'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: "Fallout" 3 i inne nowe gry  (Przeczytany 7190 razy)

Offline ildjarn

• U?ytkownik
"Fallout" 3 i inne nowe gry
« dnia: Lutego 11, 2012, 11:28:47 am »
To jedyne forum o grach gdzie mam konto wi?c temat zak?adam tutaj, na razie pod nó? jedna pozycja. Obrzydzenie dla tej gry, co na prawda na poziomie pobie?nych ogl?dzin, sprawi?o ?e odrzuci?em pseduoFallouta3 w czasie premiery, teraz jednak pomy?la?em sobie ch**, zawzi??em si? ?e sprawdz? go g??biej i mo?e si? przekonam, za mn? zaledwie kilka godzin grania ale chcia?em si? zapyta? czy to w ogóle ma sens?

Odk?adaj?c na bok takie minusy jak do?? ?a?osna grafa (nieistotne, jestem ze starszego pokolenia graczy wi?c zainteresowanie grafik? ko?czy si? po kilku minutach), debilne dialogi ("Szukam ojca, nie widzia?e? go? Facet w ?rednim wieku" ROTFL), notoryczne bugi w stylu znikaj?cych postaci, ubra?, ?cian itp. niskiego AI czy debilnych algorytmów (laska ucieka w panicznym strachu, krzyczy i lamentuje ale do ka?dego napotkanego npca i tak rzuca rzuca tekst w stylu 'Jak leci?' ROTFL ROTFL ROTFL)... Nawet podchodz? do tego jako autonomicznej gry, nie zwa?aj?c na to ?e banda cwaniaków nada?a grze tytu? Fallout i skala?a tym samym ciekaw? i ambitn? seri?. Chodzi mi o to, jaka jest w ogóle konwencja tej gry? RPG? Na pewno to zbyt du?e s?owo. Rzeza si? typów jak w shooterze gdy stosowa? real time (warunkiem jest dobra bro?, mniejsze znaczenie maj? statsy) a tryb VAST jest nieobowi?zkowy, poza tym na choler? komu ten pseudoturowy system walki skoro jego w??czenie i ustawienie si? w odpowiedniej pozycji do wroga i tak pozostaje zr?czno?ciowym elementem?  Po drugie no lito?ci, graj?c na max difficulty i b?d?c zaledwie na 2 levelu do?wiadczenia zabi?em w ?rodku pustyni dwóch supermutantów atakuj?cych mnie naraz i to kijem baseballowym! To na co mi pompowanie statsów skoro moja leszczykowata panienka na praktycznie ?adnym poziomie rozwoju by?a w stanie roz?o?y? tak gro?nego wroga. To absurd, ?adne rpg. Dobry shooter to te? nie jest bo nie zapewnia ?adnej wi?kszej przyjemno?ci z eksterminacji wrogów, poza tym sam gameplay jest tak drewniany i kulawy ?e niszcz? go nawet prostackie Doom'klony z Amigi, która na tym poletku nigdy nie b?yszcza?a. A ?e mo?na by?o zrobi? klasow? strzelank? fpp z elementami rpg ju? dawno udowodni?y np. Hexen 2, Strife czy nawet przereklamowany Rage, tak?e odpada argument ?e nie podobaj? mi si? gry z takich rejonów.

Po prostu jestem za?enowany poziomem tej gry, jej niespójno?ci? i brakiem przemy?lenia, podobno osi?gn??a straszny sukces wi?c pytam si?, czy po kilkunastu h grania co? si? poprawi, czy najlepsze dopiero przede mn?, mo?e kto? wska?e jakie? plusy bo na razie jest dramat i zastanawiam si? czy w ogóle warto to kontynuowa? i czy gra w którym? momencie przestanie by? ?a?osna. A mo?e jest to kolejny produkt czasów, gdzie rz?dz? takie gnioty i papki dla gimbusów w stylu Halo, Gears of War czy Call of Duty i normalni gracze nie znajd? tu ju? nic dla siebie? Pytam o to wszystko ze wzgl?du na deficyt czasu po?wi?conego na granie wi?c szkoda mi go traci? na co? co nie jest tego warte.

W?tek otwieram równie? dla potomnych, którzy chc? zrozumie? inne niezrozumia?e fenomeny wspó?czesnego rynku growego, który IMHO funkcjonuje w formie patologicznej i póki co jedyn? nadziej? staje si? rosn?ce znaczenie sceny indie no ale o tym mo?e kiedy indziej czyt. pó?niej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 11:42:13 am wysłana przez ildjarn »

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Odp: "Fallout" 3 i inne nowe gry
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 11, 2012, 03:01:04 pm »
Obecnie jest tyle produkcji w toku, ?e narzekanie na mainstreamowe Halo, Gears of War czy Call of Duty jest nie na miejscu. W Halo nie gra?em nigdy, GoW mi nie podszed? od jedynki (ola?em), a w CoDa gra?em w 2003 roku.

Jak ju? mówi?em, gier jest dzi? od zajebania. Nie podoba? mi si? Gothic 4? Poszed?em gra? w Risena. Nie podoba? mi si? Call of Duty? Poszed?em gra? w Rainbow Six: Vegas 2 itd. itd. Ja podobne za?enowanie mia?em graj?c w zjebane Dragon Age, Mass Effect czy te? S.T.A.L.K.E.Ra, a mimo to miliony ludzi na ca?ym ?wiecie kochaj? te marki. Dlatego to wcale nie jest dziwne, ?e Tobie si? gra nie podoba, a kto? uzna j? za religi?. Mi równie? najlepsze gry kojarz? si? z okresu 1993 - 2004. Mimo to potrafi? dostrzec jeszcze mas? nowoczesnych tytu?ów, które sprawiaj? mi przyjemno??. A gimbusy niech graj? w Call of Duty czy HALO.

A co do indie to równie dobrze mog? powiedzie?, ?e 90 % gier z tego gatunku to shit. Czyli procent niepodchodz?cych mi produkcji wi?c wi?kszy ni? w przypadku gier komercyjnych. Obecnie z mocno mainstreamowych produkcji czekam na:

Diablo 3, Starcraft 2: Heart of the Swarm, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Mass Effect 3, Risen 2: Dark Waters, Thief 4.

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 12, 2012, 09:02:28 am »
Nie jest niestety tak pi?knie, zale?y od gatunku bo np. fpp po 2000 roku to s?abizna, w zasadzie jedyne wielkie gry (mimo ca?ej tego gównianego oskryptowania itp). to Bulletstorm i Return to Castle Wolfenstein, niez?y by? jeszcze Doom 3, Rage i Sin:Episodes, a z gier z potencja?em: na Bioshocku bardzo si? zawiod?em (dobry klimat i story schrzanione dennym gameplayem i nie?mertelno?ci? zapewnian? przez komory), Half-Life 2 i Q4 mimo kilku plusów te? strasznie rozczarowa?y, Duke Nukem Forever zosta? skrojony pod fanów Halo (chocia? tutaj przyznam ?e gra ma momenty), reszta to takie g... ?e szkoda gada?. No zagram jeszcze kiedy? w Painkiller bo mi umkn??, mo?e w nowego Deus Ex jak czas pozwoli, kilka starych fppków których nigdy nie sko?czy?em, do tego Doom 4 i Quake 5 jak wyjd?  i chyba tyle, obecnie z shooterów zrobi? si? strasznie obciachowy gatunek, taka papka 'wy?uj&wypluj' robiona pod konsolarzy z gimnazjum.

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 25, 2012, 08:29:35 am »
Ja podobne za?enowanie mia?em graj?c w zjebane (...) S.T.A.L.K.E.Ra

Chcia?em na to po?wieci? troch? czasu ale nie wiem, czemu jest zjebane?