Autor Wątek: Xbox360 czy PS3???  (Przeczytany 88753 razy)

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #135 dnia: Stycznia 09, 2011, 07:42:03 pm »
ja wybrałem PS3. Killzone 2, God of War 3, InFamous, LittleBigPlanet, WipEout HD Fury, Uncharted 1 i 2, Heavy Rain, Resistance 1 i 2, Gran Turismo 5, Motorstorm, Heavenly Sword to mówi samo za siebie ;) same mega exclusive'y.

A w tym roku? Uncharted 3, LittleBigPlanet2, InFamous 2, Killzone 3, Resistance 3, Motorstorm Apocalypse, SOCOM 4, Virtua Tennis 4, Yakuza 4, Ratchet & Clank: All 4 One.

Dla tych tytułów warto mieć PlayStation 3 ;)

Offline Hanzo Hasashi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 192
  • No Pain, No Game !
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #136 dnia: Stycznia 09, 2011, 09:44:21 pm »
najlepiej mieć obie:-)

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #137 dnia: Stycznia 11, 2011, 06:18:38 pm »
Neistety fani Playstation zbyt faworyzują PS3 :-\
Choć wolę PS3 to x box jest niestety trochę lepszy(bez urazy)

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #138 dnia: Stycznia 11, 2011, 06:20:41 pm »
Nie jest lepszy, sam posiadam Xboxa 360, ale nie można mówić o nim że jest lepszy od ps3, tak samo jak nie można mówić że ps3 jest lepsze od Xboxa 360.każda konsola ma swoje plusy i minusy ps3 ma blu-ray i darmowy internet ale za to nie we wszystkich grach ma możliwość czatu głosowego, za to Xbox 360 ma lepszą usługę sieciową,wygodniejszego pada i jest tańszy.Takie plusy i minusy można wymieniać w nieskończoność, a zanim kupi się konsole trzeba też zobaczyć jakie ona ma do zaoferowania tytuły ekskluzywne (dostępne tylko na danej konsoli).

PS.
Też zauważyłem że na forum jest kilka fanboyów ps3.Ale to zasługa tylko tego że ps3 w Polsce jest popularniejsze od takiego Xboxa 360. Sądzę że to zasługa poprzedniej generacji konsol gdzie ps2 było najpopularniejsze a o xboxie nikt w Polsce nie słyszał.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2011, 06:34:19 pm wysłana przez Gizmo94pl »

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #139 dnia: Stycznia 11, 2011, 07:51:31 pm »
Osobiście wolę PS3 ale kupuje x boxa właśnie ze względu na cenę i takie exlusivy jak halo i gears of war no i oczywiście  pady świetnie nadające się  do strzelanek ;D
Po prostu kupno Xboxa jest mi bardziej na rękę(cena)
PS.A  tak właściwie moim ulubionym producentem jest Nintendo(ale to poza tematem).

Kazek

  • Gość
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 12, 2011, 02:27:39 pm »
Co racja to racja, pierwszy Xbox w Polsce nie istniał. Ten zresztą tez był tak zajebiście supportowany, że ręce opadają. Wspomnę tylko o polskim XBL. Zawsze jest sprawa exclusive. Tutaj to podejście naprawdę indywidualne. Jeśli ktoś woli strzelanki to wiadomo, że X będzie mu bardziej odpowiadał. Co do padów to różnie to bywa. Niby ten od Xa lepszy jest do strzelanek, za to krzyżak zupełnie nie nadaje się do mordobić. Porównując obydwa sprzęty (a ograłem obydwa) jednak PS3 jest lepsze. Ja wiem, zaraz zarzucicie mi bycie fanbojem. Jednak to co zrobił M$ z wypuszczeniem tak zbublowanej konsoli jaką był na początku Xbox 360 to istna pomyłka. I tak, chodzi mi o awaryjność na niespotykaną skalę. Sytuacja była na tyle absurdalna, że kilku znajomych kupiło po 2 konsole aby mieli na czym grać jak jedna będzie w serwisie. To jest fakt a nie zmyślona historyjka. Koniec końców Sony wygrało z Microsoftem samą tylko konstrukcją konsoli. Wniosek prosty - ktoś kocha Halo, kupi Xa. Ktoś kocha Uncharteda - kupi PS3. Wsio:)

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 12, 2011, 02:56:29 pm »
Awaryjność Xboxa 360 jest dla mnie rzeczą zagadkową ponieważ mam już go 2 lata i nawet mi się ani razu nie zawiesił, a gram bardzo często.A te najazdy na awaryjność Xboxa 360 jest zasługą głownie posiadaczy xboxa którzy porostu to nagłośniają za bardzo,podczas gdy posiadacze ps3 często nie mówią że dostali YLoD.Mój kolega który kupił sobie slimke po 3 miesiącach dostał YLoD, a jak wysłał na gwaranci to nie dość że dostał po 2 miesiącach to jeszcze porysowali mu obudowę.

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 12, 2011, 02:59:21 pm »
Ja mam swoja Ps3 od samego poczatku i zawiesiła mi się dwa, moze cztery razy... Brat za to ma X i po śmigało łądnie ale jak "Kicknecta" podłączył to $&^# strzelił jego konsole...

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 12, 2011, 03:12:45 pm »
Ale dostał RRoD, czy coś innego??

Kazek

  • Gość
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 12, 2011, 03:32:26 pm »
Awaryjność Xboxa 360 jest dla mnie rzeczą zagadkową ponieważ mam już go 2 lata i nawet mi się ani razu nie zawiesił, a gram bardzo często.A te najazdy na awaryjność Xboxa 360 jest zasługą głownie posiadaczy xboxa którzy porostu to nagłośniają za bardzo,podczas gdy posiadacze ps3 często nie mówią że dostali YLoD.Mój kolega który kupił sobie slimke po 3 miesiącach dostał YLoD, a jak wysłał na gwaranci to nie dość że dostał po 2 miesiącach to jeszcze porysowali mu obudowę.

Mnie nie chodzi o te nowe modele które podobno są poprawione a o sam start. Kuzyn swój sprzęt naprawiał pięć razy po czym stwierdził, że ma to w dupie i konsola leży w kącie. Dwóch kumpli kupiło i jednemu działa ciągle, drugiemu natomiast padła na amen. Dodam, ze kupili jednego dnia w tym samym sklepie. Zresztą co ja tu będę dyskutował, zobacz statystyki awaryjności w pierwszym okresie. Xbox osiągnął rekordową niechlubną średnią na poziomie 30%. Żadna konsola w historii nie zanotowała takiego procentu awaryjności. Zatem jeśli dziś to jest tylko mitem mając w głowie te nowe konsole, to fakt pozostaje faktem - Xbox 360 faktycznie miał ten rekord i wszelkiego rodzaju głosy nie wzięły się znikąd. Ale problem awaryjności to jedna strona medalu, bo zgrzytów było więcej. Co się zaś tyczy nowych modeli i eliminacji tych rzekomych wad: podczas gdy poprzednie stare modele po przegrzaniu zwyczajnie szlag trafiał, nowe mają mechanizm wyłączający sprzęt. Samo przegrzewanie natomiast pozostało i nawet na modelach z serii (tu nie wiem czy dobrze napiszę) "Jesper" problem shut-down konsoli jest obecny. Kilka sesji nocnych jakie ograłem z kumplem na jego Xie dobitnie to zobrazował. A dodam, że konsolę trzymaliśmy na otwartej przestrzeni, nie pochowaną po szafkach. Druga bardzo ważna kwestia to legendarne choć nieco mniej głośne rysowanie płyt przez czytnik Xa. Na początku było to nagminne i konsola sama haratała kółka na nośnikach nawet stojąc spokojnie w pozycji stojącej. Nowe modele i niby poprawiono. "Niby" bo sytuacja nadal jest momentami kpiną którą fajnie widać na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=rLQxV13kF3s
Dokładnie to się dzieje podczas wstrząsów Xa. I teraz sprawa wygląda tak - dla większości jest to śmieszny problem bo przecież konsola ustawiona jest na stałym podłożu. Jednak wyobraźcie sobie mieszkanie przy dziurawej drodze gdzie przejeżdżają co kilka minut ciężarówki załadowane tonami materiału. Chata cała się trzęsie aż szkło w meblach słychać. Nie wyobrażam sobie w tym momencie ustawienia Xboxa 360 w tym moim pokoju. Podejrzewam jednak, że finalnie to w jakimś stopniu zwalczono bo po prostu słuch o tym powoli cichnie.

Podsumowując:
biorąc pod uwagę nie wszelkiego rodzaju mity i bajki, a same suche fakty i samą architekturę konsoli po starcie systemów - Sony wygrało z kretesem. X box potrzebował n-edycji aby w końcu działać poprawnie. Podczas gdy pierwsza konsola M$ była świetna, tak drugą wypuścili niechlujnie i za szybko co odbiło się na jej jakości. Finito.

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 12, 2011, 03:46:14 pm »
Ja mam Elite 120gb na Falconie (Czyli jeszcze starszy od Jaspera) płyt mi wcale nie rysuje (ale znam ten problem bo pożyczyłem koledze GTA IV to jak oddał to płyta była cała porysowana).Głośność chodzenia nie jest aż tak głośna by przeszkadzała, ja oglądam filmy i nie zwracam uwagi na to że xbox chodzi.Zauważ że xbox przyciągnął dużo klientów przez to że był wypuszczony jako pierwsza konsola tej generacji, to że pierwsze modele się psuły to wina tego że chcieli zyskać na prędkości.Jak już mówiłem nie faworyzuje żadnej konsoli, ale wkurza mnie jak ktoś pisze że Xbox jest awaryjny, skoro ps3 też jest.

Kazek

  • Gość
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 12, 2011, 03:53:03 pm »
Jest jest, ale nie mówi się o tym jak w przypadku Xboxa właśnie przez ten pierwszy okres;) I chęć zrobienia kasy jako pierwszy nie usprawiedliwia tych bubli w budowie konsoli niestety. Z tą głośnością chodzenia to faktycznie jest różnie. Jedne konsole są ciche i jest tylko szelest. Inne jak ta którą mam obecnie pod dachem, grzmocą jak suszarka do włosów. A jako, że pokój mam nie największych gabarytów, to i zagłusza to nieźle dźwięki z TV. Tym bardziej jest to uciążliwe w nocy gdy w pokoju obok śpią rodzice a konsola w najlepsze sobie "suszy" głośniej niż mój wiekowy stacjonarny komputer:/

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 12, 2011, 04:02:22 pm »
Widocznie mam farta że mam cichą konsole ;D.Nieraz udało mi się zasnąć słuchając muzyki na xboxie.

Offline Kano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 12, 2011, 04:59:15 pm »
Nie ważne co zrobicie xbox i tak sprzedał i się lepiej i wygrywa, każdy kto robił recenzję na necię (nie jakieś dziecko tylko poważny człowiek) tak samo powiedział.Oczywiście dziećmi nie nazwałem was tylko tak ogólnie.

Kazek

  • Gość
Odp: Xbox360 czy PS3???
« Odpowiedź #149 dnia: Stycznia 12, 2011, 05:30:45 pm »
Nie ważne co zrobicie xbox i tak sprzedał i się lepiej i wygrywa, każdy kto robił recenzję na necię (nie jakieś dziecko tylko poważny człowiek) tak samo powiedział.Oczywiście dziećmi nie nazwałem was tylko tak ogólnie.
A na tym wszystkim i tak najlepiej wyszło Nintendo. So? Nie chodzi o to co się lepiej sprzedało, tylko o to co jest lepszym sprzętem do gry;)