Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 653025 razy)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2925 dnia: Stycznia 15, 2016, 06:13:36 pm »
Wielu z Was pisze, że Ed i spółka widzą grę przez pryzmat kasy i tylko kasy. Ja od siebie napiszę Wam, że jakiś rok temu w 100% bym wypisał parę przekleństw pod adresem Eda, ale nie teraz. Dlaczego? Z zawodu jestem programistą. Kilka lat temu stworzyłem program do obsługi gabinetu dentystycznego. Udało mi się go nawet sprzedać z niezłym skutkiem. Wiecie jakie było moje zdziwienie jak byłem kiedyś u dentysty, a ten odpalił mój program, nagadał się jaki to jest beznadziejny soft, ze za drogi i dlatego on sobie go taniej od kolegi przegrał. Od tego momentu uważam, że jak jest okazja, aby twórca gier, programu zarobił to powinien zarobić, to jest czas i ciężka praca grafików, testerów, programistów. To, że postacie mogli dać lepsze - gorsze - fakt, ale nie mogę się z Wami zgodzić, że chcą tłuc tylko kasę. Mieli by dawać DLC za free w dobie ery gdzie wszyscy tłuką na tym kasę ? 

Programista to zawód jak każdy inny i Ci ludzie powinni dostać kasę za swoją pracę. Zresztą zawsze jest wybór - nie kupić :)
Mnie nie chodzi o to by programistom kazać harować za darmochę, bo nie tędy droga. Mierzi mnie natomiast prawa ręka, żeby komuś siarczystego liścia wypłacić, gdy widzę niebotyczne ceny DLC które nomen omen kosztować powinny połowę mniej. Dla porównania zobacz jaki content wniósł "Serca z kamienia" do Wiedźmina 3, albo Driveclub Bikes do Driveclub. Pierwszy KP połknąłem trochę jak narwany pelikan, który poczuł magię w tym nowym MK. Kosztowało mnie to jakoś 120 zł o ile dobrze pamiętam. Wychodzi po 30 zł za postać, gdzie nawet nie mają one drugiego stroju. Z KP 2 widzę będzie podobna taktyka, bo przecież aren chyba nie wycenią co? Kolejna rzecz - jak się tu nie wkurwić na miejscu osób, które pokupiły wszystko, gdy nagle się okazuje, że kapuchę wydały na darmo, bo stroje teraz pójdą w pakiecie? Nie tędy droga niestety i WB doi markę tak jak doi z ostatniego Batmana. Nie zwalał bym tego na karb Eda i NRS, bo działka sprzedaży to pewnie nie ich brocha. Widząc postępujący rozrost MKX czuję w kościach, że doczekamy się KP3 i w sumie kompletny MK będzie w tym momencie kosztował mnie 220 na premierze + 3x120 DLC. Robi się słodko. Ktoś jeszcze czeka na edycję kompletną? Przy obecnym trendzie wierzę w nią jak w konwersję tytułu na PS3;)

EDIT:
Oby nie wpadło im do głowy jakieś DLC rozszerzający story, bo to będzie jak dodanie kolejnej strony z listami nastolatek do kolorowego Bravo Girl.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2016, 06:15:24 pm wysłana przez Luna »

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2926 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:02:23 pm »
Tylko Triborg jest dobry - do Smoka widzę powrócił harpun z gier 2d, Sektor wypuszcza kilka rakiet - fajnie to wygląda i przynajmniej spełnia zapotrzebowanie na cyborgi.

Bo Rai Cho - te siadanie z pierdem jeszcze gorsze niż te rzyganie (z czego pewnie będzie kilka wariacji). Bez tego byłby lepszy.

Letherface (czy jakoś tak) monotonny - nie dosć, że nie bardzo pasuje do gry, to poza machaniem piła praktycznie nic nie ma.

Alien - dalej mi nie bardzo pasuje do mordobicia, za bardzo zwierzęcy.

Jeżeli mają sprzedawać każdą postać osobno - to poza Triborgiem innych nie warto będzie kupować.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2927 dnia: Stycznia 15, 2016, 09:48:41 pm »
3Borg całkiem spoko. Podoba mi się to że 3 cyborgi łączą się w 1 na czas walki, a nie że jest to 1 przyjmujący własności etc. Tak przynajmniej wynika z traileru. Zatem wyjebane, liczę go jako 3 postaci a nie jedną nową.

Bo'Rai Cho - jak dla mnie spoko

Leatherface - do dupy

Alien - szybki skurwol się wydaje. Za szybki i za silny. Boję się trochę że zrobili skurwola co to wszystkich będzie rozwalał bez problemu. Chyba że dadzą mu mało energii. Ale i tak Barakalien to dla mnie średnio trafiony pomysł. Choć i tak leprze to niż np. Alien z Motaro kopiący kopytami.

PS. Proponuję zrobić poddziały dla poszczególnych postaci jak w MK9.

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2928 dnia: Stycznia 15, 2016, 10:58:05 pm »
Tylko Triborg jest interesujący. Cieszę się, że Smoke wraca w całkiem ładnym stylu. Mam nadzieję że wydadzą KP2 na PC, bo jak na razie sytuacja dość niepewna.

Grubas jest taki jaki był kiedyś i ciężko mi ocenić czy to dobrze bo nigdy jego fanem nie byłem.

Leatherface to bieda i żenada, chociaż ten groteskowy X-ray mi się podobał.

Alien to postać, która mnie odrzuca jeszcze mocniej niż gość z horroru, więc go przemilczę.

Poza tym miło, że w końcu wezmą się za multiplayer.

[youtube]71pFCGJ0deQ[/youtube]

A tak swoją drogą RomulusWielgus powiedz mi co ma wspólnego piractwo z wydawaniem tony DLC? Z tego co mi wiadomo na konsolach nie ma aż tak ogromnego piractwa (a rynek PC to dla wydawców tylko dodatek). Tak więc argument o piractwie tu w ogóle jest raczej z kosmosu.

To, że gry są drogie w wykonaniu to jedno, ale to nie powód by wydawać gówniany content i źle traktować graczy. Wodzili graczy starszej generacji za nos przez kilka miesięcy, a później kazali im się pocałować w tyłek. Teraz widzę, że zapowiedzieli nowy poziom, który jest praktycznie żywcem wyciągnięty z MK9. To w taki sposób się traktuje ludzi, którzy są gotowi płacić za grę i dodatki do niej?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2016, 11:07:24 pm wysłana przez Rv0000 »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2929 dnia: Stycznia 16, 2016, 02:01:48 pm »
[youtube]71pFCGJ0deQ[/youtube]
Trzeba będzie zrobić cumback do MKX ;D

Offline RomulusWielgus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2930 dnia: Stycznia 16, 2016, 09:30:51 pm »
Ano piractwo na konsolach (owszem nie na one i ps4 - choć prace w toku jest mega rozwinięte) jest straszne, wystarczy otworzyć allegro i kolesi co sie ogłaszają z przeróbkami konsol jest na pęczki. Piszecie wszyscy o płatnych DLC, o tym, że to jest złote jajo i że czujecie się oszukani, bo każą Wam płacić za kontent, który Wam sie nie podoba. Sam napisałem o tych strojach z zaciekawieniem jak to rozwiążą cenowo. Programiści nie powinno tyrać za free, ale takie są prawa rynku. Dlaczego ktos ma pisać kod za połowę stawki godzinowej? Dlatego, bo ludzie na forach będę marudzić, że za nowe kontenty trzeba płacić?

Z reguły klient ma wtedy dwie opcje: zapłacić ludziom stawkę jaką sobie zażyczą i podnieść cenę produktu lub zatrudnić tańszy często gorszy zespół ludzi. Inna sprawa jest taka, że tutaj mamy do czynienia chyba z hybrydą rozwiązania i jak jest chyba się nigdy nie dowiemy :P

Pomimo wszelkich różnic zdań fakty pozostaną faktami, to JEST ZŁOTE JAJO, które jeszcze nie raz pewnie zaskoczy nas prośbą o numer karty płatniczej. W swojej wypowiedzi napisałem, jak wygląda temat od strony programisty, który pisze kod. Wydając darmowy DLC, ktoś go też musi napisać / zakodować i skoro coś jest za free to pewnie trzeba przyciąć na czymś innym ,aby opłacić zespół koderów. Nikt nic za darmo nie będzie robił. Owszem, opcja, aby te postacie nie kosztowały 30 a 10 zł wydaje się super, ale mechanizm działa tak jak pisałem. KASA dla koderów, grafików, testerów, analityków + kasa dla marketingu + KASA ŚCIĄGNIĘTA OD NAS GRACZY. Nie czujcie się obrażeni, czy coś. Każdy ma swoje zdanie, ja akurat mam takie, że rozumiem skąd te ceny wynikają.

Offline Nazwa użytkownika

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2931 dnia: Stycznia 19, 2016, 01:14:26 am »
miałem siedzieć cicho, ale RomulusWielgus ciśnie takie farmazony, że aż w oczy szczypie. stary, fajnie, że jesteś programistą, ale tym bardziej powinieneś wiedzieć, że stawki rzędu 30zł za postać to jest zdzierstwo. jeśli podstawowa wersja kosztuje 150-200zł (co już jest bardzo wysoką ceną - niewiele więcej kosztuje system operacyjny, który jest dużo bardziej złożony niż durna gra o praniu po ryju, do tego za darmo aktualizowany latami), zawiera w chuj map, postaci, fabułę, cały silnik, sterowanie, mechanikę gry, itp. itd., to dodanie do tego kolejnej postaci to "chwila", która nie ma prawa kosztować 1/5 ceny gry, tym bardziej, że nie robią wszystkiego od nowa, tylko kopiują postać X i dopisują do niej nowe rzeczy. fakt, trzeba to wymyślić, oprogramować, zrobić motion capture, ale przy takiej skali i sprzedaży, jaką ma MKX, cena jest zaporowa, to nie jest dodanie specjalnie pod klienta opcji X w programie dentystycznym, z którego korzysta garstka osób.

inna sprawa, że MKX jest zrobione po łebkach, mnóstwo rzeczy zostało wyciętych. nie wiem, czy chodziło o kasę, czy o zdążenie na premierę, ale zwolnienie z 60fps do 30 aż boli w oczy, brak stage fatality, które w tej grze było od zawsze i było jednym ze znaków rozpoznawczych, niektóre fatality czy brutality w obecnej formie, to jakieś nieporozumienie - i to tym, a nie dodawaniem wszystkich postaci, tylko nie tych, o które ludzie proszą, powinni się zająć w ramach darmowych patchy/DLC, bo jak dla mnie jest to po prostu produkt niekompletny, a jeśli na nowym "ctrl-c ctrl-v the pit" nie będzie stage fatality, to już w ogóle pierdolnę focha jak baba, bo to będzie po prostu profanacja.

PS pisze się "ci", a nie "Ci", pisze się "content", a nie "kontent", bo to zupełnie różne słowa => http://sjp.pwn.pl/sjp/kontent;2564470.html

Offline RomulusWielgus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2932 dnia: Stycznia 19, 2016, 02:43:35 pm »
Skoro dla Ciebie stawka 30 zł za postać to dużo, to nie kupuj. Najlepiej jakby ktoś pracował ,,chwile", a Ty / Wy byście dostali to za darmo lub w promocji za 15zł. To nie TESCO. Skoro Wam się wiele rzeczy w grze nie podoba, nie musicie jej kupować - naprawdę. Ja nie rozpatruje stawki za postać pod kątem ceny, chce ją, stać mnie , kupuje .  Owszem sam mam kilka krytycznych uwag co do gry. Ale rozumiem, że ktoś na tym chce zarobić i tego nie neguje. Sam działam w ten sposób, ale pewnie w następnym poście przeczytam, że kroje ludzi. Piszesz o farmazonach z mojej strony, ale bardziej ujawnia się natura polaka, bo nawet jak na coś świadomie wydał pieniądze to musi wylać żółć, że został oszukany i jeszcze chcą go kroić dalej z kasy. Ta gra, produkt, czy nazwij ją sobie jak chcesz jest Tworem o zajebistej skali marketingu i jeszcze nei raz będziesz proszony o podanie numeru karty. Ja na miejscu WB sam bym dał taką cenę, bo i tak bym wiedział, że gra zejdzie. Piszesz, że to nie podstawienie logowania do programu dentystycznego, owszem to wlasnie to. Mechanizm, który owszem odtwarzasz, ale zmieniając wiele rzeczy, a samo się nie zrobi.

Cieszę się bardzo, że jesteś znawcą językowym. dziękuje Ci też za zwrócenie uwag, poproszę też jeśli mogę o Twoj jakiś kontakt, abym w razie wątpliwości do jakiegoś słowa mógł się z Tobą skonsultować i wyjaśnić swoje wątpliwości :P



   

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2933 dnia: Stycznia 19, 2016, 10:56:35 pm »
Myślę, że z racji wykonywanego zawodu jak i ostatnich doświadczeń związanych z twoim programem obawiam się, że możesz być nie do końca obiektywny.
Jestem kolesiem, który potrafi wydać hajs na oryginał jeśli uważa, że oryginał jest tego wart. Napisałeś o "naturze polaka, który nawet jak wydał pieniądze,  leje żółć"... Przepraszam bardzo, ale nie podciągaj mnie pod takie opinie. MK9 przypasował mi bardzo, mam oryginał z śmierdzącą gumą figurką i art bookiem. W pudełku, które mam do dziś lądują kapsle po browcach.... jestem zadowolony z tego produktu i choć widzę wady oceniam zakup na plus i nie żal mi tych [jeśli dobrze pamiętam] 320 ziko.... MKX oceniam na 3 na szynach. A to, że trzy KP będą kosztować tyle samo co gra w dniu premiery skomentuje cierpkim uśmiechem i jakimś wewnętrznym zadowoleniem z tego, że nie odjebało mi na tyle by kupować dla Xa PS4. Co do naszej sprzeczki odnośnie Klassic Skinów  czy Klassic Fatali obstaję przy swoim. Jasne, ze ktoś musiał siedzieć na dupie i to wklepać w komputer mówiąc prostym językiem ale cała część projektowania jest ograniczona do minimum bo wszystko jest zerżnięte ze starych części.....

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2934 dnia: Stycznia 19, 2016, 11:53:34 pm »
Pierwsza postać która pojawi się z drugiego kombat packa to będzie Triborg? Tak wynika z tytułu zbliżającego się kombat kasta.

Offline RomulusWielgus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2935 dnia: Stycznia 20, 2016, 08:19:55 am »
Slave przepraszam, że poczuleś się urażony. Każdy ma swoje zdanie. Ja to widzę tak, a Ty tak i tyle. Moje posty nawet nie miały zamiaru nikogo przekonać, a jedynie wylałem pogląd jak to wygląda od środka. I zgodzę się też co do tego ,że np jakaś część prac w Klasic Fatalach jest odbębniona, jednak KASA musi się zgadzać, czy to siękomuśpodoba czy nie :).  Wszyscy macie swoje zdania i macie do nich prawo jak i ja do swojego, z tym, że ja nikomu nie piszę o wciskaniu farmazonów. Może skupmy się na tri-borgu bo chyba będzie pierwszy :)

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2936 dnia: Stycznia 20, 2016, 03:18:06 pm »
Mortal Kombat XL zapowiedziane. Bedzie to kompletna edycja ze wszystkimi DLC razem z Kombat Packiem 2.
[youtube]TagYisYp-aQ[/youtube]

Offline Nazwa użytkownika

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2937 dnia: Stycznia 20, 2016, 03:28:43 pm »
trudno mi uwierzyć, że to koniec, jeśli nie zrobią story packa, to będą skończonymi idiotami.
cieszy za to stage fatality, szkoda, że tylko jedno - te w MK9 były w pytę, miałem nadzieję, że w X pociągną równie dobrze

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2938 dnia: Stycznia 20, 2016, 03:44:22 pm »


Cena w Polsce to 219 ZŁ

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2939 dnia: Stycznia 20, 2016, 04:10:07 pm »
I wszystko jest w chuj cacy zajebiście, hajs się zgadza i to jest autentycznie niezła oferta... ale krew mnie zalewa jak na OKŁADCE MORTALA WIDZĘ JEBANE GOŚCINNE POSTACIE. I'm sick of it.