'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: MK The Movie i Wej?cie Smoka  (Przeczytany 24220 razy)

Offline Martins

• U?ytkownik
  • Debe?ciak Team
Odp: MK The Movie i Wej?cie Smoka
« Odpowiedź #15 dnia: Października 09, 2009, 06:56:22 pm »
S?dzilem, ?e "poni?ej ?redniej na tym forum" to jest u?ywanie $urw jako przecinków :). Z t? wypowiedzi? nie by?o chyba jeszcze tak ?le.
Pokurwi?o mnie!!!

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #16 dnia: Października 09, 2009, 07:02:10 pm »
Nie, nie, chodzi?o mi o ?redni? wieku :) nie o poziom. Najstarszy pisz?cy do Ninja-Spectre który nam zawy?a skal? (26 lat), a najm?odszy do Tekken Kombat (12 lat). Jednak w tym temacie czterech na siedmiu pisz?cych jest po dwudziestym roku ?ycia. A z tym "poni?ej" to wiesz, tylko metafora obrazuj?ca tok my?lenia Johnx`a. Skoro on wyjecha? z sugesti?, ?e jeste?my band? baranów, to odgryz?em si? suchym faktem :)

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Martins

• U?ytkownik
  • Debe?ciak Team
« Odpowiedź #17 dnia: Października 09, 2009, 07:37:57 pm »
Sorry, ?le zrozumia?em. W sumie zap?aci?em zbyt wysok? cen?, tylko za jedno zdanie dotycz?ce mojej opini na temat w?tpliwej jako?ci filmu "The Quest". Od razu kto? zasugerowa?, ?e jestem baranem. ;D Milczenie jest srebrem :)
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2009, 12:19:47 am wysłana przez Martins »
Pokurwi?o mnie!!!

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Października 09, 2009, 07:48:03 pm »
Panie Martins, ale o czym Ty mówisz? Wypowied? Johnxa tyczy?a si? krytyki "Wej?cia Smoka", a nie krytyki "The Quest", wi?c kompletnie nie rozumiem tego postu :) Po drugie film "The Quest", nie jest ambitny. Jest wtórny, ma?ostkowy i ?redni je?li mamy obiektywnie spojrze? na spraw? :) Co nie zmienia faktu, ?e fani Van Damma go kochaj? :)

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Martins

• U?ytkownik
  • Debe?ciak Team
« Odpowiedź #19 dnia: Października 09, 2009, 08:10:08 pm »
Skoro wypowiedzia?em si? w tym temacie, a moja wypowied? nie dotyczy?a tego, o czym wspomina? Johnx, to powinienem nale?e? do tej grupy "baranów", którzy rozmawiali (wed?ug autora tego tematu), nie na temat.  :) A jak si? nazywa? ten Mongo?, z którym Van Damme walczy? w finale? Tak powinien wygl?da? Hsu Hao (wtedy ch?op by?by spoko).
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2009, 08:57:27 pm wysłana przez Martins »
Pokurwi?o mnie!!!

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #20 dnia: Października 10, 2009, 10:25:13 pm »
Czytanie ze zrozumieniem by?o w pierwszej klasie szko?y podstawowej! W takim razie temat do zamkni?cia.

Pierwsza klasa podstawówki by?a dawno a i tak nie s?ucha?em [jak w ka?dej nast?pnej z reszt?.... to dlatego jetem teraz taki b?yskotliwy , bo dochodzi?em do wszystkiego sam....  :)] Ale pomys? z zamkni?ciem tematu mi sie podoba..... A Elderom?

Panie Martins, ale o czym Ty mówisz? Wypowied? Johnxa tyczy?a si? krytyki "Wej?cia Smoka", a nie krytyki "The Quest", wi?c kompletnie nie rozumiem tego postu :) Po drugie film "The Quest", nie jest ambitny. Jest wtórny, ma?ostkowy i ?redni je?li mamy obiektywnie spojrze? na spraw? :) Co nie zmienia faktu, ?e fani Van Damma go kochaj? :)

Dla mnie ka?dy film jest ?redni, wtórny i ma?ostkowy co nie znaczy ?e nie mo?na lubi? takich filmów....
A z tym kiczem WS i BL to znowu nie masz racji Adept....

A jak si? nazywa? ten Mongo?, z którym Van Damme walczy? w finale? Tak powinien wygl?da? Hsu Hao (wtedy ch?op by?by spoko).
O pana Qissi'ego ci chodzi? Imienia nie pami?tam Abdul czy jako?  tam.... Gdzie? czyta?em ?e to kumpel Damme'a...
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Martins

• U?ytkownik
  • Debe?ciak Team
« Odpowiedź #21 dnia: Października 11, 2009, 01:09:33 pm »

Dla mnie ka?dy film jest ?redni, wtórny i ma?ostkowy co nie znaczy ?e nie mo?na lubi? takich filmów...

SlaveMe, je?li jest faktycznie tak, jak Napisa?e? to szacun cz?owieku! Nawet dla mnie, czyli go?cia, który z trzech dominuj?cych obecnie form przekazu ( film, gra, muzyka), najni?ej ceni w?a?nie kinematografi?, jest par? takich produkcji, które znacz?co poszerzy?y moje horyzonty my?lowe i zdecydowanie nie przypisa?bym im ?adnej z wymienionych przez Ciebie powy?ej cech.
Pokurwi?o mnie!!!

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: Października 11, 2009, 03:16:32 pm »
SlaveMe, je?li jest faktycznie tak, jak Napisa?e? to szacun cz?owieku! Nawet dla mnie, czyli go?cia, który z trzech dominuj?cych obecnie form przekazu ( film, gra, muzyka), najni?ej ceni w?a?nie kinematografi?
Stalin by?by nie pocieszony.

Znowu? Czyli istnieje racja przenaj?wi?tsza Twoja i nikt inny racji nie ma? Gratulacje za pogl?dy, s? wy?mienite. Znowu Twój fail.

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #23 dnia: Października 11, 2009, 06:34:19 pm »
Wej?cie smoka jest obiektywnie lepsze. Podobnie jak porównywanie Beyonce z Mozzartem jest niedorzeczne, gdy? istniej? okre?lone kryteria, wskazuj?ce na wy?szo?? tego drugiego, tak samo Wej?cie smoka jest lepsze od MK, i poddawanie tego w w?tpliwo?? ?wiadczy jedynie o braku znajomo?ci kryteriów. Mo?na powiedzie? ?e co? si? komu? bardziej podoba, ale to przenaj?wi?tszej racji nie zmieni.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: Października 11, 2009, 07:00:31 pm »
Obiektywizm... Przeczytaj wi?c temat jeszcze raz, a najlepiej ogl?dnij te dwa filmy i podziel na podpunkty kryteria w których chcesz ocenia? filmy:
- Scenografia
- Choreografia walk
- Gra aktorska
- Klimat
etc. I je?eli nadal b?dziesz s?dzi?, ?e to wszystko o niebo lepsze jest w "Wej?ciu Smoka" typu lepsza scenografia paru wst??ek w "WS" ni? r?cznie robione rze?by w Outworldzie, to po prostu b?dzie kolejnym potwierdzeniem tego, ?e nie powa?ny z Ciebie rozmówca.

Mo?na powiedzie? ?e co? si? komu? bardziej podoba, ale to przenaj?wi?tszej racji nie zmieni.
Oczywi?cie, ?e ca?y czas mówimy o SWOIM zdaniu. Obiektywizm mo?na wtr?ci? czasem, bo ka?dy oczy ma i choreografie walk, gr? aktorsk? czy scenografie KA?DY idiota zobaczy i b?dzie potrafi? oceni?. Za to Ty tworzysz "przenaj?wi?tsz? racj?", co ka?e nam uznawa? Ci? za osob? nie kompetentn? w temacie.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 07:07:42 pm wysłana przez Adept »

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #25 dnia: Października 11, 2009, 07:35:58 pm »
Widzia?em oba filmy, i moje wra?enie jest takie ?e porównywanie ich jest jak porównywanie panienki z ma?ymi, acz zgrabnymi cyckami z ró?ow? ksi??niczk? sylikonu. By? mo?e choreografia walk jest "o niebo lepsza" w MK, z tym ?e w walkach tych brakuje jakiegokolwiek napi?cia. W po?owie filmu patrzenie na popisy Liu Kanga i spó?ki robi si? zwyczajnie nudne. Akcja jest skrajnie przewidywalna. Wej?cie Gora czy Shanga nie ma w sobie tej magii co wej?cie grubasa w WS. Pierwowzór by? mo?e jest kiczowaty, jednak?e to samo mo?na powiedzie? o MK, a WS jest w swoim kiczu bardziej spójne, wi?c w wygrywa. Minimalizm Wej?cia smoka robi na mnie du?o wi?ksze wra?enie, podobnie jak stara trylogia Star Wars wydaje mi si? ciekawsza wizualnie od nowej. Gra aktorska w MK równie? mnie nie przekonuje. Pewnie przez wady scenariusza, gdzie zwyczajnie ?le zosta? roz?o?ony balans mi?dzy patosem, kiczem i elementami komicznymi. Cho? aktorzy robi? co mog? by wyj?? z tego z twarz?, to pewnych spraw zwyczajnie nie da si? naprawi?. Do tego WS by?o przynajmniej cz??ciowo nowatorskie, co równie? ma znaczenie. Dodatkowo film ten ma przes?anie. Proste jak jebanie, ale ma. Nie sk?ania ono do ?adnych przemy?le?, ale nadaje temu filmowi jakiej? wewn?trznej spójno?ci, i sprawia ?e ogl?da si? go bardziej miodnie. Sprawia ?e film ogl?da si? jako spójn? ca?o??, a nie zbiór ?rednio efektownych wizualnie scen, jak jest w przypadku MK.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: Października 11, 2009, 08:18:48 pm »

SlaveMe, je?li jest faktycznie tak, jak Napisa?e? to szacun cz?owieku! Nawet dla mnie, czyli go?cia, który z trzech dominuj?cych obecnie form przekazu ( film, gra, muzyka), najni?ej ceni w?a?nie kinematografi?, jest par? takich produkcji, które znacz?co poszerzy?y moje horyzonty my?lowe i zdecydowanie nie przypisa?bym im ?adnej z wymienionych przez Ciebie powy?ej cech.

Jakby? doda? ksi??ki to bym napisa? co? w stylu "Bracie!", poza tym niedopatrzeniem zgadzam si? 100%.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #27 dnia: Października 12, 2009, 11:42:01 am »
Pozwólcie ?e zst?pi? do Was i przemówi?......

Dla mnie ka?dy film jest ?redni, wtórny i ma?ostkowy co nie znaczy ?e nie mo?na lubi? takich filmów...

A czy ja napisa?em co? z?ego? Dobra, spójrzmy na ca?y przemys? rozrywkowy przez pryzmat dobrej fabu?y. Od bardzo dawna, nie mówi?c ju? ostatnich latach nie tylko kino ale i gry jaki nie maj? do zaoferowania nic ciekawego. Pójd? nawet dalej i powiem ?e prawie nigdy z ma?ymi wyj?tkami nie mai?y. Filmy, gry, ksi??ki, i spora cz??? piosenek opiera sie na opowiadaniu historii. Tylko ?e gdy popatrzymy  zboku te historie s? s?abe, niektóre wr?cz bole?nie s?abe. Moc zyskuj? dopiero przy dodaniu postaci i stworzeniu odpowiedniego klimatu przez twórców. Spójrzmy np na juz wymienian? wy?ej pierwsz? trylogi? Star Wars. O czym jest fabu?a? Dawno, dawno temu w kosmosie by?o z?e Imperium i garstka Rebeliantów. By? te? bez ojca i bezdomna ksi??niczka i pirat z yeti. Dorzu?my starego mistrza, dwa wkurzaj?ce roboty i urzeczywistnienie duszy SlaveMe'ego i kr?cimy. Opis banalny ale przedstawiony w taki sposób ?e "zafascynowa? miliony widzów na ca?ym ?wiecie". Tak samo jest z histori? MK. Dopiero przy obróbce zyskuj? blask diamentu, wcze?niej s? tylko o jednym jebanym kamieniem wi?cej......

Znowu? Czyli istnieje racja przenaj?wi?tsza Twoja i nikt inny racji nie ma? Gratulacje za pogl?dy, s? wy?mienite. Znowu Twój fail.
My?la?em ?e sie przyzwyczai?e? do tego po tysi?cu postów  ;)

Widzia?em oba filmy, i moje wra?enie jest takie ?e porównywanie ich jest jak porównywanie panienki z ma?ymi, acz zgrabnymi cyckami z ró?ow? ksi??niczk? sylikonu. By? mo?e choreografia walk jest "o niebo lepsza" w MK, z tym ?e w walkach tych brakuje jakiegokolwiek napi?cia. W po?owie filmu patrzenie na popisy Liu Kanga i spó?ki robi si? zwyczajnie nudne. Akcja jest skrajnie przewidywalna. Wej?cie Gora czy Shanga nie ma w sobie tej magii co wej?cie grubasa w WS. Pierwowzór by? mo?e jest kiczowaty, jednak?e to samo mo?na powiedzie? o MK, a WS jest w swoim kiczu bardziej spójne, wi?c w wygrywa. Minimalizm Wej?cia smoka robi na mnie du?o wi?ksze wra?enie, podobnie jak stara trylogia Star Wars wydaje mi si? ciekawsza wizualnie od nowej. Gra aktorska w MK równie? mnie nie przekonuje. Pewnie przez wady scenariusza, gdzie zwyczajnie ?le zosta? roz?o?ony balans mi?dzy patosem, kiczem i elementami komicznymi. Cho? aktorzy robi? co mog? by wyj?? z tego z twarz?, to pewnych spraw zwyczajnie nie da si? naprawi?. Do tego WS by?o przynajmniej cz??ciowo nowatorskie, co równie? ma znaczenie. Dodatkowo film ten ma przes?anie. Proste jak jebanie, ale ma. Nie sk?ania ono do ?adnych przemy?le?, ale nadaje temu filmowi jakiej? wewn?trznej spójno?ci, i sprawia ?e ogl?da si? go bardziej miodnie. Sprawia ?e film ogl?da si? jako spójn? ca?o??, a nie zbiór ?rednio efektownych wizualnie scen, jak jest w przypadku MK.
Pi?knie to uj??e? Franqey....
A ja dodam od siebie ?e g?ównym zarzutem z mojej strony jest sprawa fabu?y :)
MK mai? swój pierwowzór w grze, co niesie a raczej powinno nie?? ze sob? zobowi?zania. W wg mnie a nie jest to tylko moja opinia fabu?a zosta?a oddana ?rednio. Tak samo rzecz sie ma z postaciami które zosta?y wypchni?te z filmu. Wej?cie Smoka jest wolne od jakichkolwiek narzuconych przez pierwowzór nakazów co do trzymania sie okre?lonej fabu?y i dlatego wypada lepiej przy MK Andersona.

Jakby? doda? ksi??ki to bym napisa? co? w stylu "Bracie!", poza tym niedopatrzeniem zgadzam si? 100%.
To mi?o ze nareszcie si? z kim? zgadzasz rep...... :)
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #28 dnia: Października 13, 2009, 07:19:08 pm »
Wcale nie napisa?em ?e pisz?cy to cyt. "debile". No niektórzy dobrze odpowiedzieli. Nie ma sensu dalej pisa? w tym temacie.

Offline Martins

• U?ytkownik
  • Debe?ciak Team
« Odpowiedź #29 dnia: Października 13, 2009, 09:00:13 pm »
Adept tak to odebra?, s?dz?c, ?e to w?a?nie sugerowa?e? Johnx. Po co zamyka? temat, który wywo?a? spore emocje (co? si? dzia?o, a to wed?ug mnie najwa?niejsze). Poza tym, by? mo?e kto?, po zapoznaniu si? z tym tematem, odkry? w sobie zupe?nie now? to?samo??, w postaci barana lub debila i dzisiaj jest zupe?nie nowym (lepszym, pe?niejszym!) cz?owiekiem, id?cym przez ?ycie z dumnie podniesion? g?ow?, che?pi?? si? któryms z tych, (wy?ej wymienionych)  zaszczytnych tytu?ów. ;D
Pokurwi?o mnie!!!