Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 653739 razy)

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1380 dnia: Marca 05, 2015, 10:27:24 pm »
Pady tej firmy są ujowe krótko mówiąc.

Moja Esperanza ostatnio szwankuje jak cholera i nie wiem jakiego pada kupić. Słyszałem, że klasyczny kontroler do Wii jest świetny do bijatyk. Sam już nie wiem. :-\

Kup sobie Gamepad TRACER Shogun TRJ-208 na jakieś 20 zł. Ja go mam już z rok i jestem z niego bardzo zadowolony. Używam go do PC i PS3 :)

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1381 dnia: Marca 05, 2015, 10:28:10 pm »
A jak krzyżak w tym padzie? Daje radę?


Tutaj jakieś moje wymyślona intra dla postaci.

Liu Kang: Y-y-y-o-o-o-o-u, y-y-o-u, you...
Raiden: M-m-m-m-e-e-e-e, me, me, m-m-m-m-e...
Liu Kang: You thunder bitch!

Kitana: Princess.
Kitana: Kitana.
Kitana: Princess.

Johnny Cage: Cassie, you’re grounded!
Cassie Cage: But Daddy, I only had a few beers.
Johnny Cage: Enough!

Kitana: Liu, I’m pregnant.
Liu Kang: What? How?
Kitana: You were such a handsome zombie.

Sonya Blade: Hello my love.
Jax: I want to marry you, you know.
Sonya Blade: I just need to break out of this Cage.

Ferra/Torr: Torr, me want this plushie!
Reptile: I will tear your flesh!
Ferra/Torr: Torr kills you and stuffs you!

Sub-Zero: Let me break the ice.
Scorpion: I wanna set you on fire.
Sub-Zero: Oh honey!

Ferra/Torr: Snowman!
Sub-Zero: Get some manners, young lady.
Ferra/Torr: Yeti!

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1382 dnia: Marca 05, 2015, 10:33:02 pm »
A jak krzyżak w tym padzie? Daje radę?

Wszystko działa tak, jakbyś grał normalnym padem od PS3, jedyna rzecz to taka, że Przycisk L1 jest zamieniony z L2 i R1 z R2 :D Ale idzie się przyzwyczaić

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1383 dnia: Marca 05, 2015, 10:46:53 pm »
Czyli w skrócie - hejtujesz nowego MK za obecność postaci, których (wg oficjalnych wiadomości) nie ma ;D.

Ale wziałeś pod uwagę ziomku, że wszystkie moje hejty są zasadne TYLKO jeśli roster się potwierdzi (na co wiele rzeczy wskazuje teraz)? i już to pisałem/powtarzałem na tym forum? Także z Twojej str strzał w niebo.

Czasem wszystko wskazuje, że w następny dzień będzie padać deszcz, a potem się okazuje że jest Słońce i bezchmurne niebo ;).Sam fakt hejtowania czegos niezapowiedzianego jest dla mnie smieszne.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1384 dnia: Marca 05, 2015, 11:05:01 pm »
Na youtube jest wywiad z Adamem Urbano, ktory chyba wpadl, bo powiedzial, ze mozna zagrac jako Kenshi i Johnny Cage, a wiec obaj potwierdzeni.

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1385 dnia: Marca 05, 2015, 11:31:12 pm »
Dokladnie tak. Kenshi i Johnny zostali potwierdzeni jako grywalne postacie. Dodatkowo w story Mode będziemy wybierac ścieżki którymi chcemy podążać co pewnie sprawi,że będziemy grali jako inni bohaterowi w zależności od ścieżki.
[youtube]OFxO4O0piLg[/youtube]

Offline Adamus91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1386 dnia: Marca 05, 2015, 11:51:39 pm »
Ale bieda. Nie jara mnie granie zwykłymi ludźmi jak JAX, Sonia i Cage, a oni wrzucają jeszcze ich dzieci i Kenshiego, których nie lubię. A było tyle ciekawych postaci z potencjałem. To już lepiej byłoby jakby zrobili więcej nowych postaci. Mam nadzieję, że jednak zobaczymy jeszcze jakieś fajne postacie, a nie same Special Forces. Kung Lao też jest zbędny dla mnie w tej grze. Jeszcze jak Liu Kang wróci to będzie parodia. >:(

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1387 dnia: Marca 06, 2015, 08:27:06 am »
Czyli Johnny potwierdzony. Coraz więcej 'deszczowych chmur na niebie', tylko czekać aż jebnie piorun w postaciach Sonyi i Jaxa. Akurat jednym z niewielu, którzy mogliby przegnać tę burzę jest gość, który je wywołuje...

Luna, chyba trochę już doszliśmy do porozumienia/kompromisu w niektórych kwestiach. Nieźle.

Po prostu jesteś jedną z tych osób, dla których gameplay > fabuła. I to nas chyba najbardziej różni :)


Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1388 dnia: Marca 06, 2015, 11:52:21 am »
Ale w bijatykach liczy się przecież grywalność, system walki, roster i takie tam. Fabuła to raczej taki pretekst do wszystkiego.

Tutaj bardzo podoba mi się seria "Tekken" gdzie od jakiegoś czasu dużo rzeczy robione jest z humorem. Wystarczy obejrzeć niektóre zakończenia. Teraz twórcy chcą niby zakończyć historię klanu Mishima, ale kogo tak naprawdę to obchodzi.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1389 dnia: Marca 06, 2015, 12:00:31 pm »
Ale w bijatykach liczy się przecież grywalność, system walki, roster i takie tam. Fabuła to raczej taki pretekst do wszystkiego.

Ja traktuję Mortal Kombat w kategorii 'globalnej'. Jako uniwersum, jako zależności między postaciami, no ogólnie jako całośc. Dlatego szkoda, że w MKX skupili się głównie na ziemsko/outworldowej części tego uniwersum. Chaosrealm mamy wspomniane chyba tylko w jednym dymku w komiksie, Edenia też jakoś tak z boku, Orderrealm zupełnie zapomniany. Mortal jest tak bogatym uniwersum, do którego można dodać praktycznie każdą magiczno/mistyczną a nawet cybernetyczną postać, że ogarniczanie się do dodawania postaci nowych jako 'ziemskich' to troche zmarnowanie tego potencjału.

Roster wiąże się z fabułą. Dla mnie od samego gameplayu i możliwości wyprowadzenia infinite combo ważniejszy jest KLIMAT postaci. A 'ludzkie' postacie są mniej klimatyczne (WG MNIE) od tych bardziej przybajerzonych. Gdybym miał wybierać czy wolę kogoś zajebać z pistoletu, czy kulą energii, to wybieram to drugie. Bez wahania.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1390 dnia: Marca 06, 2015, 12:31:23 pm »
Czyli Shao deadl. Skoro jednak jego dusza jest w Ermacu, to się pewnie wydostanie, z tym że pewnie w innej postaci. Może w MKX i to on będzie bossem, a może w MKXI, ale coś takiego będzie miało miejsce na pewno.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1391 dnia: Marca 06, 2015, 01:59:16 pm »
Ten arab z Tekkena to najbardziej nieoryginalna, nudna i totalnie wyprana z charakteru postać w historii mordobić. Tak właściwie to chyba dostałem raka na samą myśl, że ktoś uważa, że to dobra postać w jakiejkolwiek bijatyce o MK nawet nie mówiąc :D

Cześć Davidkoz. Jak tam?

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1392 dnia: Marca 06, 2015, 02:04:45 pm »
Ten arab z Tekkena to najbardziej nieoryginalna, nudna i totalnie wyprana z charakteru postać w historii mordobić. Tak właściwie to chyba dostałem raka na samą myśl, że ktoś uważa, że to dobra postać w jakiejkolwiek bijatyce o MK nawet nie mówiąc :D

łooo, ładnie odleciałeś... feel sorry 'bout your cancer :(

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1393 dnia: Marca 06, 2015, 02:34:15 pm »
Ten arab z Tekkena to najbardziej nieoryginalna, nudna i totalnie wyprana z charakteru postać w historii mordobić. Tak właściwie to chyba dostałem raka na samą myśl, że ktoś uważa, że to dobra postać w jakiejkolwiek bijatyce o MK nawet nie mówiąc :D
Dostałeś raka od kebabów rasisto :P

Czyli Shao deadl.
Przegapiłem coś? Ostatnio dużo tu siedzę ale za mało sypiam......

Ja tam od zawsze byłem w obozie Mitologii MK. Sram na grywalność :) Dla mnie może nowy MK wyglądać jak z MajnKrafta byle była zajebista historia. No dobra, może nie do tego stopnia :P Chciałem być przebojowy i wbić się w trend szyderczo-żartobliwych wypowiedzi :) Ale chuj z tym. Koniec. Powaga Panowie. Flaki musi widać, nakurwianie musi być zrobione porządnie, szmery-bajery i te sprawy. Tyle tylko, że dla mnie to sprawa drugorzędna.  Jeśli fabuła będzie rządzić łyknę wszystko jak Sasha Grey. Nie to, że chcę aby twórcy skupili się tylko na historii i mieszali w niej jak w Modzie na Suckces, a całą resztę olali. Noż kurwa, płacę [w tej chwili franqey się uśmiecha] to chcę porządnej giery. Jeśli coś spierdolą w części z idealną fabułą to będę to wytykał, a nie hołubił, bo scenariusz zajebisty. Jednak w tej całej pozornej wojnie między gameplayem i historią o wyższość jednego nad drugim uderzyła mnie jedna rzecz. Nigdy nie lubiłem gier sportowych ani wyścigówek [wyjątek CTR, ew. któryś tam Motor Storm, no i Destruction Derby ale to taka wyścigówka jak GTA:P ], platfusy czy strzelanki jako tako, ale zawsze się miałem za fana mordobić. Nie jakiegoś zajebistego gracza ale jednak nad MK, tekkenem siedziałem, w stare SFy i SCy też pocinałem, VFy, DOAie też. Jakieś nakurwianki X-menami, Bloody Roar, School Rivals, kurwa nie pamiętam wszystkich. Chodzi mi o to, że prawie żadna z tych gier nie wciągnęła mnie historią. Tu muszę jednak oddać swoje tekkenowi - siedziałem przy trójce prawie trzy miesiące.... i tyle. MK wessało mnie postaciami i historią, oczywiście także gameplayem i flakami, ale głównie była to mitologia. I tu zrozumiałem, że nie jestem fanem mordoklepek ale fanem MK.....
Podsumowując mój pijacki wywód: Wiadomo, że historie w bijatykach są jak ktoś to nazwał ładnie "pretekstem". W mojej opinii historia Mortala mogłaby być czym więcej. Zawsze była ważna, determinowała też pojawienie się niektórych postaci. Coś w tym jest, że na naszym forum jest od grzyba tematów typu 'Czy Sub-Zero jest Ninją?' albo 'Polska odpowiedź na historię MK', na forum tekkena większość tematów to szeroko pojęte 'comba i ciosy'. No kurwa, tam: 'Wasz ulubiony cios w którejś tam części' a tu 'Wielki Quiz MK' w czterech edycjach czy tam trzech, gdzie większość pytań jest jednak o historię.
Cóż, moim powodem dla którego napisałem ten post nie jest werbowanie nikogo do mojego Obozu Spuszczaczy się nad Fabułą. Każdy napieprza w MK ze swojego własnego powodu, ale ten powód, który być może dla mnie jest nieistotny przywlókł tu na to forum gościa z którym piszemy, a może i się zmierzymy w MKX on line. I w naszym interesie jest by MK był pod względem gamepalyu, fabuły, rostera, kontentów i całego tego innego gówna, które gry w sobie mają, jak najlepszy bo wtedy każdy znajdzie tam coś dla siebie.......

Kurwa, końcówka ja z przemówienia prezydenta USA z 'Dnia Niepodległości'.... Sory za taki styl, za dużo chlapnąłem :)
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2015, 02:43:53 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1394 dnia: Marca 06, 2015, 04:00:52 pm »
Nie SlaveMe, nic nie przegapiłeś. Mój post był wynikiem siedzenia na angielskiej wiki mortal kombat  :D