Polskie Forum Mortal Kombat > Mortal Kombat (2011)

Mortal Kombat Komplete Edition PC

(1/9) > >>

johnx:
Proponuję wszystkie opinie na temat tego portu pisać w tym temacie.Jak wiadomo, niecałe 2 dni temu wypuszczono Mortal Kombat KE na platformie Steam. O tym, że najnowsza część smoczej serii pojawi się na Pecety było już dawno wiadomo (tu wnoszę prośbę o zmianę nazwy działu z MK (2011) na MK Reboot, MK9, lub MK 2011/2013).

Gra kosztuje grosze - ok. 70zł. Wymagania też nie są zbyt wygórowane:

--- Cytuj ---Minimalne Wymagania:
OS: (32-bit) Windows Vista, Windows 7, Windows 8
CPU: Intel Core Duo, 2.4 GHz / AMD Athlon X2, 2.8 GHz
Memory: 2 GB
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTS / AMD Radeon 3850
DirectX: DX 10
Windows XP and DirectX® 9.0c and below not supported


Zalecane Wymagania:
OS: (64-bit) Windows Vista, Windows 7, Windows 8
CPU: Intel Core i5 750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 4 GB
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950
DirectX: DX 11

--- Koniec cytatu ---

Ja już zagrałem i muszę przyznać że jestem zachwycony. Grafika wygląda wspaniale (tu widać jak konsole spowalniają rozwój gier). Dźwięk jest jak w pierwowzorze - nic się nie sypie, dźwięki mają równą głośność, są płynne. Na optymalizację nie wolno narzekać. Gra chodzi stabilnie w 60fps. Mi spada czasem jedynie o kilka klatek, ale tu stawiałbym na jakieś usługi działające w tle, gra raczej nie jest temu winna. Loadingi są błyskawiczne - znacznie szybsze niż na konsoli. Pierwszą ich wadą jest to, że można zaobserwować znaczny spadek klatek na ekranie ładowania gry, jednak to było również na konsolach (gra średnio radzi sobie z ładowaniem aren i wojowników + animacji VS Screen jednocześnie). Drugą natomiast jest trudność wprowadzania Kombat Kodes. Nie wiem jak u Was, ale u mnie wprowadzenie bardziej skomplikowanego KK jest praktycznie niemożliwe.

Poza tym jest wzorowo. Granie na klawiaturze znacznie usprawniło mój styl. Przecież to oczywiste, że 8 palców > 4 (2 kciuki i 2 wskazujące). ;) Gracz używający klawiatury, w MK będzie miał zawsze przewagę. Najlepsze dopiero przed nami. Tak jak w przypadku klasycznych MK, tak i tutaj przeniesienie gry na PC zaprocentuje (jeśli mówimy o poziomie graczy). Ciekawe czy ekipa honmaru zamierza zrobić jakiś turniej na PC. :)

A Wy już graliście, czy czekacie na wersję pudełkową (wyjdzie 2 sierpnia)? Jakie są Wasze spostrzeżenia dotyczące tego portu? Albo jakieś pytania/problemy? Od tego jest ten temat. :)

sir_chester:
Z radości, aż odświeżyłem sobie konto u Was :D
Wracając do tematu, grę zakupiłem wraz z datą premiery i nie zawiodłem się. Kiedyś miałem okazję pograć na konsoli w tą odsłonę i było ciekawie, ale nie wiem czemu jakoś na blaszakach gra mi się o wiele przyjemniej. Tak jak kolega wyżej zauważył, wszystko chodzi płynnie, nie ma slow motion, a gra zawiera wszystko to co konsolowy odpowiednik. Czego chcieć więcej? Chyba tylko wspólnej zabawy z kumplami. Dzisiaj rusza pierwszy od czasów MK Trilogy turniej mortala w cieniu stancji :P Krew (i nie tylko) będzie się lać strumieniami.

Immortal:
W końcu się doczekałem wersji na PC. :)

Port jest przyzwoity, tekstury, modele w natywnej rozdzielczości FullHD +AA i AF wyglądają bardzo dobrze. W story mode niestety nie zrobili jak należy, tj nadal w jakości konsolowej jest + upscale do rozdzielczości na PC wygląda słabo, ale to detal.

Multi to mieszany worek, niestety Steam dzieli na regiony, a więc ludzie są bardzo rozproszeni. Sama rozgrywka jest ok jeśli gramy z kimś z kraju lub pobliżu w innym wypadku lagi dają znaki. Dodatkowo jeśli ktoś ma kompa, który nie daje rady utrzymać stałych 60 fps  w danych ustawieniach to mecz będzie w "slow motion" (z automatu gra przełącza wtedy na 30 fps lock) co jest bardzo irytujące. Mało Polaków, ciężko coś ustawić.

Jakby ktoś chciał pograć to mój steam: xerialq

Można by też pokój stworzyć typu: MK9PL lub podobnie dla rodaków.

Grodek118:
Ucieszyłem się na port MK9 bo chciałem zagrać z johnxem lecz niestety mam starego Windowsa XP więc nawet instalacja nie ma sensu.

Wichura:
a Kratos jest czy zostawiony został jako exclusive dla PS3? I jak oceniacie czy warto kupować MK9 ponownie jeśli ma się już go na konsole? Czy nie wnosi nic nowego w porównaniu z wersją z PSV

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej