Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160863 razy)

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #375 dnia: Marca 06, 2019, 06:46:34 pm »
Są jeszcze intra postaci (w wersji różnych strójów):

https://www.youtube.com/watch?v=IZJOKSnlvfs

Już to wrzucałem Ninja. No ten Roster już możesz brać za
Do tego pewni: Erron Black, Jaque, Liu Kang i Kung Lao. Ta reszta z zapowiedzi co dawaliście wcześniej są potwierdzone ?

Już to wrzucałem Ninja. :P
No ten roster można brać już za pewnik.
Fajnie,że każda wariacja ma totalnie odrębny stój. Ba! Nawet niektóre są z różnych ram czasowych.

Edit: Tu fatale:

https://youtu.be/_kuPfyCXhy4

Nie no kurwa, ten Kano to jest najlepszy Kano w historii... Definitywnie!
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2019, 06:50:01 pm wysłana przez Kornixon »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #376 dnia: Marca 06, 2019, 07:08:58 pm »
popieram całym serduszkiem tę pierwszą wypowiedź Regisa, z zastrzeżeniem takim: jebać Triborga.

Moje wrażenia.

1. Frost, kochanie... co oni z Tobą uczynili? :(
2. Erron wygląda totalnie chujowo i nienaturalnie. Ta maska wygląda jak narysowana w paincie, a bez maski wygląda totalnie generycznie
3. Na pierwszy rzut oka nie poznałem kiedy w trailerze jest Sonya a kiedy Cassie, a to chyba średnio świadczy o kreatywności twórców...
4. Ziomeczki za Shao Kahnem w 1:25 wyglądają tak przekozacko, że gdyby były nowymi postaciami, ze swoim backgroundem zamiast Sonyi, Jacqui i Cassie to zupełnie bym się nie obraził, a nawet mój prywatny miernik hype'u by wyjebało w kosmos
5. Brak Raina - chuj, przestaję się już łudzić
6. Ten cały Kollector bardzo mnie zaciekawił. Może być nieoczekiwanym highlightem tej gry
7. wychylający się na pół sekundy Jax też już potwierdza moje najgorsze obawy, że będzie w rosterze
8. Brak Nooba celowy, szkoda, że i tak wszyscy wiedzą, że będzie
9. Brak Sub-Zero? Trochę dziwne, może Frost go killim?
10. Z intra Cassie wynika, że
(click to show/hide)
11. Brak Fujina dziwi niesamowicie :D tak samo jak brak logiki NRS w tym aspekcie - ziemia zagrożona, Raiden gone wild. WHO YOU GONNA CALL? No Fujin to mój pierwszy pick. Niestety Fujina wcięło, a pierwsze picki NRS to Jax, Sonya i dzieciaki xD
12. Kronika przywołuje najlepszych fighterów świata do odwrócenia biegu wydarzeń. Wśród nich Baraka i Kano - klasyczni goście od wyłapywania wpierdolu :D tak, tak, wiem, to się może zmienić i będą totalnymi badassami, ale to takie trochę śmieszne dla mnie na ten moment
13. Jacqui - kurde, po cichutku liczyłem na jakiś spektakularny redesign. Jest... średnio.... to say the least
14. Shao Kahn pracujący dla kogokolwiek wygląda supernienaturalnie :)
15. Zielona energia pojawiająca się przez chwilę może być hintem odnośnie Shanga/Ermaca, ale równie dobrze może nie znaczyć kompletnie nic i wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby tak się właśnie okazało
16. Historia znowu będzie kręcić się wokół 'dobrych' postaci, a mieszanie ich past/present wersji daje tylko więcej możliwości kierowania nimi w story, co działa na niekorzyść postaci 'złych', które pewnie zostaną sprowadzone do roli worków treningowych (tutaj obym nie miał racji...)
17. Kano wygląda zaskakująco dobrze

Podsumowując to kurcze, sam nie wiem czy hype urus czy zmalau... dobrze, że cokolwiek się ruszyło, nadal nie skreślam fabuły ani rosteru całkowicie, no zobaczymy. Preorder i tak zamówiony, nadzieja w 'secret unlockables' no i w tym, że nie pokazali jeszcze wszystkiego i jakieśtam asy w rękawie (oprócz Nooba) mają ;)

Offline Regis89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #377 dnia: Marca 06, 2019, 07:20:41 pm »
Ja ani Jaxa, ani Frost nawet nie dostrzegłem w tym trailerze, a to dopiero krzywa akcja :v

No i ciężko się nie zgodzić- JESTEM KRONIKA, BOGINI CZASU - PRZYWRÓCĘ WSZYSTKICH NAJPOTĘŻNIEJSZYCH WOJÓW BY SKLEIĆ MINI ARMAGEDDON!!!

Nie przywrócę dwóch najpotężniejszych czarnoksieżników w historii
Nie przywrócę boga wiatru
Nie przywrócę królowej Edenii  która sama wybiła wiekszość sił Ziemi
Nie przywrócę otyłego mistrza sztuk walki z Outworldu
Nie przywrócę księcia Shokan  niepokonanego przez 500 lat w turnieju MK
Nie przywrócę telekinetycznego konstrukta
Nie przywrócę półboga władającego wodą

Przywrócę Kano.

Krwa.

« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2019, 07:22:43 pm wysłana przez Regis89 »

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #378 dnia: Marca 06, 2019, 07:23:45 pm »
Ezzz przecież my jeszcze nie wiemy czy ona ich nie przywróciła. Znając NRS to pewnie nie, ale ja się wolę oszukiwać do końca. :D

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #379 dnia: Marca 06, 2019, 07:53:48 pm »
Ja ani Jaxa, ani Frost nawet nie dostrzegłem w tym trailerze, a to dopiero krzywa akcja :v

Jax to takie oko, które wychyla się w okolicach sceny jak Kano napierdala z działa. Nie muszę widzieć nic więcej, żeby wiedzieć, że to na milion procent on, i że będzie tajną bronią Raidena (drugą grę z rzędu!!!) do rozjebania Netherrealm. Kurde, dajcie mu w końcu w spokoju pośmigać na traktorze i nie wciągajcie go na siłę w tę walkę. Frost to ta zakapturzona postać, która stoi za Kroniką a przed Gerasem, tworząc trio łysych pał.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #380 dnia: Marca 06, 2019, 08:01:03 pm »
16. Historia znowu będzie kręcić się wokół 'dobrych' postaci, a mieszanie ich past/present wersji daje tylko więcej możliwości kierowania nimi w story, co działa na niekorzyść postaci 'złych', które pewnie zostaną sprowadzone do roli worków treningowych (tutaj obym nie miał racji...)

Teraz chyba pytaniem jest, które postacie będą dobre. Jak dobrze rozumiem to Raiden proponuje sojusz Kotalowi przeciw Kronice z Shao. Na arenie są jeszcze Dvorah i żywy Liu Kang.

No i ciężko się nie zgodzić- JESTEM KRONIKA, BOGINI CZASU - PRZYWRÓCĘ WSZYSTKICH NAJPOTĘŻNIEJSZYCH WOJÓW BY SKLEIĆ MINI ARMAGEDDON!!!

Nie przywrócę dwóch najpotężniejszych czarnoksieżników w historii...


Ten Liu sugeruje, że Kronika nie ma pewności, że przywołane przez nią postacie będą dla niej walczyć.

Edit. Walneło mi się. Na arenie nie ma Dvorah. Ona trzyma z Shao. W 1.14 jest jakaś laska w fioletowym stroju. Nowa postać?
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2019, 08:16:15 pm wysłana przez ender »

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #381 dnia: Marca 06, 2019, 08:14:17 pm »
Czy ich już naprawdę zdrowo popierdoliło z tym gównianym rapem? Po cholere ten syf wciskają na każdym kroku, skoro ludzie im piszą, że tego nie chcą.

A co do trailera, to pomiot Jaxa wygląda naprawdę obrzydliwie, w porównaniu z poprzednią częścią dużo gorzej. Nie wiem po co w ogóle ją wciskają. To samo tyczy się całego Special Forces, za dużo militaryzmu, karabinów, strzelania, itd., a za mało mistycyzmu i takiego klimatu jaki był w poprzednich Mortalach (pomijając MKX, ale jedną część skupioną na tym szło przeboleć, kolejna to już za dużo).

Szczerze mówiąc niewiele z tego trailera zrozumiałem, za dużo postaci naraz, za duży chaos, trzeba będzie poczekać na pełną grę, żeby na spokojnie prześledzić historię.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #382 dnia: Marca 06, 2019, 08:38:18 pm »
Ej, a co to za pizdeczka co ją pokazują na arenie między Liu a Lao, a potem biega z Kotalem?
A co do Frost to jej nawet niepoznałem. Myślałem, że to jakaś przydupaska Kroniki.......
Btw skoro Kroni chce Armageddonu to czemu nie sporowadziła Blaze'a?

Czy ich już naprawdę zdrowo popierdoliło z tym gównianym rapem? Po cholere ten syf wciskają na każdym kroku, skoro ludzie im piszą, że tego nie chcą.
Tak się zajęli projektowaniem dronów dla Kassii i Sonii, że wciąż myślą, że hip hop jest na czasie i trendy......

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #383 dnia: Marca 06, 2019, 08:44:31 pm »
Przecież to edeńska piękność Jade! Mówię bez ironii, wygląda prze-cu-do-wnie!
Frost za to wygląda... kurcze, naprawimy to w menu customizacji, nie martw się.
A hiphop jest na czasie jak nigdy wcześniej przecież. Co prawda bardziej trap i innej newschoolowe twory, ale jednak nie da się ukryć, że to obecnie najpopularniejszy nurt muzyczny na świecie. Zwłaszcza wśród ludzi 12-25 (statystyki z dupy - OptaPurpleRain), czyli grupy, której najwięcej przedstawicieli kupi grę. (no, albo rodzice kupią) :)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #384 dnia: Marca 06, 2019, 08:54:29 pm »
Serio? Ja zawsze się mijam z trendami, więc jak sam zacząłem coś słuchać z rapu/hh to skojarzyłem, że są w odwrocie. Z drugiej strony ja słucham pojebanych kawałków......

W życiu bym nie skojarzył, że to Jade. W sumie wygląda spoko. I jeszcze Skarlet w tym drugim filmiku ma alt strój, który mi bardziej podpada niż pierwszy....

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #385 dnia: Marca 07, 2019, 08:46:29 am »
Po tej scenie ze związanymi mnichami naszła mnie pewna myśl:
Może Goro i mnisi na wyspie Shanga nie umarli pod wpływem czasu, lecz przez wyssanie duszy przez czarnoksiężnika.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #386 dnia: Marca 07, 2019, 03:45:30 pm »
Ehh, obejrzałem ten trailer. No i w jakiś sposób jaram się story, bo patrzenie na interakcje różnych wersji tych samych postaci spoko, tylko... na co komu ta Jacqui? Nie spotkałem się z kimś, kto by powiedział "ale fajna postać, mam nadzieję, że będzie w następnej grze". Wielki zapychacz i nic więcej.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #387 dnia: Marca 07, 2019, 07:19:38 pm »
to ja dam jeszcze swoje podsumowanie tego co widziałem podczas kombat kasta i paru innych rzeczy z internetka, bo w sumie nie mam co robić w domu.

Kano.
Wydawało mi się, że w MKX zrobili najlepszego Kano pod względem designu, umiejętności i wszystkiego innego. I w sumie podtrzymuję swoją opinię, ale tutaj nie wygląda to wcale dużo gorzej. Gameplayowo jest dość standardowo, raczej grappler, rzuty nożami, canonball. No tutaj ciężko było wymyślić coś zdecydowanie nowego i zaskakującego, ale już np. te noże skitrane w butach, to ciekawy smaczek. Jego fatality jest z jednej strony fajne, bo pokazuje jego brutalność i siłę, ale z drugiej strony trochę jakoś czegoś mi brakuje. Może właśnie trochę bardziej rozwiniętej perspektywy ofiary? Coś jak u Harley Quinn w Injustice. Tutaj widzimy to tylko przez chwilę, a myślę, że gdyby pociągnęli tę perspektywę aż do black-outu, to dałoby to jeszcze lepszy efekt.

Fatal blow fajny, chociaż zauważyłem, że to już któryś z kolei, gdzie postać najpierw atakuje brzuch czymś ostrym (Jade, Skarlet, Kano), a dopiero potem dzieje się coś unikalnego. Niemniej propsuję całą dalszą część już po wbiciu noża w korpus, bo jest wykonana kozacko i zadowalająco dla mojego łaknącego brutalności serca.
Te wariacje Kano z przeszłości wyglądają trochę groteskowo, ale chyba NRS ma jakiś fetysz łysych pał. Ciekawy callback do stroju z MK3. Podoba mi się. O, i teraz przypomniało mi się, że podoba mi się ten cios, gdzie Kano przyciąga do siebie przeciwnika przy pomocy tego chujstwa na klatce piersiowej. To takie dość oryginalne było, niezły pomysł. Tak samo jak rzucenie tego na ziemię i przyciąganie noży i disablowanie skoków. No i pokazali zdecydowanie za mało lasera z oka i kombinacji z tym związanych

Overall... mimo tego, że nadal spokojnie znalazłoby się grono postaci, które chętniej widziałbym w rosterze, to nie jest źle i jestem umiarkowanie zadowolony. Mam jednak nadzieję, że to ostatnie podrygi Kano w serii, ewentualnie, że stanie się coś nieoczekiwanego, co zmieni percepcję Kano w uniwersum.

Cassie.
Designowo jest w miarę, choć powinna się trochę bardziej różnić od Sonyi. Jeśli chodzi o moveset, to w sumie mam to samo zastrzeżenie. Nawet obie mają taki cios, że okładają pięściami leżącego wroga, tylko potem Sonya kończy ciosem z dwóch pięści IIRC a Cassie z łokcia. Obie mają też robocika, który ich wspiera. No kurde, trochę kiepsko z kreatywnością tutaj. W sensie designu jeszcze... To chodzi o to, że ja nie mam zastrzeżeń do jej wyglądu jako takiego, bo serio jest spoko. I twarz, i fryz, i skiny. Tylko, że jak już robimy w grze mamusię i córcię, to zróbmy tak, żeby jedno nie było klonem drugiego. Full stop.

Ciosy. Za dużo pistoletów - za mało green energy. Takie moje skromne zdanie. Nie wiem też czemu zabrali jej z ekwipunku pałkę policyjną, przez co trochę traci na oryginalności. Oryginalne jest to podczepienie się pod drona i też sterowanie nim. Gdyby jednak dostała to Sonya, to zupełnie nic by się nie stało.

Fatal blow. Początek średni, dalej spoko, ale są w grze lepsze. Chociażby ten u pana powyżej :)
Fatality. Pierwsze - to z serduszkiem bardzo spoko. To jest burzenie czwartej ściany w dobrym smaku, pasujące do jej osobowości i stylu gry. Mrugnięcie okiem do gracza, ale nie robienie sobie jaj z całego uniwersum. Drugie - trochę absurdalne, troszkę gorsze niż pierwsze, ale nadal ciekawe. Nawet zaskakujące i niesztampowe. Kąciki ust drgnęły leciutko, nie ukrywam. Czyli zasadniczo jeśli chodzi o wykończenia to w sumie nie będę się czepiał na siłę. Fajne.

No i jeszcze krótki komentarz do tego co mi się udało wygrzebać z sieci:

Drugie fatality Sonyi dużo lepsze niż pierwsze. Zwłaszcza końcówka. W sumie jakby nie patrzeć, to kolejne fatality, gdzie to nie Sonya gra główną rolę, tylko jej 'dodatek'. Tak samo jak w sumie w jej świetnym fatal blow.

Drugie fatality Raidena - dużo lepsze niż pierwsze. No ale cóż, jedzenie mózgu przez Barakę nadal niepobite i nadal bezapelacyjnie na pierwszym miejscu. Ciekawe czy ktokolwiek będzie w stanie pobić to wykończenie w moim personalnym rankingu :)

Fatailty Jacqui - całkiem całkiem, ale muszę zobaczyć całość od początku do końca, żeby wydać ostateczny werdykt

Fatal Blow Errona - j/w
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2019, 07:21:27 pm wysłana przez PurpleRain »

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #389 dnia: Marca 08, 2019, 04:01:02 am »
Wow... Story mode ma trwać coś koło 8 godzin O_0