Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 651780 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2745 dnia: Sierpnia 26, 2015, 10:21:20 am »
Co nie zmienia faktu, że SW nawet pomimo rozbieżności łączy się w jakąś spójną całość, a biorąc pod uwagę jak wiele różnych mediów jest zaangażowane w tworzenie tego uniwersum, jest sporym osiągnięciem..... MK ma 19 gier, dwa filmy, cztery seriale i trochę komików a praktycznie w każdym widzimy inne podejście do historii.... A szkoda bo taką ilość łatwiej ogarnąć niż 40 lat SW.....


Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2746 dnia: Sierpnia 26, 2015, 12:23:53 pm »
Sprawa jest prosta kanoniczne są gry i komiks, reszta to alternatywne historie. Komiks jest na pewno kanoniczny bo kiedyś potwierdził to jeden z twórców gry, nie pamiętam czy Boon czy ktoś inny. Z grami to w sumie też nie jest tak kolorowo bo w miarę spójna historia zaczyna się od 9. Dopiero tryb story z prawdziwego zdarzenia wyklarował wiele nieścisłości i niedopowiedzeń jakich były pełno wcześniej. To co było w oryginalnej ścieżce czasowej ma sporo dziur i zaprzeczających się wydarzeń.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2747 dnia: Sierpnia 26, 2015, 01:48:42 pm »
Sprawa jest prosta kanoniczne są gry i komiks, reszta to alternatywne historie. Komiks jest na pewno kanoniczny bo kiedyś potwierdził to jeden z twórców gry, nie pamiętam czy Boon czy ktoś inny. Z grami to w sumie też nie jest tak kolorowo bo w miarę spójna historia zaczyna się od 9. Dopiero tryb story z prawdziwego zdarzenia wyklarował wiele nieścisłości i niedopowiedzeń jakich były pełno wcześniej. To co było w oryginalnej ścieżce czasowej ma sporo dziur i zaprzeczających się wydarzeń.

M.in. dlatego MK9 jest, jakie jest. Musieli coś z tym zrobić i wyszło im dobrze, ale teraz znowu zaczęli kombinować. Najgorzej jest teraz z różnicami pomiędzy komiksem a grą i niedokładnymi przeskokami w story z MKX.

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2748 dnia: Sierpnia 26, 2015, 02:56:53 pm »
Cóż w grze były przeskoki czasu i w komiksie też to weź się połap w tym wszystkim. Co do samych różnic to jedynie zachowanie Ermaca rzuca się mocno w oczy i te tłumaczenia autora komiksu mi się nie podobają, co do reszty to nie jest aż tak źle.

Offline Pajczak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2749 dnia: Sierpnia 26, 2015, 06:05:19 pm »
OK link do wypowiedzi Brian Chard jednego z scenarzystów MK9 i MKX.
newbielink:https://twitter.com/bcharred/status/588159166361038848 [nonactive]

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2750 dnia: Sierpnia 26, 2015, 08:27:28 pm »
Te zakończenia z drabinkowego trybu są zwykle niekanoniczne lub pół kanoniczne więc różnie to może być. Trochę mnie dziwi, że twórcy nie dali Jade do tej grupki ożywionych trupów z X, kompletnie niezrozumiała decyzja. Nie musieli z niej robić grywalnego wojownika, ale jej zniknięcie jest dla mnie całkiem niezrozumiałe. Jeśli powstanie drugi sezon komiksu to liczę, że to sensownie będzie pokazane.

Generalnie mimo wielu wad to cieszę się, że powstaje ten komiks bo mimo wszystko rozbudowuje to uniwersum i często pokazywane są postacie, które nie mają żadnych szans by kiedykolwiek pojawić się ponownie w rosterze.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2751 dnia: Sierpnia 27, 2015, 04:01:25 am »
Akurat jeśli chodzi o Tuskenów w star wars, jestem trochę na bieżąco, bo przed wczoraj po raz pierwszy przeszedłem KOTORA 1. Prawdopodobne rozbieżności można wytłumaczyć faktem, że rasa ta nie prowadzi zapisów, a jedynie posiada jakiegoś dziada od historii. Gdy temu się zdechnie zanim przekaże wiedzę, klan popada w rozsypkę i/lub traci na znaczeniu. Akcja Star Warsów dzieje się na przestrzeni w chuj lat. Zatem jeśli akcja książki ze SW na którą się powołujesz dzieje się odpowiednio później, to:
a) odpowiednio duża ilość klanów mogła stracić opowiadacza by historia z KOTORa została zapomniana
b) mogły zostać dopisane kolejne rozdziały historii ( już w KOTORze zaczynają korzystać z technologii, więc widać pewne zmiany)
c) stare wytłumaczenie mogło zostać odrzucone i zapomniane, np. po interwencji jakiegoś watażki wywodzącego się z mało znaczącego klanu
d) jakiś inny chuj

Podsumowując - Lucas cały czas trzyma pewną kanoniczną wersję pewnych zdarzeń, nie oznacza to jednak że rozpisał przykładowo 20000 lat wydarzeń rok po roku, godzina po godzinie. Zatem jeśli np. mamy wersję historii Tuskenów z KOTORa i wersję z książki którą czytałeś ( swoją drogą nie kumam jak można czytać książki star wars ), dziejącą się powiedzmy 150 lat później, to nie jest to sprzeczność, a pretekst do kolejnej twórczości. Ponadto w SW z tego co się orientuję jest podział na dzieła kanoniczne (uznane za oficjalne) i te nieuznawane, i podział ten jest ściśle przestrzegany. W MK z kolei twórcy mają zwyczajnie w dupie, bądź sami nie pamiętają/kumają tego co pisali wcześniej.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2752 dnia: Sierpnia 27, 2015, 10:44:02 am »
Zapowiedź Kombat Pack 2 na tegorocznych targach PAX Prime?

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2753 dnia: Sierpnia 28, 2015, 12:48:22 am »

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2754 dnia: Sierpnia 28, 2015, 11:04:51 pm »

Offline Morgotheron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2755 dnia: Sierpnia 29, 2015, 09:37:21 pm »
Mam zamiar kupić, ale do wymagać sprzętowych mi troszeczkę brakuje. Gra ktoś może na podobnym sprzęcie?
Intel i3, 4 GB RAM GeForce 310 M 512 MB. W ogóle odpal i czy mocno będzie przycinało? JEst jakieś demo, żeby sprawdzić?

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2756 dnia: Sierpnia 29, 2015, 09:53:43 pm »
Nie wydaje mi się. 310 to jakaś biurowa, stara karta, pewnie ma problemy ze starszymi grami.  Procek i3 to przynajmniej jeden z lepszych? Mortal Kombat X ma spore wymagania. Może jest jakaś szansa, że na minimalnych się odpali, ale jak to będzie chodzić? Strach myśleć, Sky Temple to pewnie wyciągnie z 5 fps'ów.

Dema nie ściągniesz bo nie wydali.

Ja bym radził inwestować w sprzęt lub kupować konsole bo nawet jeśli będzie działać to na tyle słabo, że nie będziesz dobrze się bawił. Szkoda pieniędzy. Próbowałeś 9, dobrze ci chodziła?

Offline Morgotheron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2757 dnia: Sierpnia 29, 2015, 10:31:53 pm »
Dzięki za pomoc. Gram w MK9, ale na średnich ustawieniach grafiki. W sumie chyba masz rację, poczekam na zmiane kompa, przynajmniej gra mi za ten czas potanieje. Najgorzej z tą kartą graficzną. Akurat przycinki w Mortalu mają decydujące znaczenie.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2758 dnia: Sierpnia 29, 2015, 11:54:52 pm »
Jeszcze rok temu wahałem się czy inwestować w PS4 mając na względzie wydanie MKX na PS3. Widać zrobiłem bardzo dobrze jednak stawiając PS4 pod TV. W gruncie rzeczy można było się spodziewać anulowania MKX na zeszłą generację skoro tak z nią cudowali. Mimo wszystko jednak ciągle jest spora baza użytkowników PS3 i nie dam sobie wmówić, że portu się zrobić nie dało skoro gra pizga na tabletach.

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2759 dnia: Sierpnia 30, 2015, 07:37:40 am »
Dzięki za pomoc. Gram w MK9, ale na średnich ustawieniach grafiki. W sumie chyba masz rację, poczekam na zmiane kompa, przynajmniej gra mi za ten czas potanieje. Najgorzej z tą kartą graficzną. Akurat przycinki w Mortalu mają decydujące znaczenie.

Ja gram na znacznie lepszym sprzęcie i gra mi chodzi bez zastrzeżeń poza jednym poziomem gdzie spada do około 40 fps'ów, także u ciebie to byłaby masakra. Jak ci 9 chodziła na średnich to do X nawet nie podchodź, poprzednia część doskonale działała na konsolach starej generacji, a X wycofali produkcję portu to już mówi samo za siebie. Twoja karta rzeczywiście jest najsłabszym ogniwem, ale reszta też jest przestarzała. O ile to nie jest jeden z najlepszych procesorów i3 to nie ma sensu go trzymać, ramu też już masz za mało na obecną chwilę w rekomendowanych wymaganiach MK X ma chyba 8GB. Proponuję wymienić wszystko i dopiero wtedy kupować X, a póki co graj w 9  :)

Cytuj
Jeszcze rok temu wahałem się czy inwestować w PS4 mając na względzie wydanie MKX na PS3. Widać zrobiłem bardzo dobrze jednak stawiając PS4 pod TV. W gruncie rzeczy można było się spodziewać anulowania MKX na zeszłą generację skoro tak z nią cudowali. Mimo wszystko jednak ciągle jest spora baza użytkowników PS3 i nie dam sobie wmówić, że portu się zrobić nie dało skoro gra pizga na tabletach.

Port by zrobili, ale jakością by nie przewyższył znacznie 9 więc raczej wyglądałoby to znacznie brzydziej od nowej generacji. Pewnie kosztowało ich to też za dużo pracy i problemów. Wersja komórkowa akurat wygląda ładnie ale tylko na standardy telefonów gdzie nie trzeba dużej rozdzielczości i można wyciąć większość efektów graficznych, jakbyś taką grafikę zobaczył na dużym telewizorze to byś doznał szoku.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2015, 07:48:10 am wysłana przez Rv0000 »