Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 658121 razy)

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #795 dnia: Lutego 06, 2015, 09:00:59 pm »
Na filmiku 2:30 BRUTALITY

a, w 2:25 FACTION KILL. Czyżby było to owe zapowiadane nowe -ality?

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #796 dnia: Lutego 06, 2015, 09:14:58 pm »
W sumie to podobają mi się frakcje, ale nie podoba mi się to, że każdy będzie mógł dołączyć do frakcji jaka mu pasuje. Moim zdaniem niektóre postacie powinny być eliminowane z frakcji jak np. Kano w Siłach Specjalnych czy Kejsi w Black Dragon. No bo jaki to jest w tym sens? Przecież jasne jest jaki profil mają te frakcje. Twarzą Sił Specjalnych jest Sonia/Cassy i wiadomo, że zrzesza on fascynatów służb mundurowych i ogólnie dobra. Jaki więc sens jest w tym, że będą tam gracze typu Kano czy Ermack? WTF. Gdyby frakcje nie miały znaczenia to po cholerę je nazywać wedle istniejących w uniwersum Mortal Kombat kryteriów? Na dodatek okraszać je twarzami charakterystycznymi dla danych frakcji.

Ograniczenie ilości wojowników i scharakteryzowanie ich wedle profilu psychologicznego spowodowałoby fajną odmianę, gdzie ludzie by się wczuwali w swe role. Red Dragon polowałby na Special Forces i odwrotnie, zawierane by były sojusze i np. Red Dragon mogliby się łączyć z Lin Kuei (bo to również zabójcy), a Special Forces z White Lotus Raydena.

Ogólnie jednak wiem, że to nie możliwe, bo pomysł z góry widać, że jest niedorobiony. Zrobili kilka frakcji, gdzie każdy może dołączyć. Powinni poszerzyć to, bo np. do jakiej frakcji pasuje Kotal? Zrobić np. Frakcję Kotala, a później Mileeny, gdzie jej zwolennicy by byli. I by były fajne miniwojny, miniklanówki. Zmusiłoby to ludzi do nauczenia się różnych postaci chcąc być w różnych frakcjach - TO KIJ. Zrobili takie byle gówno, pięć frakcji - każdy może dołączyć, taki bezsens.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #797 dnia: Lutego 06, 2015, 10:39:38 pm »
Niby masz trochę racji, ale wolę swobodę niż jakieś sztuczne ograniczanie wyboru postaci. To ma być dobra zabawa a nie wnikanie w to czy coś pasuje do czegoś.

Tryb online zapowiada się świetnie, ale jak będą takie lagi i problemy jak w poprzedniej części to kij Jade im w oko.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #798 dnia: Lutego 06, 2015, 10:48:15 pm »
Ta postać na zdjęciu, które wkleiłem to jakiś łysol. Raczej nie Liu. Adept ja ci już tłumaczyłem dlaczego frakcje mają być tak a nie inaczej. Widzę, że moje argumenty nie trafiają:D Do frakcji przynależysz TY jako GRACZ! Nie postać:D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #799 dnia: Lutego 06, 2015, 11:06:47 pm »
Niby masz trochę racji, ale wolę swobodę niż jakieś sztuczne ograniczanie wyboru postaci. To ma być dobra zabawa a nie wnikanie w to czy coś pasuje do czegoś.

Tryb online zapowiada się świetnie, ale jak będą takie lagi i problemy jak w poprzedniej części to kij Jade im w oko.

Niby też masz rację, ale ja lubię się wczuwać i granie w sprzeczności z profilem danej frakcji psuje cały odbiór. Po co więc nazywali frakcje istniejącymi nazwami/klanami w MK, równie dobrze mogli nazwać je "Frakcja 1", "Frakcja 2", "Frakcja 3". Ale nie, oczywiście musieli nazwać wszystko tym co od dawna istnieje w MK, a na dodatek dać mordy zawodników, ambasadorów danych frakcji! Po jaką cholerę oni sami nakierowują graczy kto pasuje do tych frakcji dając ryje ambasadorów jako obrazek charakteryzujący daną frakcję!! No tutaj chyba braku logiki mi nie możecie zarzucić. Ewidentnie był tu zamysł, że jak ktoś się utożsamia z dobrem to wybierze Siły Zbrojne, Biały Lotus. Jak ktoś utożsamia się ze złem to wybierze Black Dragon, Brotherhood of Shadow. Jak ktoś jest neutralnym najemnikiem to wybierze Lin Kuei. No przecież to jest naprawdę logiczne. Mordy ambasadorów frakcji nam to nawet udowadniają! I co się okazuje, że pomimo, iż samo studio Netherrealm sprofilowało frakcje, to my jako gracze możemy grać w nich postaciami nie pasującymi fabularnie. Nie ma to jak zjebać dosyć fajny pomysł na wczucie się jeszcze bardziej w konflikty targające światem MK. To tak jakby w Alien vs Predator, gdzie możemy wybrać Ludzi, Predatorów, Alienów, po wybraniu Alienów gralibyśmy ludźmi. Konsekwencja Panowie, konsekwencja! Ja rozumiem, że to tylko drobny szczegół ulepszający grę online, ale to mogło być coś więcej! No, ale wyszło jak zwykle.


Ta postać na zdjęciu, które wkleiłem to jakiś łysol. Raczej nie Liu. Adept ja ci już tłumaczyłem dlaczego frakcje mają być tak a nie inaczej. Widzę, że moje argumenty nie trafiają:D Do frakcji przynależysz TY jako GRACZ! Nie postać:D

Ja wiem Lunka, że tłumaczyłeś, ale ja chciałem wywołać dyskusję w temacie. Nie każdy zagląda na ShoutBoxa, a interesuje mnie zdanie innych :).

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #800 dnia: Lutego 06, 2015, 11:07:06 pm »
Może to ten cały Kung Jin czyli syn Kung Lao i Jina z "Tekkena". ^-^

Adept, za bardzo wnikasz. Poza tym niektórzy "ambasadorzy" pewnie nie dożyją końca trybu Story. Chodzi mi głównie o Kano. >:D


Kiedyś Ed Boon powiedział w wywiadzie, że w tej części będzie bardzo dużo nowych postaci. Jakoś tego nie widać na chwilę obecną. Wiadomo, że chcą dotrzeć do niedzielnych graczy, którzy jarają się starymi wygami pokroju Kitany czy Reptile'a. Mimo wszystko chciałbym w końcu ujrzeć jakieś nowe facjaty, bo jak na razie wygląda to na "Morta Kombat 9 i pół".
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2015, 11:13:15 pm wysłana przez wodny »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #801 dnia: Lutego 06, 2015, 11:22:34 pm »
Adept, za bardzo wnikasz. Poza tym niektórzy "ambasadorzy" pewnie nie dożyją końca trybu Story. Chodzi mi głównie o Kano. >:D

Tyle, że to tryb online, nie związany zupełnie z trybem story. Można też uznać w myśl tej zasady, że frakcje nie są również związane z ciągłością fabularną gry i to tylko propozycje dla graczy, ale mimo wszystko wolałbym żeby zrobili tę zabawę w klany/frakcję nieco bardziej wymagającą dla graczy. Analogicznie można również powiedzieć, że grając 2vs2 gdy jedną zawodniczką jest Sonia, a drugim zawodnikiem Kano, że takie coś nie ma sensu, bo fabularnie się nienawidzę i jakim prawem walczą wspólnie, ale idąc tym torem wszystko można podważyć, a chyba nie o to chodzi, nawet w bijatyce w której najważniejszy jest gameplay. Ja bym się świetnie bawił gdybym w klanie Cybernetycznym miał za swoich kompanów Cyraxów, Sektorów, Cyber Sub-Zerów. Naszą misją by było przemienienie pozostałych frakcji w cyborgi takie jak my. Na tym polega wczucie się w klan. Namawiałbym znajomych by zaczęli grać cyborgami bo to jedyna słuszna droga rozwoju człowieka - połączenie z maszyną. A teraz? A teraz to obojętnie w której frakcji się człowiek znajdzie, bo i tak nie ma to znaczenia; można grać wszystkimi u wszystkich.

Poza tym za bardzo wnikam? Przed chwilą była tu rozmowa o tym, że Goro nie powinien być grywalny, bo tylko dwoma rękami zatłukłby większość wojowników :D.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #802 dnia: Lutego 06, 2015, 11:47:06 pm »
Poza tym za bardzo wnikam? Przed chwilą była tu rozmowa o tym, że Goro nie powinien być grywalny, bo tylko dwoma rękami zatłukłby większość wojowników :D.
Im więcej postaci, tym lepiej. Jeden z twórców powiedział w wywiadzie, że chcą przed premierą upchać jak najwięcej postaci. Ciekawe co z tego wyjdzie i ile w tym prawdy. Kurde, jakby tak spojrzeć to "Mortal" jest jedną z niewielu bijatyk, w której twórcy tak kombinują z zawodnikami. W takim "Virtua Fighter" postaci tylko przybywa z odsłony na odsłonę. Był jeden wyjątek w postaci wojownika sumo, ale potem znowu wrócił do obsady.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #803 dnia: Lutego 06, 2015, 11:47:19 pm »
Z tymi nowymi postaciami to oni się haltują pewnie z bardzo prostego powodu. Nie robią takiego hype'u jak odświeżone klasyki. Ja ciągle nie wątpię, że dostaniemy spokojnie 10 nowych sztuk, czyli jeszcze co najmniej 4. Póki co wszystko prócz Cassie mi podchodzi, więc jaram się jak Adept na kolejny tytuł LK Avalon. Dwa miesiące do premiery, a ja już nie mogę się doczekać. Niech mnie chuj spali, jeśli oni to w jakiś sposób zepsują:D Jedyną rzeczą o jaką w sumie na ten moment można się martwić, jest online. Czy podołają? We'll see.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #804 dnia: Lutego 07, 2015, 12:22:50 am »
Ciekawie to wszystko wygląda. Coraz mniej powodów mam do narzekania. Podoba mi się to z tymi frakcjami, choć oczywiście po części Adept ma rację. Ja również uwielbiam się wczuwać. Jednak jeśli to nie ma wpływu na fabułę to mogę grać D'vorah w Special Forces :) Głyupio z tym kijem dla Kitany zrobili, ale reszta w porządku.Dostaniemy nowe ality co jest super sprawą.Czekam na nowe postaci i się niecierpliwie, ale najbardziej mnie będzie chyba jarać sama fabuła. Ta choć niby jest zwyczajna, bo jest walka dobra ze złem i niby wszystko wiemy, ale tak na prawdę nic nie wiemy. Kitana i Kung Lao ożyli, ktoś pewnie też wróci. Ciekawscy doszukują się Liu Kanga, Jaxa i innych, a mnie jara to czy ktoś nowy-stary wróci. Ja chcę powrotu Kaia, Darriussa, Mavado, Nitary, Ashrah i innych lub chociaż kilku z nich w odmienionej wersji. Oczywiście, czemu miałby ktoś nowy się nie pojawić. W MK9 pojawiła się np. Skarlet czy Cyber Sub Zero i nie płakałem, teraz mamy Kotala czy Cassie i też nie płaczę. Super, że są nowi. Jestem za nowymi, ale chcę promocji tych, którzy nie sprawdzili się  w mk 3D, kiedy to Mortal nie cieszył się popularnością.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #805 dnia: Lutego 07, 2015, 12:36:26 am »
Z Kitaną i kijem wariant mi się podoba, bo i tak Jade nie była jakaś kosmiczna. Natomiast trzy wariacje podsuwają mi pewną myśl... Jakiś cyber-ninja z wariacjami "Cyrax", "Smoke", "Sektor"? To by miało sens nawet;)

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #806 dnia: Lutego 07, 2015, 01:02:32 am »
Kto wie?! Być może i Jade się pojawi. Kosmiczna może nie była, ale z każdą częścią coraz bardziej ją lubiłem. Zawsze taka tajemnicza.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #807 dnia: Lutego 07, 2015, 08:44:58 am »
Jedyną rzeczą o jaką w sumie na ten moment można się martwić, jest online. Czy podołają? We'll see.
Zgadzam się. Jak online będzie na poziomie tego z poprzedniej części to się autentycznie załamię. Pamiętam jak się jarałem na ostatniego "Mortala", że w końcu wychodzi na PC. Trudno jednak było znaleźć kogoś z kim grałoby się przyjemnie. Lagi, input lagi, ścinki, zwiechy, opóźnienie dźwięku, długie szukanie oponenta, puste pokoje i inne. Na niektóre z tych bolączek są sposoby, ale wszystkich wyeliminować się nie udało. Szkoda. W "Injustice" to samo.

Natomiast trzy wariacje podsuwają mi pewną myśl... Jakiś cyber-ninja z wariacjami "Cyrax", "Smoke", "Sektor"? To by miało sens nawet;)
Świetny pomysł. Naprawdę. 3 pieczenie na jednym ogniu. Hehe. Fani robotów nie byliby pewnie zachwyceni na początku, ale potem by się jakoś przyzwyczaili. Jestem na tak.

Offline vicek668

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #808 dnia: Lutego 07, 2015, 10:59:31 am »
mam nadzieje że będzie conquest  jakiś w stylu tego z armagedona .. tylko że bardziej rozbudowany ,   a nie coś w stylu challenge tower

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #809 dnia: Lutego 07, 2015, 11:18:54 am »
mam nadzieje że będzie conquest  jakiś w stylu tego z armagedona .. tylko że bardziej rozbudowany ,   a nie coś w stylu challenge tower

Nie będzie żadnego trybu przygodowego, co już kilka razy było w wywiadach podkreślane;)