'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: GRY - Od A do Z  (Przeczytany 28980 razy)

Offline Dragon7422

• U?ytkownik
  • I'm immortal...
    • Tutoriale dla Ciebie. Tutoriale, tworzone z pasj?.
Odp: GRY - Od A do Z
« Odpowiedź #75 dnia: Października 20, 2010, 04:53:41 pm »
Ech, przypominaj? mi si? stare, dobre czasy... Kiedy? jak ju? b?d? na emeryturze i b?d? mie? kup? wolnego czasu, z którym nie b?d? mie? co robi?, to wróc? do tej gry, przysi?gam! Klimat wylewa si? z ekranu, muzyka jest ?wietna (jak na tego typu gr?), no miód-malina! ?eby tylko chcia?o to to chodzi? pod czym? nowszym ni? Win95, bo z tymi starociami to rak ?rednio pod tym wzgl?dem. :P

Pami?tam nawet jak raz chyba uda?o mi si? przeci?gn?? na swoj? stron? tego ca?ego króla z ostatniego poziomu (taki czerwony, w he?mie jak garnek), a potem przysz?o mi do g?owy, ?e to bez sensu, bo to ostatnia plansza i nic mi po tym. ;D

KeeperFX chodzi bez problemowo na Win7 na dodatek mo?na zwi?kszy? rozdzielczo?? do dowolnej.

Co do tego "króla" chodzi Ci o Avatara, je?eli przekabaci?e? tego pierwszego i wyczeka?e? do momentu a? wskrzesz? tego którego trzymasz we wi?zieniu to na 100% komp Ci si? zawiesi? ;D, on powinien zgin?? :). "Taa dla niego Rogaty Rozpruwacz to dzieciak bawi?cy si? w piaskownicy" - Cytat z recenzji z Gambler'a 98.

Jakby? mia? ochot? powróci? do tej gry to ?ci?gnij KeeperFX. KeeperFX nie posiada ?cie?ki Audio, wystarczy zamontowa? w nap?dzie p?yt? z gr? b?d? zamontowa? w wirtualny nap?d i mo?na cieszy? si? t? diabelnie dobr? muzyk?, gdy? gra bez niej to nie to samo :)

Tutaj masz link do strony Mefistotelis'a, g?ównego zarz?dcy projektu KeeperFX http://keeper.lubie.org/
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2010, 04:57:03 pm wysłana przez Scorpion king of the soul »
Ty nie mo?esz mnie zabi? ?miertelniku, poniewa? ja jestem nie?miertelny - Scorpion

Tak to prawda, Ci którzy nie wykonuj? polece? s? uwa?ani za ?mieci, ale Ci którzy nie dbaj? o w?asnych przyjació? s? jeszcze gorsi...

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #76 dnia: Października 20, 2010, 08:26:22 pm »
troch? poczyta?em tak z ciekawo?ci. Pewnie bym j? polubi? gdyby nie to ?e taka mroczna. Pod tym wzgl?dem mk wymi?ka :) Ps. wg. mnie okre?lenie klimatu gry s?owem satanistyczny to obelga, która strasznie mnie wkurza... sko?czy?bym na mroczna ;)

Offline Dragon7422

• U?ytkownik
  • I'm immortal...
« Odpowiedź #77 dnia: Października 20, 2010, 10:36:19 pm »
troch? poczyta?em tak z ciekawo?ci. Pewnie bym j? polubi? gdyby nie to ?e taka mroczna. Pod tym wzgl?dem mk wymi?ka :) Ps. wg. mnie okre?lenie klimatu gry s?owem satanistyczny to obelga, która strasznie mnie wkurza... sko?czy?bym na mroczna ;)

Sorki, je?eli Ci? w jaki? sposób urazi?em b?d? obrazi?em... U?y?em tego okre?lenia gdy? w grze wyst?puj? takie potwory jak Wampiry, Duchy czy Dwug?owe ogary, no i przede wszystkim gramy po stronie z?a.
Ty nie mo?esz mnie zabi? ?miertelniku, poniewa? ja jestem nie?miertelny - Scorpion

Tak to prawda, Ci którzy nie wykonuj? polece? s? uwa?ani za ?mieci, ale Ci którzy nie dbaj? o w?asnych przyjació? s? jeszcze gorsi...

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #78 dnia: Października 21, 2010, 04:22:17 pm »
KeeperFX chodzi bez problemowo na Win7 na dodatek mo?na zwi?kszy? rozdzielczo?? do dowolnej.

Co do tego "króla" chodzi Ci o Avatara, je?eli przekabaci?e? tego pierwszego i wyczeka?e? do momentu a? wskrzesz? tego którego trzymasz we wi?zieniu to na 100% komp Ci si? zawiesi? ;D, on powinien zgin?? :). "Taa dla niego Rogaty Rozpruwacz to dzieciak bawi?cy si? w piaskownicy" - Cytat z recenzji z Gambler'a 98.

Jakby? mia? ochot? powróci? do tej gry to ?ci?gnij KeeperFX. KeeperFX nie posiada ?cie?ki Audio, wystarczy zamontowa? w nap?dzie p?yt? z gr? b?d? zamontowa? w wirtualny nap?d i mo?na cieszy? si? t? diabelnie dobr? muzyk?, gdy? gra bez niej to nie to samo :)

Tutaj masz link do strony Mefistotelis'a, g?ównego zarz?dcy projektu KeeperFX http://keeper.lubie.org/

Nic mi si? nie zawiesi?o. Po prostu pami?tam jak tego gostka wrzucili mi do wi?zienia, a potem takich si? na tortury bra?o. I tak go tam torturowali i torturowali, a? w ko?cu patrz?, a on dla mnie zacz?? robi?. My?l? sobie dobra moja, teraz b?dzie! A potem mnie ol?ni?o: to koniec gry, to na co mi on? ;D Osobi?cie zawsze najbardziej mi si? podoba? ten w z?otej zbroi i rogami na he?mie (ten co go rogaty skraca o g?ow? w intro). Jak masz patent jak takiego sobie przeci?gn?? do siebie to napisz. Jak b?d? kiedy? gra?, to skorzystam. ;)

Rozumiem, ?e ten KeeperFX to jest normalna gra i nie potrzebuj? do tego p?yty, czy potrzebna mi p?yta z gr?? I na forum pisz?, ?e wywala rozdzielczo?ci wy?sze od 1024x768. Ja mam panoram? 1440x900 (19''), to chyba sobie jednak nie pogram. ;D Ale dzi?ki za dobre ch?ci.

PS. A rogaty jest spoko. Najlepiej jest mie? takich ze trzech. Wpuszczasz takich na pole bitwy i tylko potem sprz?tasz trupy. Co prawda oga?acaj? ci skarbiec, bo ka?? sobie s?ono p?aci?, ale si? op?aca, szczególnie jak znajdzie si? ?y?? z klejnotami. Kocham ?y?y klejnotów. ;D

Offline Dragon7422

• U?ytkownik
  • I'm immortal...
« Odpowiedź #79 dnia: Października 21, 2010, 07:10:13 pm »
Nic mi si? nie zawiesi?o. Po prostu pami?tam jak tego gostka wrzucili mi do wi?zienia, a potem takich si? na tortury bra?o. I tak go tam torturowali i torturowali, a? w ko?cu patrz?, a on dla mnie zacz?? robi?. My?l? sobie dobra moja, teraz b?dzie! A potem mnie ol?ni?o: to koniec gry, to na co mi on? ;D Osobi?cie zawsze najbardziej mi si? podoba? ten w z?otej zbroi i rogami na he?mie (ten co go rogaty skraca o g?ow? w intro). Jak masz patent jak takiego sobie przeci?gn?? do siebie to napisz. Jak b?d? kiedy? gra?, to skorzystam. ;)

Rozumiem, ?e ten KeeperFX to jest normalna gra i nie potrzebuj? do tego p?yty, czy potrzebna mi p?yta z gr?? I na forum pisz?, ?e wywala rozdzielczo?ci wy?sze od 1024x768. Ja mam panoram? 1440x900 (19''), to chyba sobie jednak nie pogram. ;D Ale dzi?ki za dobre ch?ci.

PS. A rogaty jest spoko. Najlepiej jest mie? takich ze trzech. Wpuszczasz takich na pole bitwy i tylko potem sprz?tasz trupy. Co prawda oga?acaj? ci skarbiec, bo ka?? sobie s?ono p?aci?, ale si? op?aca, szczególnie jak znajdzie si? ?y?? z klejnotami. Kocham ?y?y klejnotów. ;D

W takim razie przekabaci?e? na swoj? stron? "odrodzonego avatara" :) ta gra ma b??d je?eli tego co mia? zgin?? przekabaci? to komp si? zwiesz ;D
Co do tego w z?otej zbroi, chodzi Ci o "W?adc? Krainy" wystarczy ?e go nie zabijesz tylko rozka?esz swoim stworom og?usza? przeciwników zamiast zabija?, wtr?ci? do wi?zienia potem sala tortur i za 5 min jest Twój :)

Tak KeeperFX jest to wzbogacona przez fanów wersja Dungeon Keeper, jest to pe?na gra nie posiada jedynie scie?ki d?wi?kowej ale wystarczy wsadzi? p?yt? z gr? i gramy z muz?. Co do tego ?e wywala w wy?szych rozdzia?kach ni? 1024x768 to troch? nie tak. W wy?szych rozdzia?kach gra staje si? nie jest a? tak stabilna i "MO?E" czasem wywala?. Ale i tak ró?nica w grafie pomi?dzy standardowej 640x480 a 1024x768 jest olbrzymia :) i u mnie na mojej panorami 24'ce wygl?da ca?kiem nie?le, wiec si? nie zra?aj.

Tutaj masz dla porównania screna z rozdzia?ki 640x480 i 1024x768.
http://img545.imageshack.us/i/scr00014.png/
http://img233.imageshack.us/i/scr00013.png/

A Rogaty to ?wietna posta? ale ma minus, strasznie szybko si? z?o?ci, warto mu zrobi? oddzielny "loszek" :kurnik, le?e i sala treningowa, ma?y skarbiec i ?wi?tynia. Wystarczy trzyma? go tam na klucz a na 100% si? nie zez?o?ci ;D

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #80 dnia: Października 31, 2010, 08:40:30 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=8N5ODEGR1KQ oraz http://www.youtube.com/watch?v=H7eOTHIV8y4

Dwie gry, które przyku?y mnie do siebie tylko przez intro. Ci nie zmienia faktu, ?e to klasyki nie tylko dlatego, ?e s? stare, ale s? tak cholernie grywalne, ?e mo?na w nie gra? i gra?, a i tak si? nie znudz?.

Offline Dragon7422

• U?ytkownik
  • I'm immortal...
« Odpowiedź #81 dnia: Października 31, 2010, 10:54:55 pm »
Kurde ostatnio tak bardzo chcia?em jeszcze raz zagra? w Legnacy of Kain i niestety za chiny nie chce i?? na moim sprz?cie ;( Ehh kupie sobie chyba jaki? PC sprzed 10 lat do starych gierek ;)

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #82 dnia: Października 31, 2010, 11:01:26 pm »
dosboxem spróbuj

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #83 dnia: Października 31, 2010, 11:02:32 pm »
Zagra? w Legacy of Kain na dzisiejszym sprz?cie nie jest ?atwo, ale nie jest to niemo?liwe. Wystarczy troszk? poszpera? i pod?uba? i mo?na spokojnie si? t? seri? cieszy?. A wszyscy, którzy znaj? t? seri? wiedz?, ?e warto. :)

dosboxem spróbuj

To jest seria pod Windows.

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #84 dnia: Października 31, 2010, 11:10:10 pm »
chyba ?e tak...

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 23, 2011, 04:23:18 am »
Reanimujemy topic :)
Dwa tytu?y warte zagrania :):

Call of Juarez - jeszcze nie przeszed?em, ale gra jest naprawd? wci?gaj?ca :)
Fabu?a - jest sobie Pastor Ray i Ch?opiec Billy. Nie pami?tam jak do tego dochodzi, ale by?o co?, ?e gin? rodzice Billa. Pastor Ray, który jest [chyba] wujem ch?opca zaczyna go ?ciga?, gdy? my?li, ?e ten odpowiada za ?mier? swoich rodziców... Mam dziwne wra?enie, ?e wszystko pokr?ci?em :)

Rozgrywka - gra jest podzielona na kilkana?cie epizodów. Przechodz?c jeden gramy jako Ray, graj?c w kolejny chodzimy Billym... Graj?c tym pierwszym robimy prawdziw? rze?ni? - zabijamy ka?dego co ma jaki? problem :) Dzia?aj?c za? jako Billy ca?y czas musimy spierdziela? ile pary w nogach :)

Gra jest zrobiona ca?kiem starannie - porz?dna grafika i dobra muzyka :)

ININJA - gra nadaje si? bardziej dla dzieci, jednak ka?demu fanowi platformówek przypadnie do gustu :) Nie ma si? co o niej du?o rozpisywa? - chodzimy wojownikiem Ninja [ma pot??ny czerep, i drze mord? jak porypany :)], naszym zadaniem jest zabijanie ka?dego napotkanego wroga. Nie wiem w sumie po co, bo przegapi?em intro :) Gra przydaje mi si? g?ównie do zaj?cia czym? m?odszego brata, lub do ubicia z nim interesów - nie idzie jej odpali? bez oryginalnej p?ytki, której to w?a?nie ja jestem posiadaczem :D