest już "nasza" gra, ale skoro o odbieganiu mówisz i że nie jest to tak straszne to:
- Baraka jest mutantem, nie człowiekiem z implantami z małymi realnymi nożykami wplecionymi do jego przedramion tylko z wielkimi mieczami fantastycznie wyrastającymi z jego rąk. Czy naprawdę tak trudno zobaczyć, że o to chodzi w Barace? Poza tym kiedy, w której grze lub w którym filmie Baraka zachowywał się jak zwierzę? Na moje oko to taki ORK wojownik "Baraka zniszczyć, Baraka zabić" z przebiegłością człowieka. Gdzie tutaj jest miejsce dla zwierzęcego zachowania? Chodzi raczej o to, że reżyser pomyślał sobie "Aha, Baraka tak dziwnie wygląda, to zróbmy go człowiekiem świrniętym, wiesz John, jak ten człowiek kot co sobie spiłował zęby i zrobił twarz a.l.a. kot", a scenarzysta odpowiedział "Świetny pomysł Mike, ale skoro wygląda jak zwierzę, to może będzie się też tak poruszał?" "jesteś genialny John, właśnie dlatego cię kocham" *scena całowania*... Lub coś w ten deseń właśnie było ;P Widzisz, gotowe postacie mieli? Mieli. Wystarczyło tylko zmienić konwencje fantasy na tą jaka panuje w filmach typu "Piła" i mamy świetne kino, ze starą historią oplecioną w nowe szaty.

Offline Mati

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 10, 2010, 04:33:40 pm »
Baraka opleciony nozami ? majacy dredy na wlosach, omg KOMEDIA

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 10, 2010, 09:54:04 pm »
Ogólnie mówiąc są różni fani. Są fani fanatycy (bardzo zamknięci w schematach) i fani, którzy są otwarci na nowości. Ja akurat zaliczam się do tych drugich i nie chodzi mi, którzy są lepsi a którzy gorsi.
Już od dłuższego czasu marzył mi się realny Mortal Kombat. Scorpion jako niewidomy wojownik a mimo to precyzyjnie zabójczy, Sub-Zero jako świetnie wyszkolony zabójca, dla którego ludzki układ nerwowy nie ma żadnych tajemnic dzięki czemu za pomocą małych igieł i precyzyjnych ciosów potrafił dosłownie sprawić, że człowiek żywcem zesztywnieje (jak Jet Li w "Pocałunku Smoka"). Takie ogółem były moje wizje. Kiedy zobaczyłem trailer filmu byłem uradowany, że ktoś spełni moją wizję. Co prawda dredy Baraki też mi nie pasują (zgolić na łyso i koniec) ale za to jako zdziczały psychol napakowany implantami odebrałem jak najbardziej pozytywnie. Reptile jako kanibal, który nie miał szczęścia wychować się w normalnych warunkach też jak najbardziej (w mojej pierwotnej wizji nie wiedziałem jak ukazać Reptile'a a trailer rozwiązał ten problem  ;)), Hanzo czyli Scorpion jest (tak mi się wydaje) niewidomy (największy dla mnie plus i spełnienie mojej wizji).

Co do "zwierzęcości" Baraki to wydaje mi się, że w MK: Annihilation nie zachowywał się zbyt ludzko. Baraka to dzikus, zwierze ubrane jak człowiek. Nie ma co doszukiwać człowieczeństwa w nim poza tym, że jest humanoidem.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 10, 2010, 10:45:49 pm »
Ja się bardzo cieszę że to fake był....... Jeśli mam do wyboru katowanie serii w taki sposób jak dotychczas i wersje MK z filmiku to już bym wolał to co znam aż za dobrze.....

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 11, 2010, 12:31:58 am »
Ogólnie mó Hanzo czyli Scorpion jest (tak mi się wydaje) niewidomy (największy dla mnie plus i spełnienie mojej wizji).

Co do "zwierzęcości" Baraki to wydaje mi się, że w MK: Annihilation nie zachowywał się zbyt ludzko. Baraka to dzikus, zwierze ubrane jak człowiek. Nie ma co doszukiwać człowieczeństwa w nim poza tym, że jest humanoidem.

Jakby był niewidomy to jak by przeglądał akta, które mu Jax podawał ;) ?

Co do MK Annihilation to postać Baraki też raczej nie była tym co fani oczekiwali ;).

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:21:47 am »
Jakby był niewidomy to jak by przeglądał akta, które mu Jax podawał ;) ?

No fakt czyta akta. W takim razie dlaczego ma białe oczy? Kontakty? Bez sens. Przy kanibalu arlekinie i chirurgu z implantami wypada słabo.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 11, 2010, 05:07:48 pm »
Jakby był niewidomy to jak by przeglądał akta, które mu Jax podawał ;) ?

No fakt czyta akta. W takim razie dlaczego ma białe oczy? Kontakty? Bez sens. Przy kanibalu arlekinie i chirurgu z implantami wypada słabo.

Ty, aż tak nie zrezygnowali z klimatycznych wątków, vide: Repek i Baraka. Jaki jest więc problem w mglistych oczkach Scorpa? Jakieś elementy klasyki muszą być zachowane, to jasne jak słońce. A Wy doszukujecie się ślepoty itd.  ::)

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 11, 2010, 10:58:39 pm »
No wiesz. Reptile i Baraka w swoim wyglądzie mają uzasadnienie, wszystko jest wytłumaczone. Ja wiem, że białe oczy mają mieć symboliczne powiązanie z tym, że Hanzo już nie żyje ale jaki jest powód tego, że ma białe oczy? Ja wiem, że trochę się czepiam ale skoro postawiono na realizm to chciałbym wiedzieć w jaki sposób (wyłączając kontakty) jako żywy człowiek ma trupie oczy? Ślepota jedynie mi tu pasuje, chyba, że jest inna możliwość (poza kontaktami) o której pojęcia nie mam.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2010, 02:45:31 am wysłana przez Sim »

-Luna-

  • Gość
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 12, 2010, 12:12:31 pm »
Zachowajmy jednak trochę tej fikcji i popatrzmy z przymrużonym okiem. Ma białe bo ma i tyle.

Offline Hanzo Hasashi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 192
  • No Pain, No Game !
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 12, 2010, 12:23:39 pm »
Czytajcie i nie gadajcie;)
Miłej lekturki !

http://hatak.pl/news/8478/Rezyser_opowiada_o_Mortal_Kombat/


-Luna-

  • Gość
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 12, 2010, 12:42:33 pm »
Mi się podoba;)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 13, 2010, 12:21:33 am »
No fakt czyta akta. W takim razie dlaczego ma białe oczy? Kontakty? Bez sens. Przy kanibalu arlekinie i chirurgu z implantami wypada słabo.

Przecież jest żywym trupem... został zabity przez Sub-Zero w świątyni Shaolin przed turniejem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2010, 03:12:08 pm wysłana przez Scorpion king of the soul »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 13, 2010, 08:58:40 pm »
Widzę, że tylko ja jestem tu przeciwko takiej wersji "MK Movie". 
Kiedy obejrzałem film po raz pierwszy uderzyło mnie swobodne podejście do tematu i dobre zdjęcia i reżyseria. Jeśli tka miał wyglądać wizualnie MK to ja jestem jak najbardziej za.
Ale jeśli fabuła ma iść ramię w ramię z tym krótkim filmikiem to ja to pierdolę.
Nie podoba mi się i już. Jeśli zrobili by z tego mini serial to jak najbardziej bym to przyjął. Ale w takiej postaci- normalnej fabuły- to nigdy w życiu.
Ktoś ma inne zdanie? Z przyjemnością je obalę.
Czekam na odzew................................

"Odbiór w 90% jest bardzo pozytywny."
Bzdura...............

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 13, 2010, 09:00:16 pm »
Ktoś ma inne zdanie? Z przyjemnością je obalę.
Czekam na odzew................................

Stoję po Twojej stronie.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Nowy trailer MK. Czy to nowy kierunek serii?
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 13, 2010, 09:20:38 pm »
"Gwardia umiera................................. ........
............................lecz się nie poddaje........"