Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 651889 razy)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #990 dnia: Lutego 19, 2015, 06:32:27 pm »
Liu mógłby powrócić jako oszpecony wygnany z Shaolin Mnich chcący z jednej strony zemścić się na Raidenie, z drugiej stojący po stronie Earthrealm. Na Ziemię maja ochotę Shao Kahn, Shinnok, Quan Chi, Onaga i kilku innych..... Za to obrońców jest tylko jedna grupa, wspierana oczywiście przez siły Edenii [ale co to za siły :/] i zawsze trzymają sztamę na wieki....
Motyw z dwoma frakcjami broniącymi Królestwa Ziemskiego dałby powiew świeżości w tą część fabuły i zawodników.
Chętnie widziałbym Liu jako kogoś pokroju Punishera, nie lubianego przez innych, przekraczającego granicę, zabijającego swych wrogów bez litości ale stojącego jednak po tej dobrej stronie, choć bardzo blisko cienkiej granicy..... Takiego Liu Kanga chciałbym zobaczyć w MKX........
To mi się podoba. Chętnie zobaczyłbym taki motyw w grze. Adept pisz do Boona, kupujemy to. :D

Swoją drogą O CO KURNA chodzi z tym, że nie pokazują nowych postaci? Dwa miesiące do premiery, a tu połowy ludzi nie ma. Oni mają gorszą politykę niż KSW, która czasem na tydzień przed galą nie podaje nazwisk rywali dla Polaków. WTF. Oni nie mają ich gotowych? Jeśli tak to słabo na dwa miechy przed premierą. Jeśli mają, to serio taka jest ich marketing?
Też mi się nie podoba to w ogóle. Może boją się reakcji na nowe postacie, przecież na pierwszych nowych zawodników ludzie różnie zareagowali. Ale z drugiej strony przed samą premierą pokażą nowe postacie to ludzie również mogą się zniechęcić. Nie wiem, nie podoba mi się to, ale z drugiej strony nie wierzę żeby byli w stanie zepsuć to do czego otworzyło im drzwi MK9. Jakiś czas temu była mowa o tym, że większość postaci jest już gotowych (Moonspell wrzucał na FB MKPL).

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #991 dnia: Lutego 19, 2015, 06:52:00 pm »
W sumie racja. Teraz czekamy na nowych fighterów, których odkryjemy zupełnie na nowo, a starych moglibyśmy się domyślić, wiedzielibyśmy, czego się raczej spodziewać. W ten sposób nie wiemy, jakie mordy zobaczymy po wybraniu trybu gry, jakie są ich historie, dlaczego walczą, dla kogo walczą i przede wszystkim jak walczą. Według mnie jeszcze z jedną nową postać mogliby przed premierą pokazać, chociażby takiego Errona Blacka, którego i tak wszyscy się spodziewają.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #992 dnia: Lutego 20, 2015, 12:16:38 am »
To ze wsparciem od Edler Gods i One Being było w Story Mode? Bo nie pamiętam już szczerze mówiąc...... Dla mnie ciekawy motyw i nie chciałbym, by pojawił się tylko w MK9. MKU jak każde uniwersum potrzebuje bytów wyższych będących gdzieś z boku, zajętych swoimi sprawami.
Co do nowych postaci to mówili, że będzie nowy ninja... Zmutowane Nastoletnie Żółwie są Ninja więc może to będzie Donatello, Rafaello, Michael Angelo lub Leonardo..... A tak szczerze mówiąc: wytrzymałem tyle miesięcy bez żadnych nowych wojowników to i te dwa miechy przetrzymam i se ich oblukam na premierze....

I jeszcze jedno naszło mnie o tych Bossach...... W MKM i MKSF byli bossowie, co prawda nie pełnoprawni ale spełniali jednak rolę bossów..... Nie sądzę jednak, żeby NRS odjebało coś takiego. Wyobrażacie sobie No-Face'a jako Bossa w MKX? Albo tego gościa
https://www.youtube.com/watch?v=InjahRkx_JE
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2015, 12:18:20 am wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #993 dnia: Lutego 20, 2015, 12:40:42 am »
Na tym etapie, to oni już mają grę gotową w 100% i teraz poprawiają ewentualne niedoróbki. To, że nie znamy chyba z połowę rostera wcale nie jest takie złe. Będzie większe zaskoczenie później. Byle tylko ten balans tam istniał.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #994 dnia: Lutego 20, 2015, 01:20:15 am »
To ze wsparciem od Edler Gods i One Being było w Story Mode? Bo nie pamiętam już szczerze mówiąc...... Dla mnie ciekawy motyw i nie chciałbym, by pojawił się tylko w MK9. MKU jak każde uniwersum potrzebuje bytów wyższych będących gdzieś z boku, zajętych swoimi sprawami.
Co do nowych postaci to mówili, że będzie nowy ninja... Zmutowane Nastoletnie Żółwie są Ninja więc może to będzie Donatello, Rafaello, Michael Angelo lub Leonardo..... A tak szczerze mówiąc: wytrzymałem tyle miesięcy bez żadnych nowych wojowników to i te dwa miechy przetrzymam i se ich oblukam na premierze....

I jeszcze jedno naszło mnie o tych Bossach...... W MKM i MKSF byli bossowie, co prawda nie pełnoprawni ale spełniali jednak rolę bossów..... Nie sądzę jednak, żeby NRS odjebało coś takiego. Wyobrażacie sobie No-Face'a jako Bossa w MKX? Albo tego gościa
https://www.youtube.com/watch?v=InjahRkx_JE

Może na sub-bossa jakiegoś cyklopa by dali. Bo centaur był, sturękich nie było, ale było uproszczenie do czterorękich shokanów :).

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #995 dnia: Lutego 20, 2015, 10:59:58 am »
http://oi57.tinypic.com/2d2c9qw.jpg
http://oi61.tinypic.com/5efhh1.jpg
http://oi58.tinypic.com/30u45z5.jpg

Co Wy na to?

Fake or not?

Na TRMK mówią, że leaki są od gościa, którego przecieki sprawdziły się przy Marvel vs Capcom 3 i MK9. Tło również jakieś nowe...

Tanya zawsze spoko, jedna z ulubionych kobitek. Shinook hmm, spodziewałem się go, ale troche 'odmienionego'.

PS. wg Shauna Himmericka, nowy fighter w przyszłym tygodniu ogłoszony.

EDIT: niestety potwierdzony FAKE :( :( :( :( :(
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2015, 11:05:54 am wysłana przez PurpleRain »

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #996 dnia: Lutego 20, 2015, 11:16:41 am »
Mam tylko nadzieję, że nie potwierdzą teraz Jaxa. Nie zakładam z góry, że będzie beznadziejny, ale wolałbym zobaczyć Liu Kanga albo któregoś z tych innych fighterów (Tanya?).

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #997 dnia: Lutego 20, 2015, 12:01:05 pm »
Tanya - tylko nie ona. Już wolałbym Darriusa, Kobrę czy Dairou. Serio.

Jax przecież raczej będzie. Tak samo Liu Kang i Johnny Cage.

Mam nadzieję, że ta postać w przyszłym tygodniu to będzie ktoś nowy albo jakaś znana już nam wojowniczka. Przydałoby się więcej płci pięknej w tym nowym "Mortalu".

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #998 dnia: Lutego 20, 2015, 12:08:53 pm »
Zupełnie nie rozumiem hype'u na Liu Kanga. Nie mówię już nawet o tym forum, bo tu zdania sa podzielone, ale lurkując net, zauważam, że większośc ludzi powitałaby go z otwartymi ramionami, a już umieszczenie go w living tower na szczycie (o ile to on, OBY NIE) powoduje orgazm u fanów naszego mnicha. Liu jako big bad, fire god, samotny mściciel, blee.

Argumenty przeciw powrotowi Liu do MKX:
1. Patetyczność. Jest zbyt 'płaski' w sensie rozwinięcia postaci. Krystalicznie czysty, dobry mnich shaolin, wybrany, jedyny godny, jedyny prawdziwy champion. Miałkie to...
2. Wariacje. Czekam na propozycję trzech DOBRYCH wariantów Liu, serio NIC mi nie przychodzi do głowy (human, fire god, zombie - bezsens, nie?)
3. Głos. NIENAWIDZĘ głosu Liu od MK4 wzwyż.
4. Przejedzenie. Liu miał być zawsze ikoną MK, ale dla mnie jako taką się nie stał. Brakuje mu 'pazura' (cojones, jak wolicie) żeby został głównym złym. Jako główny dobry w tej grze jest typowany (przeze mnie) Takeda.
5. Bezsens. Kolejny wracający trup z MK9. Jak tak dalej pójdzie to powinni tę grę nazwać MK9.1 albo MK9,5. Waste of roster. ZA DUŻO już postaci z MK9 wróciło... A w planach ten idiota Jax...

Teraz tak: To 'pojawienie się' na szczycie wieżyczki.... To wcale nie musi być Liu. Zapowiadano całe nowe pokolenie postaci, może jest to właśnie Kung Jin, o którym jest wspomniane w castingu do MK series.

PODSUMOWUJĄC: NIE dla Liu Kanga w MKX.
Dziękuję.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #999 dnia: Lutego 20, 2015, 12:38:24 pm »
NRS nie mają jaj by zrobić rozpierduchę jeżeli chodzi o zawodników. Z marketingowego punktu widzenia takie coś mogłoby się okazać wielką porażką. Chociaż w sumie nie miałbym nic przeciwko "Mortalowi", w którym 80% to byłyby nowe postacie. Jeżeli tylko byłyby na miarę tych nowych z "dziesiątki" to czemu nie.

Kung Jin - przepraszam, ale to brzmi jakby Kung Lao i Jin Kazama z "Tekkena" wzięli ślub i potem wynajęli surogatkę, która urodziłaby im syna.

Liu Kang to dla mnie jedna z ikon tej gry. Niech sobie będzie.

Śmieć w "Mortalu" nie ma znaczenia. Kung Lao i Kitana prezentują się super, ale nadal uważam, że powinno ich nie być mimo wszystko. W końcu umarli. Poza tym to trochę niesprawiedliwe, że niektóre postacie zostaną wskrzeszone a niektóre nie. Dobrze, że nie jestem fanem Jade bo bym się wkurzył, że moja ulubiona postać została zredukowana do wariacji Kitany. Niesmaczne to.

Chciałbym po dwie postacie, które zadebiutowały w "czwórce", "Deadly Alliance" i "Deception", ale to marzenia ściętej głowy. :-\

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1000 dnia: Lutego 20, 2015, 01:15:15 pm »
Tanya - tylko nie ona. Już wolałbym Darriusa, Kobrę czy Dairou. Serio.

Jax przecież raczej będzie. Tak samo Liu Kang i Johnny Cage.

Mam nadzieję, że ta postać w przyszłym tygodniu to będzie ktoś nowy albo jakaś znana już nam wojowniczka. Przydałoby się więcej płci pięknej w tym nowym "Mortalu".

Wskazując Tanyę, miałem na myśli te 8 postaci z twittera, z których jedna ma być w KMX. Miałem do wyboru: ją, Fujina, Shinnoka, Havika, Sareenę, Kai'a, Reiko i Tremora. Tak tylko strzelałem.
Co do Jaxa, to wiem, że raczej będzie, ale nie jest on zbyt interesującą postacią, wolałbym po prostu zobaczyć kogoś innego.
Johny? Skąd pomysł, że uzupełni i tak bardzo dziwny roster (liczę na dobre uzasadnienie fabularne wyborów NRS)?
Płeć piękna- rzeczywiście, jeszcze jedna stara zawodniczka by się przydała, bo na razie mamy Kitanę i... Kitanę, która w sumie bardzo dobrze się prezentuje, więc mam nadzieję, że inne będę prezentowały podobny poziom. Tak właściwie nie wiem, co macie do Cassie. Nie ma jakiegoś niezwykłego designu, ale wiele postaci w tej serii ma gorszy. Moce też ma spoko- zamiast Cage'ów mamy jedną wojowniczkę, która posiada podobne do nich moce.
Wariacje Liu Kanga już ktoś tutaj próbował wymyślić i pewnie bardzo się nie pomylił:
1. Shaolin Monk- sztuki walki z Szału Lin+ coś z tym smokiem z fatala
2. Lord of Fire- znacznie ulepszone moce ognia z MK9 (marzenia)
3. Death Warrior- moce, których się nauczył albo zdobył w okresie śmierć-ożywienie, nie mam pomysłu, co to mogłoby być
Tak już zupełnie z innej beczki to liczyłem bardzo na Barakę, bo w ktoś taki w MKX, gdzie designy zdecydowanie się poprawiły, mógłby być prawdziwą bombą.

PS. Już 1000 komentarzy, pewnie pobijemy wątek z MK9  ;D
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2015, 01:19:49 pm wysłana przez Filx »

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1001 dnia: Lutego 20, 2015, 01:30:15 pm »
Tanya w sumie może być z tych postaci, które wymieniłeś. Dodatkowo widziałbym na pewno Havika i kogoś tam. Havik to zdecydowanie jedna z najlepszych postaci z "Deception".

Cassie nie jest klonem swoich rodziców! 8)

A czemu Johnny ma się nie pojawić? Skoro będzie Sonya to niech będzie też Johnny. W końcu przeżyli "dziewiątkę" i są jednymi z nielicznych reprezentantów Earthrealm.

Ktoś w wątku o komiksie wkleił jakieś streszczenie komiksów i tam ponoć było, że po jakiejś wojnie niektórzy wojownicy dostali możliwość powrotu do świata żywych. Nie wiem na ile to prawdziwe, ale na jakieś bardziej pomysłowe wyjaśnienie powrotu Kung Lao i Kitany bym osobiście nie liczył. W końcu to tylko gra i NRS wszystko może. My możemy za to sobie tylko pokręcić nosem.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1002 dnia: Lutego 20, 2015, 01:32:20 pm »
A ja bym widział wariacje Liu następująco (pomijając fakt, że Liu najchętniej to bym już nie widział):
- oparta na walce wręcz z rozwiniętymi counterami i combosami. Można by to było rozwiązać np dodając speciala którym zawodnik szybko dochodzi do podbijanego oponenta i otwiera nim dalsze setupy. Ogólnie postać oparta na walce face2face.
- drugi niech sobie będzie ten wariant z fireballami, ale wtedy już koniecznie musiał by podkraść speciale Shanga z MK9
- trzeci wariant to już niech sobie tam wymyślają. Jakąś broń mu dać np. Kij do machania czy cuś.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1003 dnia: Lutego 20, 2015, 02:42:10 pm »
Osobiście nie mam nic do wskrzeszeń, ale kurwa mać, nich to ma jakieś ręce i nogi. Nie może być tak, że za każdym razem jest powiedziane " starsi bogowie przywrócili do życia Kung Lao, bo dobrze kopał". Przykłady tego jak to zrobić w MK są - Noob Saibot, Sindel, Zombie Liu Kang czy Scorpion. Tego typu zabiegi muszą być stosunkowo rzadkie, wyjaśnione przez fabułę wynikać z motywów tych, co pozostali przy życiu. Żeby dobrze wyjaśnić jakieś grupowe zmartwychwstanie, należałoby przynajmniej jedną grę temu poświęcić, a nie tak, bo tak. Może to się podobać, lub nie, ale MK jest uniwersum, gdzie życie pozagrobowe jakoś łączy się z tym przed śmiercią, ale naużywanie tej sztuczki nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1004 dnia: Lutego 20, 2015, 02:48:51 pm »
Może Rayden zebrał smocze kule i wskrzesił wszystkich dobrych ludzi, którzy polegli z rąk Shao Kahna i jego współpracowników?