Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 32824 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 04, 2009, 06:31:44 pm »
bzzz
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2015, 09:32:54 pm wysłana przez Adept »

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 05, 2009, 12:40:19 pm »
Czuje się Europejczykiem, bo mieszkam w Europie. Co oczywiście nie oznacza że popieram UE i zgadzam się z jej durnymi rozporządzeniami. Analogicznie z Polskością. To że nie wierzę takiemu Tuskowi jak psu nie oznacza że nie czuje się Polakiem. Więcej, to że ktoś robi z mojego kraju kurwę na usługach Angeli Merkel naprawdę mnie wkurza. Polskę kocham za to że mnie w jakiś tam sposób ukształtowała, za historię, która w przeciwieństwie do wielu innych narodów może być powodem do dumy ( choć są i ciemne karty), za ludzi z jakimi zdarzyło mi się spotykać, za pewne cechy charakteru typowe dla polaków, i za parę innych rzeczy. Tym bardziej zatem boli mnie nasza pozycja w Europie i na świecie. Analogicznie Europę kocham za kulturę Europejską, która wydaje mi najwspanialsza w historii ludzkości, za filozofię Europejską, za sztukę etc., i jako spadkobierca tej kultury czuje się w pełni Europejczykiem. Natomiast UE wywołuje we mnie odrazę. Ta cała polityczna poprawność, miałkość, laicyzm etc. wywołuje we mnie oburzenie. Jestem dumny że ojciec dawał mi w dupę kiedy na to zasłużyłem, i że kara zawsze była adekwatna do przewinienia, jestem dumny że do Kobiety mogę się zwracać per "proszę Pani", a nie "Proszę człowieka", jestem dumny z tego że po wojnie niemcy zostali wypędzeni na zbity ryj bo se zasłużyli, i żaden biurokrata choćby nie wiem jak popieprzone przepisy wymyślał mi tego nie odbierze. Przy czym podobnie jak Adept nie ufam pozostałym krają Europy (Azji i Ameryki też nie), i wydaje mi się że w razie kolejnego konfliktu również by nas wydymali.

Offline SalEm

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 05, 2009, 08:23:39 pm »
Europa ma dla mnie znaczenie tylko i wyłącznie geograficzne.Nie uważam,że wszystkie państwa,obywatele tych państw,durne prawo europejskie,polityka to Europa,czyli ja i Ty.Europa to taki kontynent i nic więcej.A jeśli chodzi o Polskę,to kocham moją ojczyznę jako kraj i jaki by on nie był będę dbał o to co polskie.Wiele było pokoleń,które oddawało życie za kraj,który teraz jest wolny,ale w którym robi się syf.I to miała być Nasza Wolna Polska?Wątpię,że żołnierze walczący na tych wszystkich wojnach, przelewali krew za taką Polskę jaką teraz mamy.Na pewno nie śnili o takiej Polsce...Państwo o bogatej historii,tradycji,o wielu wspaniałych ludziach schodzi na psy,a to przez biurokratów,złodziei,oszustów,egoistów.Polska w polityce zagranicznej powinna myśleć o sobie i o tym co dla Nas najlepsze,a nie dla innych,bo czy Nam ktoś pomoże?W polityce trzeba być egoistą i walczyć o swoje,bo dostaniesz pstryczek w nos i to  będzie na tyle.Nie raz w całej historii to Nas dymali,a o II wojnie światowej nie wspomnę jak zostaliśmy sami,zresztą to nie pierwszy raz.
Adept słusznie powiedział,że bliżej Nam do Rosji,niż do Europy.Może za komuny były puste półki w sklepach,ale czy aż tak źle było?Może nie było luksusu,ale każdy miał po równo i człowiek był człowiekiem dla innego,a nie jak teraz ludzie zabijają dla 10 zł albo zasranej komórki... Dlaczego to naród nie może decydować o własnym kraju?Niby są wybory,ale co to ma do rzeczy?Jaki ja mam wpływ na to co będzie jutro?
Ostatnio oglądałem w tv posiedzenie Sejmu albo Senatu i premier mówił o zniesieniu dotacji dla partii politycznych,które dostają grube miliony za gadanie o dupie Maryny.Oczywiście wszyscy się oburzyli,bo jak to możliwe,że partie,czyli politycy nie będą dostawać pieniędzy.Za co oni dostają pieniądze jak jest jak było,a przyszłości nie widać?Oczywiście na tym posiedzeniu najgłośniej krzyczeli Ci najbardziej zachłanni.

Jestem dumny,że jestem Polakiem,ale wstydzę się za Polaków rządzących i ten cały syf.Kocham polską tradycję,historię,język,obyczaje,to wszystko co sprawia,że na widok biało-czerwonej flagi albo Mazurka Dąbrowskiego łezka kręci się w oku.

http://www.polonica.net/Jestem_Polakiem.htm [nofollow]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2009, 08:26:11 pm wysłana przez SalEm »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 30, 2009, 10:49:07 pm »
http://www.rp.pl/artykul/9157,323412_Antysemityzm_jako__ideologiczna_palka.html

Dobry artykuł odnośnie antysemityzmu, w kontraście wywiadu z Aliną Cały. Jeżeli ktoś czytał i czuł nienawiść do tej baby, tak jak ja, to polecam to sprostowanie. Nareszcie ktoś normalny pisze o pogromie żydów przez Polaków.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 15, 2009, 02:58:22 am »
http://www.youtube.com/watch?v=UYt1hTvKTZA - co tu mówić, cieszę się, że będę umierał w dobie całkowitej dominacji Islamu. Religia która mówi żeby zabijać katolików (Koran) nie jest moim zdaniem dobrą religią. Jest wręcz złą. Jako czynny obserwator polityki światowej, śmiem rzec, że nie chcę mieć nic do czynienia z muzłumaninami. Wystarczy popatrzeć na bliski wschód jakie tam akcje się dzieją i za niedługo to samo będzie się działo za naszą zachodnią granicą bo: http://www.youtube.com/watch?v=8H5jbLAWqz0 Niemcy już od dawna są Tureckie. Prawa które wywalczyliśmy sobie od średniowiecza, czyli demokracja, poszanowanie innych kultur zanikną w dobie Islamu, czyli religii która otwarcie nawołuje do nienawiści wobec innowierców. Jak katolicyzm nie jest idealną religią i ma sporo krwi na swoich rękach, tak jest to nic wobec rygoru Islamskiego i mordowaniu katolików przez tych drugich (Ze statystyk obecnie w Euroazji i Afryce [A zwłaszcza w krajach murzyńskich], katolicy zabijani są na porządku dziennym, a kościoły chrześcijańskie palone przez muzłumanów). Czy katolicy palą kościoły innych? Bo ja się nie spotkałem, a zjawisko to w Afryce powszechne.

http://www.youtube.com/watch?v=hYrWODH6az0

W wielu krajach muzłumańskich chrześcijanie są obywatelami drugiej kategorii. Nie możemy zeznawać w sądach. W Sudanie za rozmowę o katolicyzmie stosowana jest kara śmierci. A kraje zachodu jak traktują Islam? Nie zabraniamy im niczego, w dobie poprawności politycznej nie można nawet złego słowa wypowiedzieć na temat muzłumanina bo inaczej znajdziemy się w sądzie za obrazę czyichś uczuć religijnych, a teraz oglądnijcie filmik i zobaczcie jakie katolicy mają prawa w krajach Islamu. I ta religia za 25 lat będzie dominująca w Europie. Wesoło Wam? Bo mi nie. To są barbarzyńcy, a my ich przyjmujemy z otwartymi rękoma. Zwłaszcza Niemcy i Wielka Brytania. Tylko czekać, aż to wszystko szlag trafi ze względu na poprawność polityczną. Jak powszechnie wiadomo, największymi rasistami tego świata to araby i murzyni. A jeżeli nie wierzycie, pojedźcie do afrykańskich lub arabskich krajów i domagajcie się tam swoich praw. Jako biali i chrześcijanie, albo zostaniecie wyśmiani, albo zabici. Ale nie, my ZACHÓD jesteśmy tolerancyjni, szkoda, że Afryka czy Islam ma to gdzieś i biały człowiek a zwłaszcza chrześcijanin jest dla nich wrogiem.

W Indonezji w rok spalono 500 kościołów. Macie jakieś argumenty na obronę Islamu? Bo mi ręce opadają. Czasy średniowieczne minęły, jesteśmy w dobie cywilizacji i tolerancji, a muzłumanie zachowują się tak, jakby nadal byli w wiekach ciemności. Kto tak czyni? Islam. Jak ktoś był za granicą i spotykał się z Islamem i twierdzi, że jest okej, niech pojedzie do krajów Islamskich, albo niech poczeka te 25 lat, Europa Islamem spłynie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2009, 06:32:14 am wysłana przez Adept »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 02, 2010, 07:40:10 pm »

Mój głos, Nasze przeznaczenie  ;)

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 02, 2010, 07:43:45 pm »
o to ma mój głos

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 10, 2015, 08:54:10 pm »
Nie lubię uzewnętrzniać się publicznie politycznie i na siłę, ale w tym wypadku robię wyjątek, bo czuję się w obowiązku. Chodzi o ten materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=hoS5HHKtPe0
Mówił w taki sposób, że nie wstydziłbym się takiego prezydenta. Sprawnie posługuje się zdaniami wielokrotnie złożonymi, mówi z głowy i z przekonaniem takim na jakie pozwolić może sobie tylko osoba wierząca w to co przekazuje. Taka postawa pozwala mu mówić o rzeczach ważnych, w taki sposób, by oprzeć się każdej drwinie. Takiej postawy nie można się nauczyć od jakiegoś spin doktorka, czy innego speca od public relations. Nie ma typowego dla PiSu ustawiania się już na starcie na przegranej pozycji i marudzenia że media utrudniają etc.. Tchnął tym samym życie w martwą, zapyziałą partię, której głównym zadaniem było onanizowanie się tym jaka to nie jest biedna. Pokazał że jest politykiem na dziś. W dodatku swoją klasą odsłonił największe wady Komora. To że jest prosty i powinien mieszkać między Kiepskim a Paździochem, a nie w pałacu prezydenckim. Że mówi monosylabami i wstawia w swoje wypowiedzi zwroty typu "po prostu", "normalnie" etc. w miejscach w których prawdopodobnie na co dzień używa mniej parlamentarnych przecinków. I że jest to jedyna umiejętność jaką udało mu się przyswoić od speców do spraw komunikacji ze społeczeństwem. Dalej odsłania na spółę z Ogórek ( genialny wybór Millera) całą pierdzielowatość obecnie urzędującego Prezydenta, dla którego partnerem do dyskusji może być najwyżej Bęgowski. Duda był na tyle dobry, że media głównego nurtu nie mają się do czego u niego przyczepić, bo we wszystkim bije Komora jak Manny Pacquiao Nejmana. Poza tym jest politykiem z obozu Lecha Kaczyńskiego a nie Jarosława, i tym samym reprezentuje sobą wszystko czym PiS starał się być przed Smoleńskiem. Bo niestety jak dla mnie różnica między bliźniakami jest mniej więcej taka jak między ich wychowankami - Dudą a Hoffmanem.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 10, 2015, 09:30:44 pm »
No mnie szlag trafi jeśli Komorowski wygra. Nienawidzę tak samo PiSu jak PO, ale gdyby mnie pod ścianą postawili, to wybrałbym PiS. Mnie ogólnie dziwi jak ten kraj może nadal na PO głosować, jednak potem przypominam sobie jaka armia urzędników powstała za czasów ich rządów i już wcale się nie dziwię, że mają nadal te 35 % poparcia. Nikt nie chodzi na wybory. Chodzą ci co mają w tym interes, czyli politycy i urzędnicy oraz ich rodziny i oni zawsze będą na PO głosować. Nie łudzę się, że Duda wygra, jednak będę na niego głosował, bo Bronisław szkodzi interesom polskim.

Miałem ogólnie na Korwina zagłosować, ale szlag mnie trafił jak po raz kolejny rozwalił jedyną prawicę w Polsce i założył setną już partię.


Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 10, 2015, 09:36:14 pm »
No ja właśnie też na Korwina chciałem, ale raz że rozwalenie KNP w momencie jak zaczynali mieć na coś szanse tuż przed ważnymi wyborami pokazało powagę tego pana a dwa że na prawdę podoba mi się ten Duda. Taki trochę jak nie z PiSu

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 10, 2015, 09:49:23 pm »
Jeśli o kandydatach mowa, to właściwie również do Panny Ogórkównej nic nie mam. Myślałem, że to kolejny zjeb z lewicy, ale okazała się bardzo interesującą postacią o rozsądnych poglądach (jak na lewicę). Także ludzie śmieją się z niej, ale w gruncie rzeczy i ona jest lepszym kandydatem niż Komorowski.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 10, 2015, 09:58:09 pm »
No jak pisałem, dla mnie to jest idealny strzał Millera. Pokazał że jest starym wyjadaczem. Ogórek idealnie odsłania wady duetu Komorowski/Kopacz. Pokazuje jak bardzo zblazowane dziadostwo to jest. Jak bardzo pozbawione, nawet nie tyle ambicji czy wiary w jakieś ideały co zwykłej wyobraźni. Że ich szczyt marzeń to siedzenie w slipach na kanapie i oglądanie "Dzień dobry TVN". W ogóle po latach rządów PO tęsknie bardzo za SLD, bo choć to komuchy zawszone, to trochę im zależało jednak na losah Polski, i zdarzali się tam ludzie w miarę porządni jak Oleksy.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 11, 2015, 08:36:39 pm »
Muszę sobie zobaczyć w końcu całe te wystąpienie Dudy, bo z fragmentów za dużo mówi o zmarłym Lechu i jakiś taki dziwny fanatyzm w głosie.
Z drugiej strony Komorowski ze swoim wiecznie wesołym, słodko beztoskim tonem głosu Komorowski bardziej niż na prezydenta nadawał by się do prowadzenia programów dla dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=anlquv-IRIU -wróciłby do wąsów i byłby idealny Pan Tik-Tak  .

A jeszcze bardziej wkurwia mnie jak  PO z przydupasami już świętują ponowne zwycięstwo Komorowskiego i zastanawiają się czy w ogóle potrzebna będzie 2 tura. Oni już uważają od dłuższego czasu, że mają monopol na władzę i mogą wszystkim srać na głowę, bo i tak wygrają kolejne wybory.

Też miałem na Korwina głosować, ale teraz zwątpiłem. Rozpieprzył całe poparcie jakie miał przy eurowyborach, kolejny rozłam i nowa partia to już było apogeum.  I jeszcze nazwa partii KORWiN to wygląda na robienie sobie jaj z wyborców. A liczyłem na wejście to parlamentu w tym roku, a teraz KORWiN dostanie z 2%, a stare KNP będzie na granicy błędu statystycznego.  W większości partii przy konfliktach wódz wywala tych co mu robią problemy, a Korwin strzela focha i idzie zakładać nowe ugrupowanie. Ale już przed rozłamem było kiepsko - była afera z córką Korwina, bo coś ze sklepu ukradła, jeszcze wcześniej wiceprezes partii Artur Dziambor się skompromitował w debacie z jakimś profesorem ekonomii (poza klepaniem paru haseł programowych i jechaniu po UE nie potrafił nic sensowego powiedzieć).

Co do poparcia - nie tylko PO wygrywa dzięki urzędników i ich rodzinom. PSL (zwany również Partią Przydupasów Koalicyjnych lub Partią Najstarszego Zawodu Świata ;) )jest słynny z obsadzania swoimi ludzmi spółek skarbu państwa, a i PiS i SLD też ma swoich ludzi. To jest najbardziej zdyscyplinowany elektorat.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Polityka
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 28, 2015, 02:35:47 am »
Bredzisław w Japonii - https://www.youtube.com/watch?v=t_-OAPxVLTg

Kompromitacja na całego, a w mediach głucha cisza. Jeszcze by poparcie spadło...

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil