Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160490 razy)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #225 dnia: Lutego 08, 2019, 04:04:27 pm »
Panowie spokojnie. Jeżeli ten leak to prawda to myślę, że roster będzie większy. Ed Boon wyraźnie się wypowiedział, że do gry wraca dużo klasycznych postaci i nie tylko w formie DLC. Powiedział też, że nie ma co panikować, bo jeśli jeszcze ulubieniec nie został przedstawiony to nie oznacza to, że go w ogóle nie będzie.

Powiedziane było również, że wszystkie postacie, które pojawią się w story będą grywalne. Nie popełnią tego samego błędu co w przypadku MKX.

Mamy tylko dwóch ninja, żadnego czarnoksiężnika, Noob Saibota czy Fujina, którzy byli dosyć mocno typowani i proszeni o szanse w wystąpieniu w MKX. Myślę więc, że Rain i Shang Tsung na 100% będą w grze.

Było też mówione, że będę sekretne postaci do odblokowania.

Co do Briggsowej to ogromne zniesmaczenie ale myślę sobie, że nie będzie pewnie Jaxa, więc zastąpią go jego córką. Jeśli ją przemodelują, dają trochę zdolności od ojca + trochę coś od niej samej to może nam wyjść z tego ciekawa postać. Może uda się twórcą reanimować Jaquline.

Co do Frost to bardzo dobrze, że się pojawi. Mają szansę udowodnić tym, którzy mówią, że jest jedynie kopią Sub-Zero, że jest to indywidualna, inna postać z własnym movesetem odbiegająca od swojego nauczyciela. Może w końcu dostaniemy kogoś z ery 3D w tej części (martwię się o Kenshiego i jego syna, bo ich bardziej typowałem do rosteru niż Brigsową czy D'vorah, a twórcy udowodnili, że można wskrzesić postaci z ery 3D wrzucając Bo'Rai Cho do MKX).

Poczekajmy i zobaczymy co dalej, bo póki co tak wygląda roster:

1. Scorpion
2. Sub-Zero
3. Skarlet
4. Baraka
5. Raiden
6. Sonya
7. Geras
8. Kabal
9. Kano
10. D'vorah
11. Cassie Cage (niepotwierdzona)
12. Liu Kang (niepotwierdzony)
13. Kung Lao (niepotwierdzony)
14. Johnny Cage (niepotwierdzony)
15. Kitana (niepotwierdzona)
16. Erron Black (niepotwierdzony)
17. Kothal Kahn (niepotwierdzony)
18. Jacqui Briggs (niepotwierdzona)
19. Frost (niepotwierdzona)
20. Jade (niepotwierdzona)
21. ?
22. ?
23. ?
24. ?
25. ?
26. + DLC bonus Shao Kahn

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #226 dnia: Lutego 08, 2019, 06:03:43 pm »
Nie widzę tego, żeby pokazali, że Frost nie jest kopią Suba. Już prędzej okaże się że jest efektem miłosnych podbojów Bi Hana i przy okazji jeszcze Noob Saibota zepsują. Jakiego by movesetu nie miała, to dopóki jest oparty na lodzie to zawsze będzie się kojarzyć z Subem. A jeżeli nie dali mu lodowego klona, żeby dać jej to sorry davidkoz, ale nie ma szans.

Zgadzam się z tezą PurpleRaina, że hajp Jade jest nadmuchany przez zakończenie z MK2011

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #227 dnia: Lutego 08, 2019, 07:56:13 pm »
Wg mnie obecny ekran wyboru postaci ulegnie zmianie i to ze zostało ileś tam wolnych okienek nic nie oznacza.

Co do leaku to narazie roster nie zachwyca. Zbyt bardzo zalatuje MKX z tym ze nie ma Shinnoka i Quan Chi którego uwielbiam.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #228 dnia: Lutego 08, 2019, 11:54:39 pm »
Nie widzę tego, żeby pokazali, że Frost nie jest kopią Suba. Już prędzej okaże się że jest efektem miłosnych podbojów Bi Hana i przy okazji jeszcze Noob Saibota zepsują. Jakiego by movesetu nie miała, to dopóki jest oparty na lodzie to zawsze będzie się kojarzyć z Subem. A jeżeli nie dali mu lodowego klona, żeby dać jej to sorry davidkoz, ale nie ma szans.

Liu Kang, Shang Tsung, Scorpion wszyscy mają zdolności oparte na ogniu. Nikt z tym nie ma problemu, bo postaci te znacząco się od siebie różnią i dzieli ich historia, pochodzenie, motywy i korzenie. Frost w komiksie została przedstawiona jako fighterka na ringu z dodatkiem mocy morzu, więc jeśli twórcy pójdą w tą stronę to gdzie leży problem? To samo mówili o Kenshim i Ermacu, że pewnie nie pojawią się w tej samej grze, bo mają moce oparte na telekinezie. Twórcy pokazali, że można ich ukierunkować w zupełnie przeciwnych kierunkach, dzięki czemu panowie w ogóle nie są do siebie podobni, a więc jeśli dobrze to rozegrają, to Frost i Sub-Zero będzie łączyć wspólny klan.

Dodam jeszcze, że w MKDA Frost posługiwała się sztyletami, które później dodano Sub-Zero w MKX. W MK11 Sub-Zero już ich nie ma, więc myślę, że wrócą z powrotem do Frost co mnie cieszy :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2019, 12:04:44 am wysłana przez davidkoz »

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #229 dnia: Lutego 09, 2019, 04:35:59 pm »
Liu Kang, Shang Tsung, Scorpion wszyscy mają zdolności oparte na ogniu. Nikt z tym nie ma problemu, bo postaci te znacząco się od siebie różnią i dzieli ich historia, pochodzenie, motywy i korzenie.

Porównanie ich do Suba/Frost jest moim zdaniem zbytnim uogólnieniem. U nich moc oparta na ogniu jest tylko jedą ze składowych tych postaci. Każda posiada bardziej charakterystyczne ruchy: rowerek, przejmowanie przeciwnika, czy linka. A sub to jest z definicji wojownik posługujący się lodem. I tu nie ważne czy to Bi Han czy Kuai Liang. Zamaskowany ninja, czy nie. Członek klanu, renegat, czy wielki mistrz. I dodam jeszcze mężczyzna czy kobieta.  Także w przypadku Suba i Frost postacie nieznacznie się różnią, historia Frost jest mocno osadzona w biografii Suba. Jeżeli Frost przejmie lodowego klona i będzie miała ice balla to sorry, ale to będzie gameplayowo wariacja Sub Zero.

Frost w komiksie została przedstawiona jako fighterka na ringu z dodatkiem mocy morzu, więc jeśli twórcy pójdą w tą stronę to gdzie leży problem? To samo mówili o Kenshim i Ermacu, że pewnie nie pojawią się w tej samej grze, bo mają moce oparte na telekinezie. Twórcy pokazali, że można ich ukierunkować w zupełnie przeciwnych kierunkach, dzięki czemu panowie w ogóle nie są do siebie podobni, a więc jeśli dobrze to rozegrają, to ... .

Sama w sobie historia Frost całkiem mi się podoba i to nie ta z komiksu, ale poprzedniej linii czasowej. Pewnie, że opowieść o zbuntowanej uczennicy niesie nie mały potencjał. To jak ją pokazali w MKX sugeruje, że twórcy pójdą w tę stronę i coś mam nadzieję ciekawego pokażą. Kobieta Sub-Zero zawsze na propsie, ale powtórzę się jeszcze raz, jako wariacja Suba a nie osobna postać. Za dużo innych fajnych postaci przez to nie wejdzie. Poza tym nie jestem przekonany do tych wariacji w takim kształcie jak były w MKX. Jak już to wolałbym, żeby wybierając Suba można było wybrać spomiędzy Suba, Frost i Cyber Sub-Zero, bo to po prostu zwiększyło by pojemność rostera. Zresztą niech mnie mile zaskoczą, z chęcią odszczekam te słowa.

Frost i Sub-Zero będzie łączyć wspólny klan

Nie chcę tu wyjść na malkontenta, bo naprawdę wieżę w tę grę i cieszę się na nią, ale nie podoba mi się to co pokazują odnośnie Lin Kuei. I to w zasadzie już od Decptikona. Kiedyś to był  różnorodny klan potrafiący szkolić przeróżnych wojowników, a teraz? Zawsze pokazani w zimowym terenie, tak jakby obecny wielki mistrz chciał ich specjalizować tylko w jednym.

Na koniec dodam jeszcze, że nie podoba mi się rzut jaki ma Sub w tej części. W szczególności to, że z podziemi wyrasta lodowa ściana. Chyba we wszystkich częściach te jego lodowe moce wychodziły od niego, a tu nie wiadomo skąd. Jakby samą myślą stworzył ścianę za swoimi plecami.  Wiem, że to już szczyt czepiania się, ale jak nie z wami to z kim mam się tym podzielić ;)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #230 dnia: Lutego 09, 2019, 04:56:13 pm »
Na koniec dodam jeszcze, że nie podoba mi się rzut jaki ma Sub w tej części. W szczególności to, że z podziemi wyrasta lodowa ściana. Chyba we wszystkich częściach te jego lodowe moce wychodziły od niego, a tu nie wiadomo skąd. Jakby samą myślą stworzył ścianę za swoimi plecami.  Wiem, że to już szczyt czepiania się, ale jak nie z wami to z kim mam się tym podzielić ;)

Nie czepiasz sie, uwazam ze masz racje jesli chodzi o kierunek w jaki poszli tworcy z Lin Kuei i Sub-Zero. Skupili sie bardziej na zdolnosci mrozu niz na samych umiejetnosciach jako wojownika ninja. Z kazda kolejna czescia odbieraja Sub-Zero cos, za co go pokochalismy. Wyrzucili mu klona, od lat nie ma fali mrozu, ktora puszczal nad soba, aby ta wyladowala w danym miejscu na ziemi, a zamrazanie podloza choc wystepuje w MK11 to nie jest juz tym, czym bylo na poczatku serii, dlatego mam nadzieje, ze jesli Frost sie pojawi to wniesie choc troche swiezosci. Podczas gdy Ed Boon rozbudowuje Scorpiona i aktualnie wyglada bardzo dobrze, to Sub-Zero wydaje sie ograniczony gameplayowo. Moze zmieni sie moje zdanie jak zagram w gre. Zobaczymy.

Sory za brak polskich znakow ale w pracy nie mam polskiego windowsa, wiec zmienie jak bede w domu.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #231 dnia: Lutego 09, 2019, 05:01:57 pm »
Aaaaa jeszcze chcialem dodac cos od siebie na temat ciaglego narzekania na to, ze ktos komus zabiera miejsce w rosterze. Po przemysleniu sprawy uwazam, ze nie powinnismy jaczyc w tym temacie, bo jezeli tworcy Mortal Kombat piszczac ciag dalszy wydarzen uwzglednili postaci typu Frost, Jacquin Briggs, D'vorah itp to postaci te nie odbieraja nikomu miejsca w rosterze. Maja wg tworcow byc i tyle i gdyby tworcy chcieli dodac Fujina, Nooba, czy Smoke'a to w rosterze byloby nie 25 miejsc, a 30. Proste. Najwyrazniej jesli ktos sie nie pojawi w glownym rosterze oznaczac to bedzie, ze tworcy nie mieli albo na tego kogos pomysly, albo nie chcieli go wrzucac do wydarzen z jakis przyczyn.

Ilu fanow tylu ulubiencow. Nie kazdego zadowola. Dla mnie fana MK od pierwszej czesci Noob Saibot i Smoke to marnowanie miejsca w rosterze, bo od tak ich po prostu nie lubie, ale rozumiem, ze inni fani chca, wiec nie mam z tym problemu zeby pojawili sie w rosterze, bo cos dla kazdego znalezc sie powinno.

Dla mnie nie ma MK bez Sonyi Balde, Johnnego Cage'a. Od ery 3D z utesknieniem czekamc na Frost, Ashrah, Li Mei badz Havika, wiec bede cieszyc sie jesli choc jedna z tych postaci dostane, a reszta niech dostanie Fujina, Sareene, Nooba czy kogo sobie tam marza.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2019, 05:05:43 pm wysłana przez davidkoz »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #232 dnia: Lutego 09, 2019, 06:25:38 pm »
Aaaaa jeszcze chcialem dodac cos od siebie na temat ciaglego narzekania na to, ze ktos komus zabiera miejsce w rosterze. Po przemysleniu sprawy uwazam, ze nie powinnismy jaczyc w tym temacie, bo jezeli tworcy Mortal Kombat piszczac ciag dalszy wydarzen uwzglednili postaci typu Frost, Jacquin Briggs, D'vorah itp to postaci te nie odbieraja nikomu miejsca w rosterze. Maja wg tworcow byc i tyle i gdyby tworcy chcieli dodac Fujina, Nooba, czy Smoke'a to w rosterze byloby nie 25 miejsc, a 30. Proste. Najwyrazniej jesli ktos sie nie pojawi w glownym rosterze oznaczac to bedzie, ze tworcy nie mieli albo na tego kogos pomysly, albo nie chcieli go wrzucac do wydarzen z jakis przyczyn.

Tutaj się nie zgodzę przez wzgląd na MKX. Spójrz jaka rolę w story odgrywa Reptile (podpowiem: żadną) lub Kung Lao (podpowiem: żadną). Gdybyśmy w ich miejsce w rosterze dostali Raina, Fujina czy nawet Frost, byłoby to bardziej uzasadnione. Lecimy dalej. Jaka rolę w story odgrywa Kitana i w czym bardziej zasługuje na miejsce w rosterze MKX niż taka Sindel czy Stryker? Myk polega na tym, że jeśli NRS chce kogoś umieścić w rosterze, to jego rola w story nie musi mieć najmniejszego znaczenia. Więc nie kupuję tutaj wytłumaczenia: nie ma tej lub tej postaci w rosterze, bo twórcy nie mieli pomysłu jak umieścić ją w story.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #233 dnia: Lutego 09, 2019, 08:41:44 pm »
Ilu fanow tylu ulubiencow. Nie kazdego zadowola.

"Wszystkich kobiet nie zaliczysz, ale próbować warto" ;) Grupowanie postaci w wariacjach jakichś głównych postaci dałoby satysfakcje, moim zdaniem, większej liczbie graczy. Z jedej strony trudno byłoby wszystkich tak pogrupować, ale tam gdzie się da to czemu by nie spróbować. Świetny triborg, już wspominany Kameleon, Kano/Jarek/HsuHao, Sonia/Casie/Kira, a to tylko takie oczywiste połączenia. Może trochę naciągam, a może jestem naiwny, ale wydaje mi się, że w jedej części jest to pomysł wart sprawdzenia. Z drugiej strony postaci z części na część powstaje coraz więcej i coraz trudniej o oryginalność. Postacie będą wtórne względem siebie, patrz np. Geras/Tremor.

Maja wg tworcow byc i tyle i gdyby tworcy chcieli dodac Fujina, Nooba, czy Smoke'a to w rosterze byloby nie 25 miejsc, a 30. Proste...

Zgadzam się z Tobą, że to gra twórców i powinni realizować jakieś swoje wyobrażenie o tej marce, a nie de facto stać w miejscu spełniając oczekiwania wiernych fanów. Może i faktycznie plus dla nich za to, że włączają te kontrowersyjne postacie z MKX. Nie popełniają błędu który zrobili z postaci z PS2, gdzie wprowadzili ich do gry, a  potem się już tylko wstydzili. Może faktycznie trzeba było ich umiejscowić w kolejnej części, co nadałoby im więcej charakteru. Poprawiło biografię i wyklarowało charakterystyczny moveset. Przecież postacie takie jak Reptile, Shang Tsung, Noob Saibot, czy Smoke też się zmieniały w różnych częściach. ... Tylko ten wątek rodzinny jest dla mnie nie do przejścia...

Nie mniej jakiś ukłon w stronę graczy, też się należy. Rozumiem, że tu będzie to castomizowane stroje. I pewnie za niewielką opłatą będziemy mogli zobaczyć Kano w stroju Hsu Hao. Tyle, że mi to akurat przypomina czasy MK4, gdzie też były jakieś nieoficjalne pathe, które miały pozwalać zmienić wygląd części postaci na inne. 

... Ashrah, Li Mei ...

Pytam z ciekawości i zupełnie bez cienia złościowści. Co widzisz ciekowaego w tych postaciach? O ile jeszcze idea Ashrah mogę w jakimś stopniu zrozumieć, to w przypadku Li Mei nie mam pojęcia co może w niej ciekawić. Dla mnie jest to jedna z najbardziej pustych postaci w uniwersum. Oczywiście dlatego, ze jest pusta to dużo można w nią wlać (historii, movesetu, etc.), ale co u Ciebie wywołuje tęsknotę do niej?

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #234 dnia: Lutego 09, 2019, 09:42:48 pm »
Spójrz jaka rolę w story odgrywa Reptile (podpowiem: żadną) lub Kung Lao (podpowiem: żadną). Gdybyśmy w ich miejsce w rosterze dostali Raina, Fujina czy nawet Frost, byłoby to bardziej uzasadnione. Lecimy dalej. Jaka rolę w story odgrywa Kitana i w czym bardziej zasługuje na miejsce w rosterze MKX niż taka Sindel czy Stryker? Myk polega na tym, że jeśli NRS chce kogoś umieścić w rosterze, to jego rola w story nie musi mieć najmniejszego znaczenia. Więc nie kupuję tutaj wytłumaczenia: nie ma tej lub tej postaci w rosterze, bo twórcy nie mieli pomysłu jak umieścić ją w story.
Wciąż się nie zgodzę. Jeżeli twórcy nie wrzucili Fujina do MKX to musieli mieć ku temu jakiś powód. Nie mają na niego pomysłu, nie umieją ustalić jakiegoś sensownego movesetu, może go nie lubią, a może uważają, że inne postaci wniosą więcej do serii, bądź w formie DLC z innych zawodników wydobędą więcej. Uważam, że jakiś powód tego jest, więc jeśli wrzucają Briggsową do kolejnej części to też jest tego jakiś powód. Dobrze wiedzą, że będzie fala krytyki jeśli córka Jaxa zostanie wrzucona zamiast np Noob Saibota, więc po co robić coś takiego bez powodu, od tak? A może dlatego jak poniżej cytuję użytkownika Ender:

Może i faktycznie plus dla nich za to, że włączają te kontrowersyjne postacie z MKX. Nie popełniają błędu który zrobili z postaci z PS2, gdzie wprowadzili ich do gry, a  potem się już tylko wstydzili. Może faktycznie trzeba było ich umiejscowić w kolejnej części, co nadałoby im więcej charakteru. Poprawiło biografię i wyklarowało charakterystyczny moveset. Przecież postacie takie jak Reptile, Shang Tsung, Noob Saibot, czy Smoke też się zmieniały w różnych częściach. ... Tylko ten wątek rodzinny jest dla mnie nie do przejścia...
... Ashrah, Li Mei ...

Pytam z ciekawości i zupełnie bez cienia złościowści. Co widzisz ciekowaego w tych postaciach? O ile jeszcze idea Ashrah mogę w jakimś stopniu zrozumieć, to w przypadku Li Mei nie mam pojęcia co może w niej ciekawić. Dla mnie jest to jedna z najbardziej pustych postaci w uniwersum. Oczywiście dlatego, ze jest pusta to dużo można w nią wlać (historii, movesetu, etc.), ale co u Ciebie wywołuje tęsknotę do niej?

Szybko co do Ashry. Bardzo ciekawa postać. Podobała mi się jej historia uwięzionego demona w Netherrealm. Służąc u boku Quan Chi cierpiała wypełniona złem, ale po odnalezieniu miecza zabijając demona poczuła oczyszczenie. Udało się jej wyrwać z ciemności i czyniła dobro zabijając demony i wampiry (precz z tobą Nitara! ;) ) I jej moveset mi się podobał, bo była pierwszą postacią w serii atakującą światłem.

Co do Li Mei to od chwili jej ujrzenia w MK Deadly Alliance mi się spodobała. Problem w tym, że moja ulubiona postać w serii Sonya Blade nie wypadła dobrze w piątej części. To dziś mam koszmary z jej wariacją z tymi pałkami. Kitana jako kolejna klasyczna postać z serii była strasznie okrojona. Dali jej jakieś głupie kopnięcie, rzut wachlarzem i tak na prawdę było to tyle. Dwie czołowe damskie postaci były niestety słabe na tle nowych debiutujących. Frost, Nitara i Li Mei były czymś nowym po tak długim okresie oczekiwania. Li Mei miała aż 4 zdolności specjalne. Sai od Mileeny i można było nią fajnie pograć. Jej historia bardzo mi się podobała. Chciała jak najlepiej dla swojej wioski, która została zaatakowana. Na tyle zależało jej na obronie swoich ludzi, że udała się do Quan Chi, który obiecał jej obronę i spokój jeśli dołączy do turnieju MK. Poświęciła zatem wszystko dla ludu. Jej zakończenie w MK:Deception po przejściu laddera było bardzo dobre, ponieważ przeciwstawiła się wszystkiemu za czym dążyła. Stanęła u boku Onagi jako jego kobieta kiwiac do Raidena i jego ekipy środkowym palcem. Za to ją polubiłem i uważam, że jeśli wróciłaby do serii mogłaby być jedną z tych postaci, które nie potrzebują ogni, lodu, teleportów, a bardziej pójść w stronę Black Canary z Injustice 2.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2019, 11:33:22 am wysłana przez davidkoz »

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #235 dnia: Lutego 10, 2019, 08:26:35 pm »
To może kilka uwag odnośnie rosteru ode mnie.
Generalnie mi się podoba. Jasne, kilka ryjów wymieniłbym na inne, ale i tak mogło być gorzej. Podoba mi się obecność Kano, Shao Khana, D'Vorah, Baraki i Kabala. Występowanie Sub-Zero i Scorpiona traktuję jako naturalną kolej rzeczy. Sonya, Skarlet i Raiden mi nie przeszkadza. Geras i Kronika wyglądają na zrobionych bez pomysłu. Znaczy się z jakimś pomysłem, ale słabym. Mają być tajemniczy, turkusowi i kojarzyć się z baśniami 1000 i jednej nocy. Wychodzi to nijako niestety. No, ale to tylko 2 miejsca, poza tym jeśli ciekawie pchną fabułę do przodu, to można im wybaczyć że sami ciekawi nie są.
Z niepotwierdzonych:
Podoba mi się powrót Frost i Errona Blacka. Johny i Kitana fajnie że są, choć mogłoby ich nie być. Jade mogło by nie być, ale jak jest, to też fajnie. Kun Lao i Liu Kang lepiej żeby nie było, ale nie ma tragedii. Kotala, Jacqui i Cassie zwyczajnie nie lubię i powinni wylecieć. Ale rozumiem ich obecność, biorąc pod uwagę jak się skończyła poprzednia część.
Reasumując - mamy 9 postaci z których już teraz się cieszę, 8 które mi nie wadzą i 5 których nie lubię. Całkiem nieźle. Oczywiście nie wszystkie te miejsca są pewne, więc może być gorzej bądź lepiej, ale kierunek mi się podoba. W dodatku mocno prawdopodobne wydaje się że zobaczymy w grze Nooba Saibota oraz Shang Tsunga, którym też mocno kibicuję. To by znaczyło, że większość z moich ulubionych zawodników pojawi się w następnej części. Z rosteru jestem więc na pewno bardziej zadowolony niż z MKX, gdzie nie było Shao, Kabala, Baraki, Frost, Nooba ani Shanga. Oczywiście o ile obecność tych trzech odtatnich się potwierdzi.  Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze Sektora, Reptilea, Mileenę, Quana Chi, Reiko, Havika i Drahmina. Cholera, chyba lubię głównie złe postacie, a przecież roster nie może się składać tylko z takich. Tym bardziej więc jest puki co dobrze.

Co do fabuły, jak już gdzieś pisałem, niespecjalnie lubię rozwiązania typu deus ex machina, cofanie się w czasie etc. Rozumiem chęć wymazania fabuły MKX, która była do dupy, ale wg. mnie są lepsze sposoby na naprawę niż restart, zwłaszcza jak tego typu sztuczek używa się 2 razy na przestrzeni 3 gier. . Jednak trochę pociesza mnie informacja że Kronika była już od 1 części i to ona stała za walką z samym sobą. Może jeszcze to choć częściowo uratują?

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #236 dnia: Lutego 11, 2019, 11:54:21 am »
Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze Sektora, Reptilea, Mileenę, Quana Chi, Reiko, Havika i Drahmina. Cholera, chyba lubię głównie złe postacie, a przecież roster nie może się składać tylko z takich.

Mam podobnie. Ogólnie myślę, że chodzi głównie o design, który w przypadku 'bad-guyów', zwłaszcza nie-ludzkich, jest często nieoczywisty i po prostu przybajerzony.
O wiele przyjemniej oglądać w grze jaszczuroczłowieka, plującego kwasem, (a już koncept-art Reptile-Cobra, który się gdzieś kiedyś przewijał przy MKX, to byłoby rozjebanie mózgu), niż regularnego członka special forces.
Lubię postacie, które nie są 'ludzkie', bądź też takie, które mimo tego, że są ludźmi, przy designie czymś się wyróżniają, a nie wyglądają mdło i zwyczajnie (Erron Black, Kabal).
Większość postaci z 3D-ery ma potencjał (większy lub mniejszy) na to, żeby ich - wtedy średnie - koncepty, wznieść na wyższy poziom zarówno artystycznie jak i pod względem głębi i roli w story.
Dlatego ciut boli mnie to, że w imię poprawności politycznej dostajemy do rostera córę Jaxa, zamiast takiego Fujina czy choćby Hotaru. Mało tego. Robiąc sobie w głowie przegląd postaci z 3D ery, uważam, że nie ma tam postaci, która sprawdziłaby się w rosterze MK11 gorzej niż Jacqui. Oczywiście nie liczę Mokapa i Meata, ale to chyba oczywiste.
A jeśli Wy uważacie inaczej, to zapraszam do dyskusji :)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #237 dnia: Lutego 11, 2019, 01:38:28 pm »
Osobiście wyżej cenię sobe Meata, a nawet Mocapa niż Jacqi, Takede, Kung Jinna, Darriusa, Dairou, Kire, Kobre, Hotaru, Shujinko i Ashrah. Pewnie dało by się ich zrobić lepiej, ale hej- nie zrobiono.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #238 dnia: Lutego 11, 2019, 03:15:52 pm »
A ja właśnie postaci z ery 3D nie cierpię i oprócz Kenshiego i Frost nie widzę jako sensowny pick do rosteru.

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #239 dnia: Lutego 11, 2019, 03:44:37 pm »
Kenshi, Havik, Reiko, Fujin mają potencjał.