Autor Wątek: Cyrax (CYBER) vs Cyrax (HUMAN)  (Przeczytany 4773 razy)

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Cyrax (CYBER) vs Cyrax (HUMAN)
« dnia: Września 02, 2013, 06:33:35 pm »
Witam!


Proste pytanie: w czym Cyrax (Human) jest lepszy od cyborga?

Offline Anevis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cunston
Odp: Cyrax (CYBER) vs Cyrax (HUMAN)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2013, 07:29:20 pm »
Różnice były w frame'ach, czyli długościach wykonywanych akcji.
Postacie mają troszkę inne animacje, a więc ich prędkość (może i hitbox) różnią się. Nie pamiętam linku, ale gdzieś na testyourmight były takie spisy.
Chyba lepszy był cyber ;)

Offline Immortal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Cyrax (CYBER) vs Cyrax (HUMAN)
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2013, 09:06:22 pm »
Wszystkie normale mają taką samą frame date z wyjątkiem b3, który jest -7 na bloku dla human i -11 dla robo.
Bomby tego pierwszego mają nieco wolniejszy startup ale też rzuca je minimalnie dalej i mają też większy hitbox.

Odwrotnie jest z siatką humana ma nieco wolniejszy startup niż cyber. Teleport ludzkiego nie ma żadnych klatek niewrażliwości na starcie, ale 22 na recovery więc praktycznie po zmianie strony nie można go trafić (cyber jest -8 klatek i można go trafić szybkim 1 lub specjalem typu SC u Kenshiego). Ostrze humana jest wolniejsze na starcie, ciężko combo pociągnąć z niego (tak jak to się robi u robo). Oczywiście te wszystkie zmiany wpływają na samą taktykę gry. Human nie może cisnąć w cornerze bombami, bo rzuca je za daleko. Dodatkowo resety humanem można zrobić ale z uwagi na różnice timing jest nieco inny i całościowo jego comba są minimalnie słabsze.

Mógłbym się tutaj rozpisać, ale czasu nie mam za bardzo. W skrócie cyber Cyrax jest uznawany za lepszego i jest minimalnie wyżej na tier listach.

Offline Coven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
  • Bloody Hell...
    • Zobacz profil
Odp: Cyrax (CYBER) vs Cyrax (HUMAN)
« Odpowiedź #3 dnia: Września 03, 2013, 05:00:51 pm »
Zauważyłem, że ktoś grał Humanem na turnieju, więc chciałem się dowiedzieć czemu tak, a nie inaczej. :)