Autor Wątek: Xbox360 czy PS3???  (Przeczytany 88469 razy)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Re: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 27, 2007, 11:25:48 pm »
Cytat: "Malvado"
Przede wszystkim Billy zaopatrzył X360 w dostęp do internetu, dzięki czemu możliwe jest ściąganie gierek (jest między innymi Sensible World Of Soccer, Ultimate MK3, Contra itd.)


Przepraszam, a PS3 nie został zaopatrzony w możliwość dostępu do netu? W dodatku za darmo, a nie jak na X-Boxie za opłate.

Cytat: "Malvado"
W przeciwieństwie do PS3, gdzie głównie udostępniane są gry wydane wczesniej na PSX lub porty z PSP (Tekken DR).


No i? Co w tym złego? Tekken DR jest zajebisty szczególnie opcja gry online z innymi ludzmi. A inne gry też są chodzby dema takie jak Uncharted dzieki czemu można dowiedzieć się na wlasniej skorze czy warto kupic orginałke.

Cytat: "Malvado"
Konsolkę można kupić już za 1000 zł w przeciwieństwie do bardzo wysokiej ceny PS3.


Wole doplacic pareset złoty i mieć coś ładnego w pokju niż psującą się konsolę, która wyjdzie mnie z czasem o wiele wiecej niż samo PS3.

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 20, 2008, 10:00:32 pm »
Widzę, że jest tutaj posiadacz X360 i PS3, więc ja mam takie pytanie.
Jak czytam wasze wypowiedzi to jestem bardziej przekonany do PS3 zwłaszcza, że podobno można już ją dostać za 1590 zł, ale mam taki problem.
Powiedziałem koledze, że jakbym mógł i miał wystarczająco dużo pieniędzy, że mógłbym wybierać pomiędzy obiema konsolami to wybrałbym PS3. On jednak wybrałby inaczej, ponieważ powiedział, że są podobno niektóre gry lepiej zrobione graficznie na X'a niż na PS.
Ja tam grafiki nie mogę oceniać, więc pytam was, czy to możliwe? Przecie PS3 jest o wiele lepsza od X-boxa i można na nią zrobić lepsze gierki.
ps. Proszę, aby się ktoś wypowiedział, bo to mnie zastanawia, czy warto dopłacać tyle pieniędzy, bo nie tylko w grafice może X jest lepszy.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 20, 2008, 10:25:31 pm »
Warto. Nie jest najwazniejsza grafika ale gameplay. To po pierwsze, a po drugie
ekskluzywy na ps3 wygladaja o niebo lepiej niz na Xbox'ie. Lecz develeperzy nie potrafia jeszcze wystarczajaco dobrze pisac gry na PS3, ida na skróty, robią konwersje z Xbox'a na PS3 i te gry wypadaja nieco gorzej na PS3 na przykład Assissan Creed. Call of Duty 4 od podstaw było robione osobno na Xbox'a i PS3 i nie widac zadnej roznicy ( chyba ze jestes fan-boyem Xbox'a. To tyle

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 20, 2008, 10:33:36 pm »
Nie nie fanboyem nie jestem, bo żadnej nawet z wcześniejszych konsol obu producentów nie miałem, ale mówisz, że nie potrafią wykożystać możliwości. Więc, jeśli się zrobi gre na PS3 to będzie ona lepsza od konwersji na X-boxa, ale założenie musi być, że ta gra będzie robiona pod PS3.
No, ale chyba grafiki są porównywalne, ale ja także z innego powodu wolałbym PS3, a mianowicie dlatego, bo miałem w rączkach pada od PS3 w sklepie i od X'a i bardziej przypadł mi do gustu ten pierwszy. Ja nienawidzę i nie gram gałeczkami, więc zwróciłem uwagę na krzyżyki i ten w Boxsie mnie strasznie zmartwił, a w PS3 jest ok.
Pewnie takich i podobnych wad jest jeszcze wiele w X-boxsie np. to, że się przegrzewa, ale nie wiem, czy jest to do końca prawdą.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 21, 2008, 08:07:47 am »
Na dniach wyjdzie w europie padzik sixaxis DualShock 3 do PS3 :)

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 21, 2008, 10:19:19 am »
Na dniach wyjdzie w europie padzik sixaxis DualShock 3 do PS3 :)
A jakiś powalający, albo przynajmniej dobry on będzie?

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 21, 2008, 03:31:50 pm »
Padzik jak dla mnie lepszy w Play'ou. PS3 jest świetne nie tylko pod względem wykonania, ale też przede wszystkim gier jakie tylko na nią wyjdą.

Rozczarowała mnie natomiast jedna rzecz w obu konsolach o X'ie nie muszę pisać, ale niestety PS3 jest dużo bardziej awaryjne od swojej starszej wersji. Mi już po 2 miesiącach padł laser i płyt nie czyta. Oczywiście nie tylko u mnie, na forach PS3 jest multum takich ogłoszeń. Dlatego gdyby nie gwarancja byłbym dużą kasę w plecy, czego nikomu nie życzę.

Krótko mówiąc, jeśli chcesz wydać swoje oszczędności które zbierałeś bardzo długo na konsole za ponad 1000zł, to dobrze się zastanów zanim podejmiesz decyzję. Jeśli natomiast masz full kasy to bierz bez gadania  ;)

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 21, 2008, 04:49:33 pm »
Ja na twoim miejscu nie rzucalbym sie na gleboka wode... bo mozesz sie bardzo rozczarowac (zwlaszcza ze jak piszesz nigdy nie miales stycznosci z kosolami). IMHO lepszym pomyslem byloby kupienie PS2. Wygodne pady, ogrom tanich jak barszcz gier jakiego next-geny moga tylko pozazdroscic, do kupienia/wymiany w kazdym warzywniaku za rogiem i co najwazniejsze - dostep do najnowszych mortali :) No chyba ze koniecznie chcesz miec MK8...

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 21, 2008, 07:26:52 pm »
Ja na twoim miejscu nie rzucalbym sie na gleboka wode... bo mozesz sie bardzo rozczarowac (zwlaszcza ze jak piszesz nigdy nie miales stycznosci z kosolami). IMHO lepszym pomyslem byloby kupienie PS2. Wygodne pady, ogrom tanich jak barszcz gier jakiego next-geny moga tylko pozazdroscic, do kupienia/wymiany w kazdym warzywniaku za rogiem i co najwazniejsze - dostep do najnowszych mortali :) No chyba ze koniecznie chcesz miec MK8...
Chłopaki, ja nie kupuje konsoli, bo narazie mnie na nią nie stać, ale chciałem się tylko dowiedzieć, jak pisałem, ja tylko rozmawiałem z kolegą, który także nie ma konsolki, ale jakby kupował to X'a, a napisałem tutaj, bo gdzie indziej.
No, a PS2 to ja naper=wno nie kupie, bo mam braci, więc to nie tylko dla mnie byłaby ta konsola, a zresztą ja sam bym nie chciał. Tak jak powiedziałeś są nowe mortale, aale apetyt rośnie w miarę jedzenia i jeśli MK8 będzie hitem to co? Ale narazie chcę się tylko dużo dowiedzieć o konsolach, bo jak może kiedyś będe kupywał to ta wiedza przyda się przy wyborze.
ps. Dzięki za pomoc.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 21, 2008, 09:40:23 pm »
To prawda jako konsultant w sklepie miałem bardzio duzo reklamacji PS3 40gb, ale X boxy były nie lepsze ;D

Offline /////|LPNE.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 12, 2008, 01:34:33 am »
A najlepsze to ja wam powiem jest PS2.^^ Ponad 1000 tytułów, przeróbka(ehh... gry za free po necie i masz:D), gry z PSx( niektóre fajne bez jaj:D), wsyzstko inne(przede wszystkim-CENA).;] A graffa niczego sobie.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 12, 2008, 09:40:22 am »
Może i fajne Ps2 ale trochę już stare, nie ma się co oszukiwać, i w MK8 tez nie zobaczysz. Stawiam na PS3

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 16, 2008, 12:25:50 pm »
To prawda, że MK8 już nie będzie na PS2, ale konsolka ta nie jest jeszcze tak bardzo stara w porównaniu do np. PSX, czy DC i ktoś kto nigdy nie miał konsolki to będzie się nią cieszył dosyć długo, zwłaszcza, że np. mortali jest aż 4 i przy każdym troche czasu trzeba spędzić (mówie oczywiście o kimś kto jest fanem MK, bo innych równie fajnych gierek jest bardzo dużo), dlatego jeśli nie ma się wystarczająco dużo pieniędzy, aby zakupić PS3 to bez wachania PS2 można kupić, bo też dużo radochy dostarczy.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 28, 2009, 09:34:14 pm »
Ostatnio chłopak mojej siory zastanawiał się nad X-Boxem albo PS3, więc pomogłem jej, bo chciała aby wybrał konsolę Sony i napisałem tak:

Ja osobiście preferuje PS3 Slim, ponieważ:

to co najważniejsze, to fakt, że jest o wiele już tańszy, kupić za 1200zł Slima pewnie z jakąś grą, a cena X-Boxa 360 przy tym nie jest o wiele niższa, bo trzeba wziąć pod uwagę, że jak już go kupować to wersje Elite (czy jakąś nowszą), bo te starsze, tanie się szybko psują. X-Box 360 to najbardziej awaryjna konsola i chyba znam tylko jedną osobę, której się ona nie zepsuła, a tak od wszystkich albo poszła do kosza i musieli bulić za nową, albo naprawiali. Mój PS3 chodzi 2 lata, a awaryjność jest bardzo niska. Wiadomo, że jak się ma zepsuć to się zepsuje choćby nie wiadomo, co się kupiło no ale teraz do kolejnych rzeczy:

Przede wszystkim chyba gry, bo po to je kupujemy. Do mnie przemawiają takie gry, które są tylko i wyłącznie na PS3 czyli: mamy fenomenalne LittleBigPlanet dla całej rodziny, co zajebiście się gra z dziewczyną. Wiele radości i uciechy. Jak ktoś lub i karty, to ma Eye of Judgement. Fani karaoke, siora widziałaś, mają Singstara, a teraz jest i Singstar Polskie Hity, robisz balagne, zapraszasz ludzi i jest jazda nieziemska, przy tym kamerką PS Eye można wszystko nagrywać i wrzucać online na servery Singstara. Z takich gier na imprezy mamy Buzz, taki teleturniej na wiedzę. Po prostu mistrzostwo świata. Inne gry takie jak Unchatred (najładniejsza gra roky 2009) w nic lepszego w życiu nie grałem. Killzone 2 jak ktoś lubi FPS. Teraz od nowego roku od Stycznia wychodzi: Mag dla 256 graczy online na raz, Heavy Rain, gra ale tak jakby interaktywny film, God of War III - tego omawiać NIE trzeba!!!! Każdy kto ma PlayStation od PSX, wie co to znaczy no i warto dodać, że wszystkie gry, które wymieniłem są PO POLSKU, niektóre z dubbingiem, który wypada zajebiście. Jeszcze wychodzi GT5, samochody, które nie różnią się zbytnio od realnych, tak grafika, prawdziwy symulator no i mógłbym tak jeszcze wiele gier wymienić i teraz popatrzy na X-Boxa 360 :D co my tu mamy? Hmmmmm Stare Halo 3, którym tylko fani się zachwycają i nikt więcej, grafika jak za czasów PS2, jedynie Gears of War trzymają poziom i Forzamotorsport, mają jeszcze wyjść gry typu Mass Effect 2 i nowy Sprinter Cell no ale to tyle z gier na wyłączność dla X-Boxa 360. Dla mnie nuda, zero powiewu świeżości. No i gry nie są po polsku :D

Teraz weźmy się za online:

Na X-Box 360 masz abonament miesięczny, co prawda nie dużo, bo coś tam 100, czy 200 zł na rok ale płacić musisz. Na PS3 grasz za free, za nic nie płacisz i PSN dorasta już X-Box Live, wiadomo, że ten z X-Boxa 360 jest trochę lepszy, ale mi to nie robi różnicy, bo gra się online identycznie, to po co mam płacić.

Przechodzimy do kolejnych niuansów :D

PS3 ma Blueray'a, filmy są na nim ostre jak brzytwa, najwyższa jakość obrazu, dzięki temu nośnikowi płyty mają po 50GB przez to gry są na jednych płytkach, a na X-Boxie jest nośnik DVD co powoduje, że niektóre gry, które już wychodzą mają po kilka płyt i albo musisz gre zgrać na twardy dysk albo przemieniać płytki. Pady bezprzewodowe na akumulator, co padem się ładują, a o ile się nie mylę, to X-Boxowe pady są na baterie :D LOL wiem, że tak miał ale nie jestem pewien czy tak nadal jest.

Jedyny minus (o ile jest to minus) PS3 to brak piractwa, przez co nie ściągniesz sobie gry z neta za free tak jak można to robić na X-Boxie, ale co za tym idzie:

Jeżeli chcesz grać online, a w większości się po to gry kupuje na tej już generacji konsol to i tak musisz mieć oryginał, czy jest to PS3, czy X-Box 360. Jak sobie przerobisz X-Boxa to Microsoft ma zabezpieczenia takie, że sobie wykrywają podpięte do sieci X-Boxy i jak odnajdą Twój przerobiony (a jest na to z 90% szans) do go banują tak, że już sobie nigdy na nim nie pograsz online, trzeba nowego kupić.Wiem, że robią już jakieś dziwne przeróbki, aby to obejść ale nigdy pewna być nie możesz czy Cię nie zbanują.

No, dzięki piractwo też, jak wcześniej wspomniałem mamy od Sony praktycznie wszystkie ich gry po Polsku, a na sprzęcie M$ jest ich o wiele mniej.

Ja mam PS3 i jestem zadowolony, X-Box 360 mi jest zupełnie niepotrzebny ze względu na gry jakie ma.


No i kupują PS3 ;D

Moon

  • Gość
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 29, 2009, 12:21:56 am »
Ja powiem tak, swego czasu myślałem na eXem ale...:
1)30% awaryjności konsol to porażka i rekord światowy.
2)Nawet nowe modele mimo że lepsze niby, i tak się psują lub mają problemy.
3)Płatny online
4)Gry które mimo że dobre, nie ruszają mnie tak (mowa o exclusive).

Wiadomo, kupuję konsolę to chcę grać a nie wysyłać ją do serwisu.
PS3 ta partia 40GB o której mówiłeś to akurat JEDNA felerna partia jaka wyszła z fabryk. Owszem nie jest to poziom bezawaryjności Wii ale tragedii nie ma.
Mam PS3 i nie dlatego go bronię, po prostu Microsoft zawsze robi coś nie tak.