Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 656991 razy)

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2730 dnia: Sierpnia 21, 2015, 01:09:15 pm »
Czy wydarzenia w komiksie są kanoniczne?

Wg kittelsena (twórcy), tak. Chociaż zdarzają się niewielkie rozbieżności, które fanatycy mortala rozkładają na części pierwsze na anglojęzycznych forach. Czasem jednak czytając te wypociny wolałbym, żeby to kanoniczne nie było...

Jak nie zależy Ci na fizycznej formie komiksów, to polecam serię Read&Review na kanale unCAGEDgamez na youtube. Fajna sprawa.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2731 dnia: Sierpnia 21, 2015, 01:21:09 pm »
Jasne że im dalej w las, tym historia będzie się coraz bardziej rozjeżdżać, ale wszystko wskazuje na to że pewne kluczowe punkty zostaną zachowane jak inwazja Shinooka czy śmierć Shao Khana. Trochę jak w terminatorze 3, gdzie okazało się że dzień sądu został odłożony a nie zatrzymany.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2732 dnia: Sierpnia 21, 2015, 01:31:06 pm »
nie kojarzę w tym momencie dokładnej sprawy i szczerze nie chce mi się szukać, ale kanoniczność jest kwestionowana głównie przez rolę/zachowanie Ermaca w stosunku do Mileeny.

O, teraz mi się przypomniała kolejna rzecz.
Cassie została porwana do Outworld przez Errona Blacka w komiksie. W story z gry, dziwi się na kolor nieba Outworld i ogolnie zachowuje się w taki sposób, jakby była tu pierwszy raz.

Takie kwiatki nie powinny się zdarzać niestety.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2015, 01:48:08 am wysłana przez PurpleRain »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2733 dnia: Sierpnia 21, 2015, 02:32:26 pm »
Niestety MK to nie SW, żeby Lucas wszystkiego pilnował....

Offline Pajczak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2734 dnia: Sierpnia 22, 2015, 03:35:56 am »
Witam choć odrazy pisze że zbyt często wypowiadał się ty nie będę.

Cytuj
Niestety MK to nie SW, żeby Lucas wszystkiego pilnował....
SW to akurat zły przykład bo tak jak np. Marvel czy DC jest to za duże uniwersum by zachować w nim spójność.

Cytuj
nie kojarzę w tym momencie dokładnej sprawy i szczerze nie chce mi się szukać, ale kanoniczność jest kwestionowana głównie przez rolę/zachowanie Ermaca w stosunku do Mileeny.
Twórcą komiksu wyjaśnił to newbielink:https://twitter.com/kittelsen/status/633121636342829057 [nonactive]

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2735 dnia: Sierpnia 22, 2015, 08:11:47 am »
Mi to trochę wygląda na tłumaczenie się z wpadki. Chyba zdawał sobie sprawę, że jak ktoś zna fabułę z gry to będzie miał  wątpliwości w sprawie Ermaca. Skoro Ermac odwrócił się od Kotala, to powinien to też pokazać w swoim komiksie.

Na okładce kolejnego chaptera jest Sub-Zero z głową Sektora, może być ciekawie.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2736 dnia: Sierpnia 22, 2015, 09:33:06 am »
Właśnie dobry przykład bo Lucas zadbał żeby każda gra, książka czy komiks były umiejscowione w linii czasowej SW. Przynajmniej kiedyś tak było, nie wiem jak teraz kiedy dorwał się do tego Disney...... Marvel i DC mają to do siebie że oprócz głównego uniwersum mają po pińćset innych alternatywnych rzeczywistości i wszechświatów, z których każdy się liczy. Nie sposób tego ogarnąć na dłuższą metę. A MK mógłby mieć ładne i spójne uniwersum jakby ktoś o to zadbał... ale nie nie dbają.... i trudno.....:/

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2737 dnia: Sierpnia 23, 2015, 09:33:13 pm »
Serio, słaby ten komiks zabili wszystkie postaci, które w przyszłości fajne prezentowałyby się w fabule :(
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2015, 09:34:49 pm wysłana przez Kornixon »

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2738 dnia: Sierpnia 24, 2015, 05:43:33 am »
Powtarzam się już setny raz, ale to bez znaczenia kto zginie.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2739 dnia: Sierpnia 24, 2015, 10:11:32 am »
Teoretycznie tak, ale jednak chyba po coś to się dzieje. Stawiam, że w najbliższej (i nawet może troche dalszej) przyszłości, kombatanci którzy odłożyli łyżkę w komiksie, nie pojawią się w grach.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2740 dnia: Sierpnia 24, 2015, 10:52:10 am »
Czy coś będzie miało znaczenie czy zależy od tego czy Boon, ewentualnie ktoś od fabuły w NRS [ktoś jak John Vogel w Midway] jest wymieniony jako twórca komiksu, albo chociaż figuruje w liście płac jako konsultant czy cuś.....
Jeśli tak, to znaczy, że w zalewie walk i wydarzeń na skalę kosmiczną może być jakiś większy plan, który prowadzi powoli do fabuły kolejnej gry z pod znaku Smoka................
Jeśli nie, to wszystkie wymysły scenarzysty można traktować jako "co by było gdyby". Nie znaczy to też, że NRS nie stwierdzi, że motyw z komiksu był super i nie postanowi go wcisnąć w oryginalną fabułę gry.... Już tak robili wcześniej, więc bądźmy przygotowani.....

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2741 dnia: Sierpnia 24, 2015, 12:33:15 pm »
Ja tam już jestem pewien, że pominą fabułę z DA, bo całkiem ładnie wykombinowali przemianę Raidena bez walki z Onagą, a skoro jest Dark Raiden, to czas na Oszustwo.
Poza tym sporo postaci pojawiających się w tej części zginęło. DA ucierpiało na postaciach najbardziej zaraz za dwójką, bo tam wszyscy zginęli (niektórzy się odrodzili, ale to inna bajka).

Offline Pajczak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2742 dnia: Sierpnia 25, 2015, 08:52:40 pm »
Cytuj
Właśnie dobry przykład bo Lucas zadbał żeby każda gra, książka czy komiks były umiejscowione w linii czasowej SW. Przynajmniej kiedyś tak było, nie wiem jak teraz kiedy dorwał się do tego Disney...... Marvel i DC mają to do siebie że oprócz głównego uniwersum mają po pińćset innych alternatywnych rzeczywistości i wszechświatów, z których każdy się liczy. Nie sposób tego ogarnąć na dłuższą metę.
O chronologie zadbali to fakt, ale nie o spójność np. w kultowym Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR) był podjenty wątek kultury Tusken w którym wytłumaczyli np. dlaczego atakują osadników, jakiś czas temu przeczytałem księże Kenobi gdzie autor również podjął ten temat, ale dał swoje wyjaśnienia całkowicie ignorując informacje o Tuskenach z KotOR.
Po prostu od czasu pierwszego filmu powstało byłe kanonicznych mediów, że żaden człowiek się w tym nie połapie.

Co do następnej gry to warto nie zapominać o kobiecie z zakończenia Jade NetherRealm Studios potwierdzili, że w zakończeniu Kitany nie widzimy Jade tylko ową tajemniczą kobietę w ciele Jade.

PS. Czy w też macie już dość marudzących wszędzie fanboyów Mileeny?

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2743 dnia: Sierpnia 25, 2015, 08:57:46 pm »
Cytuj
Co do następnej gry to warto nie zapominać o kobiecie z zakończenia Jade NetherRealm Studios potwierdzili, że w zakończeniu Kitany nie widzimy Jade tylko ową tajemniczą kobietę w ciele Jade.

Masz może link do wypowiedzi twórców bo mnie zaciekawiło?

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2744 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:09:22 pm »
Mam nadzieję, że masz potwierdzone info, bo z postacią Jade od dawna wiążę coś większego. Jej ending z 9, ending Kitany z X, to że jako jedyna nie wystąpiła w X ze wszystkich upiorow. A teraz jeszcze Kittlesen zapowiada, że jeśli będzie sezon 2 komiksu, to ona wystąpi, a revenantów zapowiada tylko w ewentualnym cameo.
Ta postać to nie Delia  (Delia i Argus nie zyją), ale czuje, że będzie wyższym bytem. Będzie miała coś ważnego do zrobienia i z pewnością dużo do powiedzenia i namieszania w fabule. O ile oczywiście info się potwierdzi, ale jeśli tak to moje wszystkie spekulacje i podejrżenia na temat tej postaci się urzeczywistnią.