Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 651421 razy)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1005 dnia: Lutego 20, 2015, 03:50:03 pm »
Tanya w sumie może być z tych postaci, które wymieniłeś. Dodatkowo widziałbym na pewno Havika i kogoś tam. Havik to zdecydowanie jedna z najlepszych postaci z "Deception".

Cassie nie jest klonem swoich rodziców! 8)

A czemu Johnny ma się nie pojawić? Skoro będzie Sonya to niech będzie też Johnny. W końcu przeżyli "dziewiątkę" i są jednymi z nielicznych reprezentantów Earthrealm.

Ktoś w wątku o komiksie wkleił jakieś streszczenie komiksów i tam ponoć było, że po jakiejś wojnie niektórzy wojownicy dostali możliwość powrotu do świata żywych. Nie wiem na ile to prawdziwe, ale na jakieś bardziej pomysłowe wyjaśnienie powrotu Kung Lao i Kitany bym osobiście nie liczył. W końcu to tylko gra i NRS wszystko może. My możemy za to sobie tylko pokręcić nosem.


Ja tam bym nie był pewien, czy jest to Sonya. Nadal podtrzymuje swoją hipotezę o jej siostrze. Zresztą, jak wcześniej było niejednokrotnie mówione, zostały 3 miejsca dla starych fighterów. Wymieniłeś: Tanyę, Havika, "kogoś jeszcze", Sonyę i Johny'ego.
Do tego dochodzą jeszcze Liu i Jax (prawdopodobnie). To o 4 postacie za dużo, a aż tak rostera na pewno nie poszerzą (jeśli w ogóle, w co wątpię). Poza tym, nie widzę powodu, żeby umieszczać Cage'ów, gdyż Cassie może i ich klonem nie jest, ale nie wiadomo jak też się od nich nie różni.
Opcje wstawiania nowych postaci podobnych do starych (patrz: większość fighterów Mortal Kombat 3D) ujdzie tylko wtedy, jak tych starych w danej części nie będzie.
Z tym wskrzeszaniem to mi się wydaje, że nie wszystkich wskrzesili, tylko tych, których udało im się wyłapać. Ciekawe w takim razie, czy Scorpion, którego też to nie ominęło, będzie walczył po stronie dobra albo czy nie obstanie za żadną ze stron. Mam nadzieję, że pokażą to w Story Mode.
Chcecie, żeby zamiast wskrzeszonych fighterów byli ci, którzy przeżyli MK9? Nie ma tak łatwo, zapewne większość zginie w komiksie. Stawiam na śmierć Mileeny, Jacqui, Tasi, Jarka i naszła mnie myśl, że może Johny i Sonya też zostaną zabici w tym konflikcie w Outworld albo gdzieś. Wtedy Cassie miałaby bardzo ważny powód, żeby wkroczyć na arenę.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1006 dnia: Lutego 20, 2015, 04:45:53 pm »
Przecież obecny ekran wyboru postaci nie jest ostateczny. Na dodatek twórcy mówili, że chcą przed premierą upchać jak najwięcej postaci.

Wiadomo jak Cassie różni się od swoich rodziców. Wystarczy poczytać opinie ludzi, którzy nią grali i pooglądać filmiki by zobaczyć, że nie jest ich klonem.

Nie wiem skąd wziąłeś te 3 miejsca dla starych postaci.

No i ta siostra Pani Blade. Przepraszam, ale nie mogę tego brać na poważnie.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1007 dnia: Lutego 20, 2015, 05:42:47 pm »
Osobiście nie mam nic do wskrzeszeń, ale kurwa mać, nich to ma jakieś ręce i nogi. Nie może być tak, że za każdym razem jest powiedziane " starsi bogowie przywrócili do życia Kung Lao, bo dobrze kopał". Przykłady tego jak to zrobić w MK są - Noob Saibot, Sindel, Zombie Liu Kang czy Scorpion. Tego typu zabiegi muszą być stosunkowo rzadkie, wyjaśnione przez fabułę wynikać z motywów tych, co pozostali przy życiu. Żeby dobrze wyjaśnić jakieś grupowe zmartwychwstanie, należałoby przynajmniej jedną grę temu poświęcić, a nie tak, bo tak. Może to się podobać, lub nie, ale MK jest uniwersum, gdzie życie pozagrobowe jakoś łączy się z tym przed śmiercią, ale naużywanie tej sztuczki nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Mi wystarczyłoby gdyby, wszyscy którzy nie żyją, a na potrzeby gry mają nadal żyć, byli wcieleni do armii zakopiorów z Netherrealm. Po prostu zrobić ich demoniczne wersje na usługach Shinnoka. Po co kombinować z jakimiś zombie Kangami. Po prostu, po śmerci z rąk Deadly Alliance lub Raidena w Mk9 mógł być demonem, sługusem Shinnoka.

Offline wujekkazek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1008 dnia: Lutego 20, 2015, 06:20:23 pm »
Dobry wieczór wszystkim.

Śledzę to całe who's next od początku i się już pogubiłem. Zostało miejsce tylko dla trzech starych postaci? To jest pewne na 100% i potwierdzone? Boon gdzieś to powiedział? Nie umiem sobie wyobrazić MK bez Sonyi i Johny'ego, ale skoro tylko trzy miejsca zostały, to mogę chyba się z nimi pożegnać. Poza tym ta Pani w berecie na tym screenie sprzed paru tygodni to Cassie, a nie Sonya.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1009 dnia: Lutego 20, 2015, 06:46:10 pm »
Wujek Ed Boon Ci powiedział, że to nie Sonya? ???

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1010 dnia: Lutego 20, 2015, 07:33:31 pm »
Wujek Ed Boon Ci powiedział, że to nie Sonya? ???

Daj spokój, chłopak sam to odkrył :)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1011 dnia: Lutego 20, 2015, 07:34:53 pm »
Przecież obecny ekran wyboru postaci nie jest ostateczny. Na dodatek twórcy mówili, że chcą przed premierą upchać jak najwięcej postaci.

Wiadomo jak Cassie różni się od swoich rodziców. Wystarczy poczytać opinie ludzi, którzy nią grali i pooglądać filmiki by zobaczyć, że nie jest ich klonem.

Nie wiem skąd wziąłeś te 3 miejsca dla starych postaci.

No i ta siostra Pani Blade. Przepraszam, ale nie mogę tego brać na poważnie.
Te trzy miejsca wzięły się stąd, że ma być 12 postaci nowych i 12 starych, a ujawnili już 9 starych. 12-9=3. Napisałem też o poszerzeniu rostera, ale, jak także napisałem, nie sądzę, żeby był to ogrom nowych fighterów.
Nie twierdzę, że Cassie jest klonem, tylko że istnieje pewne podobieństwo między nią a jej rodzicami.
Jeśli chodzi o siostrę Sonyi, to tylko taka teoria, więc bierze ją na poważnie tylko ten, kto chce. Po prostu gdzieś o niej usłyszałem i uznałem, że nie jest to z góry wykluczone. Czy ja wiem, czy to może być strój dla Cassie? Za bardzo podobny (twarz) to nie jest, a alternaty mają z reguły takie same twarze.
Na pewno Ed nie zaprzeczył obecności Cage'ów? Wydawało mi się, że ich nieobecność jest potwierdzona. No cóż, przekonamy się niedługo.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1012 dnia: Lutego 20, 2015, 08:04:29 pm »
Nigdy nie podali ile ma być nowych postaci. Ed Boon wspominał kiedyś, że w tej części będzie sporo nowych postaci, może nawet najwięcej patrząc na poprzednie odsłony. Było to jednak tuż po tym jak grę zapowiedziano także te słowa można sobie równie dobrze wsadzić między bajki.

Nigdy też nie powiedzieli, że postaci będzie 24. Nie wiem skąd masz takie informacje. Przestań się sugerować menu wyboru wojowników bo to wszystko się zmieni w ostatecznej wersji.

Podobieństwo Cassie do rodziców - po mamie odziedziczyła płeć i blond włosy, po tacie bicie ludzi po kroczu i charakter. No i w czasie wykonywania niektórych ciosów świeci na zielono jak tatuś. Tyle.

Ta Pani w berecie to na 100% Sonya.

Nie, Ed nigdy tak nie powiedział. Wręcz odwrotnie - powiedział, że skoro jest Cassie to automatycznie nie oznacza to braku jej rodziców w grze.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1013 dnia: Lutego 20, 2015, 08:37:12 pm »
Ja sobie nie wyobrażam tego, by Cage'ów zabrakło. Bo to by się w ogóle nie kleiło. Kitana i Kung Lao zginęli, a zmartwychwstali, a Johny i Sonya przeżyli i pozdychali. Super. Co do tego, by ci dawni fighterzy co byli po stronie dobra, a po śmierci mieliby się stać ludkami Shinnoka lub Quan Chi to jak najbardziej, byle nie w wersji zombie. Raz popsuli Liu Kanga i Raidena na dokładkę.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1014 dnia: Lutego 20, 2015, 08:55:25 pm »
Nigdy nie podali ile ma być nowych postaci. Ed Boon wspominał kiedyś, że w tej części będzie sporo nowych postaci, może nawet najwięcej patrząc na poprzednie odsłony. Było to jednak tuż po tym jak grę zapowiedziano także te słowa można sobie równie dobrze wsadzić między bajki.

Nigdy też nie powiedzieli, że postaci będzie 24. Nie wiem skąd masz takie informacje. Przestań się sugerować menu wyboru wojowników bo to wszystko się zmieni w ostatecznej wersji.

Podobieństwo Cassie do rodziców - po mamie odziedziczyła płeć i blond włosy, po tacie bicie ludzi po kroczu i charakter. No i w czasie wykonywania niektórych ciosów świeci na zielono jak tatuś. Tyle.

Ta Pani w berecie to na 100% Sonya.

Nie, Ed nigdy tak nie powiedział. Wręcz odwrotnie - powiedział, że skoro jest Cassie to automatycznie nie oznacza to braku jej rodziców w grze.
Rozwaliłeś mój cały światopogląd  :P
Czytałem, że roster ma być pół na pół. Wnioskuję, że skoro roster zaprezentowany na streamie ma 26 miejsc (24 podstawa+Goro i exclusive) to właśnie tyle postaci mają gotowych. Według mnie maksymalnie będzie dwóch więcej.
Co do Cassie- pogramy zobaczymy  :D
Z wymianą zdań o Pani w berecie poczekajmy, aż się czegoś więcej dowiemy, bo teraz możemy jedynie spekulować.
Ktoś na Twitterze pytał Boona o Sonyę. To nie on odpowiedział, że "nie mogłaby wykonać fatality na swojej córce"? Wiem, że jedną wypowiedzą (szczególnie od Eda Trolloona) nie można się za bardzo sugerować, ale to jednak coś znaczy.

Offline LeonLeonik18

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mikeys_M
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1015 dnia: Lutego 20, 2015, 09:49:06 pm »

Ktoś na Twitterze pytał Boona o Sonyę. To nie on odpowiedział, że "nie mogłaby wykonać fatality na swojej córce"? Wiem, że jedną wypowiedzą (szczególnie od Eda Trolloona) nie można się za bardzo sugerować, ale to jednak coś znaczy.

O, to ciekawe! Jak tak się o tym pomyśli to rzeczywiście byłoby to dziwne  :D Ciekawe jak to będzie gdy jednak Sonya będzie w grze. Niby mieliśmy już coś takiego (Sindel-Kitana) ale to było normalne, bo przecież Sindel stała po stronie zła. Jednak w tym wypadku nie mogę sobie tego wyobrazić  :D

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1016 dnia: Lutego 20, 2015, 11:26:29 pm »

Ktoś na Twitterze pytał Boona o Sonyę. To nie on odpowiedział, że "nie mogłaby wykonać fatality na swojej córce"? Wiem, że jedną wypowiedzą (szczególnie od Eda Trolloona) nie można się za bardzo sugerować, ale to jednak coś znaczy.
Jak Sonya pobije Cassie to będzie napis "Abortionality". W drugą stronę to se sami wymyślcie:D

O, to ciekawe! Jak tak się o tym pomyśli to rzeczywiście byłoby to dziwne  :D Ciekawe jak to będzie gdy jednak Sonya będzie w grze. Niby mieliśmy już coś takiego (Sindel-Kitana) ale to było normalne, bo przecież Sindel stała po stronie zła. Jednak w tym wypadku nie mogę sobie tego wyobrazić  :D

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1017 dnia: Lutego 21, 2015, 10:33:57 am »
Może Boon mówiąc o nowym -ality nie miał na myśli Faction Kill, a Abortionality. Trza to opublikować  :D
Ja właściwie widzę jeszcze jeden finisher. Adeptality- zwycięzca zaczyna się kłócić z pokonanym i wysuwa najróżniejsze, dość nietypowe argumenty, pokonany nie wytrzymuje i umiera  ;D
A nieco odchodząc od zmyślnych wykończeń, to czy ktoś z Was zastanawiał się nad exclusivami dla poszczególnych platform. Muszą to być postaci w gier ekskluzywnych na daną platformę (czy nie?), więc na PlayStation widziałbym na przykład jednego z bohaterów serii InFAMOUS. PC też coś dostanie?

EDIT: W sumie dużo nowego to nie wnosi, ale warto zerknąć: http://www.gram.pl/news/2015/02/20/spawn-pojawi-sie-w-mortal-kombat-x.shtml
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2015, 10:50:58 am wysłana przez Filx »

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1018 dnia: Lutego 21, 2015, 10:39:58 am »
A w wersji na PC będzie Jill z jill of the jungle :)

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1019 dnia: Lutego 21, 2015, 12:25:02 pm »


Szukając cienia szansy na Sindel w nowym MK natknąłem się na taką oto grafikę. Niestety na 99% to fake, wystarczy spojrzeć na "styl" graficzny... ehhh no nic, ale miło  było się ucieszyć, choć przez chwilę :)