Autor Wątek: Mortal Kombat 4 ...  (Przeczytany 72407 razy)

Offline bongo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« dnia: Sierpnia 15, 2006, 02:10:44 pm »
Witam ... Moja Przygoda z Mortal Kombat zaczęła się już dosyć dawno bowiem w 95 roku :) od Amigowych wersji MK1 i MK2 :) ... parwdziwy przełom nastąpił po orzetestowaniu MK Trilogy (z resztą chętnie gram do dziś) kiedy myślałem, że lepiej być już nie może pojawił się długo zapowiadany MK4. Koniec z bzdurnymi Babality i głupawymi Frendsihpami ..., tylko czysta, brutalna i dynamiczna walka. Ale od początku ...
Wiadomo, że często w przypadku przniesienia gry dwuwymiarowej w trzeci wymiar traci ona miodność i to "coś" MK dalej pozstało miodne a według mnie o wiele lepsze niż swoi poprzednicy lespze nawet niż MK2! ( ale sie naraziłem chyba ta wypowiedzią :D hehe) największym plusem jest szybkośc i widowiskowość walk oraz klimat :O powróciła ta mrocznośc i tajemniczośc która mk cechował się na samym początku ... postacie są bardzo ładnie wykonane a po zainslowaniu MK4e update grafika staje sie rewelacyjna ... ( oczywiscie jak na mozliwosci MK4 i ulepszneia grafiki gry) łuny swiatła przy fireballach i najlepsze areny w mk dotychczas ... prsion, shaolin temple jeszcze długo by wymieniać.. według mnie MK4 ma najlepsze areny z dotychczasowych mk wydanych na pc (niektóre przbijają klimatem nawet te z MK DA i MKD o wykonaniu oczywisice nie możemy mówic :) ) ... i jest nejlespza cześcia ... najabrdziej grywalną ... jedynym minusem jest trszoke niedopracowana krew i brak mozliwosci grania chociaz po sieci .... co wy sądzicie o tej grze ..? jakie były pierwsze wrazenia przy zetknięciu się z nią? czy gracie w nia nadal? ja tak :D hehe MK4 FOREVER !!!

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 15, 2006, 10:58:41 pm »
No musze przyznać, że MK4 ma swój urok (ale co do wyższości MK4 nad MK2 to bym nad tym podyskutował). Pierwszy raz grałem w tą część na automatach a grafa na tym to prawdziwe miodzio ale niestety konwersja na platformy domowe (konsole i PC) miały znacznie gorszą grafe. Najgorszą konwersją była wersja PC poprostu obcięta ze wszystkiego co najleprze (no wyjątkiem były renderowane filmiki). Po długich oczekiwaniach pojawił się patch, który dodawał tylko łuny światła przy firebolach no i oczywiście dodatkowa ukryta postać (Kitana). Kiedy dorwałem MK4 Enhanced to się wstępnie ucieszyłem ale niestety nie na długo bo tylko postacie były wyższej jakości a areny i krew pozostały dalej takie same a poza tym postacie (po uleprzeniu) miały niestabilne tekstury (znikały albo migały) np Raiden to normalnie sito a najbardziej dobiło mnie to, że MK Gold pojawił się tylko na DC (DreamCasta jakby ktoś nie wiedział :P ) a tam wszystko leprze i do tego dodatkowe postacie i areny (a niestety na emulatorze DC pograć się nie dało). Ostatecznie przeżuciłem się na Nitendo 64 (oczywiście emulator) bo tam ze wszystkich konwersji (z wyjątkiem DC) to tam mimo niskiej jakości postaci były wszystkie efekty łącznie z krwią. Areny co prawda też były niskiej jakości (poligony) ale za to były efekty (światło itp) dzięki temu przyjemmniej się grało mimo niskiej liczby poligonów.
Powiem jeszcze, że poza MK2 to w tej części najlepiej mi się gra zwłaszcza Scorpionem i szkoda, że nie ma możliwości pogrania przez sieć. Ludzie z Midway mogli by wydać MK4 z taką grafiką jaka była na automatach (na PC lub X-Box) wtedy chyba byłbym najszczęśliwszym fanem Mortal Kombat :twisted:

Offline SkY-MasTeR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2006, 11:55:49 am »
MK 4 Fajna Giera, ale Dla Mnie Na Kompa Jest Najlepsze MK : Trilogy
MK 4 Po Raz Pierwszy Grałem Kiedy Kompa Dostałem (Jak Byłem W Drugiej Klasie Podstawówki) Wtedy Też Zacząłem Sie Interesować Innymi Heavy Metalowymi Zespołami Nie Tylko Black Sabbath.W Mortala 4 Grałem Około Dwa Lata Gra Była Zaje**** Lecz Wtedy Dostałem Neta I Zaczęło Sie Robić Strony Int. A Rok Później Xboxa I Zaczęła Sie Przygoda Z MK Deception I Deadly Alliance...Ale W MK 4 Teraz Też Lubie Porzezać ;P :lol:

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 31, 2006, 04:00:11 pm »
Kurcze ile bym dał, żeby dorobiono opcje multi przez sieć (ktokolwiek albo ci z Midwaya albo fani) wtedy było by poprostu pięknie. Bym wszystkich młucił :twisted: he he he.

Offline bongo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #4 dnia: Września 11, 2006, 11:32:04 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=n__BRvusEro Dla tych którzy nie widzieli MK4 Road Tour ...

MK4 FOREVER !

Bodzio

  • Gość
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #5 dnia: Września 12, 2006, 04:17:09 pm »
Cytat: "bongo"
http://www.youtube.com/watch?v=n__BRvusEro Dla tych którzy nie widzieli MK4 Road Tour ...

MK4 FOREVER !


Dzieki. Nie mialem tego.

Offline bongo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #6 dnia: Września 12, 2006, 07:50:21 pm »
Ja tez nie z ciekawosci przkopałem ostatnio YouTube i znalazłem :) sorki za OT :)

Zapraszam do dalszego wypowiadania się ....

Offline Dante

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #7 dnia: Września 12, 2006, 08:08:58 pm »
No MK4 było, kłade duży nacisk na "było" zaj*bistą bijatyką. Pod względem grywalności prześcigało nawet Tekkena 3. O brutalności nawet nie wspomne. Niestety gra ta ma już prawie 10 lat i niestety nie ma już takiej popularności jak kiedyś. No w końcu jest to Mortal starej generacji. Ale mimo sędziwego wieku dalej można sobie poszpilać. Lecz niestety teraz nie byłbym już w stanie grać w niego kilkanaście godzin z rzędu jak przed laty.

Offline SubZero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 17, 2006, 05:58:43 pm »
Spoko gierka ma swoje lata ale jest jara była by lepsza jak by JUŻ do niej dodano wszystkie postacie z powszednich części .Wciąga jak powszednie części ale się starzeje i już taka jara nie jest!

Offline Shihan_Yosuzu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 19, 2007, 10:30:30 pm »
Ja uważam że czwóreczka zła nie była. Najbardziej lubie Mk trilogy,
ale do czwóreczki mam sentyment bo była to pierwsza gra w jaką
zagrałem na PC ;]  I jest to jedyna gra w  któa po 10 latach od premiery
chętnie pykam ;] Przy okazji... przydało by sie w niej multi bo nie znam
osoby, która wytrzymała by ze mną walke na 9 rund ;]. Jeszcze nikomu
z moich znajomych sie to nie udało, ale cóż... gram w mortala 10 lat i nie dziwię się im że przegrywają ze mną ;] doświadczenie hehe.. umiem wszystkie ciosy i fatale ;] I wogóle nie daje ruszyc sie przeciwnikowi ;]
Swoją droga czwóreczka była najbardziej dynamiczną częścią mortala.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 19, 2007, 11:09:18 pm »
Shihan_Yosuzu zgadzam się z Tobą co do dynamiczności MK4 :D Szkoda, że nie ma multka bo bym chętnie z Tobą popykał :twisted: (też od 10 lat nieustanie w nią gram :twisted:)

Offline bongo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 20, 2007, 08:12:22 pm »
no to jest nas trzech ... kurde to już faktycznie 10 latek hehe

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 20, 2007, 10:43:15 pm »
mortal kombat 4 jest emulowany na DC i N64. tam możecie zagrać na multi

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 20, 2007, 10:49:50 pm »
No z tych dwóch to najbardziej odpowiada mi N64 (najlepiej chodzi :D) A da się po przez Project64?

Offline bongo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 21, 2007, 09:40:50 am »
nie wiem jak emulacja to tylko PSX, Mame i Neo-Geo w wersje na N64 nigdy nie grałem .... tylko na PC mk4 a potem, do dzisiaj w enhaced ale jeżeli to prawda i ktoś stetsuje to niech poda konfiguracje pluginy itd :)